Svět podle Prota

K-Pax - Alles ist möglich

Svet podľa Prota

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Německo, 2001, 120 min

Na tenhle film jsem se fakt hodne tesil, hodne jsem od nej cekal a kdyz jsem se k nemu konecne dokopal, zas takova pecka se nekonala. Cely to vlastne stoji na dvou hercich, tradicne perfektnim Bridgesovi, kterej ale umi zahrat i lip a obzvlast dokonalym Spaceym, kterej je ve svy roli naprosto presvedcivej, ze byste mu verili naprosto cokoliv. Jinak celej dej sestava prevazne z rozhovoru, ktery jsou napsany docela dobre a pak zaberu na blazny, ktery ale bohuzel nejsou takovy osobnosti jako treba v Preletu. No a zaver je docela fajnove nejednoznacnej. Ne ze by se jednalo o spatnej film, je to paradni drama, jen jsem asi cekal prilis.(5.6.2010)

Příjemný snímek o "takovém normálním mimozemšťanovi" je krásným příběhem o lidskosti. Strhující herecké výkony Jeffa Bridgese a především Kevina Spaceyho jen umocňují dobrý pocit z tohoto nenápadného a přece nezapomenutelného filmu.(29.5.2002)

Nádherný, pomaloučký a tím nejčistším způsobem hladivý film, který při dalších zhlédnutích získává v mých očích punc geniality. Spacey předvádí, že i ta nejtěžší herecká výzva pro něj není nepřekonatelná a parádně mu přizvukuje civilní Bridges. Výtky směrem ke scénáři jsou bezpředmětné, kdyby Prot jen bloumal po blázinci, léčil pacienty a ohromoval znalostmi vesmíru, velmi brzy by to ztratilo kouzlo, díky kterému jsou tyto scény nezapomenutelné. Právě dramatická linka, vinoucí se druhou polovinou, dodává K-PAXu auru filmu promyšleného do nejposlednější scény.(26.11.2006)

Geniální konverzační film, který proletěl našimi kiny absolutně bez povšimnutí. Překrásná hudba, skvostní pánové Spacey i Bridges a detektivní druhá polovina má neuvěřitelné grády, ačkoliv se vlastně pořád jenom mluví... Jeden z mých TOP... Dabing ovšem neeee(14.12.2005)

Zajímavá konverzačka, která dovede spolehlivě zabavit i přes absenci nějakého výrazného děje. Skvělé herecké výkony, pěkná kamera, scenáristicky drobet slabší poslední třetina, ale celkově velmi příjemný film. Závěr působí značně nejednoznačně, takže si každý může vybrat svůj výklad. Já jsem s tím svým spokojený, a tak mohu dát poctivé čtyřhvězdí.(11.6.2009)

• - V jedné ze scén nejmladší dcera ukazuje, že jí vypadl zub. V dalších scénách je však zub zpět. (Dalfor)

• - Původní délka filmu byla před závěrečnými úpravami 150 minut. (Beckett51)

• - Kevin Spacey byl v roce 2002 oceněn cenou Saturn v kategorii nejlepší herec. (Terva)