Svět podle Prota

K-Pax - Alles ist möglich

Svet podľa Prota

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Německo, 2001, 120 min

Neznám film, jehož vyznění by víc záleželo na samotném divákovi. Lehký náznak toho co myslím, je konec Sbal Prachy A Vypadni, ale to bychom byli někde hodně jinde:) Svět Podle Prota na mě působí jako krásně vybroušený diamant, i když je pár míst, která by se dala označit jako kaz. Rozhodně to však nejsou herecké výkony, obzvlášť Kevin Spacey je (zase) naprosto dokonalý a táhne celý film do nebeských výšin. I když, kdyby k tomu hereckému koncertu nebyl v ceně ještě skutečný koncert Eda Shearmura, jehož je K-PAX mistrovským dílem, a celé to nesnímal famózní John Mathieson, byly by ty **** mnohem méně tutové než jsou tyhle. Spíš je to 85%;)(23.5.2005)

Vynikajúci herci, citlivá réžia. Ale čo má preboha znamenať ten scenár? Veď tento film sa zhruba od polovice (prvá hypnóza) vyvíja úplne iným smerom, než aký si spočiatku vytýčil a jeho záver je vyústením námetu, ktorý vo filme v podstate nikdy nezačal! Nehovoriac o tom, že nádeje zo sľubného úvodu a celej prvej polovice sa tým pádom strácajú niekde v čiernej diere medzi Merkurom a Plutom! Bol som na rozpakoch! Strašné kvalitatívne paradoxy!(17.8.2002)

To je přesně ten film, kde si člověk buď řekne, že to je sci-fi, kde je strašně málo mimozemšťanů, tak strašně málo, že se o nich vlastně jen mluví - anebo, je jeden z nich furt v každým záběru a jen se čeká, kdy konečně odletí na ten jeho slavnej Kejpek. Víc asi nemám, co bych k tom řekl. Ať je to tak či onak, pořád je to pěknej film.(9.2.2013)

Celej film je v podstatě založenej převážně na dialozích a na perfektním scénaři, kterej fakt nemá chybu a po celou dobu filmu diváka přinutí se neustále dívat, ale pořád by to nebylo úplně doladěný. To se povedlo až angažováním Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese, oba dokázali že to jsou páni herci a že dokážou zahrát prakticky cokoliv, hlavně Spacey předved bezchybný výkon, kterej si může zařadit mezi svoje nejlepší.Já jsem byl naprosto spokojenej a ani na chvilku jsem se nenudi, dokonce jsem na to se zaujetím čuměl a to bych od takovýho filmu nečekal. Je to jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem poslední dobou viděl.(29.4.2005)

Na můj vkus je ten film takovej až moc pohádkovej. Kevin Spacey je tam jak nějakej kouzelnej dědeček. Jeho léčení pacientů připomíná trochu Přelet nad kukaččím hnízdem, ale ke konci to sklouzává až někam k trapnosti typu Kontakt. Celkově je film průměr. Ale oba herci v hlavních rolích předvedli určitě nadprůměrný výkony.(5.7.2010)