Svět podle Prota

K-Pax - Alles ist möglich

Svet podľa Prota

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Německo, 2001, 120 min

Film vlastne o nicem - po celou dobu se de facto nic nedeje. Ale je to skutecne film o nicem - to si musi kazdy divak rozhodnout sam, me osobne tento film umoznill stravit dve nadmiru prijemne hodinky ve spolecnosti vybornych hercu - a to si myslim neni malo.(4.8.2002)

Nádherný, pomaloučký a tím nejčistším způsobem hladivý film, který při dalších zhlédnutích získává v mých očích punc geniality. Spacey předvádí, že i ta nejtěžší herecká výzva pro něj není nepřekonatelná a parádně mu přizvukuje civilní Bridges. Výtky směrem ke scénáři jsou bezpředmětné, kdyby Prot jen bloumal po blázinci, léčil pacienty a ohromoval znalostmi vesmíru, velmi brzy by to ztratilo kouzlo, díky kterému jsou tyto scény nezapomenutelné. Právě dramatická linka, vinoucí se druhou polovinou, dodává K-PAXu auru filmu promyšleného do nejposlednější scény.(26.11.2006)

Netradiční Sci-fi film, u kterého bych pochopil i velmi rozdílná hodnocení. Já mohu říct, že především díky oběma hlavním představitelům jsem strávil velmi příjemný večer a celkový dojem způsobil příjemné dozvuky v mysli po skončení titulků.(22.3.2003)

Soundtrack Ed Shearmur: 1. Grand Central ,2. Good Morning Bess ,3. Taxi Ride ,4. Constellation Lyra ,5. Bluebird ,6. 4th Of July ,7. Prot Missing ,8. Sarah ,9. New Mexico ,10. Powell's Return ,11. July 27th ,12. Coda,(14.5.2011)

Filmy mě nestačí překvapit. Pořád se totiž objevuje něco, co už je vcelku dlouho na světě, já o tom tolik neslyšel, film neviděl a pak nestačím zírat. Svět podle Prota je výborně promyšlený, ale ve skutečnosti plně lidský film, na které se pokaždé kouká nejlépe. Stačí dobrý nápad, perfektní zpracování a poslední, nejdůležitější ingredienci, geniální herce. A tady se setkají rovnou dva tváří v tvář: Pacient Kevin Spacey a doktor Jeff Bridges.(18.4.2011)