Svět podle Prota

K-Pax - Alles ist möglich

Svet podľa Prota

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Německo, 2001, 120 min

Zajímavá konverzačka, která dovede spolehlivě zabavit i přes absenci nějakého výrazného děje. Skvělé herecké výkony, pěkná kamera, scenáristicky drobet slabší poslední třetina, ale celkově velmi příjemný film. Závěr působí značně nejednoznačně, takže si každý může vybrat svůj výklad. Já jsem s tím svým spokojený, a tak mohu dát poctivé čtyřhvězdí.(11.6.2009)

Lehce vlezlej film, kterej možná někoho unudí k smrti, v někom probudí jeho lepší já a někomu (třeba mně) ukáže jak se dá vkusně natočit příběh plný lidskosti bez slzavého sentimentu.(13.8.2002)

Velmi příjemný filmeček s excelujícím Spaceym, při kterém jsem měl ovšem pocit neustálého deja-vu. Je lepší nepřemýšlet, v kterém filmu jsem který motiv viděl, a radši si užívat to, co je. Díky Spaceymu, Bridgesovi (i když jeho role není tolik divácky vděčná) a docela chytrému závěru je toho pořád dost.(20.8.2002)

Rozumne vystavaný príbeh, ktorý je založený viacmenej len na dialógoch. Tajomno, neistota, zvedavosť a vlastná divákova interpretácia záveru (chcete, či nechcete uveriť?). Pútavé dielo z veľkej časti aj vďaka fenomenálnemu Kevinovi.(8.2.2012)

Je úžasné, ako tvorcovia nejakého filmu vedia vdýchnuť pomocou scenáru a výkonov hercov dušu príbehu filmu, ktorý by bol inak úplne stratený! Veľmi milý, pekný film so skvelým záverom a celý výborne premyslený! 80%.(20.4.2006)