Poslední jednorožec

• slovenský

Posledný jednorožec

Animovaný / Pohádka / Fantasy

USA / Velká Británie / Japonsko, 1982, 92 min

Pamatuji se, že jsem Posledního jednorožce jako malý viděl a že se mi moc líbil. Skvělá pohádka.(6.1.2004)

NÁDHERNÁ rozprávka, ktorej nechýba elegancia, atraktivita a aj napriek prvému dojmu zaujímavý príbeh (miestami hraničiaci s podobenstvom), ktorý má čo ponúknuť divákovi všetkých vekových kategórií aj dnes. Spolupráca s japonským produkčným a technickým týmom sa vyplatila, a influencia výhodného animačného bloku je postrehnuteľná aj v kombinovanej kresbe, rovnako však motívoch a prvkoch týkajúcich sa deja i postáv. Tento kúsok si aj v dnešnej dobe veľmi rád zopakujem. K dokonalosti mu veľa nechýba. 85%(13.8.2014)

Kouzelný příběh. Písničky, kterých je tam víc než požehnaně, mě sice nenadchly, ale ani nevadily. Nicméně tahle pohádka opravdu má své kouzlo ještě po letech letoucích a je to jeden z těch kousků, co se mezi dnešními animovanými bláboly vyjímají jako skvosty.(21.7.2013)

Legendární pohádka, ve které si, když ji vidím dnes, uvědomuji základy současného japonského anime. Píseň The Last Unicorn patří k nejkrásnějším filmovým motivům, které znám.(31.12.2011)

Ježíš mankote, skoro jsem na tuto moji dětskou záležitost zapomněl.(13.3.2009)

• - Soundtrack bol jeden z najpredávanejších albumov roku 1983 v Nemecku. (Lulu13)

• - Tržby v USA za první víkend: 2 250 000 $ (648 kin) (Geriel)

• - Krále Hagarda dabuje v originále Christopher Lee. (Jacinda)