Poslední jednorožec

• slovenský

Posledný jednorožec

Animovaný / Pohádka / Fantasy

USA / Velká Británie / Japonsko, 1982, 92 min

NÁDHERNÁ rozprávka, ktorej nechýba elegancia, atraktivita a aj napriek prvému dojmu zaujímavý príbeh (miestami hraničiaci s podobenstvom), ktorý má čo ponúknuť divákovi všetkých vekových kategórií aj dnes. Spolupráca s japonským produkčným a technickým týmom sa vyplatila, a influencia výhodného animačného bloku je postrehnuteľná aj v kombinovanej kresbe, rovnako však motívoch a prvkoch týkajúcich sa deja i postáv. Tento kúsok si aj v dnešnej dobe veľmi rád zopakujem. K dokonalosti mu veľa nechýba. 85%(13.8.2014)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 31.12.1985+PREMIÉRA NA STV 1 = 1.1.2016, réžia českého znenia (ÚPF 1984) = MIROSLAV KUBIŠTA + SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 31.5.1998, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 1998) = ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ - Piesne naspievali: DODO DUBÁN, SOŇA NORISOVÁ, DUŠAN CINKOTA a MARIAN SLOVÁK (6.2.2009)(6.2.2009)

Nádherný film. Poprvé sem ho viděl ještě za komunistů ve 14 hodin(kdy jindy se dávají dobré filmy) a byl sem nadšen.(18.3.2003)

Animovaná pohádka, která zaujme hlavně ty nejmenší. Film má povedenou animaci a propracovaný příběh ale na můj vkus to bylo až příliš dětské.(27.10.2008)

Jako malé dítě jsem neměl rád zpívající disneyovky, ale Poslední jednorožec mi učaroval, koukal sem na to pořád a dycky u toho brečel. Skutečně krásný příběh o hledání lásky a místa ve světě, který se vyhýbá jakýmkoliv pohádkovým klišé.(8.12.2007)