Klasika v podání Alana Aldy! Tři manželské páry se spolu už dlouho přátelí. Občas si vyjedou na víkend a povyrazí si. Přesto má každá dvojice nějaké problémy, které se brzy projeví. Dokážou nakonec vše překonat a dostat se z krize? V hlavních rolích hořkosladké romantické komedie o proměnách partnerských vztahů se představí herecké legendy Carol Burnettová a Alan Alda, pro kterého byl film cenami ověnčený rovněž režijním debutem. (oficiální text distributora)

betelgeuse

Komicko-melancholická studie partnerských vztahů - slušné, nicméně na Allena to nemá. Alan Alda je (byl) kultivovaný, ale nijak převratný režisér. ()

NinadeL

Velmi zralá vztahová dramedy, poučná v každém věku. Můžeme jen litovat, že Alda jako režisér není komplet k dispozici na českém trhu. ()

sud

Alan Alda mě svojí režisérskou prvotinou dostal. Přiblížil přátelství tří manželských párů takovým způsobem, že v půlce filmu jsem měl pocit, jako bych je znal celý život. Možná mi rozmanitost jejich charakterů připoměla někoho z mých známých. Pocity štěstí, zamilovanosti, manželských krizí či hádek - ovšem vše bez jakéhokoli nádechu morality či stranění tomu nebo tomu. A jeden z mála filmů ukazující fakt, že někteří lidé se hádají a nemohou si přijít na jméno, ale v nesnázích si dokáží vyjít vstříc a navzájem si pomáhat. 100%. ()

D.Moore

Alan Alda coby režisér, scenárista a samozřejmě i jako herec 103 minut obdivuhodně balancuje na hraně komedie a dramatu a je radost se na to balancování dívat. Hlavní postava není jedna, nejsou ani dvě, je jich rovnou šest, a přitom jsou všechny tak napsané, že ani jedna není opomenuta. Situace, do nichž se dostávají, snad musel Alda odkoukat přímo ze života (pokud ne z vlastního, tak z cizích), jak uvěřitelně působí, a díky ději chytře rozdělenému do čtyř kapitol zakončených pointou je všechno ještě zajímavější. Z hereckého obsazení se mi líbili snad úplně všichni, ale vyzdvihnout musím Aldovu dceru Beatrice v menší roli kouzelně zachmuřené studentky ze třetí podzimní kapitoly. Ta byla skvělá. ()

Aky

Příjemná, malebná komedie, kterou Alan Alda napsal, produkoval, režíroval a zahrál si v ní. V lehkém uvolněném tónu se úsměvně vypráví o snad všech polohách manželských a přátelských vztahů, které v životě připadají v úvahu. Všechno je zde mírně nadprůměrné, inteligentní a pohodové. ()

Campbell

Bohužel tohle mě nezaujlao a film se mi vyhnul obrovským obloukem. Nejen že jsem během filmu nic necítil, ale pekelně jsem se nudil. I když dialogy nebyly vyloženě špatné, a herci byly dobří, tak prostě bez legrace, jsem se koukal každých 5 minut kdy bude konec. A to rozhodně není dobře. ()

dopitak

Díky a poklona Aldovi, který sem vnesl velkou špetku citu. Málokdy natrefíte na americký film, který by nebyl odtažitý od reality, který by pohladil, pobavil, který by byl ze života. Dovču na jachtě jsem díky těm lokacím upřímně záviděl. Dabing moc dobrý, akorát pan Čapka na Aldu ne, to prosím raději Skopala nebo Pavla T. ()

Kimon

Přespříliš ukecaná a vleklá nuda. Snaha o jakési zobrazení charakterů jednotlivců tří manželských párů, kteří tráví spolu opakovaně několik dní volna. Stačí jeden impuls - změna, aby se celý uměle "vystavěný domeček společné pohody" těch tří párů rozpadl. Závěr vyšuměl jako vyhořelá prskavka bez jakéhokoliv vyřešení. ()

Lacike

Film o troch pároch, ktoré spolu už roky trávia dovolenky sledujeme počas jedného roku. Vidíme ako riešia jak partnerské vzťahy, tak aj kamarátske medzi chlapmi a medzi ženami. K Allenovým kúsavým komédiám plným trefných hlášok by som to príliš neprirovnával. Pôsobí to oveľa prirodzenejšie fakt skoro jak zo života. Akurát to je láskavé k postavám, takže aj keď sa občas musia vysporiadať s niečím nepríjemným, tak sa to vždy skončí dobre. Najviac som si užíval scény v ktorých postavy len tak obyčajne spolu blbnú a cítiť v nich, že to sú dlhoroční priatelia. Z chlapov mám povahovo najbližšie k Aldovej emocionálne uzavretej postave, ktorá nevedome občas až príliš kritizuje ostatných. Plus k tomu mám trochu z toho lakomstva Jacka Westona. Ale odchod zo scény jeho Mercedesu ma pobavil. Príliš nemusím koncept v ktorom sa dej posúva neustále dopredu v určitých časových úsekoch (preto mi napríklad nesadol ďalší film s Aldom Same Time, Next Year), ale tentokrát sa celá zápletka odohráva behom jedného roku a má hlavnú líniu, ktorá nejak vygraduje, takže celkovo som spokojný. Celý čas som mal dobrú náladu a niekoľkokrát som sa smial naplno. 8/10. ()

Terva

Vcelku pěkný snímek, který ovládnul Alan Alda. Scénář - Alan Alda. Produkce - Martin Bregman, Michael Economou a Louis A. Stroller. Kamera - Victor J. Kemper. Čtyři společně prožité víkendy se pro tři manželské páry stávají časem pohody i okamžikem odhalování skrytých stránek jejich vztahů................ ()

Orlau32

Společenská komedie, která vychází ze životních zkušeností. Alan Alda to zrežiroval brilantně, ikdyž si dovedu představit více vtipných situací i dialogů. ()

maverick10

Benjamin Hawkey Pearce (tuhle nalepku mu uz nikdo neodlepi) je dobry reziser a scenarista, vzdyt to dokazoval v nemalem poctu dilu, jednoho z nejuspesnejsich serialu. V tomto snimku si vzal na musku partnerske vztahy trech paru, dobrych kamaradu. Nepatrna vyhybka jednoho z nich, dokazala rozdmychat ohen u ostatnich. Alan nezabredaval moc do hloubky (tam nechal zabrednout akorat vypulirovanej mercedes), jakmile slo do tuheho, okamzite z toho vyjel a jenom nakousaval z dortu dramatickych vypjatych scen. Nehyri zde prehrsli moudra, jen nechava pribeh volne plynout. Me zaujala predevsim (jak uz napsal Mortak) ta jeho pestra obrazova kompozice (jako z ladovskych obrazku) malovana. Ale jako by to vsechno bylo malo, jako kdyby zabrzdil prilis brzy a neodvazil se jet jeste o kousek dal, pak by mohl byt i tento nenapadny snimek o kousek dal. ()

Martin741

Na rezisersku prvotinu je to dobre, oddychovka , kde vlastne o nic nejde, apritom sa aspon nieco riesi : povyrazit si, kazdy par ma nejake problemy ... proste klud pohoda, oddych : 72 % ()

danecek24

39. Zlatý Glóbus za rok 1981 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Carol Burnett, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Alan Alda, Nejlepší scénář - Alan Alda ()

mortak

Není to ani pronikavá nemilosrdná analýza typu Bergmanových Scén z manželského života, a ani tu nenajdete komické etudy jako ve filmech od jistého newyorského neurotika. Alda je spíše předchůdce "svěrákovštiny", protože čaruje s obrazovou kompozicí (někdy až na hranici kyče - jarní rozhovor Aldy s manželkou za oknem při dešti či malebnost univerzitního městečka) stejně jako Svěrák syn, a píše jednotlivé dialogy jako Svěrák starší, tj. i když se dotkne často nečeho bolavého, ihned nasadí smířlivější tón (občas se nenávidíme, občas si vjedeme do vlasů, ale přesto se máme moc a moc rádi). Ale zatímco firma Svěrák otec a syn s.r.o. se rozhodla přinášet čechům moudrá poselství, Alda "jen tak" sleduje své tři páry, aniž by chtěl dojít k nějakému velkému životnímu moudru / "Vždycky když si vzpomenu, že chci jet do Československa, rozbrečím se" - tak pro newyorskou střední třídu bylo Československo exotickou destinací, jako je pro nás třeba Thajsko? ()

StanislachKo

Nenormálny feelgood počin s perfektnými dialógmi, sympatickými vzájomne postupne sa hejtiaciacimi postavami a dokonalým využitím "Štyroch ročných období". Konkrétne po hudobnej stránke. ()

UhLee

Filmová výzva griph - film č.3 - (6,5/10). Zpočátku jsem se chytal za hlavu a proklínal jsem gripha, co mi to doporučil za film. Po pár replikách si mě film však dokázal získat. Důmyslné zakomponování Vivaldiho čtyř ročních období mě pohladilo na srdci. Líbilo se mi, že každé roční období, které tady bylo prezentováno, přineslo mezi partu kamarádů plno radosti, ale taky strastí. Každé období bylo unikátní a otevíralo novou kapitolu jejich přátelství. Škoda, že Alan Alda nemá až tak pevnou ruku v režii. Celkově se však jedná o velmi povedený film, který je krásně rozdělený na 4 kapitoly. Postavy vám během nich přirostou k srdci a chcete prozkoumávat další zákoutí jejich životů. Líbí se mi, jak je každý z nich v něčem jiný. Taky má film velký přesah a ukazuje, že si občas ani nejlepší přátelé nemohou přijít na jméno, ale pokud je potřeba, tak se dokážou semknout neskutečným způsobem. Odpočinkové, melancholické a ve výsledku hrozně příjemné. ()

Han22

Alda režíruje Aldu v prakticky nestáhnutelné dramedii, která je hlavně drama v občas odlehčeném komediálním stylu. Formálně není co vytknout - pěkná kamera, vážná hudba, přirození herci, 6 přátel a jejich 4 dovolené a určitě to nebylo povrchní. Naopak šlo to hodně do hloubky. Jenže ti lidi se všichni komplet do jednoho chovají jako kreténi - pasivní agresivita, osdudky, povýšenost, pomluvy... není nad to se svěřovat přátelům u piva s nějakým hlubokým byť pitomým strachem a dočkat se výsměchu. Postupně mě začali lézt všichni na nervy a nechápal jsem, proč se spolu vlastně stýkají. Komedie na depku, 3*. ()

Milwa

Určitě je to teď jeden z mých oblíbených filmů, ukazuje život v dlouhodobém vztahu: občas je to děsná dřina, chybí tomu lehkost a občas to i dost bolí a o to víc, když se vedle Vás objeví zaláskovaný páreček,pro který není nic problém a svět má barvů do růžova, potom jsou Vaše bolístky větší..... ()