Tron

TRON

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1982, 96 min

hm, tak jsem se při příležitosti, kdy jsem konečně dostal do rukou Trona Legacy rozhodl, že se musím podívat i na dlouho uskladněný první díl, protože kdybych se nepodíval teď, po shlédnutí druhého dílu už nikdy. A... nepřekvapilo. Ničím zajimavý příběh, začátek filmu by mohl být prostředek, úvod opravdu úplně chybí a proto jediné, co je na filmu zvláštní a kultovní, je velmi neobvyklé a na svou dobu úžasné vizuálně propracované prostředí uvnitř počítače. Ale to je opravdu málo a ještě méně je to dnes, kdy mně i přes to, že jsem zcela uznal jeho prvenství, grafika a celý svět tam uvnitř po nějaké době začal iritovat a skoro mně rozbolely oči i hlava. Na dnešní dobu žel příliš zestárlé, anebo možná jen na mně příliš nestrávitelné... i díky otravným hercům a podivně nevýrazného Bridgese, který je ted mnohem víc cool(10.3.2011)

Na svou dobu revoluční počin po výtvarné stránce, který ale trpí hlavně ve druhé polovině ztrátou tempa, a herci jdou v uniformovaných kostýmech jen špatně rozeznat. Ale jako vzpomínka na osmibitové počítače a tehdejší hardcore akční hry je to příjemné:)(29.10.2004)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.9.2012)

Neskutečná vizuální haluz. Jedna z největších filmových lahůdek 80. let.(21.12.2010)

Na jednoduchej zápletke postavená dobrodružná sci-fi fantasy, ktorá je svojím grafickým, audiovizuálnym spracovaním atraktívna ešte aj dnes. Originálny námet vidím ako stále rovnako príťažlivý, dnes už aj pre široké publikum. Myšlienka totiž od jeho vzniku, po vyše dvadsiatich piatich rokoch, nenašli žiadneho konkurenta, ktorý by tento nápad vykrádal, či kopíroval. A tak sa môžme v blízkej budúcnosti (pravdepodobne) tešiť na pokračovanie programáckej jazdy, ktorej nápad je jednoduchý ako prvý binárny program, výsledok má však podobu najzložitejšieho a najkvalitnejšieho operačného systému. 80%.(22.4.2009)