Tron

TRON

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1982, 96 min

Je možné že nebýt Tron:Legacy tak by mě tento film míjel dále. Jelikož se ale chystám kouknout na novinku, musel jsem si v prvé řadě splnit domácí úkol. Nějaký delší komentář bez znalosti novinky nemá smysl psát. K Tronu (1982) snad jen tolik: převratná počítačová animace na rok vzniku výborná, děj zajímavý, trošku filmu došel dech asi 30 minut před koncem. Takže 65%.(30.12.2010)

V roce 82 vznikly ty nejnechutnější a nejbarevnější omalovánky na poli kinematografie. Dívat se na tenhle film, žrát u toho Skittles, tak seru duhu dva týdny. Až se mi u toho udělalo chujovo. Nadčasový film s nadčasovými efekty s nadčasovou hudbou a herci s nadčasovou nudou, která se dostavuje přibližně po sežrání první zelené Skittlesky ve třetím balíčku. Kdybyste to náhodou nepochopili, tak je to asi tak 25. minuta. A tak doporučuji spíše novější verzi, která nevypadá jako vyžehlený cartridge z osmibitovek.(27.2.2014)

Myšlenkově bohatá jízda skrze kyberprostor, jejíž vizuální stránka obstojí i v dnešním světě MACů a Windows 7. Jediné, co Tron sráží poměrně dost dolů a zabraňuje opravdu plynulému diváckému pošušňáníčku, jsou poněkud plytký děj a místy velmi bídná režie, která si neumí poradit s dramatickými momenty a ani na vteřinu nezvládá práci s emocemi. 7/10(11.3.2010)

Je to do jisté míry (ale jen do jisté míry) novátorské, to snad jo. Líbila se mi i ta jednoduchá vizuální stránka, to taky. Ale stejně jsem se nudil a nějak tak jsem nevěděl, čeho že to hrdinové chtěli dosáhnout ani čeho vlastně dosáhli... neudrželo si to mojí dějovou pozornost.(20.6.2010)

Pěkný a originalní film i na nejen svoji dobu. Paraxodně jsem se ke psání komentáře dopracoval až po zhlednutí Trona:dědictví. Kdy jsem si prvního Trona trochu oživil. Docela by nebylo špatné kdyby nějaké kino udělalo dvojprojekci. Malá perlička na zavěr až teď jsem si všimnul, že v drobné roli se tu objevil i pozdější americký ninja Michael Dudikoff. Taky by mne zajimalo kolik lidí vidělo Trona než šlo na Tron:Legacy.(27.2.2011)

• - Peter O'Toole si mohl zahrát roli Dillingera/Sarka, ale nakonec odmítl. (HellFire)

• - Protože v době natáčení neexistovala technika, která by zkomponovala „živou akci“ a počítačovou animaci, byly záběry kombinovány s ruční animací. (HellFire)

• - V době výroby filmu byly počítače schopny generovat pouze statické obrázky, ale neuměly je rozpohybovat. Souřadnice pro každý obrázek se tak musely zadávat jednotlivě pro každý snímek filmu. 4 sekundy filmu byly vytvořeny pomocí 600 souřadnic. (HellFire)