Tron

TRON

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1982, 96 min

• Houdini

Oscar 2 nominace: Kostýmy, Zvuk(14.4.2004)

Matrix nebyl první :o) Co vznikne, když se spojí herci, jednoduchá osmibitová grafika a filozofie počítačových akčních her? TRON, za mořem kultovní dílko, které ač je spíše pro specifické publikum, i ty ostatní možná zaujme svojí vizuální i dějovou originalitou. Vždyť u kolika filmů před 23 lety bylo středobodem počítačová terminologie a virtuální realita? Takových by se dalo spočítat na prstech jedné ruky dělníka, pracujícího 40 let na pile.(30.7.2005)

Na dobu svého vzniku velmi propracované a muselo být hodně drahé. Dává podklad dalšímu a lépe propracovanému sci-fi příběhu s uzasnymi vizemi a světem.(10.4.2015)

Nejspíš první film určený videoherně gramotným divákům. Stále vypadá zvláštně... dobře. 80%(29.1.2011)

V roce 82 vznikly ty nejnechutnější a nejbarevnější omalovánky na poli kinematografie. Dívat se na tenhle film, žrát u toho Skittles, tak seru duhu dva týdny. Až se mi u toho udělalo chujovo. Nadčasový film s nadčasovými efekty s nadčasovou hudbou a herci s nadčasovou nudou, která se dostavuje přibližně po sežrání první zelené Skittlesky ve třetím balíčku. Kdybyste to náhodou nepochopili, tak je to asi tak 25. minuta. A tak doporučuji spíše novější verzi, která nevypadá jako vyžehlený cartridge z osmibitovek.(27.2.2014)

• - Flynnův program se jmenuje "Clu". CLU je jméno starého programovacího jazyka. (Bajda)

• - V jedné scéně se objevuje v pozadí silueta hlavy Mickey Mouse. Jedná se o odkaz na Walt Disney Studios, tedy společnost, která film v roce 1982 film natočila. (honza.kuzel)

• - V době výroby filmu byly počítače schopny generovat pouze statické obrázky, ale neuměly je rozpohybovat. Souřadnice pro každý obrázek se tak musely zadávat jednotlivě pro každý snímek filmu. 4 sekundy filmu byly vytvořeny pomocí 600 souřadnic. (HellFire)