poster

Tron

 • USA

  TRON

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1982, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Jeden z nejoriginálnějších filmů co jsem kdy viděl. Skvělý nápad s využitím virtuální reality a výborné efekty, protože sice dnes už působí trochu naivně, ale stále to má své kouzlo. Jeff Bridges je správnej frajer.(31.3.2006)

 • Gemini
  ****

  Když N@VA za svých mladých let vysílala o sobotních odpolednách Disneyovské filmy, objevil se mezi nimi i Tron. A pro dětský mozeček to byla podívaná trochu nepochopitelná, ale úžasná. Pro tenhle poněkud dospělejší mozeček je už pochopitelnější a úžasná je skoro stejně, i když už se nezdá ani zdaleka tak vizuálně vychytaná jako tehdy. Ale originalita zůstává, a to se cení.(25.3.2004)

 • Tom_Lachtan
  ****

  přestože technicky dnes již zastaralejší, má Tron obrovské kouzlo, v některých momentech sice trošičku nudnější a jednodušší, ale to při ryze dobrodružném snímku s tak úžasnou atmosférou není naškodu(3.2.2013)

 • FlyBoy
  ****

  Automaty sa odjakživa delili na A) Hazardné B) Herné. Tomu prvému som nikdy (dokonca ani v Las Vegas) na chuť neprišiel, tomu druhému som ako malý fagan nedokázal odolať. Ich užívatelia sa zvykli členiť na A’) Gamblerov B’) Gamerov. A’-čkom bol podivín z krúžka, sused cez chodbu aj zrzka z Družby, zúfalci ktorým splýval svit dňa so zatmením noci a peniaz bol nadovšetko, naviesť som sa nedal. B’-čkom bola húfa nerozdeliteľných kamošov z ulice, chlapčiská čo prekutrali každučký kút sídliska a keď sa vyčerpali, hľadali rozptýlenie v pípajúcich a blikajúcich mašinách, prehovoriť som sa dal. Tie časy sú už dávno preč, ale nie je “Tron” oživujúcou návratkou? Príkazové riadky, centrálna jednotka, disky, bity, cykly boli súčasťou žijúceho systému, ktorý čakal na infiltráciu právoplatného pôvodcu a nastolenie spravodlivej konfigurácie. Lisberg nazrel do budúcnosti, cez banálny skript a raritnú 8-bitovú grafiku vyšliapal chodníček pre novodobých prieskumníkov virtuálnej reality. Taká kolegialita sa cení.(9.1.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Kdo by čekal v roce 1982 u filmu téma počítačových programů, virtuální reality? Kostra příběhu je jednoduchá a infantilní, ale na tu barevnou magořinu se kouká dobře i dnes. Dejme tomu, že programy žijí svůj vlastní život. Jejich svět je zobrazován tehdejší jednoduchou grafikou, vesměs jen geometrickými koridory, zářícími barevnými čarami. Je tu jeden velký zlý program, takový Darth Vader počítačové říše, do které se shodou okolností přesune uživatel - tedy člověk. Nemusím říkat, že se rozhodne nakopat bastardskému programu řiť a obnovit svobodu bitové říše... to je fuk. Hlavní roli totiž hraje jen a pouze vizuální zpracování, originální a jedinečné i dnes, v oné době to ovšem teprve musel být nářez. Scénář hází pod nohy hlavní postavě i jeho kamarádům - programům jeden akční moment za druhým, takže se pořád utíká, létá, střílí a bojuje, čáry, světla a hranatá tělesa létají na všecky strany... nic víc v tom není. Ale kouká se na to vážně celkem dobře...(3.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace