Tron

TRON

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1982, 96 min

Na svou dobu revoluční dílo, především po grafické stránce (jak se asi diváci za 20 let budou dívat na takového Avatara?) Každému je asi jasné, že dnes právě tou grafikou moc lidí film nezaujme, nicméně je zde pár věcí, které vás určitě zaujmou. Především skvělý Jeff Bridges, dobře propracovaný svět "za monitorem" a fakt, že se chystá pokračování, kvůli kterému jsem si tento film pustil. Takže, za čtyři měsíce se opět vydám(e) do tohoto světa, akorát s tím rozdílem, že Jeff už trochu zestárl a triky "trochu" pokročily vpřed. Já se těším a tomuto dílu dávám čtyři hvězdy.(16.8.2010)

Pionýrské, neotřelé, zmatené, vtipné a poetické. Lisberger natočil film, který předběhl dobu a podíval se tam, kam se současná kinematografie hrne v plné CGI polní. To se jí to machruje. Jenže fantazie, to není jenom velký, větší, největší.(10.12.2010)

If you've seen one consumer electronic show, you've seen them all.(9.12.2010)

Když jsem byl malý a viděl TRON poprvé budil jsem se z nočních můr kde mě rozložil počítač což jasně ukazuje, že pro malé děti tenhle film opravdu není. Teď o X let pozěji můžu zpětně ocenit chytrost, promyšlenost a hlavně originalitu toho nápadu. Včera jsem mimochodem viděl ukázku z pokračování a vypadá to opravdu hodně zajímavě. Těším se.(26.7.2009)

Když N@VA za svých mladých let vysílala o sobotních odpolednách Disneyovské filmy, objevil se mezi nimi i Tron. A pro dětský mozeček to byla podívaná trochu nepochopitelná, ale úžasná. Pro tenhle poněkud dospělejší mozeček je už pochopitelnější a úžasná je skoro stejně, i když už se nezdá ani zdaleka tak vizuálně vychytaná jako tehdy. Ale originalita zůstává, a to se cení.(25.3.2004)

• - Protože v době natáčení neexistovala technika, která by zkomponovala „živou akci“ a počítačovou animaci, byly záběry kombinovány s ruční animací. (HellFire)

• - Počítačový program, který pomůže Tronovi s připojením na svého uživatele se jmenuje DuMont. Je to odkaz na Allena B. Dumonta, vynálezce prvního monitoru. (HellFire)

• - Keď sa Flynn (Jeff Bridges) snaží zoskenovať do počítača, na nohách má obuv značky Adidas. Vo všetkých predošlých scénach mal však obuté tenisky značky Nike. (beso74)