Dnes neumírej

Die Another Day

Dnes neumieraj

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2002, 132 min

Když jsem zjistil, že nová mise 007 bude do KLDR , tešil jsem se, že James najde atomový bomby a narve je Kim Čong-Ilovi do tý jeho komunistický prdele a odpalí tak nejhoršího tyrana současné doby do hajzlu, vím je to pohádka i pro Bonda, ale já rád sním. Ovšem děj snímku je jen záminka pro ukázku bombastičnosti efektů a skvělé akce / detonace nejstreženější hranice na světě je mistrovská pyroshow/. Bond nabral zpátky i vtip, který chyběl v minulých dílech. Z odkazů na starší bondy, kterých ve filmu je požehnaně jsem ocenil hlavně výstup z moře a-lá Ursula Andress v podání Halle Berry, kde jsem konečně naplno využil zpomalovací funkce na DVD. Ovšem Halle Berry se na mě nebude jistě zlobit, když řeknu,že bych viděl ještě raději z moře vystupovat Rosamund Pike to byla pro mě ta správná mrcha, do které bych šel. Efekty se na filmu nešetřilo a kdyby nebylo závěru, dal bych plný počet hvězdiček, ovšem takhle mě to přislo jako kdyby po konzumaci velkého sladkého dortu vám byl nabídnut dort ještě větší a ještě sladší z cynickou poznámkou dnes neumírej.(1.1.2007)

• Malarkey

Tohle je prostě nejhorší Bondovka co jsem já vůbec kdy viděl. Pierce Brosnana já nikdy neměl v lásce jako agenta Jejího veličenstva, no i když ve Zlatém oku ještě byl fajn, když se rozkoukával, v jeho poslední Bondovce mě prostě neskutečně rozčiloval. Příběh je neskutečný nesmysl, ne že by příběh s Bondem nebyl, ale tenhle je extrémní, a akční scény jsou neskutečně vtipné a šílené (smutně). Nedokážu nezapomenout zapíchnutý Lamborghini uprostřed bažin. To mě rozesměje snad pokaždý, když tu scénu vidím, ale jinak je to hrůza hrůzoucí. Už tímhle dílem jsem si Jamese Bonda jako takového znechutil, o to víc mě překvapil ten nový v Casino Royal, který přidal hlavnímu hrdinovi na autentičnosti a ne jenom na tom, že James Bond je takový borec jako Chuck Norris když odfoukne vítr nebo seká nepřátele pohledem, a někdy ani tím ne, pač jsou mrtví dřív, než se u nich vůbec objeví. Prostě je Dnes neumírej nehorázný nesmysl, u kterýho jsem se sice nenudil, ale nechápal, co scénáristi za nesmysly vůbec dokázali vymyslet. --- Vím o vás vše - sex k snídani, smrt k večeři.(15.3.2008)

Pro mě je to ta nejhorší Bondovka s Brosnanem.(29.3.2004)

Velice důstojný následovník letité série.Brosnan je určitě ten nejlepší Bond (milovníci ublíznutého Conneryho ať mi vlezou na záda),Halle Berry bez pochyb nejkrásnější bondgirl (pardon,o toto privilegium se dělí s Denise Richards) a vůbec mi celý snímek připadal velice zábavný.Dokonce jsem si všimnul několika skrytých odkazů na minulé díly,což mě,nebondofila,opravdu příjemně překvapilo.(27.1.2003)

Recyklace na entou provedená takovým způsobem, že z toho já, v podstatě odpůrce kůl moderních akčních filmů, skáču nadšením do stropu. To nejspíš asi proto, že film chápu jako parodii na sebe sama a je docela možné, i když ne nutné, že to byl i záměr tvůrců. Při pohledu na všechny herce mám pocit, že si natáčení užívali jako blázen, což i ve mně při sledování vyvolává příjemné pocity. A navíc se kvůli Dnes neumírej stala ještě jedna zázračná věc - zjevil se mi ryšavý bůh-ďábel s modrozelenýma očima, jehož ženě budu navždy závidět, že je jeho žena. Toby Stephens má prostě nejkrásnější zuby a lícní kosti na světě a vyrovnat by se mu snad mohl jenom Buster Keaton, který byl za á taky děsivě dobrý a za bé vypadal skoro totožně. Bývaly časy, kdy jsem uměla ten film zpaměti a kdy jsem si říkala, že bych se díky nimu aspoň částečně domluvila v Koreji = Zabijte ho! Už brzy zvítězíme! Otče! - takové fráze jistě ocení každý turista.(18.11.2006)