poster

Dnes neumírej

 • Velká Británie

  Die Another Day

 • Slovensko

  Dnes neumieraj

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2002, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ****

  V první polovině brilantní old school záležitost se spoustou odkazů a tunami jenmého humoru (né vždy se jedná o hlášky). V druhé půlce ale nastupuje digitální guláš s nímž se série začíná pomalu vracet tam, kde byla již s Moonrakerem - Akce vytlačuje eleganci, přetechnizovanost přesahuje únosnou mez a Bond přestává být Bondem. Přesto za první půlku slabší 4 hvězdy.(17.9.2007)

 • Segrestor
  ****

  Navzdory kritickým ohlasům musím říct, že poslední "Brosnanovka" to s velkou grácíí velmi slušně uzavřela. Nemá smysl řešit, že něco bylo přehnané (např. Bondův pád z útesu a následný kitesurf, klesající hořící letadlo), to zkrátka k bondovkám patří, i když nad tím zůstává rozum stát, a například mě to nutí přemýšlet nad tím, jak moc je to neskutečné nebo neproveditelné a projekci ruším tím, že se snažím vysvětlit, jak a co by se asi stalo, kdyby to bylo doopravdy. Ale zvykám si (a má spolusledovnice též). Na mé cestě bondovkami napřič časem narážím na mnohem větší nešvary. Zde například tvůrci šáhli zničehonic po zpomalených záběrech. Nechci být škarohlíd, ale namontovali je v devadesáti procentech v časově velmi nevhodných situacích. Takový efekt sem nejspíš nepatří. Ale dosti hanění díla. Pierce Brosnan je zde nebývale elegantní a zdá se mi nejvíce "bondovský". Dokonce si šáhne na dno v korejském krimu, kde se z něj stane dobře živený Robinson, což je poměrně veselé. Ale více to toho robocopa polidšťuje a to se mi líbí. Pasáže z Kuby nebo školy šermu považuji za nejlepší z celého filmu. Potom už všechno jede podle zajetého schéma. Bond se dostává do situací, kde mu jakoby náhodou zrovna pomůžou vychytávky od Q. (naprosto vynikající John Cleese). Dokonce ani nejde do finální akce jako solitér, ale se svou Bond girl. Halle Berry byla velká sázka do loterie a možná ji puritánští zastánci starých bondovek nepřijali, ale mně rozhodně kápla do noty. Každopádně mnohem akčnější podívaná, než předchozí Jeden svět nestačí a to si tu čtyřhvězdu zaslouží.(8.11.2012)

 • KevSpa
  ****

  Neuvěřitelně vtipné, akční a plné nadhledu. Značně modernizované a přesto nepostrádající "bondovské" kouzlo.(10.12.2002)

 • arachneuss
  ***

  Jako akční film funguje skvěle, jako "filmová" Bondovka také, jako prznění předlohy to je dokonale a ani Brosmanovo charisma to nezachrání.(21.8.2007)

 • sud
  **

  Asi ta nejslabší Bondovka. Začátek, kdy na dlouhou dobu takřka nezranitelný JB dostane na frak, mne navnadil, ale brzy jsem vystřízlivěl. Akce není nijak rajcovní, záporák nevýrazný (v předešlých dílech je ale konkurence veliká) a Halle Berry coby Bond girl? Marně hledám slabší :-(. Velké plus vidím pouze v obsazení noblesního Johna Cleese coby Q. 40%.(25.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace