Dnes neumírej

Die Another Day

Dnes neumieraj

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2002, 132 min

Nejhorší Bond s Brosnanem...Možná i hůř. Moc přehnané, snad ještě víc než ta blbost XXX! Na dvacáté výročí Jamese Bonda si měli tvůrci dát mnohem víc záležet!(11.1.2003)

Do roku 2002 najbombastickejší, najvýpravnejší a najvyblískanejší Bond. A tiež najuletenejší a najzábavnejší. V rámci série ide o podobnú výhybku, akou bola vo svojich vodách LETHAL WEAPON 4. Bond naháňa v neviditeľnom aute dvoch batmanovských padúchov a keď ich zlikviduje, najvyšší šéf britskej tajnej služby Michael Madsen si spokojne zapáli cigaretu, odkazujúc na svoju kreáciu Vica Vegy z Gaunerov! Zvláštne uznanie za príťažlivosť má u mňa Halle Berry, krásna to kombinantka ženskej krehkosti a snaživej, dračej agentky. Madonna je trapná. Tým jediným, čo u mňa tento nadupaný (i keď v poslednej tretine možno trochu naťahovaný) film drží pod najvyšším hodnotením, je jeho mierna priblblosť. Vo finálnej scéne mi už obaja padúchovia pripadali ako nejakí Power Rangers pajáci z Van Dameho Street Fightera.(12.12.2002)

Jubilejní DNES NEUMÍREJ se snaží brosnanovský standard posledních dvou bondovek vyšperkovat dlouhou řadou odkazů na předchozí díly, přičemž jsem moc nepobral, proč na začátku brutálně zatřese Bondovou nezranitelností, když vzápětí rozehraje těžké sci-fi s neviditelným autem a destruktivním satelitem v hlavní roli. Song od Madonny dobrý, titulky a triky slabé, záporákův úsměv maximálně arogantní a křehká i drsná bondgirl Rosamund Pike okouzlující.(21.10.2006)

Brosnan se rozloučil solidně. Škoda, že se celý film nechal strhnout sci-fi hračkami a přeefektovaností, když právě triky nejsou na příliš kvalitní úrovni. Obzvlášť scény Brosnanova surfingu vypadají imho více než směšně. Na dobu vzniku dost špatná vizitka. Jinak spousta odkazů na předchozí díly, hlášek, solidní záporák, bondgirls i zápletka. Takže pěknou 7 si Pierci zasloužíš. And Never say never. ;)(23.12.2006)

Už to není ta klasika. Je to příliš megalomanské, přetechnizované a některé ty akce jsou hodně přepísknuté i na Bonda. Alespoň, že tu jsou vždycky dobré baby. Ale jsou to lepší tři.(19.5.2003)