Dnes neumírej

Die Another Day

Dnes neumieraj

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2002, 132 min

Bond zmoderněl a taky víc zakčněl. Film je plný odkazů na předešlé díly, které perfetkně film dotvářejí.(19.4.2005)

Brosnan se rozloučil solidně. Škoda, že se celý film nechal strhnout sci-fi hračkami a přeefektovaností, když právě triky nejsou na příliš kvalitní úrovni. Obzvlášť scény Brosnanova surfingu vypadají imho více než směšně. Na dobu vzniku dost špatná vizitka. Jinak spousta odkazů na předchozí díly, hlášek, solidní záporák, bondgirls i zápletka. Takže pěknou 7 si Pierci zasloužíš. And Never say never. ;)(23.12.2006)

Rozpočet $142miliónovTržby USA $160,942,139Tržby Celosvetovo $431,971,116║ Jedna z najnevýraznejších Bondoviek. Už bol veru najvyšší čas pre zmenu. /40%/(12.1.2007)

Led i oheň. Nejnabouchanější bondovka. Skvělá, ale také mnohými odmítaná. Zvlášť asi kvůli silné modernizaci, která se může líbit mladým fanouškům, ale ty starší asi moc nenadchne. Mám z ní rozporuplné pocity, podívám se na ni ráda, ale... v poslední době mám pocit, že mi sedne pořád míň a míň.(4.6.2006)

20. Bondovka - Přes hodnocení místních uživatelů a zdejších komentářů nezměním svůj názor k 007: Dnes neumírej, přes výjimečnou podívanou v kině (nejdramatičtějším a nejzábavnějším zážitkem Bonda), kdy se akční tvůrce Michael Bay začíná červenat.(16.6.2012)