Trávníkář

The Lawnmower Man

• slovenský

Trávnikár

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Japonsko, 1992, 107 min (Director's cut: 140 min)

• klerik

Dalo by sa povedať, že tento film bol vo svojej dobe priekopnícky. Dalo by sa povedať, že smiešná vizuálna stránka je spsôbená jeho vekom. Dalo by sa... Ale fakt, že ide o béčko to aj tak nezakryje. Strašné dilógy, monológy, málo napätia - príliš malý potenciál udržať diváka pri vedomí... Pozrite si radšej vydarenejší vizionársky filmík TRON...(16.12.2008)

• Lavran

Laciný film, který je směšný svým scénářem i neumětelským zpracováním. Myšlenka zajímavá, ostatek tupý a k pláči. Efekty je v dnešní době bláhové řešit, pokrok nezastavíš. Když už jsme u té léčby retardovaných - zlatá Růže pro Algernon... 1,5*(22.7.2008)

• Xmilden

Kdysi jsem si opravdu myslel že je to výborně natočené. Po letech přišlo vystřízlivění. Na vině nejsou ani tak počítačová animace, která byla v té době ještě v plenkách, ale spíše fakt že Brosnan měl v životě prostě ukrutné štěští že mu do cesty vstoupil alkoholický 007, protože mimo této role nikdy v žádné roli vyloženě neexceloval a spíše se zmítal v zajetí béčkových projektů. Trávnikář je rozhodně jedním z nich. O příběhu netřeba psát, jedná se o klasický příběh experimentu, který se vymkne kontrole (Moucha). Kdysi jsem se pokoušel i o druhý díl, ale jednalo se o nekoukatelnou záležitost, kterou jsem po pár minutách musel vzdát. 40%(29.1.2016)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $32,100,816Tržby Celosvetovo $150,000,000/40%/(20.7.2005)

Kdysi jsem z tohohle snímku byla poměrně nadšená, když se na něj člověk podívá dnes, nemůže se ubránit dojmu, že jde ve skutečnosti o průměrný snímek plný "laciných" digitálních efektů. Ve své době to ale bylo - řečeno s jistou nadsázkou - "přelomové" dílo.(9.1.2003)

• - Jobeovy vlasy měly být původně červené. Protože však nevypadaly příliš realisticky, byl po později změněny na plavé. (hladass)

• - Stephen King zažaloval výrobce filmu a požadoval, aby bylo jeho jméno odstraněno z titulků. Jediné, co má film a jeho povídka společné, je fráze, ve které policista říká, že chybějící kus mrtvoly je v ptačí vaničce. (hladass)

• - Dálkově ovládaná sekačka na trávu byla vyrobena speciálně pro tento film. (hladass)