Trávníkář

Lawnmower Man, The

• slovenský

Trávnikár

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Japonsko, 1992, 107 min (Director's cut: 140 min)

Celkem dobrý příběh o tom, jak se nějaký projekt nevyvede a způsobí katastrofu. Bohužel digitální efekty jsou na dnešní dobu velice směšné, takže současného diváka nedokáže zaujmout.(16.11.2015)

Velice zajímavý a předpovídající film o spojení lidské mysli a virtuální techniky. Téma, které je dnes možná bližší než se zdá, protože propojení nehmatatelného světa, jakým určitě internet je, s lidským mozkem, který se stále vyvíjí, je v současnosti nebezpečný problém. Čím dál tím mladší lidé jsou uživatelé tohoto nehmatatelného světa, kde si můžeme poslouchat hudbu, koukat na film, aniž bychom cokoli drželi v ruce a museli k tomu mít ještě další přehrávací přístroj. I když se tento film týká hlavně her, ta myšlenka zůstává stejná.(12.9.2011)

• Xmilden

Kdysi jsem si opravdu myslel že je to výborně natočené. Po letech přišlo vystřízlivění. Na vině nejsou ani tak počítačová animace, která byla v té době ještě v plenkách, ale spíše fakt že Brosnan měl v životě prostě ukrutné štěští že mu do cesty vstoupil alkoholický 007, protože mimo této role nikdy v žádné roli vyloženě neexceloval a spíše se zmítal v zajetí béčkových projektů. Trávnikář je rozhodně jedním z nich. O příběhu netřeba psát, jedná se o klasický příběh experimentu, který se vymkne kontrole (Moucha). Kdysi jsem se pokoušel i o druhý díl, ale jednalo se o nekoukatelnou záležitost, kterou jsem po pár minutách musel vzdát. 40%(29.1.2016)

Před deseti lety snímek zaujal zajímavými počítačovými triky, které ale v dnešní digitalizované době mají minimální šanci obstát. Pierce Brosnan se jen rozehrával před rolemi typu James Bond, zatímco Jeff Fahey tímhle snímkem dosáhl zřejmě svého největšího úspěchu.(4.9.2002)

Zajímavé dílko s lehce kyberpunkovým motivem. Jeff Fahey jako retardovaný mladík léčený pomocí virtuální reality a Pierce Brosnan jako jeho mentor. Faheyho přeměna je perfektní, vizuální efekty byly ve své době úchvatné, dnes spíš vzbudí úsměv. Ale i přesto je Trávníkář poměrně vysoko nad průměrem.(9.4.2003)