Trávníkář

The Lawnmower Man

• slovenský

Trávnikár

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Japonsko, 1992, 107 min (Director's cut: 140 min)

• Chrustyn

Ještě než se Brosnan proslavil jako agent 007, objevil se v tomto (ve své době neskutečně populárním) sci-fi snímku o pokusech na lidech. V tomto případě se pokouší zvýšit inteligenci u městského prosťáčka ale nebyl by to pravý sci-fi horor, kdyby se vše nezvrtlo. Béčko jako vyšité a pro dnešní dobu maximálně zbytečné, bez jakéhokoliv nostalgického kouzla.(6.3.2013)

Nadpriemerné sci-fi so zaujímavým námetom a originálnymi nápadmi. Film pôsobí dosť béčkovito hlavne kôli slabším efektom, ktoré mohli byť na rok 1992 (čo je tesne pred Jurským parkom) o niečo lepšie. Herecky je to priemerné, Brosnan tiež nevyniká. Môžu byť aj 4*, nikomu neberiem. 70%(21.7.2008)

• ledzepfan

Jestli si nějáký filmový námět zaslouží vysokorozpočtový remake hezky ve 3D-tak je to právě Trávníkář... v roce 92 takový potenciál ani nemohl být plně rozvinutý(zajímalo by mě kolik tenkrát nejmodernějších kompjůtrů bylo totálně odvařeno na animaci,která se rovná dnešním home-made spořičům obrazovky :D)..krom omluvitelné technické nedokonalosti film trpí špatným herectvím(speciálně Fahey je úděsný na všech frontách), přiblblým scénářem ,tuctovou hudbou...a vůbec je to celé tak něják odbyté a je to škoda,škoda,škoda-to téma je totiž hodně zajímavé a zatím nevytěžené...(26.3.2011)

Sice se nejedna o kdovijaky veledilo, ale aspon to je svizny a pohodovy becko. Ale rozhodne to neni horor, to fakt ne. Vetsinu filmu tahne Jeff Fahey, kterej sice nepredvadi nic extra, ale jeho postava je verohodna. Pierce Brosnan si odkecal ten svuj prumer. Co se tyce triku, tak to bylo neco otresnyho, to snad i v Tronu byly lepsi triky. Ale i kdyz je film misty dost stereotypni a misty na me slo spani, tak jsem se vetsinu casu dobre bavil. Slabsi 4*.(6.3.2007)

Tenhle film mi připomíná knihu Růže pro Algernon, u které jsem občas a hlavně ke konci brečel. Nicméně námět je velmi inspirující a v mnoha pasážích se jedná spíše o psychologický horor.(15.1.2007)