Válka gangů v londýnském podsvětí nebo krutá osobní msta? Bob Hoskins v roli muže, lapeného do pasti vlastního sebevědomí. Thriller o válce gangů v londýnském podsvětí. Vypukla – z hlediska šéfa jednoho z nich – ve zcela nevhodný okamžik, neboť do Londýna přijeli Američané, které chce získat za spojence pro své velkorysé plány. A ti se těchto primitivních tvrdých metod obávají a od lidí, kteří je používají, se hodlají distancovat. (Česká televize)

Listeroman

Takový britský odvar tvrdých sedmdesátkových amerických kriminálek. Film určitě zdobí drsná atmosféra, originální zápletka a hezká znělka, ale na druhou stranu je pohled do života londýnského gangstera moc povrchní a nedokázal mě pořádně napnout a zaujmout. Hodně prvků a styl natáčení mi připomněl seriál The Wire (2002), kde se ale díky daleko delší stopáži pořádně vžijete do děje a to se mi tady prostě nestalo. ()

MrPierc

Dle hodnocení a komentářů jsem čekal něco jiného. Film je moc uhlazený, asi je to dobou vzniku. Bob Hoskins sice hraje skvěle, ale ostatní herci jsou jako z nějakého seriálu. Film má dvě nezapomenutelné scény: 1) jatka 2) bodání Jeffa do krku rozbitou lahví. Hudba je to nejlepší, co můžete najít v tomto filmu. Překvapení byl pro mne mladý Pierce Brosnan jako člen IRA. ()

choze

Scenáristicky zajímavě postavená kriminálka, kdy místo obvyklé přehledné války dvou stran útočí na jednu stranu - Hoskinse - strana po většinu filmu neznámá a on se snaží zjistit o koho jde. Hoskins se sice pro podobné role narodil (a Mirren sedí role gangsterovy reprezentativní i diplomatické manželky), ale už jsem viděl mnohem zajímavější a zábavnější gangstery, než je tady ten jeho a to samé platí i o vedlejších postavách a o ději, který by mohl být pohrocenější. Ale hudební téma je ale stylové. ()

Radiq

Tenkrát krásná Helen Mirren jako žena jednoho z šéfů londýnského podsvětí, kterej má zrovna trochu problémy s vraždama svejch blízkejch spolupracovníků a neví proč. A ztvárňuje ho skvělej Bob Hoskins, jehož gesta, ksichty a mluva dokonale k takovýmu charakteru sedí. Škoda, že jsem to viděl v originále bez titulků, takže jsem rozumněl tak polovinu. Ale stejně to stálo za to! A ta chytlavá hudba na začátku a na konci je prostě super. Mimochodem film, ve kterém má Pierce Brosnan svou nejlepší roli. ()

Chrustyn

Neznámý (alespoň já o něm donedávna vůbec neslyšel) ale celkem povedený gangsterský snímek, který se s ničím moc nepáře. Popravdě jsem čekal větší maso a více "vyřizování účtů" ale určitá brutalita zde nechybí. Jen je škoda, že se film více nerozjede a zůstává spíše u slovních "akcí". Bob Hoskins je však výborný a atmosféra Londýna má také něco do sebe. ()

• Britský filmový magazín Empire v roku 2016 zaradil film na 19. miesto v rebríčku 100 najlepších britských filmov histórie. (Jello Biafra)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne