• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

I když jsem věděla, co a jak bude, stejně mě to zaskočilo. Byla to vážně fantastická jízda a bojim se, že výstižně popsat tu smršť všeho ani dost dobře nejde a tak chválím a děkuji za výtečnou zábavu. Jen ještě kdyby ošklivý a velmi nadaný chlapec Hoffman dostal pro svého zlého víc prostoru a neobtěžovala mě otázka, jestli ten kreativní machr Abrams skutečně točil i konec? :-)(28.9.2006)

Jednoznačně nejlepší díl z M:I série. žádný zbytečně překomlplikovaný a zamotaný děj, skvělá akce, výborné triky, prostě je se na co dívat a nenudíte se.(27.8.2006)

Jednoznačně nejnadupanější a nejnapínavější díl série.Chyběly mi ovšem některé řemeslné vychytávky, které mě dostaly u Woovy Dvojky... Tady je prostě hlavně akce akce akce, ale ta je zmáknutá na výbornou. Cruise působí dojmem, že se na stará kolena naučil hrát, a Phillip Seymour Hoffman, byt nemá příliš prostoru, je skvělý. V každém případě ale absence nějakého momentu, skutečného vrcholu výrazně vyčnívajícícho nad zbytek je znát.(4.5.2006)

Jednoznačně největší a nejlepší akční pecka roku, která ohromí svou razancí, nepřetržitou adrenalinovou akcí i solidními hereckými výkony. Abrams staví realitu a fyzikální zákony mnohem víše, než tomu bylo u De Palmy, natožpak u Wooa. Hunt je potřetí naprosto jiný a tento image je zatraceně dobrý. Srovnávat s předešlým dílem je naprosto nesmyslné, neboť jsou to dva naprosto odlišné kousky. Technicky, esteticky, stylově i co se samotné akce týče. Ta je zde na akční blockbuster nezvykle dravá, se solidní dávkou realismu. Navíc některými kousky Abrams u diváka naprosto ruluje - rychlé, ale nesmírně chytré dějové zvraty, detailní studie různých serepetiček (tvoření obličejové masky) a vychytávek. To je jedna z věcí, která této sérii chyběla. Cruise je schopný herec a jeho fyzická kondice je neskutečná (viz téměř minutový nestříhnutý záběr na jeho sprint v krkolomných uličkách) a přesně tak má zvláštní agent vypadat. A když už se zdá, že by to mohlo přece jen skřípat a drhnout, přijde na řadu nějaká ta cool hláška a zdravý nadhled. Hoffman je tak arogantní a brutální záporák, až oči přecházejí. Jeden z vrcholů tohoto roku.(5.10.2006)

Chtělo by se říci: dobrodružný (podle někoho špiónský) thriller o dokonalých agentech, únosech a hledání čehosi. Sice má spoustu nedostatků, ale jsou to jasné 4 hvězdičky. Není však vůči žánru poněkud ponižující, uvažovat, že všechny ty uplatněné nedokonalosti k němu nedomyslitelně patří? Zdá se mi, že ano, takže přes spoustu super vypiplaných akcí a neslábnoucí tempo - a to navzdory leckdy poměrně pomalým a dlouhým záběrům (díky tomu tempu jsem si však ani nestihla klást žádné otázky a skoro mi nedošlo, že dokonale předvídatelný děj prakticky neexistuje) beru v úvahu mizerný scénář, děsnou motivovanost v jednání postav (proč, že se Hunt vracel do akce? co si myslel, když šel sám předat to cosi hlavním zloduchům? apod.). Možná jsem jen nepochopila, že jeho sladkobolné rozhovory se ženou (věř mi, věřím ti, věř mi... Skoro jako To nejste vy, Já ti říkám, to jsem já... z Piti piti pa) vlastně měly být žánrovou ironií... A asi jsem také jen nedocenila pohrávání si s hloubkou ostrosti při svatbě, jo jo, ta hloubka byla vážně cool, jen se sem hodila méně, než když fotíme kytičky s pestíkem... :) Nesedí moc ani struktura filmu sestavená z totálně odlišných částí, lépe či hůře kopírujících řadu podobných filmů (část ve Vatikánu, část na dálnici, část v Šanghaji...). Je příliš náročné chtít, aby i žánrový film přinesl alespoň něco zajímavého, natožpak inovativního?(4.5.2006)