• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

J. J. Abrams i Ethan Hunt ve svém zlatém věku. Tvůrčí novátor dokázal divácky poněkud unavenou sérii nastartovat do pozice silného akčního hráče a díky rychlému střihu, dokonale profilovaným postavám a blízkému hlavnímu hrdinovi si připsal zářez téměř historický. I přes svůj specifický přístup totiž ani na moment nedává zapomenout na to, kterého akčního hrdinu sledujeme a bere si to nejlepší jak ze striktně špionážní jedničky, tak z akčně bujícího pokračování. Tentokrát jsem totiž za Ethana dýchal, fandil mu a marně se bránil mrazení v zádech při všech akčních pasážích. V první řadě nejlepší díl série, na druhou ale i zcela samostatný a výjimečný akční film.(31.7.2006)

Jednoznačně nejnadupanější a nejnapínavější díl série.Chyběly mi ovšem některé řemeslné vychytávky, které mě dostaly u Woovy Dvojky... Tady je prostě hlavně akce akce akce, ale ta je zmáknutá na výbornou. Cruise působí dojmem, že se na stará kolena naučil hrát, a Phillip Seymour Hoffman, byt nemá příliš prostoru, je skvělý. V každém případě ale absence nějakého momentu, skutečného vrcholu výrazně vyčnívajícícho nad zbytek je znát.(4.5.2006)

J.J.Abrams zobral to lepšie z De Palmu a Wooa a s prehľadom naservíroval podstivý letný blockbuster. Akčný film roka a začínam sa tešiť na štvorku. Ethan rulez!(23.9.2006)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Nemám rád Toma Cruise !!!! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(22.3.2009)

J.J. Abrams, režisér seriálů Lost nebo Alias, dostal svojí první velkou filmovou příležitost a zhostil se jí poměrně slušně, myslim. že z toho ani o moc víc dostat nemohl, protože jediný co se dá více méně kritizovat je slabší příběh, ten neni vůbec originální a občas je nedomyšlený a závěr už je opravdu přehnaný a s moc vysmátým happyendem. Jenže jak můžu dát nízký hodnocení, když 70% je prvotřídní akce, je ještě víc promakanější než ve dvou předchozích dílech a triky v ní jsou jedním slovem dokonalý, snad jsem nezaznamenal ani jednu chybičku a přitom Abrams byl v akčních scénách opravdu vynalézavý a snažil se o co nejpůsobivější záběry. A to se bezezbytku podařilo. Možná Film občas působí až moc sestříhaným dojmem, protože nějaký plánování akce nebo něco podobnýho vlastně vůbec neexistuje, rovnou se ze scény vymýšlení jak budou pokračovat, přesuneme na začátek akce a opravdu, v tu chvíli to působí dost sestříhaně, jenže divit se moc nelze, protože vložit všechny záběry by zapříčinilo nesnesitelnou délku, už takhle to mělo 2 hodiny a bylo to tak akorát, delší stopáž by už asi začala silně nudit. Tom Cruise se moc nezměnil a hraje pořád totéž, možná vypadá o něco starší, ale ne o tolik aby to nějak vadilo. Tentokrát má proti sobě asi nejlepšího záporáka v podobě Phillipa Seymoura Hoffmana, podle mě se se svojí vizáží přesně na takovou roli dokonale hodí, klidně bych mu dal i víc prostoru než nakonec dostal, prtože Hoffman už několikrát dokázal, že to je vynikající herec. Možná je moje hodnocení trošku přehnaný, ale kdo má rád svižnou akci se spoustou parádních triků,jako já, tak si určitě taky přijde na své.(5.5.2006)