• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

Skoro to vypadá, že agent Hunt se svými nemožnými misemi seknul...z vydělaných peněz si může postavit svojí Route 66 a navíc se konečně hodlá usadit...našel si ženu, se kterou se chce oženit a možná i založit rodinu...jenomže od chvíle, kdy jeho pracovnu zasmradí obláček dýmu právě zničené tajné zprávy, je agent Hunt znovu povolán do akce...Třetí mise Toma Cruise je jiná než oba předchozí díly. Po upovídané jedničce a akčně přemotivované dvojce přichází J.J.Abrams a hned na Ethana Hunta vybalí nejtěžší možný úkol - záchranu jeho manželky. Tím vlastně dostává celý příběh nový náboj...kde jinde by měli záporáci využít Huntovy slabiny než v osobě jemu nejbližší??...obrovským kladem filmu je konečně pořádný záporák, oskarový Philip Seymour Hoffman vystřihnul svou roli s puncem prvotřídní kvality a je synonymem bestie...i když se na plátně objevuje střídmě, nahání skutečnou hrůzu...výkony ostatních jsou uspokojivé včetně Toma Cruise, který se do své role pěkně položil a předvedl i nějaký ten emoční výjev...Akční stránka filmu je pojata přehledně, dynamicky, scény s průletem helikoptér větrnou elektrárnou a sekvence na dálnici jsou vrcholy filmu...jestli je pravda to, že se Tom Cruise nenechal zastupovat kaskadéry, nechápu, jaktože teď neleží v rakvi, protože náročnost akčních scén sahá někam do stratosféry...Celkově určitě nejlepší díl trilogie! 150 miliónů dolarů(rozpočet)/397 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.10.2006)

Mission impossible 3 už je konečně realitou a hrdě hledí na své dva předchůdce. Hledí na ně z patra s vážnou tváří, protože pro Ethana Hunta se svět změnil. Ze světa plného špionáže se stal svět plný lásky. Je to obrovská změna, která se dá přirovnat maximálně ke krátkému manželství Jamese Bonda, které oblíbený Blofeld rychle ukončil. Poprvé se do této role v celovečerním filmu dostane můj milovaný obdivovaný a za poslední díl Aliasu i trochu nenáviděný J. J. Abrams. Tohohle člověka jsem začal obdivovat, když se mi do rukou dostala seriálová záležitost jménem Alias, která z Jennifer Garner udělala Jamese Bonda v sukni. Alias hodně ovlivnil dnešní seriály a do televize přinesl pár koncepcí, nápadů a scénáristických kliček, které se hlavně v MI 3 hodně projevují. Proto se stává JJ největším plusem, ale i mínusem celého filmu. Celý film je velmi seriálový. Do seriálové koncepce JJ přidal svou oblíbenou a už maličko ohranou scénaristickou kličku(na začátku filmu vidíte situaci na konci filmu, která se odehraje, poté se děj dostane před ní odvypráví se a nakonci celého filmu zjistíte, že je to vlastně trochu jinak ). Používal to v Aliasu, myslím že i víc než jednou v Lostu a tady je to také. Další co mě zklamalo byli úvodní neuvěřitelně krátké a primitivní titulky. Jako by JJ chyběla potřebná hravost s kterou by vymyslel úvodní titulkovou sekvenci více filmovou a hlavně více promyšlenou. Oblíbenému jazykovému kurzu se ani Tom Cruise nevyhnul a po Jennifer Garner si majitelé dabingu užijí i tuhle hvězdu pěkně česky :) a jde mu to :). Ted k tomu co se JJ povedlo. Tom Cruise tentokrát zapoměl na svou Katie Holmes doma a konečně zase hraje. Možná toho klučinu se slavným úsměvem nenávidíte, ale pro mě zůstává velmi kvalitním hercem. JJ s Tomem posouvají celou postavu Ethana Hunta do realnějších obrysů než byl nesmrtelný Ethan Hunt v minulých dílech. Konečně také Ethan našel důstojného soupeře. Oscarový P. S. Hoffman je zpět v roli úplně jiné než byla role spisovatele homosexuála. Působí velmi skutečně a opravdu vás přesvědčí o tom kým je a to arogantním prodejcem zbraní. Jednoznačně poráží oba dva záporáky z minulých dílů a nasazuje laťku poměrně vysoko pro čtvrtý díl, kterého se doufám dočkáme. Jediná smůla Owena Damiena je konec filmu a jeho duel s Ethanem, který je lehce odfláknutý a zkrácený. JJ má ještě jednu jistotu a to je jeho velmi kvalitní zvládnutí akčních scén. Ozbrojený konvoj s vězněm jede po mostě. Najednou letí rakety, které vyhodí první a poslední auto do vzduchu. V ten okamžik proletí něco jako dálkově řízená stíhačka všem nad hlavami ... John Woo možná v HK byl tvůrce toho nejlepšího z akčních filmů, ale JJ se svou trojkou MI přejíždí jeho dvojku na plné čáře. Ať už je to souboj na mostě nebo duel v prostoru větrných elektráren, tak jako tak kvalita JJ Abramse dotváří tuto akční bombu. Kdo nezná jeho seriály a má rád MI jednoznačně dá 5*. (tak napotřetí stále nechápu, jak je možný udržet to smrtelné tempo, takže plné hodnocení:))(27.10.2006)

Je to celkom dobrý akčný thriller s Tomom Cruisom, ktorý je treťou časťou tejto slávnej série. Má dosť dobrý príbeh o agentovi Ethanovi Huntovi, ktorý už so svojou prácou skončil a túži len po usadení so svojou snúbenkou, ale keď je jeho najlepšia študentka zajatá a zabitá bohatým obchodníkom so zbraňami, rozhodne sa ešte vrátiť do akcie, aby ho dostal, čo sa mu aj podarí, ale netuší, že sa zahráva s veľmi vplyvným človekom, ktorý nezabúda a tak musí bojovať o život aj svojej snúbenky. Spracovanie nie je zlé, dokáže pobaviť, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Určite chválim, že film si aj napriek nadriemernej dĺžke udržuje celkom slušné tempo a nejakú výrazne nudnú scénu som si nevšimol, ale problém je, že sa striedajú zaujímavejšie fázy s tými úplne obyčajnými, pričom ani tie zaujímavejšie nie sú moc výnimočné, ale potešia. A tak spočiatku to vyzerá na slušný akčný thriller, čo mi vyhovuje, ale časom sa to zmení na plánovanie a únos, čo už moc nemusím, zase sa vráti akčný thriller a takto sa to ešte niekoľkokát prestrieda. A tak ma asi polovica filmu baví viac a druhá menej. Akcie je tu celkom dosť a vo svojej kategórii patrí medzi to lepšie. Ale platí o nej to isté, čo aj o spracovaní, klasická akcia ako rôzne prestrelky, naháňačky, explózie a podobne sú skvelo natočené a aj obsahovo zaujímavé a tie rôzne lúpeže sú síce tiež dobre vymyslené, ale mňa tento typ vôbec nebaví, pôsobí to až príliš naivne. Najviac sa mi páči celá výbušná časť na moste, úvodná oslobodzovacia akcia alebo aj celkom slušný záver. Herecké obsadenie je opäť výborné, Tom Cruise, Ving Rhames, Maggie Q, Laurence Fishburne, zaujímavý záporák Philip Seymour Hoffman a viacero slušných postáv. Réžia a technická stránka sú pre tento typ filmu úplne ideálne, takže som spokojný. Túto sériu až tak moc nemusím, mám radšej normálne akčné filmy, ako tieto moderné, ale dá sa na to pozerať, niektoré scény aj potešia a je to asi aj najlepší diel série. Objektívna kvalita filmu- 76%, film sa páči mne na 62%.(20.9.2007)

Pro mě rozhodně nejlepší ze všech dílů!(23.5.2008)

De Palmov originál (1996) bol výborným špionážnym akčným trilerom, ale dvojka (2000) Johna Woo dobre rozbehnutú sériu (mňa určite) kvalitatívne urazila. Našťastie zarobila dosť na to, aby megalomanský producent, herec a narcis v jednom, Tom Cruise, produkoval trojku. Najskôr z nej vyrazil niekoľkých hercov (Scarlett Johanssonová, Kenneth Branagh), potom pár režisérov (Fincher, Carnahan) a nakoniec na násilím uvoľnenú režisérsku stoličku vysokorozpočtovky dosadil... režijne debutujúceho J.J. Abramsa. Ten v skutočnosti v minulosti stvoril niekoľko takmer revolučných televíznych počinov („Alias“, „Nezvestní“) a sebavedomie, s ktorým sa vrhol do MISSION: IMPOSSIBLE III, berie dych. Ťažko sa vysvetľuje, čo presne je „Ďzejdžejov štýl". Je to na jednej strane „poctivo filmárske“ a na druhej je to „niečo úplne nové“. Cez špičkové akčné scény (masakra konvoja na moste stokrát lepšia, ako celé PRAVDIVÉ LŽI) až po "ľudské" postavy (Ethan Hunt má city a na rozdiel od Craigovho Bonda a Damonovho Bournea sa mu dajú veriť) a skvelého ústredného zlosyna, ktorému prepožičal oscarový Philip Seymour Hoffman bravúrny a ukážkový „minimalistický mráz“. Odvážne, drzé, návykové. S ďalšími pozretiami čoraz lepšie (aj keď 126 minút je 126 minút a občas to zdanlivo nedáva logiku). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162202/Mission-Impossible-III-80.html(30.1.2007)

• - Tom Cruise chtěl natáčet také v německém parlamentu, neboť ho okouzlila tamější architektura, nakonec ale nedostal povolení. (don corleone)

• - J. J. Abrams byl k natáčení pozvaný po té, co byl Cruise nadšený z několika epizod seriálu Alias, který Abrams točil. (don corleone)

• - Natáčelo se ve části studia Paramount, kde se předešlých 18 let točil výhradně seriál Star Trek. (don corleone)