• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

Chtělo by se říci: dobrodružný (podle někoho špiónský) thriller o dokonalých agentech, únosech a hledání čehosi. Sice má spoustu nedostatků, ale jsou to jasné 4 hvězdičky. Není však vůči žánru poněkud ponižující, uvažovat, že všechny ty uplatněné nedokonalosti k němu nedomyslitelně patří? Zdá se mi, že ano, takže přes spoustu super vypiplaných akcí a neslábnoucí tempo - a to navzdory leckdy poměrně pomalým a dlouhým záběrům (díky tomu tempu jsem si však ani nestihla klást žádné otázky a skoro mi nedošlo, že dokonale předvídatelný děj prakticky neexistuje) beru v úvahu mizerný scénář, děsnou motivovanost v jednání postav (proč, že se Hunt vracel do akce? co si myslel, když šel sám předat to cosi hlavním zloduchům? apod.). Možná jsem jen nepochopila, že jeho sladkobolné rozhovory se ženou (věř mi, věřím ti, věř mi... Skoro jako To nejste vy, Já ti říkám, to jsem já... z Piti piti pa) vlastně měly být žánrovou ironií... A asi jsem také jen nedocenila pohrávání si s hloubkou ostrosti při svatbě, jo jo, ta hloubka byla vážně cool, jen se sem hodila méně, než když fotíme kytičky s pestíkem... :) Nesedí moc ani struktura filmu sestavená z totálně odlišných částí, lépe či hůře kopírujících řadu podobných filmů (část ve Vatikánu, část na dálnici, část v Šanghaji...). Je příliš náročné chtít, aby i žánrový film přinesl alespoň něco zajímavého, natožpak inovativního?(4.5.2006)

S Mission: Impossible III vyplynulo jednoznačně na povrch, že J.J. Abrams je velice schopný režisér, jen málokdo by čekal, že třetí díl předchozí dva tak hravě spláchne do záchodu. M:I-3 už rozhodně není jen o Cruisovi, jeho nadlidských schopnostech a hromadě šťastných náhod, konečně se dočkáme i pořádné týmové spolupráci a promyšlené akci tak akorát, aby zaujala, ale nepůsobila překombinovaně. M:I-3 je ultimátní akční blockbuster, který má všechno, co by divák od akčního filmu mohl chtít, poskytuje výtečnou zábavu v dynamické atmosféře a přitom nijak nesklouzává k povrchnosti... Koneckonců už jen když porovnáme Thandie Newton a Michelle Monaghan, tak je to jako zálet na jednu noc versus láska na celý život. 9/10(2.6.2008)

rozpočet : $150 million tržby celosvetovo : $397,850,210(15.2.2007)

Dokonalý letný blockbuster, ktorý chirurgicky presne dávkuje všetky potrebné esencie - intenzívne napätie, božskú a na moje potešenie hodne "špinavú" a drsnú akciu, silné emócie, správne odľahčujúci humor s trefnými narážkami na predchádzajúce časti a výrazne presvedčivého záporáka, pričom si stihne ešte aj "populárne" politicky rypnúť do zahraničnej politiky vlastnej krajiny. Páni DePalma a John Woo - vaše misie boli výborné, ale J.J Abrams je pre mňa jasným víťazom, ktorý priniesol "švajčiarske hodiny akčného thrilleru". Neviem, či sa mi to takto extrémne bude ľúbiť aj na ďalšie pozretia (mierne prekombinovaný záver), ale na prvý krát som pri tomto hybride seriál/film nedýchal od vzrušenia a napätia od prvej do poslednej minúty.(2.5.2006)

Jednoznačně nejlepší Mission Impossible. V Abramsově režii se hraje týmová hra, plná emocí Ethana Hunta. Po druhém dílu má film super záporáka, kterého si Hoffman naprosto užívá a jeho rozhovor, nebo spíš monolog po zajetí a odvozu v letadle, kdy Huntovi vyhrožuje, nedostanu z hlavy asi hodně dlouho. Akční scény získaly na realismu a jsou úchvatné. Ať je to scéna na mostě (jedna z nejlepších akcí roku) nebo průnik do Vatikánu, prostě paráda každým coulem. Abrams ukázal, že má i na pořádnou filmovou pecku.(1.1.2007)

• - Natáčelo se ve části studia Paramount, kde se předešlých 18 let točil výhradně seriál Star Trek. (don corleone)

• - Když se nátačelo ve městě Richmond ve státě Virginia, tak bylo všude po městě vylepeno, že na místě probíhá natáčení filmu "Heyday". Štáb se tak vyhnul zbytečné pozornosti obyvatel a turistů. (don corleone)

• - Nejdražší projekt své doby debutujícího filmového režiséra. (duklak2)