• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

J.J. Abrams, režisér seriálů Lost nebo Alias, dostal svojí první velkou filmovou příležitost a zhostil se jí poměrně slušně, myslim. že z toho ani o moc víc dostat nemohl, protože jediný co se dá více méně kritizovat je slabší příběh, ten neni vůbec originální a občas je nedomyšlený a závěr už je opravdu přehnaný a s moc vysmátým happyendem. Jenže jak můžu dát nízký hodnocení, když 70% je prvotřídní akce, je ještě víc promakanější než ve dvou předchozích dílech a triky v ní jsou jedním slovem dokonalý, snad jsem nezaznamenal ani jednu chybičku a přitom Abrams byl v akčních scénách opravdu vynalézavý a snažil se o co nejpůsobivější záběry. A to se bezezbytku podařilo. Možná Film občas působí až moc sestříhaným dojmem, protože nějaký plánování akce nebo něco podobnýho vlastně vůbec neexistuje, rovnou se ze scény vymýšlení jak budou pokračovat, přesuneme na začátek akce a opravdu, v tu chvíli to působí dost sestříhaně, jenže divit se moc nelze, protože vložit všechny záběry by zapříčinilo nesnesitelnou délku, už takhle to mělo 2 hodiny a bylo to tak akorát, delší stopáž by už asi začala silně nudit. Tom Cruise se moc nezměnil a hraje pořád totéž, možná vypadá o něco starší, ale ne o tolik aby to nějak vadilo. Tentokrát má proti sobě asi nejlepšího záporáka v podobě Phillipa Seymoura Hoffmana, podle mě se se svojí vizáží přesně na takovou roli dokonale hodí, klidně bych mu dal i víc prostoru než nakonec dostal, prtože Hoffman už několikrát dokázal, že to je vynikající herec. Možná je moje hodnocení trošku přehnaný, ale kdo má rád svižnou akci se spoustou parádních triků,jako já, tak si určitě taky přijde na své.(5.5.2006)

Je to celkom dobrý akčný thriller s Tomom Cruisom, ktorý je treťou časťou tejto slávnej série. Má dosť dobrý príbeh o agentovi Ethanovi Huntovi, ktorý už so svojou prácou skončil a túži len po usadení so svojou snúbenkou, ale keď je jeho najlepšia študentka zajatá a zabitá bohatým obchodníkom so zbraňami, rozhodne sa ešte vrátiť do akcie, aby ho dostal, čo sa mu aj podarí, ale netuší, že sa zahráva s veľmi vplyvným človekom, ktorý nezabúda a tak musí bojovať o život aj svojej snúbenky. Spracovanie nie je zlé, dokáže pobaviť, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Určite chválim, že film si aj napriek nadriemernej dĺžke udržuje celkom slušné tempo a nejakú výrazne nudnú scénu som si nevšimol, ale problém je, že sa striedajú zaujímavejšie fázy s tými úplne obyčajnými, pričom ani tie zaujímavejšie nie sú moc výnimočné, ale potešia. A tak spočiatku to vyzerá na slušný akčný thriller, čo mi vyhovuje, ale časom sa to zmení na plánovanie a únos, čo už moc nemusím, zase sa vráti akčný thriller a takto sa to ešte niekoľkokát prestrieda. A tak ma asi polovica filmu baví viac a druhá menej. Akcie je tu celkom dosť a vo svojej kategórii patrí medzi to lepšie. Ale platí o nej to isté, čo aj o spracovaní, klasická akcia ako rôzne prestrelky, naháňačky, explózie a podobne sú skvelo natočené a aj obsahovo zaujímavé a tie rôzne lúpeže sú síce tiež dobre vymyslené, ale mňa tento typ vôbec nebaví, pôsobí to až príliš naivne. Najviac sa mi páči celá výbušná časť na moste, úvodná oslobodzovacia akcia alebo aj celkom slušný záver. Herecké obsadenie je opäť výborné, Tom Cruise, Ving Rhames, Maggie Q, Laurence Fishburne, zaujímavý záporák Philip Seymour Hoffman a viacero slušných postáv. Réžia a technická stránka sú pre tento typ filmu úplne ideálne, takže som spokojný. Túto sériu až tak moc nemusím, mám radšej normálne akčné filmy, ako tieto moderné, ale dá sa na to pozerať, niektoré scény aj potešia a je to asi aj najlepší diel série. Objektívna kvalita filmu- 76%, film sa páči mne na 62%.(20.9.2007)

Soundtrack Michael Giacchino: 1. Mission: Impossible Theme*-Composed by Lalo Schifrin (:52) ,2. Factory Rescue (4:14) ,3. Evacuation (2:46) ,4. Helluvacopter Chase (3:12) ,5. Special Agent Lindsey Farris (2:45) ,6. Ethan and Julia (1:23) ,7. “Humpty Dumpty Sat On a Wall” (5:53) ,8. Masking Agent (3:38) ,9. Voice Capture (2:40) ,10. “See You In the Sewer” (1:42) ,11. Davian’s Brought In (2:04) ,12. Bridge Battle (4:10) ,13. Davian Gets the Girl (2:41) ,14. IMF Escape (2:42) ,15. Disguise the Limit (3:21) ,16. Shang Way High (3:37) ,17. The Chutist (1:58) ,18. Hunting for Jules (3:53) ,19. World’s Worst Last 4 Minutes To Live (4:08) ,20. Reparations (3:33) ,21. Schifrin and Variations‡ (3:05) ,(18.5.2011)

Mission impossible 3 už je konečně realitou a hrdě hledí na své dva předchůdce. Hledí na ně z patra s vážnou tváří, protože pro Ethana Hunta se svět změnil. Ze světa plného špionáže se stal svět plný lásky. Je to obrovská změna, která se dá přirovnat maximálně ke krátkému manželství Jamese Bonda, které oblíbený Blofeld rychle ukončil. Poprvé se do této role v celovečerním filmu dostane můj milovaný obdivovaný a za poslední díl Aliasu i trochu nenáviděný J. J. Abrams. Tohohle člověka jsem začal obdivovat, když se mi do rukou dostala seriálová záležitost jménem Alias, která z Jennifer Garner udělala Jamese Bonda v sukni. Alias hodně ovlivnil dnešní seriály a do televize přinesl pár koncepcí, nápadů a scénáristických kliček, které se hlavně v MI 3 hodně projevují. Proto se stává JJ největším plusem, ale i mínusem celého filmu. Celý film je velmi seriálový. Do seriálové koncepce JJ přidal svou oblíbenou a už maličko ohranou scénaristickou kličku(na začátku filmu vidíte situaci na konci filmu, která se odehraje, poté se děj dostane před ní odvypráví se a nakonci celého filmu zjistíte, že je to vlastně trochu jinak ). Používal to v Aliasu, myslím že i víc než jednou v Lostu a tady je to také. Další co mě zklamalo byli úvodní neuvěřitelně krátké a primitivní titulky. Jako by JJ chyběla potřebná hravost s kterou by vymyslel úvodní titulkovou sekvenci více filmovou a hlavně více promyšlenou. Oblíbenému jazykovému kurzu se ani Tom Cruise nevyhnul a po Jennifer Garner si majitelé dabingu užijí i tuhle hvězdu pěkně česky :) a jde mu to :). Ted k tomu co se JJ povedlo. Tom Cruise tentokrát zapoměl na svou Katie Holmes doma a konečně zase hraje. Možná toho klučinu se slavným úsměvem nenávidíte, ale pro mě zůstává velmi kvalitním hercem. JJ s Tomem posouvají celou postavu Ethana Hunta do realnějších obrysů než byl nesmrtelný Ethan Hunt v minulých dílech. Konečně také Ethan našel důstojného soupeře. Oscarový P. S. Hoffman je zpět v roli úplně jiné než byla role spisovatele homosexuála. Působí velmi skutečně a opravdu vás přesvědčí o tom kým je a to arogantním prodejcem zbraní. Jednoznačně poráží oba dva záporáky z minulých dílů a nasazuje laťku poměrně vysoko pro čtvrtý díl, kterého se doufám dočkáme. Jediná smůla Owena Damiena je konec filmu a jeho duel s Ethanem, který je lehce odfláknutý a zkrácený. JJ má ještě jednu jistotu a to je jeho velmi kvalitní zvládnutí akčních scén. Ozbrojený konvoj s vězněm jede po mostě. Najednou letí rakety, které vyhodí první a poslední auto do vzduchu. V ten okamžik proletí něco jako dálkově řízená stíhačka všem nad hlavami ... John Woo možná v HK byl tvůrce toho nejlepšího z akčních filmů, ale JJ se svou trojkou MI přejíždí jeho dvojku na plné čáře. Ať už je to souboj na mostě nebo duel v prostoru větrných elektráren, tak jako tak kvalita JJ Abramse dotváří tuto akční bombu. Kdo nezná jeho seriály a má rád MI jednoznačně dá 5*. (tak napotřetí stále nechápu, jak je možný udržet to smrtelné tempo, takže plné hodnocení:))(27.10.2006)

První MISSION: IMPOSSIBLE byl hutný mix spletitých špionážních intrik a komiksově barvité akce s pozoruhodnou atmosférou mísící technokratické (moderní technologie) s historickým (Praha). M: I 2 byla nudná sexy romantická limonáda s primitivním scénářem a pár efektními akčními scénami. Trojka má sice o něco lepší scénář než dvojka, ale zase je na štíru s akcí, která je špatně sestříhaná a navíc vykradená odevšad možně. Stíhačka útočící na kolonu vozů jedoucích po dálkovém mostě - PRAVDIVÉ LŽI, klouzání po šikmé střeše výškové budovy - AGENT BEZE JMÉNA s Jackie Chanem, kulomet na otočném podstavci ovládaný dálkově a střílející do budovy - HON NA ŠAKALA, běžící hrdina navigovaný operátorem v mobilním telefonu - finále MATRIXU a nakonec vykrádáme i sami sebe - krádež ve výškové budově a následný skok z ní padákem - M:I 2. Všechno už to tu bylo a hlavně všechno už to tu bylo lépe natočené. Žádná zapamatovatelná scéna ani hláška, NEVÝRAZNÝ padouch (Hoffman) i Cruisova přítelkyně, která mi byla přímo nesympatická. A nesmím zapomenout na Winga Rhamese v roli "srandovního černocha, který trousí banální věty, které jsou všechny ohromně vtipné, protože je říká ten srandovní černoch". Jinak Abrams nezapře svůj televizní background - občas sice má dobré nápady, ale neumí je patřičně působivě natočit viz. úvodní odpočet. Dobře vymyšlená scéna, ale na mě absolutně nezafungovala. Takže jsem se sice nenudil tak nehorázně jako u M: I 2, ale stejně když už trojku nikdy neuvidím, vůbec nic se nestane. Vůbec nic.(16.5.2006)

• - Ethan Hunt (Tom Cruise)  nosí hodinky značky Casio G-Schock MTG-910D a Theodore Brassel (Laurence Fishburne) nosí TAG Heuer Monaco. (dyfur)

• - Filmy Mission: Impossible jsou založeny na stejnojmenné TV sérii ze 60. let minulého století. (imro)

• - Ethan Hunt (Tom Cruise) se v jedné scéně prokazuje na letištní kontrole falešným pasem. Představuje se jako Pavel Sobotka. (kabeck)