Skoro to vypadá, že agent Hunt se svými nemožnými misemi seknul...z vydělaných peněz si může postavit svojí Route 66 a navíc se konečně hodlá usadit...našel si ženu, se kterou se chce oženit a možná i založit rodinu...jenomže od chvíle, kdy jeho pracovnu zasmradí obláček dýmu právě zničené tajné zprávy, je agent Hunt znovu povolán do akce...Třetí mise Toma Cruise je jiná než oba předchozí díly. Po upovídané jedničce a akčně přemotivované dvojce přichází J.J.Abrams a hned na Ethana Hunta vybalí nejtěžší možný úkol - záchranu jeho manželky. Tím vlastně dostává celý příběh nový náboj...kde jinde by měli záporáci využít Huntovy slabiny než v osobě jemu nejbližší??...obrovským kladem filmu je konečně pořádný záporák, oskarový Philip Seymour Hoffman vystřihnul svou roli s puncem prvotřídní kvality a je synonymem bestie...i když se na plátně objevuje střídmě, nahání skutečnou hrůzu...výkony ostatních jsou uspokojivé včetně Toma Cruise, který se do své role pěkně položil a předvedl i nějaký ten emoční výjev...Akční stránka filmu je pojata přehledně, dynamicky, scény s průletem helikoptér větrnou elektrárnou a sekvence na dálnici jsou vrcholy filmu...jestli je pravda to, že se Tom Cruise nenechal zastupovat kaskadéry, nechápu, jaktože teď neleží v rakvi, protože náročnost akčních scén sahá někam do stratosféry...Celkově určitě nejlepší díl trilogie! 150 miliónů dolarů(rozpočet)/397 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.10.2006)

Mission impossible 3 už je konečně realitou a hrdě hledí na své dva předchůdce. Hledí na ně z patra s vážnou tváří, protože pro Ethana Hunta se svět změnil. Ze světa plného špionáže se stal svět plný lásky. Je to obrovská změna, která se dá přirovnat maximálně ke krátkému manželství Jamese Bonda, které oblíbený Blofeld rychle ukončil. Poprvé se do této role v celovečerním filmu dostane můj milovaný obdivovaný a za poslední díl Aliasu i trochu nenáviděný J. J. Abrams. Tohohle člověka jsem začal obdivovat, když se mi do rukou dostala seriálová záležitost jménem Alias, která z Jennifer Garner udělala Jamese Bonda v sukni. Alias hodně ovlivnil dnešní seriály a do televize přinesl pár koncepcí, nápadů a scénáristických kliček, které se hlavně v MI 3 hodně projevují. Proto se stává JJ největším plusem, ale i mínusem celého filmu. Celý film je velmi seriálový. Do seriálové koncepce JJ přidal svou oblíbenou a už maličko ohranou scénaristickou kličku(na začátku filmu vidíte situaci na konci filmu, která se odehraje, poté se děj dostane před ní odvypráví se a nakonci celého filmu zjistíte, že je to vlastně trochu jinak ). Používal to v Aliasu, myslím že i víc než jednou v Lostu a tady je to také. Další co mě zklamalo byli úvodní neuvěřitelně krátké a primitivní titulky. Jako by JJ chyběla potřebná hravost s kterou by vymyslel úvodní titulkovou sekvenci více filmovou a hlavně více promyšlenou. Oblíbenému jazykovému kurzu se ani Tom Cruise nevyhnul a po Jennifer Garner si majitelé dabingu užijí i tuhle hvězdu pěkně česky :) a jde mu to :). Ted k tomu co se JJ povedlo. Tom Cruise tentokrát zapoměl na svou Katie Holmes doma a konečně zase hraje. Možná toho klučinu se slavným úsměvem nenávidíte, ale pro mě zůstává velmi kvalitním hercem. JJ s Tomem posouvají celou postavu Ethana Hunta do realnějších obrysů než byl nesmrtelný Ethan Hunt v minulých dílech. Konečně také Ethan našel důstojného soupeře. Oscarový P. S. Hoffman je zpět v roli úplně jiné než byla role spisovatele homosexuála. Působí velmi skutečně a opravdu vás přesvědčí o tom kým je a to arogantním prodejcem zbraní. Jednoznačně poráží oba dva záporáky z minulých dílů a nasazuje laťku poměrně vysoko pro čtvrtý díl, kterého se doufám dočkáme. Jediná smůla Owena Damiena je konec filmu a jeho duel s Ethanem, který je lehce odfláknutý a zkrácený. JJ má ještě jednu jistotu a to je jeho velmi kvalitní zvládnutí akčních scén. Ozbrojený konvoj s vězněm jede po mostě. Najednou letí rakety, které vyhodí první a poslední auto do vzduchu. V ten okamžik proletí něco jako dálkově řízená stíhačka všem nad hlavami ... John Woo možná v HK byl tvůrce toho nejlepšího z akčních filmů, ale JJ se svou trojkou MI přejíždí jeho dvojku na plné čáře. Ať už je to souboj na mostě nebo duel v prostoru větrných elektráren, tak jako tak kvalita JJ Abramse dotváří tuto akční bombu. Kdo nezná jeho seriály a má rád MI jednoznačně dá 5*. (tak napotřetí stále nechápu, jak je možný udržet to smrtelné tempo, takže plné hodnocení:))(27.10.2006)

Třetí Nemožnost mě velice mile překvapila. O Cruisovi si myslím, že je výborný herec, ale bohužel až moc často končí v nedotaženinách, jakými byly první dva díly téhle špiónské akce. Teď aspoň konečně skončil v kvalitnějším kousku (i když samozřejmě stále nemusí nic moc hrát). Celé je to vkusnější, lépe zabalené než předchozí dva díly, navýsost dobře obsazené, místy i zahrané (přidávám se k proudu a tleskám Hoffmanovi - kdo by ho neměl rád?!), nový režisér všechno pěkně odvyprávěl a k tomu na jedničku zvládl i akční scény, nechybí ani brilantní nápad smrtelně nebezpečné "zbraně" zvané Králičí packa, kterou může být skoro cokoliv si dokážete představit (tj. v celém filmu se neodzvíte víc, než to, že to všichni hledají). Přesto - na můj vkus pořád moc umělé a megalomanské; velice dobrý film, ale pokud chcete mé doporučení na špičkový špionský thriller, sáhněte po sérii o Jasonu Bournovi. 70%(18.7.2006)

J. J. Abrams je fakt zjev. Včera jsem si znovu pustil Mission Impossible Briana De Palmy a nic proti jeho filmu, je velmi dobrej, ale oproti svému o deset let mladšímu pokračování působí M:I 1 jako tříkolka vedle formule. Tempo našláplé od první minuty, akce úderná, rychle sestříhaná, přesto přehledná, prosta zbytečných zpomalených záběrů, dialogy svižné a efekty podařené. Prostě prvotřídní akce. Nechápu, že mi tenhle film tři roky unikal. Výborná alternativa k Bondovi, Bourneovi a snad i Temnému rytíři. Zápletka mohla bejt důmyslnější, protože jejím rozuzlením může být divák lehce zklamán po tom všem co konci předcházelo, ale ani tak není vůbec špatná. Velmi napínavá a brilantně natočená akční pecka. 90%(11.5.2009)

Scénář: Alex Kurtzman, Roberto Orci, J.J. Abrams .. Vládní agent MIF Ethan Hunt se podstatně změnil. Stejně jako se změnil Tom Cruise. Šťastná byla jeho volba na post nového tvůrce projektu, který je pro jeho kariéru stěžejní (když pominu spolupráci se Stevenem Spielbergem) . Poděkujme právě snaze J. J. Abramse, který neposunul sérii M:I jen na jinou kolej, ale vytvořil zcela vlastní a skvěle fungující organismus. Oproti původnímu filmu rozvedl soukromí život tajného agenta. Ten ukazuje svoji lidskou stránku, především svoji snoubenku a nesmírnou zamilovanost (neboť Tom Cruise je v současnosti přesně takový). Těžiště filmu ovšem neleží ani tak v příběhu, protože ten je kombinací mnoha známých motivů o záchraně světa, ale hlavně v dynamičnosti akčních i neakčních sekvencí. Zvláště akční jsou neskutečně povedené. Abramsova režie je v tomto prvku výtečná. V mnoha momentech dokáže skvěle budovat a stupňovat napětí, samotná akce je pak velmi svižná, v rámci možností realistická, navíc místy příjemně odlehčená. Zkrátka, nově daná úroveň série M:I nepostrádá nápad, tvůrčí originalitu, super kompozici mnoha scén a bezchybné technické zpracování, kde zvláště kamera stojí za vyzdvihnutí. Je neskutečně pohyblivá a děj díky ní přehledný. Za zmínku stojí také zvuková kulisa a práce trikařů z ILM. Doporučuji vyhledat kvalitní kino! Poslední prvek, který je potřeba vyzdvihnout jsou postavy, resp. hlavní kladná a záporná - Tom Cruise, prezentující tu první, se vybičoval k obdivuhodnému výkonu, kombinující slušné herectví a náročné adrenalinové kaskadérství. Protipól Phillip Seymour Hoffman je démonický, herecky vyspělý, zkrátka poctivý padouch. Série Mission: Impossible dozrála, utvořila si vlastní tvář, která doufám bude ještě několikrát vylepšena. 85%.(5.5.2006)