• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

V určitých chvílích mi "okamžiky manželského vztahu uprostřed akce" připadly víceméně nefunkční, PS Hoffman měl podle mě dost malou roli na hlavního záporáka. Akční pasáže byly ohromné, občas až moc, teď myslím spíš z hlediska logiky. Nechyběl humor. Ale mám prostě pořád pocit, že mi NĚCO k dokonalému zážitku chybí. A nejsem si úplně jistý, co by to mohlo být. Uvidíme.(26.6.2006)

Pro mě rozhodně nejlepší ze všech dílů!(23.5.2008)

Jednoznačně nejnadupanější a nejnapínavější díl série.Chyběly mi ovšem některé řemeslné vychytávky, které mě dostaly u Woovy Dvojky... Tady je prostě hlavně akce akce akce, ale ta je zmáknutá na výbornou. Cruise působí dojmem, že se na stará kolena naučil hrát, a Phillip Seymour Hoffman, byt nemá příliš prostoru, je skvělý. V každém případě ale absence nějakého momentu, skutečného vrcholu výrazně vyčnívajícícho nad zbytek je znát.(4.5.2006)

Když jsem film viděl poprvé, nelíbil se mi vůbec. Ale napodruhé už Abramsovi jeho vždy realistický styl žeru. On dokáže, aby vypadala realisticky i ta největší hovadina. V tomhle filmu jsou stejné nesmysly jako v předchozích dílech, ale podáno je to tak lišácky, že bych se dušoval, že všechno, co se tu děje, je i možné. Oceňuju to.(11.12.2009)

Jednoznačně největší a nejlepší akční pecka roku, která ohromí svou razancí, nepřetržitou adrenalinovou akcí i solidními hereckými výkony. Abrams staví realitu a fyzikální zákony mnohem víše, než tomu bylo u De Palmy, natožpak u Wooa. Hunt je potřetí naprosto jiný a tento image je zatraceně dobrý. Srovnávat s předešlým dílem je naprosto nesmyslné, neboť jsou to dva naprosto odlišné kousky. Technicky, esteticky, stylově i co se samotné akce týče. Ta je zde na akční blockbuster nezvykle dravá, se solidní dávkou realismu. Navíc některými kousky Abrams u diváka naprosto ruluje - rychlé, ale nesmírně chytré dějové zvraty, detailní studie různých serepetiček (tvoření obličejové masky) a vychytávek. To je jedna z věcí, která této sérii chyběla. Cruise je schopný herec a jeho fyzická kondice je neskutečná (viz téměř minutový nestříhnutý záběr na jeho sprint v krkolomných uličkách) a přesně tak má zvláštní agent vypadat. A když už se zdá, že by to mohlo přece jen skřípat a drhnout, přijde na řadu nějaká ta cool hláška a zdravý nadhled. Hoffman je tak arogantní a brutální záporák, až oči přecházejí. Jeden z vrcholů tohoto roku.(5.10.2006)

• - V roce 2002 se v bulváru objevila kleveta, že záporáka by měl ztvárnit Sylvester Stallone, ale byla to jen novinářská kachna. (imro)

• - Ve filmu je několikrát zmíněno jezero Wanaka. Nachází se na Novém Zélandě, kde natáčel Cruise film Poslední samuraj. Jezero si tak zamiloval, že trval na jeho zmínění ve filmu. (don corleone)

• - Zbraň, kterou vyndal Ethan Hunt (Tom Cruise) z kufříku při přestřelce na mostě, je Heckler & Koch G36K. (Velorahex)