• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

V určitých chvílích mi "okamžiky manželského vztahu uprostřed akce" připadly víceméně nefunkční, PS Hoffman měl podle mě dost malou roli na hlavního záporáka. Akční pasáže byly ohromné, občas až moc, teď myslím spíš z hlediska logiky. Nechyběl humor. Ale mám prostě pořád pocit, že mi NĚCO k dokonalému zážitku chybí. A nejsem si úplně jistý, co by to mohlo být. Uvidíme.(26.6.2006)

Pro mě rozhodně nejlepší ze všech dílů!(23.5.2008)

Konečně pokračovaní, z něhož se pár vteřin po zhlédnutí nevyvalí kouř. Úvodní poněkud sadistická lekce matematiky pro první třídy základních škol v podání Hoffmana vás navnadí na strhující jízdu na zaječí pacce oscilující místy mezi sci-fi a parodií a je nutno uznat, že filmový debutant Abrams zvládl akční scény s přehledem a ty emoční s nadhledem. Nicméně v celkovém kontextu se nabízejí dvě pomíjivé otázky. Kdy Tom konečně ve vypjatých scénách omezí ten Opthalmo-Septonex a zdali "finanční náklady vyčíslit impossible" akce IMF nejsou bezbřehým mrháním peněz amerických daňových poplatníků.. Závěrem jedna maličkatá výtka k jinak výbornému výkonu P. Seymoura H. v roli first class bastarda Owena Daviana. V okamžiku, kdy má hrát Hunta s obličejem Daviana, tak hraje Daviana a ne Ethana, co si navlékl masku Daviana. Nepředpokládám, že agent Hunt je tak dobrý herec, aby zvládal grimasy a gesta Daviana a jestli si myslíte, že jsem se do toho zamotal, tak máte pravdu..(22.3.2009)

Tuhle sérii nijak zvlášť neobdivuji, dvojka mi dokonce způsobila hemeroidy a zánět spojivek, ale protože jsem zoufalec, co sleduje kdejaký komerční průjem aby byl kůl, neunikl mi ani tento díl. Nadšením si kroužím nasliněnýma ukazováčkama po bradavkách a slastně vzdychám! Pan Ambramovič vzal z dvojky toho šaška s paralizovanýma mimickýma svalama, co dokázal pohledem roztavit pancíř a pomocí sirky a paštiky se infiltrovat do Pentagonu, a proměnil jej ve vyděšenou, ubulenou a ufňukanou limonádu. Chybující, lidštější a uvěřitelnější Tomáš pro mě byl prostě přijatelnější. Tlamu mi hlavně zavřela strhující akce a naprosto famózní práce s kamerou a důrazem pro detail. Děj sice stál za píču, ale pustil jsem si kurva akční film, který mi nabídl perfektní adrenalinovou jízdu a tak přidávám hvězdu za to, že jsem si nemusel lámat hlavinku nad efektem motýlích křídel a smyslem života.(19.11.2013)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Nemám rád Toma Cruise !!!! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(22.3.2009)

• - Jedním z adeptů na režii byl také David Fincher, tento post však opustil kvůli snímku Legendy z Dogtownu (2005), který nakonec jen produkoval. (don corleone)

• - V jednom rozhovore povedal novinár Simonovi Peggovi (Benji Dunn), že je pravdepodobne príliš veľký pre Veľkú Britániu, a tak ide do Hollywoodu. Herec na to spontánne reagoval vetou: „Nie je to tak, že budem hneď hrať v Mission: Impossible 3, ale v niečom takom." O šesť mesiacov neskôr bol Pegg súčasťou projektu. (drake31)

• - Scéna, ve které je Ethan (Tom Cruise) výbuchem rakety vymrštěn na auto, není generovaná počítačem. Jedná se o práci kaskadérů s lany. (pursuer)