Tak u tohohle chytám záchvaty smíchu snad každou vteřinu.Tohle je naprosto boží komediální záležitost,která nemá obdoby.Ústřední duo hereček hraje jak o život,kvalita vtipů má od prvního dílu pouze vzestupnou tendenci a seriál ani nachvililinku nenudí.Kultovní záležitost,která asi už nikdy nebude překonána.A to nemám moc v lásce anglické seriály.Inu,vyjímka se najde opravdu všude.A ještě jedna připomínka!Jennifer Saunders je geniální.Za to že ten seriál vymyslela a hraje v něm,jí patří můj doživotní dík a obrovská poklona.Smekám!!!(5.8.2009)

Tento sitcom jsem viděl kdysi dávno na polské TV a málem jsem se potrhal smíchy. Nyní se mi podařilo získat (zatím) 5.řadu a opět jsem se trhal smíchy. Škoda jen, že nemohu nikde sehnat jejich sitcom pod názvem "SAUNDERS and FRENCH! Protože tyto parodie byly excelentní. Například parodie na VETŘELCE, Missery nesmí zemřít, Omen....neměly chybu :-)(22.7.2008)

Chlapi mají útrum......(9.6.2009)

Už po první sérii jsem mohl říct, že mi nic nechybí. Kromě kvalitního humoru, který je podobný seriálu Let Them Eat Cake (taktéž píše stejná dvojice Saunders - French), mě nejvíce zaujalo zpracování. Například oblast hereckých výkonů - Joanna Lummley (Patsy) je skvělá, ale hlavní hvězdou je dle mě Jennifer Saunders, která je ještě lepší než v Koláčích. Nejvíc mě zde na ní zaujala oblast mimiky (kvalitou srovnatelná s Atkinsonem!), ale i normální herectví je pro ni hračkou. Stejná osoba má neuvěřitelné nadání pro invenci a psaní scénářů - mohu ji bez problémů řadit na úroveň Eltona, Crofta (Allo Allo) či Cleese (Hotýlek). Škoda tak malého počtu hodnocení (78) a faktu, že se větší pozornosti se dostává kupříkladu ne úplně špatným, ale ve srovnání s AF výrazně slabším sitcomům z dílny G.Linehana (Black Books, IT Crowd). Zde mohu mimochodem nabídnout malé srovnání - v BB i v IT je jedna z hlavních postav tak trochu ulítlá, jiní by na mém místě použili slovo magor. Já si myslím, že Saunders svoji postavu napsala tak dobře, že co do ulítlosti je Edina (stokrát) výraznější než například Manny Bianco. Britcom, jenž kvalitou humoru a počtem dobrých vtipů se dá klidně srovnávat se slavným Trpaslíkem nebo nadprůměrnými kousky Černé zmije, hodnotím po shlédnutí prvních tří sérií pěti hvězdami.(28.5.2009)

38 hodnoteni k tomuto skvostu? Niet divu, ze nema sancu dostat sa mezdi nalepsie serialy na CSFD. Pre taketo perly by mali platit nejake vynimky.(22.8.2007)

• - Vzniku seriálu dal podnět skeč v pořadu French and Saunders (1987), který se jmenoval "Moderní matka a dcera". (don corleone)

• - V epizodě "The Last Shout" povzdechne si Patsy Stone "když jsem byla Bond girl". Představitelka Patsy Joanna Lumley skutečně hrála dívku Bonda ve V tajné službě jejího veličenstva (1969). (don corleone)

• - Tvůrkyně seriálu Jennifer Saunders přiznala, že Patsy Stone (Joanna Lumley) je částečně založena na Ivaně Zelníčkové-Trumpové, manželce miliardáře Donalda Trumpa. (kriplozoik)