Chlapi mají útrum......(9.6.2009)

Viděl jsem dva díly a shlédl přednášku. Podle mého prvního dojmu se jedná o výborný a vtipný seriál, který ovšem kvalit nejlepších britských komediálních seriálů nedosahuje. Každopádně Saunders je naprosto skvělá scénáristka a já se těším na další díly!(1.3.2009)

38 hodnoteni k tomuto skvostu? Niet divu, ze nema sancu dostat sa mezdi nalepsie serialy na CSFD. Pre taketo perly by mali platit nejake vynimky.(22.8.2007)

Už po první sérii jsem mohl říct, že mi nic nechybí. Kromě kvalitního humoru, který je podobný seriálu Let Them Eat Cake (taktéž píše stejná dvojice Saunders - French), mě nejvíce zaujalo zpracování. Například oblast hereckých výkonů - Joanna Lummley (Patsy) je skvělá, ale hlavní hvězdou je dle mě Jennifer Saunders, která je ještě lepší než v Koláčích. Nejvíc mě zde na ní zaujala oblast mimiky (kvalitou srovnatelná s Atkinsonem!), ale i normální herectví je pro ni hračkou. Stejná osoba má neuvěřitelné nadání pro invenci a psaní scénářů - mohu ji bez problémů řadit na úroveň Eltona, Crofta (Allo Allo) či Cleese (Hotýlek). Škoda tak malého počtu hodnocení (78) a faktu, že se větší pozornosti se dostává kupříkladu ne úplně špatným, ale ve srovnání s AF výrazně slabším sitcomům z dílny G.Linehana (Black Books, IT Crowd). Zde mohu mimochodem nabídnout malé srovnání - v BB i v IT je jedna z hlavních postav tak trochu ulítlá, jiní by na mém místě použili slovo magor. Já si myslím, že Saunders svoji postavu napsala tak dobře, že co do ulítlosti je Edina (stokrát) výraznější než například Manny Bianco. Britcom, jenž kvalitou humoru a počtem dobrých vtipů se dá klidně srovnávat se slavným Trpaslíkem nebo nadprůměrnými kousky Černé zmije, hodnotím po shlédnutí prvních tří sérií pěti hvězdami.(28.5.2009)

Tento sitcom jsem viděl kdysi dávno na polské TV a málem jsem se potrhal smíchy. Nyní se mi podařilo získat (zatím) 5.řadu a opět jsem se trhal smíchy. Škoda jen, že nemohu nikde sehnat jejich sitcom pod názvem "SAUNDERS and FRENCH! Protože tyto parodie byly excelentní. Například parodie na VETŘELCE, Missery nesmí zemřít, Omen....neměly chybu :-)(22.7.2008)