Maigret klade past (TV film)

Maigret Sets a Trap

Georges Simenon (kniha)

Stewart Harcourt

Samuel Sim

Jeremy Gwilt

Oproti verzi s Gabinem dosti zjednodušené, avšak nepostrádající spád. Retro atmosféra (potažmo obrazová stránka) je parádní a ani na okamžik jsem nezapochyboval, že by filmová Paříž nebyla Paříží skutečnou. Rowanu Atkinsonovi role sedí skvěle a dodává jí všechny potřebné ingredience, které by měl Maigret mít - vrozenou inteligenci, charisma, důstojnost, bodrost i zvláštní zasmušilost. 85%.(27.1.2017)

Jedna nula pro original s Gabinem. I presto dustojna prohra. Atkinson serviruje prijemne prekvapeni, rozvazna role/postava mu pomerne sedi. Pokud z nejakeho duvodu neholdujete francouszkemu filmu, touto verzi nic nezkazite.(12.5.2016)

Solidní detektivka ve starém hávu, což je po všech směrech fajn. Jen ten Atkinson mi tam nesedí.. Maigreta jsem si vždycky představoval jako Jean Gabina nebo někoho podobně vypadajícího, tj. se seriózním vzezřením a ne s obličejem komika, podivína a (bez urážky, neb za to může jeho nejslavnější role) paka.(11.1.2017)

Docela dobré. Mistra Beana jsem až zas tak dobře neznala (co jsem zhlédla, mě nezaujalo), abych čekala, že Rowan Atkinson vytáhne místo pistole plyšového medvídka, jako někteří z mých přátel. Co mě ale zklamalo je zdejší obsah, který vyzrazuje řešení. Mohla by TV Prima mít trochu ohledu (a méně reklam).(4.1.2017)

Beanovské stigma sedí Atkinsonovi za krkem jako černý kocour, proto je obdivuhodné, jak si se zcela vážnou rolí poradil, a pokud v něm někdo pořád viděl pana Fazoli, není to hercův problém. Trochu méně úctyhodné je režisérské uchopení příběhu, když počáteční noirová atmoška není dále rozvíjena a působí tak dosti prvoplánově. Napětí je nicméně přítomno většinu stopáže, až do závěrečné desetiminutovky, kdy místo aby se scénáristické vlákno smotalo v pevný a nezpochybnitelný uzel, spíše se roztřepí na několik volně vlajících cárů. Celkově ale hodnotím nadprůměrně, možná i proto, že jsem neviděl další filmové verze.(12.4.2016)