Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

TV spot

genetique

#18 - Brosnan sa vytrvalo snaží o to, aby jeho Bond obstál vo všetkých aspektoch, až je to do očí bijúce. Miluje, riskuje, zachraňuje svet a popri tom všetkom nemá problém odskočiť si na pohárik alebo do postele s mladou Nemkou. Pomerne príjemne plynúca bondovka, ktorá dodržiava zásady tradičnej bondovskej zápletky. Po kadejakých záporákoch od výmyslu sveta, cez atómové hrozby až po chemické, ži prírodné katastrofy, prichádza nová hrozba - zneužitie moci multimédií. Tej sa tvorcovia chopili celkom slušne a Jonathan Pryce ako multimediálny magnát s psychopatickými sklonmi sa svojej úlohy zhostil na výbornú. Scenár ale nepôsobí až tak konzistentne, dialógy miestami škrípu a záverom som sa dokonca trošku nudil, pretože záchrana sveta v poslednej sekunde je tak trošku vykalkulovaná a podradná. A konieckoncov škoda aj vlastizrady v symbole britských značiek vozidiel, ktoré bondovky reprezentovali po desaťročia. 75%. ()

Mahalik

Byla by to fantastická bondovka, vážně, jenže to by neměl mít záporák tolik charismatu jako rozdupaná žvejkačka na chodníku. Už jenom to jak se ztrapnil před Michelle Yeoh svými "kung-fu kopanci" by si zasloužil pěstí od Judi Dench, která opět září a když pronesla závěrečnou řeč o nekrologu právě onoho -odmocnina z padoucha- vřískal jsem nadšením. Tahle ženská má kuráže víc než celá česká politika dohromady. 70% ()

Gilmour93

The Empire will strike back aneb "zpustlý agent ze zahnívajícího západu" postaví Občana Carvera před možnost volby - spokojit se s okurkovou sezónou, nebo zemřít.. Abych řekl pravdu, pár dní po Skyfall jsem si připadal jako bych sjel v Maserati z dálnice a drncal se čtyřicítkou obcí za rezavou Avií. Ústřední padouch byl spíše k politování, vždyť by na něj stačila i naše Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a Brosnan podal svého agenta 007 s takovou arogantní neohrožeností, že se o něj divák mohl maximálně bát, že chytne nějakou ošklivou pohlavní chorobu. V podstatě jediná zajímavá scéna budiž saigonská motocyklová honička, kde se to vzhledem k posedu Michelle Yeoh mohlo klidně zvrtnout i v honičku jiného charakteru, ale to by musel být James jiný frajer.. ()

eraserhead666

Poté, co Zlatým okem chytil Bond druhý dech, ho zase rychle začíná ztrácet. Zítřek nikdy neumírá není apriori špatná bondovka, jen je to prostě jen další vyrobený sériový kus. Ve spoustě případech již jen vykrádá starší bondovky, nepřináší vůbec nic nového. Je to prostě bondovka, ale ničím extra zajímavá. Potěšující je akorát angažmá Michelle Yeoh, která to alespoň nějak zachraňuje a dělá tuto bondovku něčím zajímavou. NA její rychlé nohy se jen tak nezapomíná a navíc, docela to tady Brosnanovi nandává. ()

Malarkey

-- 18. -- V pořadí druhá bondovka s Piercem Brosnanem, kterého jsem si za tu dobu nedokázal oblíbit, i když v historii filmové postavy s názvem James Bond je zapsán písmem zlatým, stejně jako má barvu oko, které jeho život zasáhlo relativně nedávno a proto ho musím brát stejnou měrou jako ostatní představitelé. Ale zpět k příběhu. Osmnáctka je číslo, které se rozhodně neztratí i když...akce je požehnaně, prakticky od začátku až do konce. Nebýt, ale tak neuvěřitelných, splácaných a chvílemi až vtipných scén stálo by rozhodně za to, udržet se v křesle po celý příběh, ale není tomu tak. Nebo tedy, mně se ony akční scény příliš nelíbili. Originální jistě jsou, obrovské také, ale ta nesmyslnost, ta nesmyslnost, která k Bondovi v podání Pierce Brosnana prostě patří. Koneckonců dá se to vydržet a samotná bondgirl Michelle Yeoh příjemně potěší nejedno oko diváka, když už ne ty akčněji založené záběry, tak pohled na ní rozhodně. A proti komu, že to tentokrát Bond bojuje? No, proti muži, který chce vyhlásit válku kvůli sledovanosti, jak řiká samotný James? Sláva a bezmezná moc, to je oč tu běží. Jonathan Pryce ho zahrál relativně dobře, ale už jenom fakt koho hraje docela zarazí, stejně jako celý tento film. Koneckonců, ale také potěší chvilkovými záchvaty suchého humoru, který Pierce Brosnan umí podat s nádechem šarmu, který v sérii byl neméně potřeba a tak rozhodně stojí za to tento film vidět. -- Bonde, Vy jste jak dítě ! ()

• Cameo bondovského producenta Michaela G. Wilsona - Tom Wallace, viceprezident Carverovej (Jonathan Pryce) spoločnosti na videokonferencii. Práve jeho Carver poverí, aby vydieral prezidenta Spojených štátov pomocou videokazety, na ktorej je zachytený s istou roztlieskávačkou. (ash99)
  • Loď Elliota Carvera (Jonathan Pryce) skutečně existuje. Jmenuje se Sea Shadow a jedná se o experimentální stealth plavidlo amerického námořnictva. Postavila ji firma Lockheed Martin, která sestrojila například také stealth letoun F-117 Nighthawk či špionážní SR-71 Balckbird. Závěrečná scéna filmu pak byla natočena v doku HMB-1, který sloužil k ochraně loďi Sea Shadow před špionážními satelity. Na přelomu dubna a května 2012 bylo Sea Shadow společně s dokem HMB-1 prodáno v aukci za 100 420 amerických dolarů. Kupec byl povinen dát je do šrotu. Důvodem prodeje byly složité administrativní podmínky pro umístění v muzeu. (Ostrovan211)
  • V úvodu snímku jsou letouny L-39 vyzbrojeny raketnicemi UB-16. Tyto slouží pouze k vystřelování neřízených 57 mm raket. Ve filmu je ale hlavní vnitřní prstenec používán jako kanón. (Foxhound#1)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze