Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

TV spot

Matty

Novým Bondovým nepřítelem v globálně provázaném světě jsou masmédia. Kvůli nim dokonce poprvé ve své kariéře akceptuje osobu opačného pohlaví coby rovnocennou spoluhráčku (i když - je to stále Bond, kdo řídí). Inspirace hongkongskými akcemi se bohužel neprojevuje tolik, jak by si Michelle Yeoh zasloužila a během závěru jsem jenom nezaujatě vzpomínal, kolik předchozích filmů série končilo podobně (obrovský přepravní prostředek, voda, exploze), přesto jde o zábavu vyšší třídy pro diváky a úspěšné vypořádání se s moderními technologiemi a ženami pro Bonda. 75% Zajímavé komentáře: Marigold, Gemini, choze, ScarPoul, PALINO, mortak ()

Jara.Cimrman.jr

"Nic se ti nestane ... protože sis vybrala toho správného zpustlého agenta ze zahnívajícího západu." Padouch má víc satelitů, ponorek, vrtulníků i doktorů Kaufmanů konajících sebevraždy až ze Stuttgartu, ale bankéř Bond má k dispozici plukovníka Lin, takže těš se, magnáte. Bond ti ukáže auto na dálkový ovládání, jak se efektivně řídí chopper ve dvojici i jak je funkční hodit někomu na nohu atomovku. Já jsem se u toho bavil velmi dobře a k tomu mě skoro až dojalo přiznání CIA, že je nezajímá žádná válka, kterou sami nerozpoutají. A přiznám se, že mě děsí moc médií odrovnávat nepohodlný politiky, ovlivňovat veřejný mínění a rozeštvávat lidi proti sobě. ()

kinej

Pro mě je to asi nejlepší Bond s Brosnanem. Proč? Je zde vyvážený poměr akce a děje, takže herci mají i čas hrát. V tomto filmu je patrné, že Brosnan umí dobře hrát, protože dostaly prostor i emoce. Zároveň je zde Bond sice totální über superman, ale ne za až tolik jako jinde, což ho činí trošku lidštějším. To že jich i pár schytá z něj dělá lidštější postavu. A další důvod je, že Tomorrow Never Days se nese v klasickém bondovském duchu. Trochu připomíná špionážní filmy ze staré školy, jako-by vypadnul z pera samotného Iana Flemminga. Je to zkrátka tradiční bondovka se vším všudy a skvělým Herr Kaufamenm navíc. ()

Djoker

Krasojízda pokračuje a tentokrát má i nadčasovou zápletku s mediálním magnátem. Hrátky s Moneypenny připomínají zlaté Conneryho období. Nová M je trefou do černého a zjednává si stále větší respekt. Těžké břímě v podobě životní lásky 007 se do filmu podařilo napasovat v moderním hávu a nezabírá zbytečně moc prostoru. ()

mzss1

[100%] Druhá Bondovka s Piercem Brosnanem a hned po zlatém oku u mě opět TOP záležitost! Navíc je tahle část o tajném agentovi zcela nejakčnější. Doslova akční pasáž střídá tu druhou. Ale určitě je tu čas i o nějaký ten příběh a další aspekty, které do téhle ságy patří. Abych začal s herci … Brosnan je zde skvělý jako vždy. Jeho charisma, elegantní vzhled, sebeironie – prostě není co dodávat. Nechybí tu postavy z předchozí části a sice: Judi Dench jako M, která nikdy nezklame; Q jako už 82 letý dědula, který mě vždy neskutečně potěší. Zde má nadlehčenou scénku, kdy Bondovi předává novou hračku v obdobě nového vozu s dálkovým ovládáním a všelijakými vymoženostmi. Dále tu nechybí ani postava Moneypenny, Tanner a vrátí se i Wade. Co se týče nových postav v téhle Bondovce, tak hlavní záporák Jonathan Pryce zde hraje šíleného megalomana, který kvůli své práci snů zabíjí po desítkách lidské životy, aby měla jeho společnost vyšší a vyšší sledovanost. Jeho herecký výkon mě určitě bavil a nesouhlasím s názory, že herecky jak to píší někteří ostatní „přehrává“. Film nabídne i další solidní záporáky. Co se týče bondgirls, tak tu máme rovnou dvě (pokud nepočítám tu „malou němku“ z úvodu). Teri Hatcher tu svoji roli má, i když ne tak velkou, každopádně potěší. Je zajímavé, že jsem se po letech dozvěděl, že během natáčení tohoto snímku zjistila, že je těhotná. Michelle Yeoh je dalším kladem. Hezky předvede, že se vyrovná mužům, které pěkně svým bojovým uměním ztrestá. To mi připomíná velmi komickou scénu, kdy se jí hlavní záporák Pryce snaží parodovat, jak bojuje. ;) Takže a ta AKCE? Jak už jsem psal, je jí zde požehnaně a někdo by možná řekl, že až moc. Jenže já si jí užíval. Tohle prostě k Bondovkám s Brosnanem patří. Že akce je mnohdy přestřelená a vypadá vymazleně a fantasticky jak Bond vše dokáže? To mi nevadí, naopak. Úvod na letišti je super, ovládání dálkovým vozem a jeho sekvence v garážích je pro mě prostě nej! Nechybí tu spoustu dalších akčních kousků, na které se nedá zapomenout, třeba dlouhá jízda na motorce, skok z mrakodrapu, velmi dlouhé finále v plavidle atd. V tomhle filmu je prostě vše, co od téhle série můžeme čekat. A to, že je to přeakčnělé mi nevadilo. No a filmová hudba? Zde svou bondovskou kariéru zahájil skvělý DAVID ARNOLD. A troufám si tvrdit, že se trochu vyrovnal Barrymu. Ale jasný, na Barryho nikdo v téhle sérii nemá. D. Arnold měl hudebně cit i pro nějaké emoce, které se ve filmu utvářeli a to hlavně díky jeho skladbě. No, myslím, že na nic podstatného jsem už nezapomněl. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. prosince 1997 v Londýně. (Varan)
  • V této bondovce měl poprvé agent 007 (Pierce Brosnan) mobilní telefon. Byl to fiktivní Ericsson JB988. Jeho dotykový displej vycházel z modelu R380. (Pumiiix)
  • Počas nakrúcania v Bangkoku sa jedna z helikoptér omylom zatúlala nad americké veľvyslanectvo, kde spôsobila menší poplach. (ash99)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze