Neumírej sám

Neumieraj sám

Thriller / Krimi / Drama / Akční

USA, 2004, 84 min

• Chrustyn

Typická černošská, rádoby drsná podívaná, která není ani akční, ani napínavá a už vůbec ne zábavná. Nuda s velkým "N".(5.2.2013)

• mm13

Domýšľavé, falošné. Kvôli otravným pokusom o dobre nie o existenciálnu drámu som si toto inak celkom neškodné béčko v temnejšom balení nedokázal vychutnať. Nemám problém vypnúť, problém je, ak sa ma nejaká otrava snaží presvedčiť, že vypnúť nemám, lebo mi má čo povedať. A ponúkne mi záplavu veľkohubých prejavov, nezrozumiteľných rozhodnutí, teatrálnych gest, jedným slovom kopu hnoja... nabudúce sa tým kŕmte sami.(20.5.2014)

Pouze z nostalgie jsem se k tomuto gangsta filmu znovu dostal. Před těmi více než devíti lety jsem to sjel v krátké době víckrát. Bylo to něco nového a tenkrát bych určité dal min. 80%. Dnes musím toto krimi ohodnotit objektivně nižším hodnocením. První třetina dost nuda, kdy máte téměř chuť to vypnout. Když tomu dáte šanci, nakonec zjistíte, že to tak hrozne nebylo. Osudy postav se protínají a vás zajímá, jak to dopadne. Vyprávění DMX na kazetách mě poměrně vtáhlo a závěr taky docela ušel. Škoda té první třetiny, 4 hvězdy bych nejspíš udělil. Takhle je to jenom za tři. 60%(8.9.2014)

Co je černějšího než pět černochů v tunelu? Deset černochů v noir gangsterce v rytmu rapu. Hodně tmavé drama. Město je zde nasnímané zásadně v noci, černé vozy, černí frajeři v černých kapucích. Jen zlaté řetězy na krku a červená zadní světla to trochu prosvítí. S neustále dunícím rapem máte pouze tři možnosti - bud se vám líbí, nebo ho vytěsníte, anebo vás bude vytrhovat z napínavé atmosféry hezky nasnímaného filmu o nehezkém drogovém podsvětí. Kraluje mu King David ztvárněný rapovou hvězdou DMX Earlem Simmonsem, který zlo seje, pleje i sklízí. K jeho vraždě se připlete novinář Paul ztvárněný Davidem Arquettem a vezme ho do nemocnice. David tam však umírá. Úředně Paulovi odkáže svoje auto a osobní věci. Paul v autě najde kazety a při jejich poslechu zjištuje s hrůzou, co byl David zač. Zajímavě vypjaté drama působí velmi nenápadně, ale o to silnějším příběhem disponuje. Mé hodnocení: 70%(8.3.2013)

• arie

Neumieraj sám je vcelku ambiciózne béčko, ktoré však dopláca na zjavne nízky rozpočet a útržkovito poskladaný scenár. Snímka, ktorá zaujme skvelou kamerou a prekvapivo obstojným raperom DMX v hlavnej úlohe, sa topí v nulovej gradácii deja a v závere vyznieva skôr ako dráma než triller, je napriek svojej nevyrovnanosti vcelku netradičným žánrovým počinom. David Arquette je vo filme úplne zbytočný a jeho necharizmatická postava diváka otravuje viacej než otrasný soundtrack, ktorý môže zaujať len notorických priaznivcov americkej rapovej scény, no a režisér Dickerson síce stvoril pozerateľnejší kúsok než je jeho úbohý príspevok do hororového žánru Bones ,ale i tak je Neumieraj sám len ďalšou snímkou, ktorá v pamäti dlho nepobudne...(20.1.2008)

• DMX