Velký táta

Big Daddy

Veľký tato

Komedie / Drama

USA, 1999, 93 min

Herci ako Rob Schneider alebo Steve Buscemi svojim komediálnym umom vyzdvihli film z priemeru, takže moje obavy z nevýrazného konca boli zažehnané. Bola to celkom dobrá komédia, v ktorej je niekoľko srandovných situácií a zabijáckych hlášok, ktoré pobavia. Prvá polovica filmu sa niesla úplne v humornom duchu, zatiaľ čo v druhej polovici začali tvorcovia trochu s hrou na city. Ďalší z množstva Sandlerových scenárov, hodnotím ako príjemný, ale nie najlepší počin.(17.1.2015)

Nechapu to nizky hodnoceni, me tenhle film hodne mile prekvapil. Adam Sandler tu opet hraje hovado, kterej kam pride, tam udela pruser, ale je to podany fakt vtipne. Filmu, kde se objevil dospelej a nejaky dite skutecne vzniklo hodne, ale jsou spis rodinny, ktdezto tenhle je navic i hodne vtipnej. Rek bych takova vtipnejsi verze Kolji. Herecky vykony sice nejsou nejlepsi, ale Sandler je celkem uveritelnej. A pak tu je neskutecne sympaticka Joey Lauren Adams. Potesilo me, ze tu neplati to, co u jinych podobnych komedii, ze by se hlavni hrdina zmenil. Sandler sice se sebou par zmen udela, ale zustane furt stejny hovado, jen zacne mit kluka rad. A ty veci, co ho uci, jsou fakt skvely. Ja se bavil skvele.(12.11.2005)

Dost nevydareny pokus o sentimentalni film, ktery zachyti az u srdce. A tim duvodem je bezpochyby Adam Sandler, ktery -jak jsem se uz nekolikrat presvedcil - není vůbec dobrý herec.(14.7.2006)

• Carljack

Adam Sandler zahrál tátu který se stará o adoptovaného kluka. Tahle věta stačí ke zasmání ale to je všechno na filmu. Kromě zajímavých ideologii pohodové rodinky nemá film nic jiného a proto jen 2*.(1.9.2011)

"A co limča ?? Dáme si limču ?? Máma vždycky říkala, že se po ní kazej zuby, ale tobě stejně vypadaj, takže co.." ;) Jedna z mých nejoblíbenějších, byť přinejmenším co do dramatického oblouku nejslabších a nejpředvídatelnějších, Sandlerovek / Duganovek variuje otřepaný motiv, který pravděpodobně nejlépe p(r)odal Charlie Chaplin ve svém Kidovi, jakkoli bych tedy rozhodně jen velmi odpad srovnával Adama Sandlera s velkým Charliem Chaplinem..;) Velkého tátu rozhodně nelze považovat i dík spoustě vulgarit a dospělácky infantilnímu humoru za rodinný film, ani žádnou větší moralitu raději nečekejte, jde však o cynickou komedii plnou famózních dialogů, přeplněnou odkazy na jiné nepochybně větší bijáky, když třeba scéna v McDonald's rozcuká koutky asociací s Volným pádem, a skvostnými vedlejšími postavami, jimž samozřejmě vládne Adamův věrný cameosouputník Steve Buscemi se svým bezďákem.. I ta druhoplánová kritika typické americké výchovy funguje na výbornou.. Nesmírná hlína.. Skoro tak veliká jako vnímat Adama Sandlera povrchně dík jeho komediím jako necharakterního herce bez talentu..(30.7.2016)