Final Fantasy: Esence života

Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Ty tři hvězdičky jsou výhradně za technickou stránku věci ( byť do fotorealističnosti to má stále daleko). Ale hlavně - režisér filmu měl mít dost sebekritiky a režii přenechat někomu zkušenějšímu, kdo dokáže aspoň trochu gradovat napětí. Bohužel - nestalo se tak.(28.5.2002)

Ak chce človek hodnotiť FINAL FANTASY: ESENCIU ŽIVOTA, musí si zrátať plusy a mínusy. Je to oficiálne prvý film kinematografie, vytvorený komplet v počítači. Iste, to bol aj TOY STORY - v ňom ale nevystupovali čo najrealistickejšie zobrazení ľudia z mäsa a kostí. Takže až v TOM je tá drobná filmovo-technologická revolúcia. Vizuálna stránka je v niekoľkých okamihoch báječná a VOTRELCOV zbožňujem, takže vykrádanie Camerona mi neprekážalo, skôr naopak. Páčil sa mi aj "filozofický" koniec. Samotný scenár ale za veľa nestojí.(21.10.2004)

Rozpočet $137miliónovTržby USA $32,131,830Tržby Celosvetovo $85,131,830║ Veru takýto filmový prerod zo skutočného ľudského hrania na to počítačové CGI prevedenie ľudskej podstaty a všetkoho okolo toho, nie je až taká šťastná voľba. Aj keď sa jedná o veľmi zaujímavý pokus, nedokáže splniť kritéria tak aby bol v konečnom dôsledku niečim viac, dosť zlyháva po príbehovej stránke, animácia je v celku na úrovni, aj keď napodobnenie ľudských postáv má ešte veľa čo dohánať, v podstate ide o problém s riešeným na dlhé roky. /videl v kine: 60%/(7.6.2005)

• gouryella

Jen kecy o revolucni technologii - me teda vubec neprislo, ze by pocitacove delane postavy byly k nerozeznani od zivych - to bych musel byt snad slepy. A dej - zcela o nicem.(8.8.2002)

Po scénáristické stránce nečekané zklamání. Jedna z nejpromyšlenějších her dostane ve filmové podobě děj druhých Vetřelců, přičemž ovšem páni režiséři téhle podívané mají to Camerona zatraceně daleko...(2.11.2002)

• - V štúdiách Square Pictures Hawaiian Diamond Head sa predhrávali pohybové scény - ľudia oblečení do priliehavých čiernych kostýmov s 37 reflexnými značkami simulovali skutočné pohyby, ktoré snímalo 16 špeciálnych kamier prepojených s obrazovkami počítačov. Tieto nahrávky boli potom spracované v štúdiu Square centre Honolulu, kde programátori stvorili typy 3D postáv, ktoré by mohli byť neskôr použité na animáciu CGI "hercov". (Greenpeacak)

• - Téměř žádná z postav nemá vousy, se kterými si tehdejší digitální technologie neuměla poradit. Nepomáhala ani ruční animace, proto vousy uvidíme pouze na postavě doktora. (eltazar)

• - Keď skončila výroba filmu, bolo k dispozícii 15 terabajtov dát. (Greenpeacak)