Final Fantasy: Esence života

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

• Cival

Nic víc než technický experiment. Animace je sice bravurní,a le lidským emocím se stejně nedokáže ani přiblížit. Těm postavám schází život.(5.10.2003)

A tohle má být co? Nehratelná počítačová gamesa? Mě je úplně jedno jestli díky supertechnologii, kterou byl film vytvořen, poznáte bez jediného slova či pípnutí, zda má hlavní postava zažívací potíže, nebo šlápla do něčeho smradlavého a nechutného. Kdybych byl sprostý, řeknu do hovna. Já chci hlavně příběh. Od japonců jsem čekal hlavně ten, ale oni né. Oni vsadili na maketingovou kampaň a to se jim nevyplatilo, cha chá. Jsem to ale škodolibý. No nic, po grafické stránce není co vytknout, po hudební také ne, ani na namluvení postav si nemůžu stěžovat. Tak ten průměr si film zaslouží.(29.12.2005)

Samozrejme hlavni klad filmu je animace, pochybuju, ze by se nekdo na film sel divat kuli necemu jinymu, protoze animace je fakt spickova, ale obcas je videt, ze je rozdil mezi hlavnima postavama a vedlejsima, s nekterejma si tvurci tak nevyhrali. Ale krome animace tu je i celkem slusnej pribeh, kterej je sice misty trochu prehnanej, ale rozhodne to neni nejaka slatanina. Je tu spousta akce, film neni prehnane dlouhej a hezky odsejpa, takze 4*.(6.1.2007)

Inteligentní animovaný film, který je zvládnutý technologicky, filmařsky i hudebně. Přesně pro takové mám slabost, přesně po dalších takových tajně toužím...(7.4.2007)

Priemerná dobrodružná vykrádačka hernej legendy. To Final Fantasy v názve filmu skor podlamuje nohy.(2.6.2004)

• - Datum, kdy měla Aki první sen, je datum narozenin manželky režiséra Hironobu Sakaguchiho. (Caszidy)

• - Keď skončila výroba filmu, bolo k dispozícii 15 terabajtov dát. (Greenpeacak)

• - Téměř žádná z postav nemá vousy, se kterými si tehdejší digitální technologie neuměla poradit. Nepomáhala ani ruční animace, proto vousy uvidíme pouze na postavě doktora. (eltazar)