Final Fantasy: Esence života

Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Po scénáristické stránce nečekané zklamání. Jedna z nejpromyšlenějších her dostane ve filmové podobě děj druhých Vetřelců, přičemž ovšem páni režiséři téhle podívané mají to Camerona zatraceně daleko...(2.11.2002)

• gouryella

Jen kecy o revolucni technologii - me teda vubec neprislo, ze by pocitacove delane postavy byly k nerozeznani od zivych - to bych musel byt snad slepy. A dej - zcela o nicem.(8.8.2002)

Pokud bych měl hodnotit pouze děj, tak by to vyšlo stěží na 3 hvězdičky. Ale ta animace, ta naprosto geniální animace, která se opravdu VELMI blíží skutečné realitě, ta tenhle film povyšuje trochu výše. Jako v jistém slova smyslu "průkopnický" film to Final Fantasy určitě nemá lehké a měli bychom k němu i z toho důvodu být trochu shovívavější. Vzpomeňte na 1. díl Jurského parku.(3.2.2003)

Příběh zvláštní (měl jsem velké potíže chápat oč jde), závěr velmi zvláštní (vůbec nevím o co šlo), ale skvělá technická stránka (lépe fungují některé jednotlivé scény než film jako celek) a výborná hudba (možná nejlepší dílo Elliota Goldenthala).(7.7.2003)

Priemerná dobrodružná vykrádačka hernej legendy. To Final Fantasy v názve filmu skor podlamuje nohy.(2.6.2004)