Final Fantasy: Esence života

Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Technicky skvělé,animace výborná. Jen kdyby se tvůrci soustředili na to aby více propracovali scénář rozhodně by to filmu prospělo. A konec je opravdu skvělý, musím dát 4*.(31.10.2003)

Vizuálne, zvukovo i hudobne úžasné, ale obsahovo podpriemerné. A to je nepochybne dôsledkom toho, že to režíroval človek, ktorý mal dovtedy skúsenosti iba s výrobou počítačových hier. Filmové plátno holt vyžaduje aj niečo viac, než len pekne prevedenú vizuálnu pastvu pre oči. Škoda. Veľká škoda. A tiež strata peňazí.(11.4.2002)

Final Fantasy: The Spirits Within je prvním filmem, kde jsou počítačově vytvořené postavy téměř nerozeznatelné od skutečných, pomocí CGI počítačové grafiky a také jeden z prvních plně Audio Vizuálních filmů, které byly vytvořeny pomocí počítačové grafiky. Postavy a děj byli samostatně vytvořeny a z herní serii Final Fantasy nemá film téměř nic společného, až na vyjímku doktora Sida, který se ve hře vyskytuje. Samotný děj je trošku slabší, ale hlavním nedostatkem jsou nedostatečně vyjádřené emoce postav. Svět je to úžasný a obdivuhodný, plný krásných panoramatických záběrů a kontrastů, technologií i živočichů, jako pokus o vytvoření filmu zcela na PC a průkopníku nových animací hodnoceno - 4 *. 70 %(22.5.2010)

Film je typickou ukázkou počítačové animace, která bohužel je tou špatnou cestou. Kromě velice slabého obsahu mi vadila právě ta animace. Mnohem víc mě bavil bonus, který kopíruje hlavní film, jen je složen z různých vývojových fází hlavního filmu. Je to svěží, nenásilné, komiksové. Jemu dávám 4, hlavnímu 2, celkem ***(30.11.2006)

Priemerná dobrodružná vykrádačka hernej legendy. To Final Fantasy v názve filmu skor podlamuje nohy.(2.6.2004)

• - Final Fantasy: Esence života je první kompletně na počítači zpracovaný fotorealistický film. (109)

• - Datum, kdy měla Aki první sen, je datum narozenin manželky režiséra Hironobu Sakaguchiho. (Caszidy)

• - Téměř žádná z postav nemá vousy, se kterými si tehdejší digitální technologie neuměla poradit. Nepomáhala ani ruční animace, proto vousy uvidíme pouze na postavě doktora. (eltazar)