Final Fantasy: Esence života

Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Příběh zvláštní (měl jsem velké potíže chápat oč jde), závěr velmi zvláštní (vůbec nevím o co šlo), ale skvělá technická stránka (lépe fungují některé jednotlivé scény než film jako celek) a výborná hudba (možná nejlepší dílo Elliota Goldenthala).(7.7.2003)

Final Fantasy: The Spirits Within je prvním filmem, kde jsou počítačově vytvořené postavy téměř nerozeznatelné od skutečných, pomocí CGI počítačové grafiky a také jeden z prvních plně Audio Vizuálních filmů, které byly vytvořeny pomocí počítačové grafiky. Postavy a děj byli samostatně vytvořeny a z herní serii Final Fantasy nemá film téměř nic společného, až na vyjímku doktora Sida, který se ve hře vyskytuje. Samotný děj je trošku slabší, ale hlavním nedostatkem jsou nedostatečně vyjádřené emoce postav. Svět je to úžasný a obdivuhodný, plný krásných panoramatických záběrů a kontrastů, technologií i živočichů, jako pokus o vytvoření filmu zcela na PC a průkopníku nových animací hodnoceno - 4 *. 70 %(22.5.2010)

• petero

Takú nudu som v kine ešte nezažil, a to hneď po pár minutách keď zo mňa opadlo nadšenie z vizuálneho spracovania. Proste kombinácia amerického a japonského scenára nedopadla vôbec podľa mojich predstáv a tento film ma utvrdil iba v jednom. Riadnych hercov totiž nenahradí žiadna vymakaná animácia.(14.12.2005)

7 / 10 Neviem, neviem, možno to je už príliš dávno, čo som to videl, ale v pamäti mi Esencia života utkvela ako kvalitný sci-fi film šmrncnutý mystikou, ktorá vytvára veľmi príjemný kontrast, a navyše v pôsobivom vizuálnom háve - preto celkom nechápem všetci tie vlažné hodnotenia okolo, ale to je asi len môj problém. Predbežne dávať štyri *, ale čo najskôr to vzhliadnem zas, nech je to objektívne...(19.11.2005)

Po scénáristické stránce nečekané zklamání. Jedna z nejpromyšlenějších her dostane ve filmové podobě děj druhých Vetřelců, přičemž ovšem páni režiséři téhle podívané mají to Camerona zatraceně daleko...(2.11.2002)

• - Tvůrci vytvořili zábavné video, ve kterém jednotlivé charaktery z filmu, v čele s Aki, tančí ve stylu slavného videoklipu Michaela Jacksona Thriller. (Caszidy)

• - Doktorka Aki Ross byla zařazena na 87. místo žebříčku Hot 100 časopisu Maxim pro rok 2001. Objevila se také na obálce vložené přílohy. Stala se tak doposud jedinou neexistující postavou, která byla do tohoto žebříčku zařazena. (Caszidy)

• - Všechna pozadí jsou ručně malovaná. (Caszidy)