poster

Final Fantasy: Esence života

 • USA

  Final Fantasy: The Spirits Within

 • Slovensko

  Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  ****

  V neďalekej budúcnosti, v roku 2065, našu Zem takmer úplne ovládli Fantómovia. Záhadné, smrtiace eterické bytosti. Kto sú? Čo chcú? Je to agresívne invázne vojsko alebo len smutné, stratené duše na ceste nekonečným vesmírom? Výborný postapokalyptický, akčný sci-fi horror. Rád sa vraciam ku tomuto titulu pre jeho zaujímavý scenár a úžasné, dokonalé animácie. Je to už viac ako desať rokov, čo bola "Final Fantasy: Esencia života" uvedená do kín, ale aj dnes musím obdivovať detailnú prácu animátorov. ****(25.3.2011)

 • gouryella
  **

  Jen kecy o revolucni technologii - me teda vubec neprislo, ze by pocitacove delane postavy byly k nerozeznani od zivych - to bych musel byt snad slepy. A dej - zcela o nicem.(8.8.2002)

 • predators
  ***

  Škoda, přeškoda. S herní předlouho FF to má společného pouze to, že jde o zachraňování planety. Ikdyž na obranu je třeba říct, že průměrná hrací doba FF je někde přes 50hodin čistého času a to zde jaksi nejde. :-) Kvalita zpracování je úchvatná, to musí přiznat každý, ale taky jsem se místy neubránil pocitu "plastikovosti" postav a pro příště bych prosil, zapracovat na mimice tváří. :-) Myslím ale, že se v brzké době podobného kousku těžko dočkáme, jelikož za 8 let se nic podobného neobjevilo. Tedy, co si pamatuji... :-) 60%(2.7.2009)

 • Tyler
  ****

  Dobře, scénář není tak kvalitní jak by měl být. Když to vezmu kolem a kolem a uvědomím si, že o podobný film se už asi nikdo nepokusí, jde o unikát. A velmi přitažlivý unikát. Jednoduše - vizuální stránka a mystické finále jsou hlavním a zřejmě jediným plusem tohoto filmu. Zato velkolepým.(16.9.2003)

 • kinej
  ****

  Pro mně je tohle nejlepší počítačový film. Na rozdíl od ostatních není určen výhradně dětem a výtvarné pojetí fantómů je brilantní. Některé části považuji za opravdové vizuální orgie.(17.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace