Final Fantasy: Esence života

Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Samozrejme hlavni klad filmu je animace, pochybuju, ze by se nekdo na film sel divat kuli necemu jinymu, protoze animace je fakt spickova, ale obcas je videt, ze je rozdil mezi hlavnima postavama a vedlejsima, s nekterejma si tvurci tak nevyhrali. Ale krome animace tu je i celkem slusnej pribeh, kterej je sice misty trochu prehnanej, ale rozhodne to neni nejaka slatanina. Je tu spousta akce, film neni prehnane dlouhej a hezky odsejpa, takze 4*.(6.1.2007)

Tak v prvom rade technický je to dosť,dosť dobré.Celé to sci-fi bolo vlastne dosť dobré ,rovnako ako aj prostredie filmu a akčné scény.To prostredie filmu sa mi páčilo asi najviac.Jediný mínus tohoto filmu je ,že ma moc nezaujal. Neviem ale čím to je. Škoda, niečo mu chýbalo, ale technicky je to parádne. 70% - 3*(31.5.2010)

• Dudek

Otřesný scénář ... jediné co tak film drží pohromadě je jeho vizuální zpracování, které bych ohodnotil na jedničku z ocasem.(8.7.2005)

Pro mně je tohle nejlepší počítačový film. Na rozdíl od ostatních není určen výhradně dětem a výtvarné pojetí fantómů je brilantní. Některé části považuji za opravdové vizuální orgie.(17.11.2004)

• Paldini

Když se dívám na film, tak od něj čekám, že se pobavím. Jakkoli je toto dílo vizuálně novátorské, je to nuda k uzoufaní.(31.10.2003)

• - Téměř žádná z postav nemá vousy, se kterými si tehdejší digitální technologie neuměla poradit. Nepomáhala ani ruční animace, proto vousy uvidíme pouze na postavě doktora. (eltazar)

• - Tvůrci vytvořili zábavné video, ve kterém jednotlivé charaktery z filmu, v čele s Aki, tančí ve stylu slavného videoklipu Michaela Jacksona Thriller. (Caszidy)

• - Film sa skladá zo 141 964 snímkov, pričom každý zabral v priemere 90 minút na vykreslenie a na ich tvorbe sa podieľalo zhruba 200 ľudí. Jednému človeku by to trvalo 120 rokov. (Greenpeacak)