Final Fantasy: Esence života

Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Ak chce človek hodnotiť FINAL FANTASY: ESENCIU ŽIVOTA, musí si zrátať plusy a mínusy. Je to oficiálne prvý film kinematografie, vytvorený komplet v počítači. Iste, to bol aj TOY STORY - v ňom ale nevystupovali čo najrealistickejšie zobrazení ľudia z mäsa a kostí. Takže až v TOM je tá drobná filmovo-technologická revolúcia. Vizuálna stránka je v niekoľkých okamihoch báječná a VOTRELCOV zbožňujem, takže vykrádanie Camerona mi neprekážalo, skôr naopak. Páčil sa mi aj "filozofický" koniec. Samotný scenár ale za veľa nestojí.(21.10.2004)

Scénář sice místy zavání těžkým béčkem, a moc tomu nepřidá ani mužský hrdina s tváří Bena Afflecka a hlasem Aleca Baldwina, jenže co naplat, když se na to tak dobře dívá....za současného stavu věcí (k 5.12.2005) by se dalo říct, že je to takové hodinu a tři čtvrtě dlouhé video z Killzone s lepším a hlubším příběhem než ona zmiňovaná střílečka.(5.12.2005)

Priemerná dobrodružná vykrádačka hernej legendy. To Final Fantasy v názve filmu skor podlamuje nohy.(2.6.2004)

Vizuálne, zvukovo i hudobne úžasné, ale obsahovo podpriemerné. A to je nepochybne dôsledkom toho, že to režíroval človek, ktorý mal dovtedy skúsenosti iba s výrobou počítačových hier. Filmové plátno holt vyžaduje aj niečo viac, než len pekne prevedenú vizuálnu pastvu pre oči. Škoda. Veľká škoda. A tiež strata peňazí.(11.4.2002)

Nevím, komu se co na tom nelíbilo, ale pro mě to byla super podívaná se skvělým příběhem, i když nějaký ty díry a mouchy by se tam našly, ale to provedení mě úplně dostalo. Viděl jsem to asi už 5x a podívám se klidně znova.(8.11.2006)