Čarodějné námluvy (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1997, 75 min

Vladimír Drha

Jan Lekeš

Josef Spitzer

To je taková sranda, že když to chvilku sranda nebyla, tak jsem byl skoro uraženej, že to není sranda furt. Výborná věc.(8.10.2013)

Vtipná pohádka s perfektním Petrem Nárožným a roztomilou Nelou Boudovou, které to neobyčejně sluší. Navíc lásku s Ondřejem Vetchým jim lze opravdu věřit. "Trocha špiritusu. Chtěl jsem si do toho naložit čmeláka a pozorovat ho."(12.8.2007)

Milá pohádka s humorem i nadsázkou i trochou těch kouzel o "výchově rozmazlánka".(31.1.2010)

Neuvěřitelné překvapení v podání nízkorozpočtové tv produkce. Nemyslím, že by děti sofistikovaný humor příliš ocenily, naopak - dospělý a alespoň trochu chápavý divák si rozhodně přijde na své. Pro ilustraci: "...Důvěřuj, ale prověřuj..říkali to ti mudrci z východu..."(1.2.2010)

"To byl ale hloupý nápad. Ani nevím koho to napadlo." Královské plány jsou už zkrátka takové, takže princ Hektor si loknul nápoje zodpovědnosti a už je to tady. Penze se nekoná a místo toho nastupují královské mise v přestrojení mezi prostý lid, královské porady o půl šesté ráno a samozřejmě počítání králíků. To je vynikající rozjezd pohádky, kterou svými hláškami neustále osvěžuje král Nárožný a já se přiznám, že jsem se pobavil mnohem hlasitěji, než etiketa našeho království připouští.(13.1.2016)