Čarodějné námluvy (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1997, 75 min

Vladimír Drha

Jan Lekeš

Josef Spitzer

Brilantní pohádková komedie, která se úspěšně vyhýbá jakýmkoli klišé studiových pohádek a nabízí herecký koncert Petra Nárožného jako roztomilého krále. Nic nelze vytknout ani zbytku obsazení. Všichni hrají s chutí a budete-li se dívat pozorně, všimnete si, že v jednom dialogu o čmelákovi v lihu jistě chybělo málo, aby se herci odbourali. Je to fakt vidět, když se soustředíte.(2.5.2003)

Vtipná pohádka s perfektním Petrem Nárožným a roztomilou Nelou Boudovou, které to neobyčejně sluší. Navíc lásku s Ondřejem Vetchým jim lze opravdu věřit. "Trocha špiritusu. Chtěl jsem si do toho naložit čmeláka a pozorovat ho."(12.8.2007)

"´To byla jen taková hezká vzpomínka na dětství a na mor."(19.8.2012)

Pohádka o trošku přestárlém "mladém" princi, který je často k zemi sražen tíživým přívalem vladařské zodpovědnosti. Naštěstí trochu přestárlá "mladá" čarodějka dokáže namíchat ten správný lektvar, aby prince zbavila duševní poruchy a navíc získala jeho srdce. Společně s trůnem. To už se rozumí tak nějak samo sebou. Tahle studiová komedie obsahuje extrémně vtipné hlody, Ondru Vetchýho v klasické formě a navíc sexy čarodějnici. Co víc si přát? Snad jenom kočku na ledviny...(10.2.2016)

"To byl ale hloupý nápad. Ani nevím koho to napadlo." Královské plány jsou už zkrátka takové, takže princ Hektor si loknul nápoje zodpovědnosti a už je to tady. Penze se nekoná a místo toho nastupují královské mise v přestrojení mezi prostý lid, královské porady o půl šesté ráno a samozřejmě počítání králíků. To je vynikající rozjezd pohádky, kterou svými hláškami neustále osvěžuje král Nárožný a já se přiznám, že jsem se pobavil mnohem hlasitěji, než etiketa našeho království připouští.(13.1.2016)