poster

Talisman (TV film)

Komedie

Československo, 1991, 59 min

 • Marthos
  ****

  Nestroyova úspěšná divadelní hra, vrhající své satirické ostří na bezcharakterní šosáky i zdegenerovanou šlechtu, našla v televizním zpracování pod režijním vedením Jaroslava Dudka velkou oporu především v ženském hereckém obsazení. Jiřina Jirásková (hraběnka), Jiřina Bohdalová (zahradnice) a Iva Janžurová (komorná) dokázaly z poněkud obstarožního kusu vykřesat solidní konverzační komedii, které neschází vtip ani pointa. Kterak zvítězil kapitalismus nad feudalismem.(21.4.2016)

 • Oskar
  ****

  Stále svěží crazy komedie s vynikajícím ženským obsazením. Miroslava Vladyku nemám úplně v lásce, ale podává zde velmi slušný výkon a nenechá se zastínit zkušenějšími partnerkami. Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová a Jiřina Jirásková (myslím, že se v této sestavě sešly snad jen ve Světácích) využily svůj prostor naplno a dělají z této zdánlivě jednoduché konverzačky nadprůměrnou podívanou. Je to jeden z těch případů, kdy vás herci uchvátí natolik, že vás ani nezamrzí, že jde o pouhou tv inscenaci s papundeklovými kulisami. Jediným důvodem, proč nedám pět hvězdiček, je, že inscenace mírně potlačila původní víceznačnost hry. Obrousila její hrany, chcete-li. Podrobnější reference zde: http://modrakrev.blogspot.com/2010/03/talisman.html 80%(28.7.2003)

 • bohemia_regent
  ****

  V titulcích filmu uvedeno: název Talisman aneb Definitivní vítězství kapitalismu nad feudalismem.(30.5.2016)

 • sator
  ***

  :-)(3.5.2016)

 • slunicko2
  ***

  Milé díky špičkovým hercům a herečkám. Ale nejvíce mě zaujalo vyrýsované břicho 32letého Miroslava Vladyky, kterému zrzavá paruka fakt slušela.(21.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace