poster

Talisman (TV film)

Komedie

Československo, 1991, 59 min

 • slunicko2
  ***

  Milé díky špičkovým hercům a herečkám. Ale nejvíce mě zaujalo vyrýsované břicho 32letého Miroslava Vladyky, kterému zrzavá paruka fakt slušela.(21.5.2016)

 • Marthos
  ****

  Nestroyova úspěšná divadelní hra, vrhající své satirické ostří na bezcharakterní šosáky i zdegenerovanou šlechtu, našla v televizním zpracování pod režijním vedením Jaroslava Dudka velkou oporu především v ženském hereckém obsazení. Jiřina Jirásková (hraběnka), Jiřina Bohdalová (zahradnice) a Iva Janžurová (komorná) dokázaly z poněkud obstarožního kusu vykřesat solidní konverzační komedii, které neschází vtip ani pointa. Kterak zvítězil kapitalismus nad feudalismem.(21.4.2016)

 • gudaulin
  ****

  Příjemná televizní satirická komedie, která si bere na paškál pokrytectví a předsudky ve společnosti. Tady je navíc zasazuje do období vzniku kapitalismu, takže si navíc dobírá ten skomírající zámecký svět, který bere za své ve střetu s podnikatelským elánem lichváře a pivovarníka skvěle zahraného panem Sovákem. I když má hra pomalejší televizní tempo a televizně vyhlížející kulisy, jejím plusem je výborné herecké obsazení a řada satirických hlášek. Celkový dojem: 75 %.(15.3.2010)

 • bohemia_regent
  ****

  V titulcích filmu uvedeno: název Talisman aneb Definitivní vítězství kapitalismu nad feudalismem.(30.5.2016)

 • sator
  ***

  :-)(3.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace