poster

Talisman (TV film)

Komedie

Československo, 1991, 59 min

 • bohemia_regent
  ****

  V titulcích filmu uvedeno: název Talisman aneb Definitivní vítězství kapitalismu nad feudalismem.(30.5.2016)

 • martins
  ***

  Tak konečně jsem narazil na název této pohádky nebo spíše komedie, kdysi jsem ji viděl v tv, v neděli ca 13:10, v hlavě mi utkvělo, že zde hrál Vladyka a Bek a že hlavní hrdina je chuďas a má zrzavé vlasy, díky náhodě, když se dostane k paruce a svým schopnostem se dokáže prodrat ve společenském žebříčku vysoko, najde lásku, štěstí a tuším nakonec je po něm pojmenováno i pivo. Ale Igonda - Ševčíková v tom jistě nehraje.(18.4.2014)

 • gudaulin
  ****

  Příjemná televizní satirická komedie, která si bere na paškál pokrytectví a předsudky ve společnosti. Tady je navíc zasazuje do období vzniku kapitalismu, takže si navíc dobírá ten skomírající zámecký svět, který bere za své ve střetu s podnikatelským elánem lichváře a pivovarníka skvěle zahraného panem Sovákem. I když má hra pomalejší televizní tempo a televizně vyhlížející kulisy, jejím plusem je výborné herecké obsazení a řada satirických hlášek. Celkový dojem: 75 %.(15.3.2010)

 • veronikav
  ***

  Herecký výkon super ...jinak to šlo mimo mě :-( Nejdřív to vypadalo jako pohádka pro děti -poučná - pak zase ne -no nevím :( Vtip nechyběl...(29.4.2012)

 • slunicko2
  ***

  Milé díky špičkovým hercům a herečkám. Ale nejvíce mě zaujalo vyrýsované břicho 32letého Miroslava Vladyky, kterému zrzavá paruka fakt slušela.(21.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace