poster

Talisman (TV film)

Komedie

Československo, 1991, 59 min

 • slunicko2
  ***

  Milé díky špičkovým hercům a herečkám. Ale nejvíce mě zaujalo vyrýsované břicho 32letého Miroslava Vladyky, kterému zrzavá paruka fakt slušela.(21.5.2016)

 • Marthos
  ****

  Nestroyova úspěšná divadelní hra, vrhající své satirické ostří na bezcharakterní šosáky i zdegenerovanou šlechtu, našla v televizním zpracování pod režijním vedením Jaroslava Dudka velkou oporu především v ženském hereckém obsazení. Jiřina Jirásková (hraběnka), Jiřina Bohdalová (zahradnice) a Iva Janžurová (komorná) dokázaly z poněkud obstarožního kusu vykřesat solidní konverzační komedii, které neschází vtip ani pointa. Kterak zvítězil kapitalismus nad feudalismem.(21.4.2016)

 • bohemia_regent
  ****

  V titulcích filmu uvedeno: název Talisman aneb Definitivní vítězství kapitalismu nad feudalismem.(30.5.2016)

 • Terva
  ****

  80% Tak jo, tohle šlo, už jen herecké obsazení dává naději. A je to komedie a já se i zasmál, vlastně zasmál jsem se dost.(24.4.2011)

 • veronikav
  ***

  Herecký výkon super ...jinak to šlo mimo mě :-( Nejdřív to vypadalo jako pohádka pro děti -poučná - pak zase ne -no nevím :( Vtip nechyběl...(29.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace