Kotva u přívozu (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1980, 90 min

• topi

Filmařské umění Marie Poledňákové mě moc nebere, vyjímkou budiž dva filmy s Tomášem Holým. Herecké umění Jany Šulcové mě taky moc nebere. Kotva u přívozu je ještě aspoň koukatelná, oproti nynější tvorbě, kterou Poledňáková předvádí.(17.12.2016)

Laskavá a lidská komedie z dílny tvůrkyně Veselohry století, možná jen zbytečně moc ubrečená, přesto nedoceněná, ať už svou kvalitou dobového svědectví (Wartburk, Kavčí hory, doba ve které jsme my a naši rodiče žili) nebo nepoplatnou a stále se opakující tragikomedií lidského dospívání a prvních nesmělých výletů z hnízda. Miroslav Vladyka hraje skvěle, místy je k nevydržení "chytrý", vtipný, a falešně dospělácký. Překvapil především nevšední styl humoru (Vladyka, Haničinec), s jakým se tento televizní projekt potkává.(22.1.2012)

• Philippa

Jestli pak víte co nosí na sobě při natáčení televizní hlasatelky? :-)(23.4.2008)

• pools

Lidé tady píšou zábava, ale já z toho chytnul depresi...(23.12.2012)

• dobytek

Asi jedinej film Marie Poledňákový, kterej nestojí úplně za vyližprdel.(3.1.2013)

• - Celý film se natáčel v Praze, kromě areálu dnešní ČT na Kavčích horách, také v meteorologické stanici v Libuši. Filmový byt rodiny byl ve Švédské ulici a nový dům postavili v ulici U Plátenice. Rodina se tedy přestěhovala asi o 500 metrů od původního bytu. (rakovnik)

• - V malé roli sebe sama se ve filmu mihnul Miloš Kopecký, který v televizním baru poskytuje autogram. (Ganglion)

• - Za hlavní roli dostala Jana Šulcová v roce 1980 Zlatého krokodýla. (M.B)