S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

Beckett51

Krásně zpracovaný film s ještě roztomilejšími příšerkami. Sallym a Mikem.Ůkolem těchto potvůrek je strašit děti a získávat jejich křik,který potřebují.A právě tito dva se s jedním takovým dítětem potkají,protože uteče ze svých dveří a dostane se do světa příšerek.Co všechno s ním tito dva prožijí zjistíte,když se na tenhle film podíváte. :-) 82% ()

genetique

Jednoznačne skvele spracované, milé, poučné, nechýbala ani sranda a vhodné nielen deťom. Grafika u Pixaru ako vždy na jedničku. Nemám čo dodať, príbeh je skvelý a na začiatku si ani neuvedomíte ako vás citovo stiahne so sebou. Skvele som sa pobavil a ku konci nechýbala aj slza. Ako u väčšine kvalitných animákov. 100%. ()

Kass

"Příšerky s.r.o." patří do té vybrané skupiny animovaných filmů, jejichž originalita a zábavnost je postavena na skutečnosti, že se odehrávají ve zcela unikátním, v hlavách tvůrců stvořeném, fantaskním světě. Při sledování podobných filmů si vždy nejraději všímám, do jaké neskutečné míry těch sebemenších detailů mají svůj vymyšlený svět promakaný, jak si s ním dokážou laskavě pohrát a zároveň si z něho i tak trochu lišácky utahovat. Roztodivné hrůzostrašné příšerky se mi líbily moc, ale mým hlavním favoritem byla ta malá holčička, která mě svým boo vždy spolehlivě rozesmála (jsem holt nenapravitelný starý infantil :-)) ). Jediné, co mi místy trochu kazilo výsledný pozitivní dojem, byla až přílišná snaha tvůrců o dojemnost příběhu za každou cenu ... ale to jistě dětem, pro které je film určen především, rozhodně vadit nebude. ()

filmfanouch

Je tomu skutečně už 20 let! V roce 2001 po dvou prvních dílech Toy Story a Životu brouka spatřila světlo světa čtvrtá pixarovka, která po světě hraček a světě hmyzu představila svět příšerek. Pixar se už tehdy mohl opřít o výraznou pověst a i když za rok 2001 první udílení Oscara za nejlepší animovaný film Pixaru vyfoukl první Shrek, z Příšerek s.r.o. se přesto stala animovaná klasika, která o své kouzlo ani po dvou dekádách prakticky nepřišla. Pete Docker později pro Pixar též jako režisér realizoval animáky Vzhůru do oblak, V hlavě a Duši, právě Příšerky s. r. o. pro něj ovšem byli prvotinou, která předpověděla, že Docker bude nejspíš patřit mezi nejtalentovanější tvůrce v Pixaru. Společně s Johnem Lassaterem či Joe Ranftem byl Docker u Pixaru od samotného počátku, přišel i právě s náměty pro první dvě Toy Story. Příšerky s. r. o. ovšem byli zcela jeho projektem, kde Docker už tehdy naznačil, že umí pracovat s emocemi. Příšerky s. r. o. z dnešního pohledu přesně naplňují to, co dělá typickou brilantní pixarovku. Neskutečně promakaný svět do nejmenších detailů, výrazná kreativita, od sebe snadno odlišitelné příšerky, kdy je každá jiná a především skutečně pokroková práce s animací. Pitvat se v roce 2001 s 2, 3 miliony chlupů, kdy renderování jednoho framu v průměru trvalo 12 hodin možná hraničí se šílenstvím, zároveň ovšem dokazuje poctivost kreativců v Pixaru v praxi. A po dvou dekádách je ta animace nadále perfektní. Vznikli dost možná emocionálně silnější pixarovky s hlubším příběhem, přesto jde ovšem o parádní záležitost, která pověst tohohle studia též částečně utvářela. Nejen v rámci pokroku moderní animace, ale též skutečně v tom, jak to celé dokáže být nejen neskutečně zábavné, ale i skutečně chytré a v jistém ohledu dodat něco jako kritiku korporátních společností. I tímto typem sofistikovanosti jsou pixarovky proslulé a i díky tomu perfektně fungují jako podívaná pro celou rodinu. Pete Docker už tehdy dokázal stvořit animák, který dokáže emočně rozladit i chlapa jako horu. K absenci suchých ok Příšerky s. r. o. rázem vybízeli více než obě Toy Story dohromady a to i přesto, že většinu času jsou Příšerky s. r. o. především skutečně zábavnou komedií, která je plná těch chytrých gagů a hrátek. Ze Sullyho, Mikea Wazowskiho i malé Boo se rychle stala sympatická trojice, se kterou se jejich divoké dobrodružství tráví strašně snadno, Randall Boggs se stal výrazným protivníkem, na kterém se animátoři solidně vyřádili a pak jsou tu i výrazné vedlejší postavy jako Yeti či Roz. Na ty postavy se i po letech vzpomíná snadno. Šlo jednoduše o neskutečně kreativní a kouzelnou podívanou, která předvedla, že se Pixar očividně hodlá překonávat, to ostatně potvrdil v následujících letech s filmy jako Hledá se Nemo, Úžasňákovi, Ratatouille či zmíněnými dalšími filmy Petea Dockera. Na klasické filmové pokračování nakonec nikdy nedošlo, prequel Univerzita pro příšerky ovšem Sullymu a Mikeovi Wazowskimu rozhodně neudělal ostudu a seriál Monsters at Work na příběh Sullyho, Mikea a dalších hrdinů z města Monstropolis důstojně navazuje. Důležité je ovšem především to, že ani po 20 letech Příšerky s. r. o. své kouzlo neztratili. A nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v následujících letech změnit..... () (méně) (více)

Djkoma

Perfektní animák plný hromady nenáročného vtipu! Kam se hrabe dnešní až přeplnění Shrekové, tahle záležitost je originální nářez v poddání dvou dokonalých příšerek a roztomilé holčičky. Postavy jsou sympatické a některé bonusy na dvd včetně nového autíčka toho malého očka opravdu stojí za to(a to ani nemluvím o závěrečných titulcích samotného filmu!nepřehlédnout:)). Rodinný film, který bude bavit všechny bez rozdílu věku a je bohužel hodně zastrčený za všechny vybroušené (a přebroušené) animované diamanty jako je Shrek, Hledá se Nemo(všimnete si Nema v Příšerkách?:) a nebo třeba Úžasňákových. ()

• Billy Crystal bol oslovený aj k filmu Toy Story (1995), v ktorom mu bola ponúknutá možnosť dabovať Buzza Rakeťáka (Tim Allen), ktorú odmietol. Potom čo uvidel film svoje rozhodnutie ľutoval, a keď bol oslovený dabovať Mikea, okamžite ponuku prijal. (Greenpeacak)
  • Bob Peterson, jeden z kľúčových animátorov štúdia Pixar, vo filme nadaboval postavu vrátničky a správkyne Roz. Avšak jeho hrubý hlas bol počítačovo upravený, aby znel viac žensky. (SarumanKo)

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)