Příšerky s.r.o.

• SK název

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Velmi příjemné překvapení a proto i příjemný večer s DVD. Je to sice víc (než Shrek) pro děti , ale pořád vynikající.(20.2.2003)

Oscar 1 : Píseň - "If I Didn't Have You" + 3 nominace: Animovaný film, Střih zvukových efektů, Hudba(19.3.2004)

Další masterpiece od PIXARů, u kterého jsem se bavil ještě víc, než u tolik přeceňovaného Shreka. Skvělá animace, originální a vtipný příběh a do toho všeho hlasy Stevea Buscemiho a Johna Goodmana.(28.9.2003)

Skvělé dílko. Vtipné, napínavé, skvělé po technické i hudební stránce plné jak narážek pro odrostlejší publikum, tak sympatických oblůdek a hlášek pro děti.(22.3.2004)

Scénáristicky výborně zvládnutá animovaná komedie, i když zaměřená na dětštější publikum. Jen by mě zajímalo jak se ve skutečnosti jmenovala Boo;) BTW ty distribuční názvy jsou skvělá obchodněprávní loterie:))(9.12.2005)

Milý příběh s naprosto geniální animací, v níž má své nejčetnější místo postavička Sullyho. Příběh je přednostně určen dětem, ale dokáže zaujmout i dospělé, byť tentokrát neoplývá "dospěláckými" hláškami. Mě osobně nejvíce zaujala postavička Mika Wazowskiho, která se velmi líbila i mé čtyřleté neteři, a ta si ji od shlédnutí filmu stále kreslí. :)(14.12.2003)

Málokterý film tak přesně vystihuje můj postoj k malým dětem jako tenhle mix caprovské komedie, buddy movie a paranoidního sci-fi. Zvlášť ve své první, méně změkčilé polovině. 85% Zajímavé komentáře: Adman, LuckyStar, MilesTeg, plechulka(8.2.2006)

Perfektní animák plný hromady nenáročného vtipu! Kam se hrabe dnešní až přeplnění Shrekové, tahle záležitost je originální nářez v poddání dvou dokonalých příšerek a roztomilé holčičky. Postavy jsou sympatické a některé bonusy na dvd včetně nového autíčka toho malého očka opravdu stojí za to(a to ani nemluvím o závěrečných titulcích samotného filmu!nepřehlédnout:)). Rodinný film, který bude bavit všechny bez rozdílu věku a je bohužel hodně zastrčený za všechny vybroušené (a přebroušené) animované diamanty jako je Shrek, Hledá se Nemo(všimnete si Nema v Příšerkách?:) a nebo třeba Úžasňákových.(5.1.2006)

Pro me animovane zklamani roku. Cekal daleko vice vtipnych narazek - prilis detinske.(8.8.2002)

Tady pozor o tomhle filmu se moc nemluví,ale mělo by .Opravdu mezi animáči asi skoro nejvtipnější ja jako xx leté dítě vím o čem mluvím.ale i scénař měl uroveň.(6.6.2006)

Tržby vrátane obnovenej 3D premiéry __ ║Rozpočet $115miliónovTržby USA $289,916,256Tržby Celosvetovo $573,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,276,791 //počet predaných kusov 1,019,166 od roku 2013 Tržby za predaj DVD v USA $5,008,928 //počet predaných kusov 247,380/85%/(1.12.2005)

Miluji to! Čičiiii ..(2.6.2008)

Na Pixar překvapivě dětinské; chybí tu ten dospělácký element, který by to povyšoval z výtečné dětské podívané na rodinnou zábavu.(17.4.2005)

Nádhera u tohohle filmu se stačí jen koukat a máte dobrou náladu.(24.1.2005)

Spousta lidí od tohohle filmu čekalo "vyzrálejší" zábavu, je to příliš nasměrováno na ty nejmenší, ale i přesto považuju Monsters Incorporated za nejhezčí Pixar film. Nádherně propracovaná Sulleyho srst, lehkost vtipu a pohádkový nadhled na celou věc... nemůžu si pomoct, prostě nádhera.(1.2.2004)

Moc moc moc roztomilý film !(20.1.2009)

Rozpočet $115miliónov Tržby Celosvetovo $525,366,597(23.9.2006)

Soundtrack Randy Newman: 1. If I Didn't Have You ,2. Monsters, Inc. ,3. School ,4. Walk To Work ,5. Sulley And Mike ,6. Randall Appears ,7. Enter The Heroes ,8. The Scare Floor ,9. Oh, Celia! ,10. Boo's Adventures In Monstropolis ,11. Boo's Tired ,12. Putting Boo Back ,13. Boo Escapes ,14. Celia's Mad ,15. Boo Is A Cube ,16. Mike's In Trouble ,17. The Scream Extractor ,18. Sulley Scares Boo ,19. Exile ,20. Randall's Attack ,21. The Ride Of The Doors ,22. Waternoose Is Waiting ,23. Boo's Going Home ,24. Kitty ,25. If I Didn't Have You,(14.5.2011)

„Práve som si spomenul, aké to bolo, keď ťa moje oko videlo prvý raz.“ Johna Goodmana (a sem tam i Billyho Crystala) mám rád, pestrofarebn veselo originálne pixarovské svety zbožňujem od TOY STORY 2 a keď som ako malý videl DETSKÚ HRU, dával som si počas nasledujúcich nocí dobrý pozor, aby mi z postele nevisela noha alebo ruka. Takže MONSTERS, A.S. mám rád. Vrátane rozkošnej Boo a jej „cica, cica“. Príliš mi neprekáža dokonca ani to, že snímka je orientovaná na detského diváka oveľa viac, ako má Pixar vo zvyku. Veď už kvôli všetkým tým farebným figúrkam (a vlastne farebnému úplne všetkému) návšteva sveta príšer stojí za to. Bohužiaľ, koniec sa do predchádzajúceho deja nehodí (a nik mi nevyhovorí, že chlapci a dievčatá z Pixaru nemajú odvahu na niečo temnejšie, MAJÚ, tým som si istý). Čerešničkou na torte sú „pokazené“ zábery, občasné odkazy pre zažratých fanúšikov („Rezervoval som stôl u Harryhausena.“) a výborný vtip na pokračovanie (ustavičná kontaminácia smoliarskej príšerky). Ale mňa tento inak plus mínus podarený kúsok nikdy príliš nebavil. Kino Považan 2002(14.3.2009)

Vtipný příběh, spousta nápadů, sněžný muž s citronovou zmrzlinou, neskutečně roztomilá Boo, slizký Randall, sladce dojímavá poslední scéna a jeden z vrcholů, které se Pixaru povedlo vyrobit. Nejlepší pohádky totiž vždycky vzniknou tam, kam se ještě nikdo neodvážil. Ve světě příšerek, které nejsou zase tak děsivé a kde si nikdy nejste jistí, kam které dveře vedou a kdo za nimi čeká.(12.4.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28