Příšerky s.r.o.

Monsters, Inc.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Dětinsky úžasný animák, Pixar je snad jediný, který dovede vtisknout animacím emoce, protože jsem Příšerky opravdu ale opravdu prožíval :)) Výborný scénář plný vtipných hlášek určený hlavně mladším, ale i starší si v tom budou libovat jako já. Mike Wazowski je mojí nejoblíbenější postavičkou!! Kam se hrabe ta zelená obluda Shrek a další slaboučké odvary.(5.5.2008)

Scénáristicky výborně zvládnutá animovaná komedie, i když zaměřená na dětštější publikum. Jen by mě zajímalo jak se ve skutečnosti jmenovala Boo;) BTW ty distribuční názvy jsou skvělá obchodněprávní loterie:))(9.12.2005)

Další masterpiece od PIXARů, u kterého jsem se bavil ještě víc, než u tolik přeceňovaného Shreka. Skvělá animace, originální a vtipný příběh a do toho všeho hlasy Stevea Buscemiho a Johna Goodmana.(28.9.2003)

• - Sulleyho měl dabovat Bill Murray. (Karlos80)

• - Potom, co Mike se Sallym vyjdou na začátku filmu z domu, řekne Mike, že Sally žárlí na to, jak vypadá už od čtvrté třídy, ale podle filmu Univerzita pro příšerky (2013)se spolu poprvé setkají až na Univerzitě. (dc125)

• - Sulley se měl původně jmenovat Johnson a být hnědé barvy. (Aknah)