Příšerky s.r.o.

Monsters, Inc.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Kvalita animáků rok od roku roste, stejně jako když zahrádkáři kvalitně pohnojí svoje políčko. Je těžké říct, kdy už je animák nepovedený a kdy naopak dělá čest svému jménu jakožto tvůrcům A Příšerky jsou dle mě příkladem toho, jak lze učiniti čest tvůrcům, dobře pobavit diváky všech věkových kategorií a ještě nebýt přiblblé či na roztomilé si hrající. Originalita příběhu překračuje realizaci samotnou a tak v pár okamžicích může tenhle filmeček působit přeplácaně (třeba ve scéně se zásobníkem dveří), ale vtip a zábavnost všechno tohle mažou. Skvělý dabing postaviček a dokonalé grimasy, jenž pohladí duši i toho nejzarputějšího odpůrce animáků na světě. Vždyť strašidla sou taky jen lidi, takže pánům animátorům hodně zadru do další práce a vám všem divákům hodně zábavy (a nejen těm v plenkách od Pamperse či dupačkách od Tifanyho).(30.7.2004)

Jedna z mých oblíbenějších pixarovek, i když v podstatě patří mezi ty nejšablonovitější. Někdy je holt i v jednoduchosti síla.(10.12.2009)

Parádne vymyslené, dobre spracované. Jeden z najlepších animovaných filmov.(1.2.2010)

Dalsi film od Pixaru a opet bomba. Sice nema na nejlepsi animovany filmy jako Shrek a Toy Story, ale i tak to je velice slusnej nadprumer. Akorat mi prislo, ze herci, kteri priserky v originale dabovali, jsou docela nevyrazny. Nejvetsi klad filmu je obrovska skala ruznejch priserek, je tu prakticky jen jeden clovek a to mala Boo. Grafika je taky pekna a pribeh originalni s predvidatelnym koncem. Proste sem se skvele bavil.(28.12.2006)

Dětinsky úžasný animák, Pixar je snad jediný, který dovede vtisknout animacím emoce, protože jsem Příšerky opravdu ale opravdu prožíval :)) Výborný scénář plný vtipných hlášek určený hlavně mladším, ale i starší si v tom budou libovat jako já. Mike Wazowski je mojí nejoblíbenější postavičkou!! Kam se hrabe ta zelená obluda Shrek a další slaboučké odvary.(5.5.2008)