Příšerky s.r.o.

Monsters, Inc.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Spousta lidí od tohohle filmu čekalo "vyzrálejší" zábavu, je to příliš nasměrováno na ty nejmenší, ale i přesto považuju Monsters Incorporated za nejhezčí Pixar film. Nádherně propracovaná Sulleyho srst, lehkost vtipu a pohádkový nadhled na celou věc... nemůžu si pomoct, prostě nádhera.(1.2.2004)

Tady pozor o tomhle filmu se moc nemluví,ale mělo by .Opravdu mezi animáči asi skoro nejvtipnější ja jako xx leté dítě vím o čem mluvím.ale i scénař měl uroveň.(6.6.2006)

Oscar 1 : Píseň - "If I Didn't Have You" + 3 nominace: Animovaný film, Střih zvukových efektů, Hudba(19.3.2004)

Scénáristicky výborně zvládnutá animovaná komedie, i když zaměřená na dětštější publikum. Jen by mě zajímalo jak se ve skutečnosti jmenovala Boo;) BTW ty distribuční názvy jsou skvělá obchodněprávní loterie:))(9.12.2005)

Kvalita animáků rok od roku roste, stejně jako když zahrádkáři kvalitně pohnojí svoje políčko. Je těžké říct, kdy už je animák nepovedený a kdy naopak dělá čest svému jménu jakožto tvůrcům A Příšerky jsou dle mě příkladem toho, jak lze učiniti čest tvůrcům, dobře pobavit diváky všech věkových kategorií a ještě nebýt přiblblé či na roztomilé si hrající. Originalita příběhu překračuje realizaci samotnou a tak v pár okamžicích může tenhle filmeček působit přeplácaně (třeba ve scéně se zásobníkem dveří), ale vtip a zábavnost všechno tohle mažou. Skvělý dabing postaviček a dokonalé grimasy, jenž pohladí duši i toho nejzarputějšího odpůrce animáků na světě. Vždyť strašidla sou taky jen lidi, takže pánům animátorům hodně zadru do další práce a vám všem divákům hodně zábavy (a nejen těm v plenkách od Pamperse či dupačkách od Tifanyho).(30.7.2004)