Příšerky s.r.o.

Monsters, Inc.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Jedna z mých oblíbenějších pixarovek, i když v podstatě patří mezi ty nejšablonovitější. Někdy je holt i v jednoduchosti síla.(10.12.2009)

Moc moc moc roztomilý film !(20.1.2009)

Vtipný příběh, spousta nápadů, sněžný muž s citronovou zmrzlinou, neskutečně roztomilá Boo, slizký Randall, sladce dojímavá poslední scéna a jeden z vrcholů, které se Pixaru povedlo vyrobit. Nejlepší pohádky totiž vždycky vzniknou tam, kam se ještě nikdo neodvážil. Ve světě příšerek, které nejsou zase tak děsivé a kde si nikdy nejste jistí, kam které dveře vedou a kdo za nimi čeká.(12.4.2005)

Nemusí to být pouze zápor, ale i Pixar stárne. Tenhle jeho animák jsem jako jediný neviděl a i když hlavní téma filmu -je lepší slyšet dětský smích než jekot- by si mohlo dát studio jako slogan, mám od něj raději něco dospělejšího. 70%.(26.3.2015)

Spousta lidí od tohohle filmu čekalo "vyzrálejší" zábavu, je to příliš nasměrováno na ty nejmenší, ale i přesto považuju Monsters Incorporated za nejhezčí Pixar film. Nádherně propracovaná Sulleyho srst, lehkost vtipu a pohádkový nadhled na celou věc... nemůžu si pomoct, prostě nádhera.(1.2.2004)