Příšerky s.r.o.

Monsters, Inc.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Další dobrej animák od Pixaru, kterej stojí hlavně na výborným nápadu se strašícíma příšerama, ale podle mě je trošku přeceňovanej, Pixar má na svým kontě daleko lepší kousky, tohle patří k takovýmu nadprůměru. Třeba mně osobně moc nebraly ty postavy, až na Sulleyho mě žádná nějak extra nezaujala a nebavila(30.12.2008)

Nádhera u tohohle filmu se stačí jen koukat a máte dobrou náladu.(24.1.2005)

Animované filmy sa z roka na rok stávajú kvalitnejšími hlavne po vizuálnej stránke. No Monsters ani rokom vzniku nezaostavaju za dnešnými animákmi, sú milí, vtipní a vhodní pre všetky vekové kategórie.(5.4.2007)

Dlho som zvazoval, ci dam tomuto filmu 3 alebo 4 hviezdicky, ale rozhodol som sa pre 4, kedze posledna tretina filmu ma k tomu donutila. Film ma celkom zaujimavu a originalnu zapletku, ale zdal sa mi byt az prilis detsky na rozdiel od Doby ladovej alebo Shreka, ktore mam zatial najradsej. Pre male deti je to ale vynikajuca animovana komedia.(27.8.2007)

Moc moc moc roztomilý film !(20.1.2009)

• - Sulley má na sobě 2 320 413 digitálních chlupů. Renderování jednoho jeho framu proto zabralo 11-12 hodin. (Karlos80)

• - Pôvodne sa Mike Wazowski vo filme objaviť nemal, avšak keď Ricky Nierva predviedol ostatným svoju skicu s konceptom Mikea, všetkým sa páčila. (Greenpeacak)

• - Bob Peterson, jeden z kľúčových animátorov štúdia Pixar, vo filme nadaboval postavu vrátničky a správkyne Roz. Avšak jeho hrubý hlas bol počítačovo upravený, aby znel viac žensky. (SarumanKo)