Příšerky s.r.o.

Monsters, Inc.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Perfektní animák plný hromady nenáročného vtipu! Kam se hrabe dnešní až přeplnění Shrekové, tahle záležitost je originální nářez v poddání dvou dokonalých příšerek a roztomilé holčičky. Postavy jsou sympatické a některé bonusy na dvd včetně nového autíčka toho malého očka opravdu stojí za to(a to ani nemluvím o závěrečných titulcích samotného filmu!nepřehlédnout:)). Rodinný film, který bude bavit všechny bez rozdílu věku a je bohužel hodně zastrčený za všechny vybroušené (a přebroušené) animované diamanty jako je Shrek, Hledá se Nemo(všimnete si Nema v Příšerkách?:) a nebo třeba Úžasňákových.(5.1.2006)

Dětinsky úžasný animák, Pixar je snad jediný, který dovede vtisknout animacím emoce, protože jsem Příšerky opravdu ale opravdu prožíval :)) Výborný scénář plný vtipných hlášek určený hlavně mladším, ale i starší si v tom budou libovat jako já. Mike Wazowski je mojí nejoblíbenější postavičkou!! Kam se hrabe ta zelená obluda Shrek a další slaboučké odvary.(5.5.2008)

Tak poprvé to pro Pixar není za 100%. Bavil jsem se skvěle, ale přece jenom je cítit, že tentokrát je film opravdu více pro děti. A taky mi vadila ta snaha o dojemné scény, to dřív nebývalo. Přesto všechno výborný film.(21.9.2002)

Oscar 1 : Píseň - "If I Didn't Have You" + 3 nominace: Animovaný film, Střih zvukových efektů, Hudba(19.3.2004)

Vtipný příběh, spousta nápadů, sněžný muž s citronovou zmrzlinou, neskutečně roztomilá Boo, slizký Randall, sladce dojímavá poslední scéna a jeden z vrcholů, které se Pixaru povedlo vyrobit. Nejlepší pohádky totiž vždycky vzniknou tam, kam se ještě nikdo neodvážil. Ve světě příšerek, které nejsou zase tak děsivé a kde si nikdy nejste jistí, kam které dveře vedou a kdo za nimi čeká.(12.4.2005)

• - Ve scéně, kdy Mike se Sallym končí v práci, ukazují hodiny na zdi 6 hodin. Když se později Sally vrací pro papíry, které Mike zapomněl, ukazují hodiny něco přibližně o 15 minut méně. (Mr.Hudson)

• - Sulley má doma DVD s filmem Život brouka. (Petr23)

• - Marry Gibbs, která daboval Boo, byla během natáčení ještě tak mladá, že místo práce s textem si s ní tvůrci jen hráli a nahrávali její projevy. (Dlee)