Příšerky s.r.o.

Monsters, Inc.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Jednoznačne skvele spracované, milé, poučné, nechýbala ani sranda a vhodné nielen deťom. Grafika u Pixaru ako vždy na jedničku. Nemám čo dodať, príbeh je skvelý a na začiatku si ani neuvedomíte ako vás citovo stiahne so sebou. Skvele som sa pobavil a ku konci nechýbala aj slza. Ako u väčšine kvalitných animákov. 100%.(8.3.2006)

Animované filmy sa z roka na rok stávajú kvalitnejšími hlavne po vizuálnej stránke. No Monsters ani rokom vzniku nezaostavaju za dnešnými animákmi, sú milí, vtipní a vhodní pre všetky vekové kategórie.(5.4.2007)

Už to tady zaznělo, ale jedná opravdu o dokonalý pixarovský animák, kterému může novinkový prequel Univerzita pro Příšerky jen tiše závidět lehkost s jakou běží originální děj neustále kupředu a neskutečné množství všemožných nápadů včetně mini camea dinosaura z Toy Story.(21.10.2013)

Málokterý film tak přesně vystihuje můj postoj k malým dětem jako tenhle mix caprovské komedie, buddy movie a paranoidního sci-fi. Zvlášť ve své první, méně změkčilé polovině. 85% Zajímavé komentáře: Adman, LuckyStar, MilesTeg, plechulka(8.2.2006)

Ešte som nevidel od Pixaru zlú vec. Kéž by im to vydržalo.(16.6.2005)