Příšerky s.r.o.

Monsters, Inc.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Rozpočet $115miliónov Tržby Celosvetovo $525,366,597(23.9.2006)

Miluji to! Čičiiii ..(2.6.2008)

Další masterpiece od PIXARů, u kterého jsem se bavil ještě víc, než u tolik přeceňovaného Shreka. Skvělá animace, originální a vtipný příběh a do toho všeho hlasy Stevea Buscemiho a Johna Goodmana.(28.9.2003)

Okouzlující animák se skvělým příběhem a skvělou animací. PŘÍŠERKY S.R.O. jsou sice určeny výhradně pro děti, ale o to jsou kouzelnější a legračnější než například místy zbytečně přestřelený SHREK. Celý nápad s dveřmi považuji za geniální a závěrečná honička "mezi světy" má dokonalý spád a je úchvatně udělaná. Nejsympatičtější postavičkou celé příšerkovské říše je pak jednoznačně Mike "Kuliočko" Wazowski, který se pro mě stal jakýmsi symbolem dobré zábavy.(9.11.2006)

Kvalita animáků rok od roku roste, stejně jako když zahrádkáři kvalitně pohnojí svoje políčko. Je těžké říct, kdy už je animák nepovedený a kdy naopak dělá čest svému jménu jakožto tvůrcům A Příšerky jsou dle mě příkladem toho, jak lze učiniti čest tvůrcům, dobře pobavit diváky všech věkových kategorií a ještě nebýt přiblblé či na roztomilé si hrající. Originalita příběhu překračuje realizaci samotnou a tak v pár okamžicích může tenhle filmeček působit přeplácaně (třeba ve scéně se zásobníkem dveří), ale vtip a zábavnost všechno tohle mažou. Skvělý dabing postaviček a dokonalé grimasy, jenž pohladí duši i toho nejzarputějšího odpůrce animáků na světě. Vždyť strašidla sou taky jen lidi, takže pánům animátorům hodně zadru do další práce a vám všem divákům hodně zábavy (a nejen těm v plenkách od Pamperse či dupačkách od Tifanyho).(30.7.2004)

• - Ray Harryhausen bol priekopník v stop-motion animácii. Sushi reštaurácia vo filme sa volá "U Harryhausena".

• - Vznik filmu podnietil Pete Docter, ktorý si v detstve myslel, že zo šatníkov vychádzajú strašidlá. (Greenpeacak)

• - Skutečné jméno Boo je Marry podle její dabérky Marry Gibbs. (Harroc)