Mr. Deeds - Náhodný milionář

Pán Deeds

Pán Deeds - Náhodný milionár

Komedie / Romantický

USA, 2002, 96 min

Adam Sandler a v celku stráviteľný , vulgárnych vtipov minimum a ak sú tak nie su moc stupídne alebo nechutné, ináč je tam riadna dávka podarených vtipov, pri nich som sa pobavil a to nadmieru dobre. Príbeh trošku šablónka s určitými fajn vsuvkami o milosrdenstve a ako že dobrom vychovaní chlapca z malého mestečka. Ostatné herecké úlohy v podaní sympatickej herečky ako Winona Ryder či rýchlo presúvajúci sa sluha John Torturro sú fajn a držia rozbehnutý dej na slušnej úrovni, nesmiem opomenúť škúliaceho Steve Buscemiho ten nemá chybu "A ja že dávajú v telke Scooby-Doo!" ale i Sandlerova požiarnícka záchrana mačiek s plameňov domu. ║Rozpočet $50miliónovTržby USA $126,293,452Tržby Celosvetovo $171,269,535(29.12.2007)

Fajn komedie. Nejlepší je rozhodně scéna, když Sandler mlátí operního pěvce a ten řve NOOOOOOOOooo takovym stylem, že by se za to ani Pavarotti nestyděl.(13.2.2012)

Celkem prijemna zabava, takova ta na nudny patecni vecer. Kazdopadne najde se tu par "bozich" momentu - jako Steve Buscemi se zcela rozhozenyma ocima, John Torturro se svou "nenapadnosti" a vubec... Johnny McEnroe je kanec ;)(1.8.2008)

Tentokrát dávam o tú hviezdičku naviac prekvapivo za podarenú romantickejšiu stránku. Nie že by sa na tom nedalo zasmiať, humor je tu tiež na správnom mieste, ale rýchla romantická zápletka v mladom príjemnom podaní niekedy tiež nezaškodí. Je to taký pomyslený zvrat v Sandlerovej kariére modrých film. 75%.(29.12.2007)

Sandler je nezmar. Točí jednu kopii sebe sama za druhou, oslintá přitom všechny krásky z Hollywoodu, poklábosí s hvězdami všeho druhu, vydělá kačky a my mu to všecko pořád žerem. (Filmfest Hurghada 2012, 45/67)(29.12.2012)

• - Modelová řada aut, které Longfellow Deeds (Adam Sandler) koupil svému městu na konci filmu, je Chevrolet Corvette (C5). (Steewe)

• - Cameo rolu si vo filme zahral aj sám režisér Steven Brill, a to ako violista v Madison Square Garden. (MikaelSVK)

• - Okrem New Yorku a Kalifornie pracovali filmári aj v mestečku New Milford v štáte Connecticut. (MikaelSVK)