Duch času (TV film)

Rodinný

Československo, 1990, 60 min

• Amper01

Velké zklamání... Cítil jsem v tom ohromný potenciál, ale takhle.........(11.2.2013)

Král má patologickou potřebu válčit. Té se nemůže zbavit, kromě vzácné chvíle, kdy je mrtvý, a co se děje kolem nejen neřeší, ale v podstatě ani nereflektuje. Královna mu starostlivě klade dlaň na paží a sladce šveholí o tom, že jsou chudí a po další válce budou ještě chudší. Chudí duchem začínali, po téhle stránce se to významně zhoršovat asi nebude. Princezna je na začátku frocek, potom se lekne splnění svého přání a nakonec je frocek o něco menší. Hodinářský tovaryš a voják z toho vycházejí bez ztráty květinky, první se ztrátou svobody, druhý se na svobodu vrací. Časové přesuny jsou zmatené a nedůsledné. Tohle major Zeman nezvládl příliš dobře.(31.12.2015)

Celekm povedená pohádka o tom, že zahrávat si s časem se mnohdy nevyplácí.(11.8.2008)

• otík

To byla na jednu stranu tradičně natočená televizní pohádka, na druhou stranu byla pro děti po časové stránce tak neskutečně komplikovaná, že jí malí cipískové nemohli rozumět. Pořád se tam měnil čas, postavy mají fousy a jsou staré, naráz jsou mimina, navíc zlo vlastně ani nijak zásadně není potrestáno - no bylo to z pohledu pohádkového spíše trapné a moc zamotané. Osobně se mi to vůbec nelíbilo. Hudba: Ladislav Simon(17.1.2015)

Honění za klíčkem, hromadné scény snímané zblízka pro nízký počet účastníků, podle mého zmatený děj, kdy jsem moc nestíhal kdo je kdo a kdy a celkově nezajímavý příběh, takže pohádka je celkově naprosto průměrná, na jedno použití.(24.1.2015)

• - Exteriéry se natáčely v Praze a u zámku v Průhonicích u Prahy. (rakovnik)