Duch času (TV film)

Rodinný

Československo, 1990, 60 min

Závěr byl slušný, hlavně procitnutí hlavní postavy po smrti rodičů.(14.7.2008)

• honajz

Od úvodní situace s duchem času ("jen si zkuste, jaké to je, když každý chce mít hodinu navíc, pořád nestíhá...") jsem čekal nějaké zamyšlení nad tím, že času je tak akorát, a že je jen na nás, jak jej využijeme, ale nakonec se to zvrtlo v jakousi křeč, kde každý chce být buď mladý nebo vládnout nebo válčit, nějaká vnitřní sebereflexe nebo jakákoliv reflexe zde nakonec chybí. Stejně se všichni nakonec honí za klíčkem k hodinám. Pár mouder tu zazní, ale celkově se spíše člověk soustředí spíše na to, kdo je jak zrovna mladý či starý, než na nějaké vyznění. Které prostě chybí, nebo je nutné si je těžce domýšlet, což je u pohádky špatně.(17.1.2015)

Slibný námět, avšak slabší scénář, celkově tedy průměr.(14.9.2014)

• Amper01

Velké zklamání... Cítil jsem v tom ohromný potenciál, ale takhle.........(11.2.2013)

• otík

To byla na jednu stranu tradičně natočená televizní pohádka, na druhou stranu byla pro děti po časové stránce tak neskutečně komplikovaná, že jí malí cipískové nemohli rozumět. Pořád se tam měnil čas, postavy mají fousy a jsou staré, naráz jsou mimina, navíc zlo vlastně ani nijak zásadně není potrestáno - no bylo to z pohledu pohádkového spíše trapné a moc zamotané. Osobně se mi to vůbec nelíbilo. Hudba: Ladislav Simon(17.1.2015)