Nejveselejší kniha roku 1934, čtenářský hit, pak znamenitý film a další různá zpracování - to jsou proslulé "Zvonokosy" Gabriela Chevaliera. Staly se i námětem veselého muzikálu Jindřicha Brabce a Petra Markova, kteří jej nejprve úspěšně uvedli v Hudebním divadle v Karlíně, aby svou poslední podobu dostaly v televizním pojetí režiséra Jana Bonaventury - Vinařský kraj okolo francouzského Macônu s malým městečkem, jemuž vévodí krásky Judita Čuprová a Jarmila Macarátová voní levandulí, nezkrotnou "ženskou logikou všech místních klepen a hojen okořeňován z nouze počestnou starou pannou Eulálií Čubíkovou. Že se i toto maloměsto může stát politickým kolbištěm." Samozřejmě a ne ledajakým. To vše s laskavou nadsázkou ukazuje pojetí režiséra Jana Bonaventury, chytré a upřímně srdečné. (oficiální text distributora)

Renton

Poměrně vtipný televizní muzikálek podle věhlasné francouzské předlohy. Shodou okolností jsem měl týden před tímto televizním počinem možnost vidět představení na divadelních prknech v provedení ochotnického divadelního spolku Bratří Mrštíků z Boleradic a tak porovnat obsahové zpracování a vyznění. Na prkna se Zvonokosy hodí více, zejména pár postav, které sehrály mnozí známý, byly o poznání zábavnější. ()

cheyene

Herecký koncert!!! Ať se podíváte na kterékoliv jméno, tak to herecký výkon, který potěší! Zvonokosy jsem hrál v ochotnickém divadle, takže jde o jakousi srdeční záležitost :) Pro pobavení vynikající film! Skvělé písničky, výborné hlášky a úpravy scénáře ze strany "pánů herců". ()

Oskar

Docela milý muzikál, který je ale přespříliš televizní a navíc je divné, že jsou zde přezpívány i pěvecké party herců, kteří prokazatelně zpívat umějí (např. Zlaty Adamovské). Za pozornost rozhodně stojí Hana Maciuchová netradičně v komediální roli. ()

Kovaja

Dej skandalni kroniky maleho francouzskeho mestecka se toci kolem banalni veci vybudovani obecniho pisoaru.Pisoar se ale stava hlavnim bodem svaru v predvolebnim boji a rozdeli obec na dva tabory.Velmi podarene ceske zpracovani s famoznimi hereckymi vykony a skvele zapadajíci hudbou.Fakt podarena vec! ()

NinadeL

Taková krávovinka ze staré školy. Začátkem 90. let končila v televizi jedna éra a tohle je tak žánrově překombinované a zároveň přeplněné lidmi před kamerou i za ní, že se až může zdát, jakoby to celé bylo realizované jako malá domů ze strachu, kdyby už nikdy v budoucnu neměla přijít další televizní zakázka. Podobně jako se tomu stalo ve filmu Rozina sebranec na konci války. Těžko se na to kouká, vzhledem k tomu, že hudební aranžmá a jednotlivé party jsou až provokativně špatné. Výprava je divná, kdesi na pomezí mezi papundeklovou pohádkou a něčím (nezáměrně) dada, rozhodně to ale nerespektuje dobu děje Chevallierových románů (trilogie vycházela v letech 1934-1963). Svým způsobem je zajímavé sledovat některé, kteří hrají jako vždycky (Čmaňa, Veškrnka, Fialová nebo Heřmánek s Menzelem) a ty, kteří tvoří navzdory všemu jako o život (Maciuchová, Adamovská). Ale výsledkem je absolutní pachuť. ()