Opravdová blondýnka

Real Blonde, The

Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

Krotká satira na šoubyznys, která se ale (a v tom je její největší přednost) nezabývá hollywoodskými hvězdami, ale lidmi, kteří živoří na okraji branže. Velice trefně.(11.4.2003)

70% Tom DiCillio a já potřetí. Kromě Života v oblouznění (ten bezmezně miluju) mě žádný z jeho snímků nepohltil a nemůžu říct, že bych byl nadšený (jak z Johnnyho Suede, tak z Opravdové blondýnky), přesto v sobě oba nesou něco zajímavého, o čem je třeba přemýšlet.(10.12.2009)

To, že tom DiCillo byl vždycky tím milým, ale zároveň kousavým ironikem, stále platí. Takového mám rád. Tentokrát své hrany však ztupil až příliš. Propletenec životních banalit je až příliš hřejivý a jemný (tak jako kdejaký prací prášek), že po zhlédnutí toho z filmu moc nezůstane. Zato ty jeho postavy jsou prostě k sežrání.(12.2.2010)

Filmy Toma DiCilliho zkrátka miluju. V tomto případě mě však neuhranul svým osobitým stylem. Obsazení bylo opět skvělé, námět stál za to, ovšem postavy se mi zdali plytké... Nevěřil bych, že to řeknu ale ubrat trochu té erotiky a přidat větší různorodost hlavním aktérům a sblížení s nimi by neškodilo.(7.2.2011)

Čekání na úspěch a mezitím čekáním se táhne ta dennodenní všednost, nejistota a nutnost placení účtů. A člověk pak už jenom počítá dny a sleduje jak ho to ubíjí ..... a každého to ubíjí jinak ...... blondýně „je nanic z povrchních žvástů“ protože je na „duchovní hodnoty“...... no jasně není to opravdová blondýna, ale bruneta ...... to dá rozum. A přírodní blondýna, tak ta zase.... traumatizuje jinak. Mary ta nedokáže přijmout skutečnost, že je přitažlivá pro všechny muže, kromě toho, kterého má doma. .... „S lidmi to je fakt beznadějný“(5.6.2005)