Opravdová blondýnka

Real Blonde, The

Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

70% Tom DiCillio a já potřetí. Kromě Života v oblouznění (ten bezmezně miluju) mě žádný z jeho snímků nepohltil a nemůžu říct, že bych byl nadšený (jak z Johnnyho Suede, tak z Opravdové blondýnky), přesto v sobě oba nesou něco zajímavého, o čem je třeba přemýšlet.(10.12.2009)

1. 3. 2010 - 60%(21.3.2010)

Jak já tenhle film miluju......Matthew Modine, který nechce hrát v telenovelách a tak čeká na svou příležitost jako pingl, jeho agentka Kathleen Turner, která v něm nevidí talent a dohazuje mu kšefty jako třeba křoví v klipu Madonny, jeho partnerka Catherine Keener obtěžovaná muži i svým psychoterapeutem, její učitel v kurzu sebeobrany Denis Leary, Bridgete Wilson - blondýnka, ale ouha! ne "opravdová" a za to jí dá její neurotik doma na kokos .... atd. atd. Co postava, to klenot a každý něco hledá. Třeba tu pravou platinu, kterou možná najde, možná ne, pro každého je OPRAVDOVÉ něco jiného ........ miluju tenhle film.(29.11.2004)

To, že tom DiCillo byl vždycky tím milým, ale zároveň kousavým ironikem, stále platí. Takového mám rád. Tentokrát své hrany však ztupil až příliš. Propletenec životních banalit je až příliš hřejivý a jemný (tak jako kdejaký prací prášek), že po zhlédnutí toho z filmu moc nezůstane. Zato ty jeho postavy jsou prostě k sežrání.(12.2.2010)

Scénář : Tom DiCillo. Kamera : Frank Prinz. Hudba : Jim Farmer. Zcela průměrná komedie, kdy jsou některé scény spíš k pláči. 50 %(1.6.2011)