Opravdová blondýnka

Real Blonde, The

Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

Nezávislý film, který se chce líbit - je to nenáročná komedie se sympatickými hrdiny, krásnými ženami (nejen blonďatými), z exkluzívního prostředí (televize, film, videoklipy, fotomodelling) a se silně pozitivním závěrem. Průměrná záležitost a další důkaz toho, že hra na jistotu se většinou nevyplácí (film ve své době v kinech propadnul).(18.11.2002)

1. 3. 2010 - 60%(21.3.2010)

Jak já tenhle film miluju......Matthew Modine, který nechce hrát v telenovelách a tak čeká na svou příležitost jako pingl, jeho agentka Kathleen Turner, která v něm nevidí talent a dohazuje mu kšefty jako třeba křoví v klipu Madonny, jeho partnerka Catherine Keener obtěžovaná muži i svým psychoterapeutem, její učitel v kurzu sebeobrany Denis Leary, Bridgete Wilson - blondýnka, ale ouha! ne "opravdová" a za to jí dá její neurotik doma na kokos .... atd. atd. Co postava, to klenot a každý něco hledá. Třeba tu pravou platinu, kterou možná najde, možná ne, pro každého je OPRAVDOVÉ něco jiného ........ miluju tenhle film.(29.11.2004)

Scénář : Tom DiCillo. Kamera : Frank Prinz. Hudba : Jim Farmer. Zcela průměrná komedie, kdy jsou některé scény spíš k pláči. 50 %(1.6.2011)

Filmy Toma DiCilliho zkrátka miluju. V tomto případě mě však neuhranul svým osobitým stylem. Obsazení bylo opět skvělé, námět stál za to, ovšem postavy se mi zdali plytké... Nevěřil bych, že to řeknu ale ubrat trochu té erotiky a přidat větší různorodost hlavním aktérům a sblížení s nimi by neškodilo.(7.2.2011)

• - Jméno postavy Bronsona Picketta Rubio znamená "blondýna" ve španělštině. (Elwanelyn)