Opravdová blondýnka

Real Blonde, The

Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

Filmy Toma DiCilliho zkrátka miluju. V tomto případě mě však neuhranul svým osobitým stylem. Obsazení bylo opět skvělé, námět stál za to, ovšem postavy se mi zdali plytké... Nevěřil bych, že to řeknu ale ubrat trochu té erotiky a přidat větší různorodost hlavním aktérům a sblížení s nimi by neškodilo.(7.2.2011)

Čekání na úspěch a mezitím čekáním se táhne ta dennodenní všednost, nejistota a nutnost placení účtů. A člověk pak už jenom počítá dny a sleduje jak ho to ubíjí ..... a každého to ubíjí jinak ...... blondýně „je nanic z povrchních žvástů“ protože je na „duchovní hodnoty“...... no jasně není to opravdová blondýna, ale bruneta ...... to dá rozum. A přírodní blondýna, tak ta zase.... traumatizuje jinak. Mary ta nedokáže přijmout skutečnost, že je přitažlivá pro všechny muže, kromě toho, kterého má doma. .... „S lidmi to je fakt beznadějný“(5.6.2005)

Nezávislý film, který se chce líbit - je to nenáročná komedie se sympatickými hrdiny, krásnými ženami (nejen blonďatými), z exkluzívního prostředí (televize, film, videoklipy, fotomodelling) a se silně pozitivním závěrem. Průměrná záležitost a další důkaz toho, že hra na jistotu se většinou nevyplácí (film ve své době v kinech propadnul).(18.11.2002)

pokus nezavysleho rezisera o opravdovy film.(31.1.2014)

To, že tom DiCillo byl vždycky tím milým, ale zároveň kousavým ironikem, stále platí. Takového mám rád. Tentokrát své hrany však ztupil až příliš. Propletenec životních banalit je až příliš hřejivý a jemný (tak jako kdejaký prací prášek), že po zhlédnutí toho z filmu moc nezůstane. Zato ty jeho postavy jsou prostě k sežrání.(12.2.2010)

• - Jméno postavy Bronsona Picketta Rubio znamená "blondýna" ve španělštině. (Elwanelyn)