Opravdová blondýnka

Real Blonde, The

Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

Čekání na úspěch a mezitím čekáním se táhne ta dennodenní všednost, nejistota a nutnost placení účtů. A člověk pak už jenom počítá dny a sleduje jak ho to ubíjí ..... a každého to ubíjí jinak ...... blondýně „je nanic z povrchních žvástů“ protože je na „duchovní hodnoty“...... no jasně není to opravdová blondýna, ale bruneta ...... to dá rozum. A přírodní blondýna, tak ta zase.... traumatizuje jinak. Mary ta nedokáže přijmout skutečnost, že je přitažlivá pro všechny muže, kromě toho, kterého má doma. .... „S lidmi to je fakt beznadějný“(5.6.2005)

Filmy Toma DiCilliho zkrátka miluju. V tomto případě mě však neuhranul svým osobitým stylem. Obsazení bylo opět skvělé, námět stál za to, ovšem postavy se mi zdali plytké... Nevěřil bych, že to řeknu ale ubrat trochu té erotiky a přidat větší různorodost hlavním aktérům a sblížení s nimi by neškodilo.(7.2.2011)

Scénář : Tom DiCillo. Kamera : Frank Prinz. Hudba : Jim Farmer. Zcela průměrná komedie, kdy jsou některé scény spíš k pláči. 50 %(1.6.2011)

pokus nezavysleho rezisera o opravdovy film.(31.1.2014)

Krotká satira na šoubyznys, která se ale (a v tom je její největší přednost) nezabývá hollywoodskými hvězdami, ale lidmi, kteří živoří na okraji branže. Velice trefně.(11.4.2003)