• dobytek

Dagmar Vešhavlová je v tomto seriálu tak nechutně kladná, že i Mirek Dušín je proti ní naprostej grázl. Seriál v podstatě sleduje osudy cca 15-letýho kluka, kterej má cukrovku. V době, kdy jsem neměl internet a nudil se doma, jsem to sledoval, ale teď už bych se na to nedíval asi ani omylem. Akorát mi utkvělo v paměti, že Klára Issová tu ukázala kozy a pak následující hláška: Čau, nechceš jít ven? Ne, já se koukám na Beverly Hills.(21.11.2006)

• Snorlax

Nevím, zda by tvůrci byli nadšeni, ale od prvního (a doufám, že jediného) mého zhlédnutí tohoto seriálu si stále pamatuji, že Svatopluk Skopal učil malého chlapce přerušovaně čůrat do škarpy. A trvám si na tom, že po umělecké stránce to byl největší zážitek z celých těch šesti hodin.(12.7.2012)

Ve srovnání s Ordinacemi a natahovanými Nemocnicemi je tento seriál z nemocničního prostředí o dvě třídy (hvězdičky) lepší. Během necelé hodinky se sice některé rady pro pacienty zopakují několikrát, ale Pelantovým se podařilo zasadit i vtipné, odlehčené dialogy. I když v prvním díle je pacient, dospívající Honza, navenek hrdina, tak uvnitř zápasí sám se sebou. Herecky velmi dobře roli zvládl Jakub Zdeněk. Ve chvíli, kdy "straší" mladší spolužačky, se v kabinetu přírodopisu mihla i Marta Issová.(19.4.2009)

• - Naposled před kamerou Jaroslava Brousková. (M.B)

• - Natáčení probíhalo v Litoměřicích a v Říčanech a v obcích Mlékojedy a Klokoty. (M.B)