Dvě z policejní brašny (TV film)

Komedie / Krimi

Česko, 1996, 42 min

Dvě svěrákovské povídky z časů méně obvyklých a s humorem takřka detektivním. A také s excelentním hereckým výkonem Josefa Somra v roli pravidelného a spokojeného abonenta benešovské věznice.(10.8.2013)

80% - Zábavně zpracované povídky z policejního prostředí v režii Ladislava Smoljaka...(13.6.2007)

Michal Suchánek když chce tak také umí a velice solidně zahraje roli i vážnějšího charakteru v tomto případě strážmistra Zahrádky, který řeší tak trochu zatím nesměle a velice smolařsky své první kriminalistické případy. Ve scéně kdy mu jedna žena z baráku odpovídá jasně a zcela zřetelně: "Najděte si ho sám od toho ste snad placenej ne?" Se sám přesvědčil, že to nebude mít asi vůbec lehké... Dobrý byl i nadporučík Dlouhý v podání Pavla Nového..Víte co je to grátis? No jasně jeřáb odpovídá jeden ze strážníků! No grátis není jeřáb ale zadarmo vy.... ? Recidivista František Holub v podání pana Somra byl však nejlepší. Něco málo to mělo i z Četnických humoresek-možná se mě to ale jen zdálo..? No ale také to ušlo zejména díky skvělému scénáři, a typickému Smoljakovsko-Svěrákovského humoru který zde byl skutečně na místě. Viděl jsem až tu druhou povídku "Eskorta" a doopravdy jsem byl mile překvapen. První se jmenovala Blázen.(9.3.2007)

Vše zachraňuje druhá povídka.(22.5.2014)

Blázen vyloženě stojí na pointě a před ní se přes Faradayovu klec moc humorného záření nedostane, Eskorta pak částečně napraví reputaci a to především díky výkonu Josefa Somra v roli uvědomělého recidivisty. Suma sumárum, sice grátis, ale nic fenomenálního, co by se trvale zapsalo do análů české komediální tvorby.(30.3.2015)