Dvě z policejní brašny (TV film)

Komedie / Krimi

Česko, 1996, 42 min

Vše zachraňuje druhá povídka.(22.5.2014)

Bean: Mám dojem, že to nebylo o prvorepublikové, ale o třetirepublikové (1945-48) policii. Nejsem si jist, ale myslím, že tam dokonce padlo slovo o Sboru národní bezpečnosti. Taky se mi policajtské uniformy zdály dost odlišné od těch co nosej v Četnickejch humoreskách. Ale ruku bych za to do ohně nedal. Určitě se to odehrává v letech 1935-1938 nebo 1945-48, protože na zdi vysí portrét Edvarda Beneše jako prezidneta. Ale to už je jenom nepodstatný detail, protože to co je důležité, že tu najdeme skvělý svěrákovský humor, který funguje dokonale. // Parafráze: Vaším úkolem bude zneškodnit nebezpečného šílence. A to babičky. Edmunda Babičky. // Dobrým vtipem (nebo to byla náhoda?) byla také role Evy Holubové, která hrála paní Holubovou.(9.3.2007)

První povídka - Blázen - lehce podprůměrná, druhá - Eskorta - nadprůměrná. Somr v postavě pokrejvače Holuba skvělý. Když vám sem zatejká, tak se mě to tejká." Kladem je i výprava - vlak, zmrzlina.(29.1.2012)

Radek Holub v roli Ing. Edmunda Babičky mě napoprvé úplně odboural... :-)(15.5.2003)

Blázen vyloženě stojí na pointě a před ní se přes Faradayovu klec moc humorného záření nedostane, Eskorta pak částečně napraví reputaci a to především díky výkonu Josefa Somra v roli uvědomělého recidivisty. Suma sumárum, sice grátis, ale nic fenomenálního, co by se trvale zapsalo do análů české komediální tvorby.(30.3.2015)