Dvě z policejní brašny (TV film)

Komedie / Krimi

Česko, 1996, 42 min

Vše zachraňuje druhá povídka.(22.5.2014)

Michal Suchánek když chce tak také umí a velice solidně zahraje roli i vážnějšího charakteru v tomto případě strážmistra Zahrádky, který řeší tak trochu zatím nesměle a velice smolařsky své první kriminalistické případy. Ve scéně kdy mu jedna žena z baráku odpovídá jasně a zcela zřetelně: "Najděte si ho sám od toho ste snad placenej ne?" Se sám přesvědčil, že to nebude mít asi vůbec lehké... Dobrý byl i nadporučík Dlouhý v podání Pavla Nového..Víte co je to grátis? No jasně jeřáb odpovídá jeden ze strážníků! No grátis není jeřáb ale zadarmo vy.... ? Recidivista František Holub v podání pana Somra byl však nejlepší. Něco málo to mělo i z Četnických humoresek-možná se mě to ale jen zdálo..? No ale také to ušlo zejména díky skvělému scénáři, a typickému Smoljakovsko-Svěrákovského humoru který zde byl skutečně na místě. Viděl jsem až tu druhou povídku "Eskorta" a doopravdy jsem byl mile překvapen. První se jmenovala Blázen.(9.3.2007)

Radek Holub v roli Ing. Edmunda Babičky mě napoprvé úplně odboural... :-)(15.5.2003)

Blázen vyloženě stojí na pointě a před ní se přes Faradayovu klec moc humorného záření nedostane, Eskorta pak částečně napraví reputaci a to především díky výkonu Josefa Somra v roli uvědomělého recidivisty. Suma sumárum, sice grátis, ale nic fenomenálního, co by se trvale zapsalo do análů české komediální tvorby.(30.3.2015)

• Oktavianus

Ani jednou jsem se nezasmál, ani jednou neusmál. To by se u komedie asi stávat nemělo.(28.8.2012)

• - Děj filmu se podle kalendáře odehrává v roce 1946. A správně je v žel. stanicích a ve vlaku slyšet zvuk parní lokomotivy, avšak v jednom záběru lze ale spatřit v čele historické soupravy motorovou lokomotivu z druhé poloviny šedesátých let, běžnou v provozu v době natáčení. (Ganglion)

• - Děj filmu se podle kalendáře nadporučíka odehrává v roce 1946. Příslušníci na sobě však mají zelené uniformy, které se začaly u VB používat až na konci let šedesátých. Do té doby oblékali uniformy modré. (Smells)