Dvě z policejní brašny (TV film)

Komedie / Krimi

Česko, 1996, 42 min

Ta druhá povídka se Somrem, který si do basy chodí odpočinout od manželky je celkem povedená. Na mně jsou tyhle povídkové věci moc málo propracované. Mám radši rozsáhlejší práce...60%(1.1.2017)

• Oktavianus

Ani jednou jsem se nezasmál, ani jednou neusmál. To by se u komedie asi stávat nemělo.(28.8.2012)

Michal Suchánek když chce tak také umí a velice solidně zahraje roli i vážnějšího charakteru v tomto případě strážmistra Zahrádky, který řeší tak trochu zatím nesměle a velice smolařsky své první kriminalistické případy. Ve scéně kdy mu jedna žena z baráku odpovídá jasně a zcela zřetelně: "Najděte si ho sám od toho ste snad placenej ne?" Se sám přesvědčil, že to nebude mít asi vůbec lehké... Dobrý byl i nadporučík Dlouhý v podání Pavla Nového..Víte co je to grátis? No jasně jeřáb odpovídá jeden ze strážníků! No grátis není jeřáb ale zadarmo vy.... ? Recidivista František Holub v podání pana Somra byl však nejlepší. Něco málo to mělo i z Četnických humoresek-možná se mě to ale jen zdálo..? No ale také to ušlo zejména díky skvělému scénáři, a typickému Smoljakovsko-Svěrákovského humoru který zde byl skutečně na místě. Viděl jsem až tu druhou povídku "Eskorta" a doopravdy jsem byl mile překvapen. První se jmenovala Blázen.(9.3.2007)

• otík

V první povídce má Suchánek za úkol přivést v přestrojení bláznivého vynálezce do blázince (což se zajímavým způsobem podaří i nepodaří), v druhé povídce eskortuje Suchánek podvodníka pokrývače Somra, jenže pokažená kachní vejce, ze kterých se dělala zmrzlina a kterou snědli, způsobí, že se Somr musí eskortovat sám. Poměrně zajímavé povídky dostaly zcela nezajímavou filmovou podobu.(5.9.2014)

80% - Zábavně zpracované povídky z policejního prostředí v režii Ladislava Smoljaka...(13.6.2007)

• - Děj filmu se podle kalendáře nadporučíka odehrává v roce 1946. Příslušníci na sobě však mají zelené uniformy, které se začaly u VB používat až na konci let šedesátých. Do té doby oblékali uniformy modré. (Smells)

• - Děj filmu se podle kalendáře odehrává v roce 1946. A správně je v žel. stanicích a ve vlaku slyšet zvuk parní lokomotivy, avšak v jednom záběru lze ale spatřit v čele historické soupravy motorovou lokomotivu z druhé poloviny šedesátých let, běžnou v provozu v době natáčení. (Ganglion)