poster

Příběhy z temnot: Film

 • USA

  Tales from the Darkside: The Movie

Fantasy / Horor / Povídkový

USA, 1990, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Koly
  ****

  Škoda té úvodní povídky, protože kdyby to nebyla taková kravina, klidně bych dal plný počet. Asi nejlepší je příběh č.2 o kočce přímo z pekla. Nikdo ať se nenechá mýlit začátkem. Opravdu nejde o žádné ukolébavky na dobrou noc, navíc se zde vyskytuje pár docela povedených gore záběrů. Určitě nejsem proti podobným počinům, i když na celovečerní filmy TALES FROM THE CRYPT - Demon Kinght, nebo Bordello Of Blood to v žádném případě nestačí.(23.5.2006)

 • Flaxik
  **

  Ze všech povídkových filmů, co jsem viděl, je tenhle asi bezkonkurenčně nejslabší. Kromě mumijácké první části to stojí strašlivě za hovno a v roce 1990 používat gumová monstra ze 60. let je opravdu pouze pro příznivce guilty pleasure, případně pro velkou a opilou skupinu diváků na nějakém nudném večírku.(20.6.2014)

 • darkrobyk
  ***

  Ježibaba Deborah Harry (stále půvabná Blondie) chystá pro své přátele večírek. Podávat se bude pečený Jeníček. Práce je to nad hlavu, jelikož ho musí vyvrhnout, připravit a hodinu a půl péci do měkka. Jeníček se snaží oddálit svou smrt, co se dá, a tak po vzoru Pohádek tisíce a jedné noci začne předčítat Ježibabě jeden strašidelný příběh za druhým. Potěší začátky několika budoucích hvězd, méně pak samotné příběhy. Strašidelné příliš nejsou, s mumií si mnohem lépe poradil Hammer. Vcelku potěší triková stránka, především proměna démona s využitím mechanických efektů je excelentní. Snad jen u kočky jsem očekával vetřelčí efekt, ale takhle to bylo možná zábavnější. Pokud se ale těšíta na závěrečný masakr Jeníčka....nu...konec mě zklamal. Ano, musím odpovědět na položenou otázku v závěru filmu.(16.9.2012)

 • T2

  Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $16,324,573Tržby Celosvetovo $16,900,000(29.3.2010)

 • Bloody13
  ***

  Slušná antologie několika povídek (tři v jedné), která stále zavání osmdesátkovým feelingem. První je určitě nejlepší, dvě zbývající se můžou pochlubit snad jedině skvělými závěry, v nichž se ke slovu dostanou parádní monstra a do huby lezoucí kočka - obzvláště ta je nejlepším momentem celého filmu. Jinak si nelze nevšimnout pestrého hereckého obsazení, z něhož mladá Julianne Moore to hezky schytá a Steve Buscemi oživí prastarou mumii.(14.9.2012)

 • - Stephen King a George Romeo odmítají spekulace, že film měl být snímek součástí série Creepshow. (Terva)

 • - Prostřední příběh "Kočka z Pekla" je adaptací stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace