poster

Tajný závod

 • anglický

  The Gumball Rally

Komedie

USA, 1976, 105 min

 • Liznic
  ***

  Nesouhlasím se Sarrazinovím komentářem, že by to bez policajta nebylo ono. Film se totiž skládá ze dvou částí, té moc fajn - závod a věci krom něho (krom toho motorkáře) a druhé části - idiotského policajta co se je snaží chytit a pitomce motorkáře. Ve výsledku fajn žánrovka, které netřeba věnovat velkou pozornost.(2.12.2012)

 • blastboy
  ***

  *** a půl(11.1.2009)

 • dopitak
  ****

  Sice není přes burácení motorů moc rozumět dialogům, a některý scény jsou vyloženě nepovedený, přesto se na Tajný závod dá docela dobře dívat. Jenom bych pár koček vysvlíkl, a magorský motorkáře postřílel brokovnicí, trochu to zkrátil a změnil konec tak, aby si filmaři neudobřovali svědomí, že nadržují nezákonným praktikám.(26.12.2013)

 • Cushing
  **

  Klukům se to náramně líbilo -- tenkrát. Holkám možná taky. Člověk by to neměl chtít vidět po těch letech znova... Ale jistý sympatie to pořád vzbuzuje. Jenomže jich moc není.(18.12.2008)

 • Colonist
  **

  Viděl jsem "Milionový závod", viděl jsem "Velký závod" (The Cannonball Run) a protože mě téma závodu napříč Amerikou zaujalo, rozhodl jsem se podívat i na tento film. Doufal jsem, že konečně najdu ideální závodní komedii, která má to "něco", co těm dvěma předchozím filmům chybělo. Protože jsem Velký závod viděl dřív a je tomuto filmu dost podobný, tak udělám menší srovnání (jen pro informaci, Velký závod ode mě dostal ***). Velkému závodu jsem vyčetl, že ačkoliv tam bylo dost vtipů, většina jich byla nevtipných (nebyly trapné, ale prostě se jim nedalo smát) a těch povedených tam bylo celkem málo (ale když už, tak se povedly). Tajný závod nemá nevtipné vtipy, protože on nemá skoro žádné vtipy! Vážně, na komedii tam toho bylo opravdu málo. A když už tam něco bylo, tak že bych se upřímně zasmál, to se mi stalo asi tak 3x. Jinak to bylo jen takové pousmání, celý film se dá dokoukat s vážnou tváří. Bohužel, když už se zdá, že se do filmu konečně přidává humor ve velké porci, najednou zjistíte, že už je konec. Připadalo mi, že to ani není komedie, ale prostě oddechový závodní film. Koukat jsme se mohli jen na pořádné bouráky, americkou krajinu a docela pěkné ženské, které se ve filmu objevily. Teď k charakterům: Oproti Velkému závodu má Tajný závod takové "normální" postavy. Suché, nijak zajímavé. Ve Velkém závodu jsme měli rozmanité postavy - arabského šejka, saniťáky, Jamese Bonda, hi-tech Japonce, falešné kněze...Zdejší postavy byly opravdu nevýrazné, upřímně mě zaujali jen policajti, dvojice důchodců, ti borci, co nedokázali vyjet ani ze startovní garáže, a pak němý motorkář, který byl pro mě nejlepší a také nejvtipnější postavou filmu. Velký závod má taktéž mnohem lepší herecké obsazení. Tajný závod má herce, kteří nejsou špatní, ale že by to byli zrovna hvězdy, to se říct nedá. No, ideální film o tajném závodu jsem tedy zatím nenašel, ale z té mnou viděné trojice "Milionový závod", "Velký závod" a tento "Tajný závod" rozhodně vede "Velký závod", který sice nebyl nějak zvlášť dobrý, ale rozhodně měl lepší charaktery a mnohem více jsem se u něj bavil. U "Tajného závodu" jsem se dost často nudil a nesmál jsem se. A to je u komedie dost závažný problém. Za motorkáře, poldy, pár slušných hlášek a kvalitně natočenému průběhu závodu dávám dvě hvězdičky. Zdejší aktuální hodnocení přes 71% se mi zdá dost přehnané. Tento film je slabší oddechovka na jednou zkouknutí. Nic víc.(4.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace