Tajný závod

The Gumball Rally

Komedie

USA, 1976, 105 min

• 5150

Bohužel já jsem se u téhle komedie povětšinou nudil a jen minimálně bavil. Potěšil snad jen Gary Busey v pro něj nezvyklé komediální roli.(27.12.2006)

Klasická závodní komedie, kde než o vtip a hlášky, jde spíše o nadupané mašiny kultovním potenciálem ještě dalece převyšující samotný film. AC Cobra, Chevrolet Camaro, Porsche 911 a další bez triků, bez zbytečných řečí v hledáčku geniální kamery, která nám alespoň z části přibližuje a dává pochopit šílenství jménem usednutí za volant super silného bouráku :-).(15.9.2012)

• Cushing

Klukům se to náramně líbilo -- tenkrát. Holkám možná taky. Člověk by to neměl chtít vidět po těch letech znova... Ale jistý sympatie to pořád vzbuzuje. Jenomže jich moc není.(18.12.2008)

Ano,za totality byl z toho člověk unešen, dělali si šašky z policajtů a ti ve vrtulníku nestačili nadupaným autům, vyhraj za každou cenu!(8.3.2003)

"Hej, to je jednosměrka!" - "No vždyť jedu jedním směrem!" ...aneb odddechová zábava napěchovaná celou paletou rychlých kol a o nic méně zajímavějších jezdců, které by seděl bohatější písničkový soundtrack dobových lahůdek. 60%(5.11.2006)

• - Vo filme boli použité autá Ford Shelby Cobra 427 (1966), Ferrari Daytona (1974), Porsche 911 Targa (1974), Dodge Polara 440 (1971) a 1/2 Chevrolet Camaro Z28 (1970). (tarponko)

• - V rámci natáčení bylo používáno také náhradních aut. Například Ferrari Daytona bylo přítomno ve dvou exemplářích, z nichž jedno vlastnil herec Mel Blanc a později jej dostalo Petersonovo automobilové muzeum. Náhradní kus se poté objevil ve filmu Zrodila se hvězda (1976). (jarjarbinx)

• - Film je inspirován skutečným závodem Cannonball Baker Sea-To-Shining-Sea Memorial Trophy Dash, který se dlouhá léta jezdil napříč USA. Například stejný typ Ferrari, které v závodu řídí Raul Julia, skutečně vyhrálo jeden ročník. Rovněž dodávka, která se pokouší dojet na jednu nádrž, v jednom ročníku skutečně dojela na jednu nádrž. (Jiri_Jaros)