Tajný závod

The Gumball Rally

Komedie

USA, 1976, 105 min

Ačkoli zde nehraje žádná velká komediální hvězda, je to moc vtipná komedie, typická pro 70. léta. A to, že tu nejsou hvězdy ani moc nevadí, protože je to přesně typově obsazené, což se u takovýchto filmů ne vždy podaří (viz Velký závod, Milionový závod). A navíc se povedl český dabing.(18.12.2006)

Vzpomínám si, že jsem film biděl jako hodně malý, ale v té době jsem z toho byl unešený. Takže po letech nedám samozřejmě plný počet, ale jen 4.(25.4.2008)

No ta novější verze s Burtem Reynoldsem se mi líbila o hodně víc. Tohle je nevkusně dlouhý. 50%(19.2.2008)

• Matty

Příliš dlouhý úvod (neboli exhibice nesympatických zjevů), scénář plný nelogičností (jak se policajti vždycky dostanou před závodníky jedoucí takovou rychlostí?), absence vtipu a švihu, které pohánějí jiné komedie stejného námětu (To je ale bláznivý svět, Milionový závod). Film veskrze podprůměrný, zbytečný a s přibývajícími minutami i velmi otravný. 40%(6.11.2006)

"Hej, to je jednosměrka!" - "No vždyť jedu jedním směrem!" ...aneb odddechová zábava napěchovaná celou paletou rychlých kol a o nic méně zajímavějších jezdců, které by seděl bohatější písničkový soundtrack dobových lahůdek. 60%(5.11.2006)