Tajný závod

The Gumball Rally

Komedie

USA, 1976, 105 min

Tenhle film jsem viděla až po shlédnutí Velkého závodu, který je v podstatě to samé, ale přesto se mi Tajný závod líbil víc. Neznám sice doby, kdy byl tento snímek nový, ale můj táta o tomhle filmu vždycky básnil, jak to měli rádi. Z toho vyplývá, že to asi tenkrát bylo hodně oblíbené. Rozdílnost jednotlivých závodníků je určitě právě to, co tento film dělá lepším... nemluvě o hlavní výhře. Prostě taková pohodovka.(21.2.2005)

• Matty

Příliš dlouhý úvod (neboli exhibice nesympatických zjevů), scénář plný nelogičností (jak se policajti vždycky dostanou před závodníky jedoucí takovou rychlostí?), absence vtipu a švihu, které pohánějí jiné komedie stejného námětu (To je ale bláznivý svět, Milionový závod). Film veskrze podprůměrný, zbytečný a s přibývajícími minutami i velmi otravný. 40%(6.11.2006)

Příjemná komedie, která si na nic nehraje - má pobavit, a to se jí dokonale podařilo. Jen víc takových .....(7.10.2002)

Panečku, to je tedy sestava! Dva kolíci ve světlém Ferrari, dvě blonďaté kočky v tmavém Porchi, rozpustilý Talián v červeném kabrioletu, černobílá dvojice v policejním autě, dva postarší pánové v Mercedesu, motorkář a ještě několik dobrodruhů. Ti všichni se vydávají na dlouhý tajný závod bez pravidel a omezení rychlosti. Před lety opravdu bomba a i dnes zábavná podívaná.(5.11.2006)

Ačkoli zde nehraje žádná velká komediální hvězda, je to moc vtipná komedie, typická pro 70. léta. A to, že tu nejsou hvězdy ani moc nevadí, protože je to přesně typově obsazené, což se u takovýchto filmů ne vždy podaří (viz Velký závod, Milionový závod). A navíc se povedl český dabing.(18.12.2006)