Inspektor Šikula (TV seriál)

• český

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA / Francie / Kanada, 1983, 30 min

Katsuji Misawa

Haim Saban

Na kabelovce jsem občas nějaký díl zahlédl a nebylo to nejhorší... průměrný animák pro děcka.(7.10.2009)

Roku 2001 na kabelových sítích u nás se začal dabovat kanál Fox Kids (dnes Jetix) do češtiny. Prvním seriálem, který na mě při prvním puštění vykoukl, byl právě tento o napůl robotickém a napůl člověčím strážcem zákona. Svými udělátky, ale i taky příběhem - takovou obdobou detektivek pro děti - mě dokázal Gadget (v češtině Šikula) zaujmout. Navíc jsme se občas podívali i do cizích zemí (Indie, Skotsko, Amazonie), což pro mě jakožto člověka, co rád zahraničí poznává, mělo další důvod oblíbit si tento seriál. Navíc nelze zapomenout na "českého Šikulu" Stanislava Fišera, který byl ve své roli naprosto dokonalý. Škoda tak dobrého dabéra. Ovšem teď trošku negativ - v českých zemích na Fox Kids a dnes již zapomenuté TV3 se bohužel odvysílalo pouhých 13 dílů, přitom diváci v místě svého vzniku jich viděli 86. Co jsem si vyčetl z Wiki, tak se náš hrdina vydává za dobrodružstvím do Arábie, za Cikány (Romy) či do vesmíru. 80%(3.12.2008)

Jako dítě jsem to měl moc rád. Hlavně tu vrtuly, s kterou vždycky Gadget létal:-)(29.7.2005)

Jako dítě jsem to miloval, i když dodnes nechápu jak jsem té němčině rozuměl (( ::(27.11.2005)

Pre deti neskonale príťažlivá zábava. Čo iné sa dá o tomto seriály povedať. Snáď ešte toľko, že je určite kvalitnejší ako jeho celovečerná podoba.(20.1.2011)