Inspektor Šikula (TV seriál)

• český

Inšpektor Gadget

Inspector Gadget

• slovenský

Inšpektor Gadget

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA / Francie / Kanada, 1983, 30 min

Katsuji Misawa

No celkem to jde, ale Gadgetova neteř Penny opravdu leze na nervy. Inspektor Gadget (český název Inspektor Šikula) má v sobě opravdu hodně ze svého kolegy Closeaua, ačkoli ten neměl všechny ty možné vynálezy (tím zase připomíná svého kolegu Juvea z Fantomase). Kontrast s Closeauem navíc v českém dabingu má další rozměr: Šikulu dabuje Stanislav Fišer, což byl jeden z jeho posledních dabingů před těžkou nemocí (poslední díly už ostatně ani nemluví).(26.2.2007)

Jako dítě jsem to měl moc rád. Hlavně tu vrtuly, s kterou vždycky Gadget létal:-)(29.7.2005)

• AngelAngie

Už filmové zpracování mě znechutilo, to animované není o nic lepší.(18.8.2008)

Až mi je skor do plaču ( :o) ), keď si spomeniem na chvíle môjho detstva, keď som každú sobotu a nedeľu ráno vstal a išiel si zapnúť PRO Sieben, na ktorej išiel tento seriál. A tak som na starej TESLAe (uhlopriečka 20 cm) cvakal a cvakal a bolo mi úplne putna, že som tomu houby rozumel :o)(17.8.2004)

Pre deti neskonale príťažlivá zábava. Čo iné sa dá o tomto seriály povedať. Snáď ešte toľko, že je určite kvalitnejší ako jeho celovečerná podoba.(20.1.2011)