poster

Twister

 • USA

  Twister

 • Slovensko

  Twister

Katastrofický / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 1996, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ***

  Normální děj katastrofického filmu (rozuměj stojí za starou belu - předem dáno, kdo bude mrtvý a kdo ne, naprosto předvídatelné situace, ...), ale výborné triky, sympatičtí herci a dobře plynoucí příběh způsobili, že jsem se docela i bavila a neměla ani moc času hledat logické chyby a rejpat do nich...(4.7.2004)

 • choze
  ****

  Tenhle film musí udělat každému malému klukovi jasno v tom, čím v budoucnu bude. Přece lovcem tornád! Originální katastrofický film, ve kterém postavy nejsou pouhými obětmi rozběsněného živlu, ale naopak se do ohrožení života dostávají opakovaně zcela dobrovolně. Triky jsou i s odstupem času slušné, každé další setkání s tornádem maximálně vzrušující a sotvakdo se asi při sledování tohohle bijáku nezamiloval do mimořádně okouzlující Helen Hunt. Poněkud horší je to s Billem Paxtonem, který je sice sympaťák jako trám, ale řekněme si to na rovinu - na hlavní roli nemá. Scénář je naivní a průzračný jako u disneyovky, zlí mají černá auta, neposlouchají dobré rady hodných a tak umřou, hrdina a hrdinka jsou si souzeni a to nemluvím o hrdinčině překonaném traumatu. Nicméně natočeno je to velmi zručně a film rychle spěje k senzačnímu finále, ve kterém se zničí kdeco a hrdinové se podívají do útrob tornáda. Škoda že Jan de Bont upsal duši ďáblu jen za dva skvělé filmy.(25.7.2006)

 • Niktorius
  ****

  Svižný a pěkně natočený katastrofický film - v rámci žánru se málokdy podaří natočit něco lepšího. Jan de Bont si ve svých režijních začátcích uměl získat diváky.(14.8.2007)

 • xxmartinxx
  ***

  Nepředvídatelně průměrné. Snad jen pozorovat Hoffmana ve vedlejší roli sidekickového tlusťocha je svým způsobem vtipné. Navíc se to pyšní legračně nepovedenými postsynchrony - vážně, to se líp trefuje do pusy i dabing. A scénář od Crichtona? No comment...(17.3.2013)

 • Matty
  ****

  Bill Paxton, Helen Hunt, tornádo – solidní katastrofický film. 80% Zajímavé komentáře: POMO, Radyo, Isherwood, tron, Kaka, Lokran(23.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace