Katastrofický / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 1996, 113 min

Hm vzduchem lítaj krávy a baráky ale když se dva lidi přivážou jakousi kůží nebo čim k trubce tak je to neodnese. :-) Ale jinak dobrá zábava dokonce jsem to viděl v kině.(8.6.2005)

Ikonický zástupce katastrofického žánru druhé poloviny 90. let. První zničili planetu na Den Nezávislosti emzáci a poté pustošil Oklahomu Twister. Ani jeden z filmů pro mě dneska už zase tolik neznamená a na prdeli z něj určitě nesedím. Nicméně hlavně na Twisteru oceňuji hlavně fakt že s přibývajícími minutami táhne do děje stále silněji. Helen Hunt ani Bill Paxton nejsou zrovna ukázkoví blockbusteroví herci. V remaku budou zcela určitě hrát Zac Efron s Milou Kunis. PS: P. S. Hoffman je neskutečnej boreček! 75%(19.8.2014)

Inteligentné, plné života a svižné dobrodružstvo s veľmi sympatickou ústrednou dvojicou postáv (a hercov). Akurát je otázne, koho zaň pochváliť. Asi všetkých do rovnakej miery. Spielbergova produkčná ruka z toho sála každým pórom, režisér de Bont využíva hlavne svoje mimoriadne kameramanské schopnosti a tvorcovia vizuálnych efektov tvoria krásne tornáda. A práve ony sú predsa hlavnými hrdinami filmu! Presne tá úžasná hollywoodska zábava, na ktorú Roland Emmerich nikdy nebude môcť byť hrdý.(14.8.2003)

Vždycky jsem chtěla vidět létat krávu.(22.6.2009)

Tenhle film mám opravdu rád. tornáda, to je můj oblíbený přírodní jev.(7.9.2010)