Ikonický zástupce katastrofického žánru druhé poloviny 90. let. První zničili planetu na Den Nezávislosti emzáci a poté pustošil Oklahomu Twister. Ani jeden z filmů pro mě dneska už zase tolik neznamená a na prdeli z něj určitě nesedím. Nicméně hlavně na Twisteru oceňuji hlavně fakt že s přibývajícími minutami táhne do děje stále silněji. Helen Hunt ani Bill Paxton nejsou zrovna ukázkoví blockbusteroví herci. V remaku budou zcela určitě hrát Zac Efron s Milou Kunis. PS: P. S. Hoffman je neskutečnej boreček! 75%(19.8.2014)

Soundtrack Mark Mancina: 1. Humans Being - Van Halen ,2. Virtual Reality - Rusted Root ,3. Talula [BT's Tornado Mix] - Tori Amos ,4. Moments Like This - Alison Krause & Union Station ,5. Darling Pretty - Mark Knopfler ,6. Miss This - Soul Asylum ,7. Broken - Belly ,8. Love Affair - K.D. Lang ,9. How - Lisa Loeb & Nine Stories ,10. Melancholy Mechanics - Red Hot Chili Peppers ,11. Long Way Down [Remix] - Goo Goo Dolls ,12. No One Needs To Know - Shania Twain ,13. Twisted - Stevie Nicks & Lindsey Buckingham ,14. Respect The Wind - Edward And Alex Van Halen,(6.5.2011)

Bill Harding se chce nechat rozvést s manželkou Jo, pracovat jako usedlý televizní meteorolog a užívat si poklidný život slušně vydělávajícího Amíka. Není však pouze zmanipulován svou novou přítelkyní psychologičkou Melissou? Setkání s Jo za přítomnosti větrné smrště totiž v Billovi probouzí dlouho potlačované pudy. Zase má duši kluka, který pronásleduje tornádo, z vědeckých důvodů se vrhá do jeho víru a hlavně cítí, že znovu naplno žije.(5.10.2009)

Twister není vůbec špatný katastrofický film, chvílema jsem byl napjatý, což je dobře. Samozřejmě to není film bez chybiček či nesrovnalostí. Například je divný to, že kombajn se snadno vznese a hlavní hrdinové dokážou stále stát na nohou, nebo že zrovna spadnou tři traktory na silnici, po které jedou a ještě navíc se na silnici zastaví i dům. Docela velká náhoda. :-) (27.7.13 cz/tv)(27.7.2013)

Další zapomenutý zážitek z Otavy :)(12.4.2012)

• Bill Paxton

• - K výrobě větru v některých scénách byl použit motor z Boeingu 707. (SidneyP)

• - Zlaté maliny - Nejhůř napsaný film s rozpočtem přes $100 miliónů; nominaci na Nejhorší vedlejší herečku dostala J. Gertz. (Geriel)

• - Natáčení probíhalo ve městech Ponca City, Ames, Wakita, Boone, Eldora, Guthrie, Maysville, Norman, Pauls Valley, Rippey, Waurika, Whitten v USA a v Boltonu v Kanadě. (willy1)