Ohnivá eskadra

Bill Badalato

Scénografie:

Joseph T. Garrity
  • maverick10

Velmi ubohy odvar TopGunu. Scottovo film byl vic klisovitejsi, americtejsi ale mel styl. Tohle je navic i hloupi a naprosto bez hudby. Letici eskadra Appachu na pozadi se zapadem slunce hold nestaci. . .(17.4.2010)

• Xmilden

O třídu slabší vykrádačka Top Gunu s Cagem, nejtalentovanějším pilotem helikoptéry. Právem pozapomenutý a opomíjený akčňák.(24.1.2012)

60%(6.4.2013)

• kingik

Znáte ty budoucí herecké mega hvězdy, které kdysi braly role u podřadných režisérů, aby se proklestily na vrchol. Takovou obtížnou cestu zvolil Nicolas Cage, který v roce vzniku filmu zdaleka neplatil za hvězdného herce. Tenhle film mu vůbec nic nepřinesl. Pilot vrtulníku, kterého ztvárnil, je v tomto případě role poměrně plochá, která se neopírá o kvalitně vystavěný scénář. Ten je sepsán dost bídně z hlediska akčnosti a postupně zabředl do schematických kolejí, ze kterých nevyjíždí ani velmi schopná herecká sestava, kterou bezvýznamný režisér David Green nijak nepodporuje. Z filmu se mohla udělat mimořádně atraktivní akční podívaná, ale nic takového nečekejte. Nick Cage se bez zájmu plazí z jedné nezáživné scény do druhé nezáživné scény, když se zadaří, plazí se po lepé Sean Young. Tommy Lee Jones měl už také lepší herecké období. Alespoň nepůsobil tolik nesympaticky. Zápletka není úplně nezajímavá, dokonce je i neotřelá, ale ještě ji optimálně zpracovat. Režisér se s něčím takovým ani neobtěžuje. Akci se film vyhýbá úplně. Ta je ve filmu jen velmi řídce rozložena. Ničím výrazným na sebe neupozorní. V konečné fázi je akční složka téměř neznatelná. V lepších chvílích film nabídne nějaký pěkný záběr na letící vrtulník v zapadajícím slunci nad pouští, v horších chvílích film pekelně nudí. Drama se dá vnímat jako pocta vrtulníkům AH-64 Apache, ale s tím ostatním už je to bída. Zamrzí, že tak zdatnému hereckému obsazení nebyla poskytnuta živná půda v podobě stejně zdatného scénáře a především zdatného režiséra, který pokurvil, co se dalo. Výsledkem je slabý, schematický snímek, který absolutně v ničem diváka nepřekvapí, ani ničím nestrhne. Pár hodin po skončení filmu si z něj nelze vybavit vůbec nic. 20%(21.7.2015)

Tak nevím,schválně jsem čekal jaké to bude,ale je to klasicky natočeno ze simulátoru atd,zápletka taky ne kdovíjaká a objevil se tu i feminusmus ,hmmm nevím nevím :-) ale je vidět že N.Cage zahraje skoro opravdu vše.Za mě maximálně 60%.(20.8.2014)