Od soumraku do úsvitu 2

• Česko Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze (více)

Vůně peněz přitahuje lidi, chuť krve zas někoho jiného...  Šerif Lawson má nos na problémy podezírá nevinně se tvářícího lupiče Bucka, že zase něco chystá - a má pravdu. Buckův kumpán Luther právě uprchl z vězení a rozhodli se spolu vyloupit jistou mexickou banku, ve které na ně čeká 5 miliónů dolarů. Buck svolá své další kamarády - rodeo jezdce C.W., trenéra pitbulských teriérů Jesuse a chytráckého strážníka Raye. Cestou na místo setkání, po strážce s netopýrem, zastaví Luther neznámému muži... zanedlouho však zjistí, že autem nesrazil obyčejného netopýra! Luther se setkává se svými kumpány, kteří zatím netuší, že je pronásleduje stín, který jim jde po krku - doslova!!! (oficiální text distributora)

Tom Hardy

Koncept vlastně velmi dobrý (na téma "jak natočit levné pokračování") a Siegel si, podobně jako v Narušiteli, vymyslel pár fajn kamerových nájezdů a úhlů pohledu. Ale netáhne to. Roberta Particka mám rád jako každý, kdo vyrůstal v devadesátkách, ale v téhle roli je málo cool i macho. A vedlejší členové bandy, jakkoli jim je pravidelně dopřáváno i nějaké to roztomilé slovní střelivo, působí v nejlepším případě zaměnitelně, v tom horším rovnou nesympaticky. Zatímco ale před 15 lety mě to jako milovníka jedničky skoro urazilo, dneska musím filmu nechat, že své kouzlo a nějaké ty kvality (v rámci béčkových hororů) má. Podobně jako třeba Netopýři s Lou Diamondem Phillipsem. Škoda, že se tu Siegel v rámci gore nevyřádil tak, jako v případě svého debutu. Kdyby ano, možná by se dvojka protlačila i na tři hvězdy. Takhle za 50%. ()

Superpero

Ježiš to byla sračka. Uznávám že jsem se chvílema opravdu bavil (převážně u věcí ukradených z jedničky) a chvílema zase na účet tvůrců (scéna jak Robert Patrick jde zakouřenou místností a vždycky na něj někdo bafne ale jakmile uvidí kříž tak zas zmizí). Scéna jak si to jde anonymní chlápek vyříkat s pornoprůmyslem je fakt hustá, ale to je asi jedinej opravdu povedenej moment. Nechápu proč to Robert Patrick, Danny Trejo atd, přijali. A hlavně nechápu jak vůbec mohlo někoho napadnout natočit pokračování k takovému kultu jako je první díl, už jen ta myšlenka na to je rouhání. ()

tron

Jednotku mám rád, nie je to srdcovka, ale ako schválne braková šupa na 80% u mňa má, s oškretými ušami a tak všelijako, ale má. Dvojka je klasické nízkorozpočtové a neambiciózne hororové videopokračovanie, teraz ale bez hlášok Quentina Tarantina, dravej réžie Roberta Rodrigueza a áčkarských hercov Harveyho Keitela a Georgea Clooneyho. Teraz máme k dispozícii maximálne tak obstojného Roberta Patricka, ten sa však nemá šancu sám vyrovnať šťavnatej, rôznorodej partii z minula. Ďalším mínusom je, že snímka nemá s originálom (až na upírov) nič spoločné: dej sa neodohráva v Titty Twister, Rodriguez s Tarantinom len produkovali a Danny Trejo sa iba mihne na začiatku v cameu. Primitívna, zbytočne vulgárna a násilná kravina bez úrovne. Po Tremors ďalšia zbytočná hororová séria, z ktorej sa po báječnej jednotke radšej nikdy séria stať nemala. ()

B!shop

Kdyz jsem tenhle film videl poprve, tak sem ho malem nedokoukal a mel sem chut rozmlatit televizi, tak moc se mi to nelibilo. Takze ani nevim proc jsem na nej cumel znova, ale nic jsem necekal a najednou sem zjistil, ze se dost dobre bavim. Prvni pulka filmu je jen o davani dohromady party na vloupacku a i kdyz herci hrajou mizerne, vypadaj docela cool, sem tam hodi slusnou hlasku a to vse je natoceny docela dynamicky s chytlavou hudbou. Druha cast filmu je jedna velka rubacka, akorat misto baru sme v bance. Triky jsou sice celkem mizerny, ale krve je dostatek a prestrelka je tu hodne vyzivna. Napodruhe proste za lepsi 3*. ()

movie

Nevím proč se na tenhle film tak nadává, když je to celkem pohodová podívaná. Jasně, jednička to není, ale já e bavil slušně. Především skvělá režie Scotta Spiegela a menší výstup Bruce Campbella (škoda, že nedostal větší roli) zvyšuje moje hodnocení o 1*. ()

Shit odpad!

Tohle je hodne nepovedena slatanina s mizernymi efekty a s ubohym pribehem, tohle by se nemelo hlasit ke skvele jednicc e ()

Segrestor

Kdyby film neměl v názvu Od soumraku do úsvitu, patrně by shnil někde na smetišti dějin. Leč Od soumraku do úsvitu v názvu má a dokonce se snaží o jakési pokračování příběhu, připadá mi přesto poněkud zbytečný ba dokonce k smetišti dějin odsouzeníhodný. Dejme tomu, že filmu nedominuje nějaký famózní herec, který má našlápnuto stát se miláčkem publika podobně jako herci z prvního dílu, že se mu proto nepodařilo vyšplhat na Olymp upírských filmů. ()

Gilmour93

T-1000 zotavené z koupele v roztavené oceli, Maynard zotavený z Butchových výpadů samurajským mečem a možná i aktivit Afroameričanů pod vlivem drog, co byli vybaveni potřebou k letování a nástroji na principu oboustranné páky, mladší brácha Woodyho Harrelsona a věčný Mexikánec Raymond Cruz, který v erotických scénách zásadně kopuluje formou kliků. Sestava chystající se na zápas a následný přestup do Titty Twister Vampires možná vypadá na papíře dobře, ale celé je to zvětralé jak před dvěma dny natočené Chango. Záběry zpoza dásní a další rozličné experimenty s umístěním kamery vyznívají stejně rozpačitě, jako ty žluté kontaktní čočky řádících krvesajů. Nad Spiegelovým filmem vyšlo slunce a nezatmí jej ani surf rock Dicka Dalea.. ()

darkrobyk

Po letech mi přijde tenhle snímek zábavnější, než kdysi. Chvilku sice trvá, než dojde na upíry, ale jak se rozjede akce v motelu a následně v bance, už neskončí. Zasmušilá kamenná tvář Roberta Patricka se neusměje, přesto mu člověk tak nějak fandí, i když je to zločinec. Už úvodní scéna s výtahem, kde si střihnul cameo Bruce Campbell, pobavila. A v rámci odkazů zde máme populární sprchovou scénu z Psycha, kdy nůž nahradily ostré zuby netopýra (vampýra) a citace je dokonalá včetně záběru na odtokový kanálek a ruku držící závěs vytrhávající se z kroužků. Jistý půvab má i vtipkování během sledování mexického porna v motelovém pokoji. Nejlepší je samozřejmě bitka u banky, kdy jako na potvoru dojde k zatmění slunce. Krátké, rychlé, zábavné a spousta mrtvol na obou stranách barikády. ()

Ruut

O dost lepší než bych čekal. Druhá polovina byla nonstop řežba. Ano, je to samozřejmě hloupé a levné. 70% ()

HoneyBunny

Přiznám se, že mě bavilo na to koukat. Ty chlápci jsou fakt roztomilý :). Všechny výtky jsou pravdivé, ale proti Kameňáku... ()

LION-MR.T

Po strašné jedničce tu máme aspoň nějakej děj. Výborné jsou triky s kamerou,napětí a upíři s puškama. Takovej hezkej a slušnej upírskej tak trochu akčnější film. ()

Vitason

From Dusk Till Dawn 2 rozhodně není tak špatný film, jak zde všichni tak hezky opakují. Jasně, není to jednička a Spiegel na duo Rodriguez/Tarantino nemá, ale na druhou stranu se pan režisér dost snaží, šikovně si půjčuje a navíc se na věc kouká s minimálně stejným nadhledem, kdy jsou ve filmu momenty jako: debata o pornu, vyprávění o chlapíkovi, co si to rozdal s pornoprůmyslem, finta se sanitkou, nebo to, jak se šéf zločinecké bandy pořád vyhýbá smrti, aby se nakonec stejně stal upírem, které opravdu stojí za to. Navíc je Robert Patrick ten největší drsňák pod zatměním slunce a Spiegel si s režií hraje jako malé dítě, kdy hlavně kamera, která se skoro pořád dívá na dění z pozice různých předmětů (Miska, větrák), vytváří z pokračování Rodriguezova kultu zajímavou věc. A za zmínku ještě rozhodně stojí cameo Bruce Campbella a návrat Dannyho Treja. From Dusk Till Dawn 2 je příjemné béčko, které si člověk s nadhledem užije. ,,A potom zastřelil chlapa, co tam přinesl koblihy.“ ()

klerik

Teraz prvý krát vidím, aký mala táto slabotina dobrý original plagát. Asponže u nás mala škaredý ako si zaslúži... Film má minimum spoločné s fantastickou jednotkou. Príbeh je skresaný na "pár chlapíkov v banke" a experimentálne pohľady kamery či srandovná erotická scéna tento nepodarok nezachránia... ()

iamek

Průměrné pokračování skvělé jedničky. Jen škoda, že ve filmu není více vtipu a brutality. Nejvíce mě zaujala slušná hudba a v některých okamžicích kamera ( větrák, kliky, zuby ). ()

SeBig

Není to Rodriguez a Tarantino, ale furt to má svoje kouzlo. Opět podceněno, kvůli záměně herců a režie.. proč? Vdyť jako zábavný béčko to furt skvěle funguje. Já se tedy bavil, hlavně na konci.. jeden z největších záchvatu smíchu, co jsem kdy u filmu měl. Dobrá bejkárna. ()

Jinny

Scott Spiegel není Rodriguez a Robert Patrick není George Clooney. Nejzajímavější okamžiky jsou dialogy o pornu ("Už hodinu koukáme na její hlavu. To nemá se sexem nic společnýho." ()