Wanted (festivalový název)

• Indie

Wanted

Akční / Romantický

Indie, 2009, 153 min

Rozpočet INR 200miliónovTržby USA $349,637Tržby Celosvetovo $17,200,000(6.5.2010)

Musím se přiznat, že Bollywood vůbec nesleduju. Možná proto jsem šla na tento film s velkou skepsí, že odejdu přinejmenším v polovině filmu, až mi indická hudba provaří mozek a obsah sladký jak cumel mi jaksi zhořkne na rtu. Ale ouha, ono mě to nejenže zaujalo, ale dost mi to i polechtalo bránici. Parodie? Ironie? Komedie? Satira? Akčňák? Slaďák? Od všeho trochu, ale ve výsledku biják s velkým B v kategorii akčních komedií. Pro bollywood neznalé bych to přirovnala jako dobrý mix Policajta z Beverly Hills, Jackieho Chana a určitých ujetin Quentina Tarantina. Když to pak okořeníte tanečními čísly z blahých dob Ein Kessel Buntes či Chorus Line, dostanete formát, který měl celé tři hodiny dost dobrý spád, střih byl přímo vychytávkový a kamera za ním určitě nezaostávala. Celkově jsem se už dost dlouho takto u akčního filmu nepobavila. Nemůžu říct, že by mě to zbavilo skepse k Bollywoodu; možná i proto, že v úvodu projekce bylo řečeno, že film není až tak bollywoodský, ale rozhodně mě to přesvědčilo o tom, že i akční komedie může člověku něco dát. Přinejmenším zlepšit náladu:-)(13.10.2010)

Na pomery Bollywoodu tazky nadpriemer, na pomery ostatnych produkcii lahky priemer. Ale neskutocne som sa bavil.(22.6.2012)

Prabhu Deva čiší se svou jihoindickostí z celého tohoto filmu. Ať už jeho nezaměnitelné choreografie ve stylu "máchám košilí" a "cucám si límec košile" přes zlouny s dušemi černějšími než zaschlá krev na meči Kálí, až po ne tak zcela jednoznačně dobré hrdiny, kteří nakonec udělají tu správnou věc. Vykreslení každodenně se dějících věcí ve společnosti, jako například znásilňování žen a korupce se tak nějak u něj taky už opakuje. Přesto moc pěkný a stylový snímek.(7.2.2013)

• lenuse

Ani se mi to nechce hodnotit. Na filmy se Salmanem Khanem zpravidla nekoukám dobrovolně. :-)))(20.9.2010)