Wanted (festivalový název)

• Indie

Wanted

Akční / Romantický

Indie, 2009, 153 min

Musím se přiznat, že Bollywood vůbec nesleduju. Možná proto jsem šla na tento film s velkou skepsí, že odejdu přinejmenším v polovině filmu, až mi indická hudba provaří mozek a obsah sladký jak cumel mi jaksi zhořkne na rtu. Ale ouha, ono mě to nejenže zaujalo, ale dost mi to i polechtalo bránici. Parodie? Ironie? Komedie? Satira? Akčňák? Slaďák? Od všeho trochu, ale ve výsledku biják s velkým B v kategorii akčních komedií. Pro bollywood neznalé bych to přirovnala jako dobrý mix Policajta z Beverly Hills, Jackieho Chana a určitých ujetin Quentina Tarantina. Když to pak okořeníte tanečními čísly z blahých dob Ein Kessel Buntes či Chorus Line, dostanete formát, který měl celé tři hodiny dost dobrý spád, střih byl přímo vychytávkový a kamera za ním určitě nezaostávala. Celkově jsem se už dost dlouho takto u akčního filmu nepobavila. Nemůžu říct, že by mě to zbavilo skepse k Bollywoodu; možná i proto, že v úvodu projekce bylo řečeno, že film není až tak bollywoodský, ale rozhodně mě to přesvědčilo o tom, že i akční komedie může člověku něco dát. Přinejmenším zlepšit náladu:-)(13.10.2010)

• Niktorius

Nestává se často, abyste natočili remake, který je záběr po záběru takřka identickou kopií původního filmu (zde telugský Pokiri), a přitom je asi o tři řády horší a vynechává ty nejlepší scény z originálu. Neměl jsem nervy tuhle hrůzu dokoukat, takže nehodnotím, ale citím povinnost varovat náhodné kolemjdoucí...(2.10.2010)

• Ketri

Tak on je i nehořlavej!(23.11.2014)

Wanted je naprostá bomba, nemám absolutně důvod šetřit pochvalnou ódou ;) Proč taky? Salmič se definitivně stal z filmového poloboha bohem, který baví naprosto vším, co dělá. Každá jeho scéna je výborně vystavěná na efektu "Salman dělá všechno nejlíp a ještě k tomu stihne něco navíc" :) Jeho hrátky s mimikou, akcí, dialogy, gagy a tanečními čísly jsou skvělé. Nadto jeho párování s mou oblíbenou cukřenkou Ayeshou Takiou (potykaly jsme si již v Socha Na Tha) bylo mým snem už od Salaam E Ishq. Dokonalý timing udělal také hodně, včetně zdravé porce přepáleného patriotizmu a vyváženého násilí nekonče. Jediné, z čeho jsem měla obavu, byla právě ta porce násilí, ale ta byla naštěstí podržena v mezích ironie-parodie, jak poznamenala danliofer, takže nakonec se neobjevil žádný mráček :) Z úvodního shrnutí na Festivalu bych si také nic nedělala, vzhledem k tomu, že ta úvodní slova jsou dělaná minimálně už od pondělí horkou jehlou. A samozřejmě Niktoria v tomto případě poprosím, aby se držel Diskuse, protože taková "povinnost" je horší než 10 odpadů z trucu ;) #festivalbollywoodskehofilmu(14.10.2010)

Nemám moc rád Indy, vůbec nemám rád jejich jazyk, nesnáším jejich tance, nenávidím jejich písničky, mám rád jejich jídlo. Když jsem se dozvěděl, že k večernímu filmu bude lahůdka z Indie, obrátil jsem oči v sloup a čekal na nejhorší. Mé obavy se ale neočekávaně nenaplnily a překvapivě jsem se i bavil. Narazíte občas na rozbředlý děj, nepříjemnou kameru a střih (asi jenom pro Evropana), ale také na brilantní hlášky a zajímavé akční scény. Celkově se tak můj první výlet na indický subkontinent docela vyvedl.(14.6.2012)