poster

Wanted (festivalový název)

 • Indie

  Wanted

Akční / Romantický

Indie, 2009, 153 min

 • Niktorius

  Nestává se často, abyste natočili remake, který je záběr po záběru takřka identickou kopií původního filmu (zde telugský Pokiri), a přitom je asi o tři řády horší a vynechává ty nejlepší scény z originálu. Neměl jsem nervy tuhle hrůzu dokoukat, takže nehodnotím, ale citím povinnost varovat náhodné kolemjdoucí...(2.10.2010)

 • NinadeL
  *****

  Wanted je naprostá bomba, nemám absolutně důvod šetřit pochvalnou ódou ;) Proč taky? Salmič se definitivně stal z filmového poloboha bohem, který baví naprosto vším, co dělá. Každá jeho scéna je výborně vystavěná na efektu "Salman dělá všechno nejlíp a ještě k tomu stihne něco navíc" :) Jeho hrátky s mimikou, akcí, dialogy, gagy a tanečními čísly jsou skvělé. Nadto jeho párování s mou oblíbenou cukřenkou Ayeshou Takiou (potykaly jsme si již v Socha Na Tha) bylo mým snem už od Salaam E Ishq. Dokonalý timing udělal také hodně, včetně zdravé porce přepáleného patriotizmu a vyváženého násilí nekonče. Jediné, z čeho jsem měla obavu, byla právě ta porce násilí, ale ta byla naštěstí podržena v mezích ironie-parodie, jak poznamenala danliofer, takže nakonec se neobjevil žádný mráček :) Z úvodního shrnutí na Festivalu bych si také nic nedělala, vzhledem k tomu, že ta úvodní slova jsou dělaná minimálně už od pondělí horkou jehlou. A samozřejmě Niktoria v tomto případě poprosím, aby se držel Diskuse, protože taková "povinnost" je horší než 10 odpadů z trucu ;) #festivalbollywoodskehofilmu(14.10.2010)

 • Tuax
  **

  Rozhodně o několik tříd slabší než jsem čekal, navíc se mi to táhlo a ještě ke všemu se mi líbila jen jedna píseň, jinak ne a plus který mi to sledování přineslo, je že jsem viděl poprvé Ayeshu Takiu Azmi a kvůli ní, to za to stálo. Jinak je to silně nepovedený film. Je v tom pár momentů, které jakž takž drží a pak finálních cca 40 minut, za ty klidně i pět hvězd, tam to mělo náboj, dokázalo to gradovat, bylo naco koukat. Jenže většina filmu taková není a hlavní postava je příliš macho a to mi vůbec nesedělo, přestože to hrál Salman, který sám o sobě je macho. Kdyby se mi aspoň líbila hudba, ale ani ta mi v tomhle nesedla, takže hodnocení mi zvedají pouze již zmiňovaná herečka a pak Prakash Raj, který je neuvěřitelný tahoun. Na toho se pokaždé rád dívám, toho jsem snad neviděl zahrát špatně. Ne všechny filmy se vyvedou a nejen Indům, ale komukoliv a tohle je pro mě jeden z těch nepovedených případů.(5.1.2017)

 • Berilac
  ****

  Na pomery Bollywoodu tazky nadpriemer, na pomery ostatnych produkcii lahky priemer. Ale neskutocne som sa bavil.(22.6.2012)

 • danliofer
  *****

  Musím se přiznat, že Bollywood vůbec nesleduju. Možná proto jsem šla na tento film s velkou skepsí, že odejdu přinejmenším v polovině filmu, až mi indická hudba provaří mozek a obsah sladký jak cumel mi jaksi zhořkne na rtu. Ale ouha, ono mě to nejenže zaujalo, ale dost mi to i polechtalo bránici. Parodie? Ironie? Komedie? Satira? Akčňák? Slaďák? Od všeho trochu, ale ve výsledku biják s velkým B v kategorii akčních komedií. Pro bollywood neznalé bych to přirovnala jako dobrý mix Policajta z Beverly Hills, Jackieho Chana a určitých ujetin Quentina Tarantina. Když to pak okořeníte tanečními čísly z blahých dob Ein Kessel Buntes či Chorus Line, dostanete formát, který měl celé tři hodiny dost dobrý spád, střih byl přímo vychytávkový a kamera za ním určitě nezaostávala. Celkově jsem se už dost dlouho takto u akčního filmu nepobavila. Nemůžu říct, že by mě to zbavilo skepse k Bollywoodu; možná i proto, že v úvodu projekce bylo řečeno, že film není až tak bollywoodský, ale rozhodně mě to přesvědčilo o tom, že i akční komedie může člověku něco dát. Přinejmenším zlepšit náladu:-)(13.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace