Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Gemini

Pár dílů jednoznačně na plný počet, jiné ještě jednoznačněji na odpad:) A hledejte v té stále rostoucí kupě ty dobré:P Ale protože už od malička jsem si hrozně rád hrál s autíčky, a protože občas Kobra 11 příjemně překvapila hudebním doprovodem (hlavní znělku nepočítám, i když u nás není snad nikdo, kdo by ji neznal), a taky protože Semir je takovým tím německotureckým způsobem borec, o vedlejších postavách v čele s dvojicí Bonrath-Herzberger ani nemluvě:), mám dojem že by to mohlo dát i na 3*, když zrovna nebudu mít rejpavou náladu a nebudu se divit jak to, že když někomu vybuchne tři metry za zády Felicie, tak z toho je jen začerněnej obličej a natržený sako:) Závěr - souhlasím s tím, že na německé poměry je to opravdu hodně, hodně, hodně kvalitní počin. Pro seriál jako celek už to ale prostě je jenom 40%, obměňováním Semirových přicmrndávačů se opravdu nic nevylepší;) ()

Matty

Děj 99,9% všech epizod vypadá asi následovně : 1. spáchání zločinu, který obvykle končí hromadnou bouračkou a při kterém jsou vždy přítomni oba hlavní hrdinové 2. přemlouvání "šéfové" kvůli jakési prkotině související s případem ... "šéfová" vždy po krátké chvíli souhlasí 3. odhalení pachatele a jeho pronásledování (autem samozřejmě) 4. zajmutí Cimírova parťáka padouchem/padoušicí 5. Cimírův včasný příchod a s ním související záchrana parťáka 6. dopadení zločince(ů) po delší automobilové honičce. Jednotlivé díly se tudíž liší pouze počtem rozmlácených auťáků a jednotlivé série pak Cimírovým parťákem. BTW, všimli jste si, kolik dílů končí v jakémsi starém uhelném dole? Zajímavé komentáře: woody, Malarkey, tron, JohnnyD , záplata ()

Tosim

Tolik rozbitých aut jen pro...tolik rozbitých aut :-D Nicméně v německé seriálové produkci rozhodně vysoký nadprůměr. ()

Radyo

Kromě místy až neskutečně afektních bouraček tento seriál nenabízí vlastně skoro nic. Ale ty bouračky, ty fakt stojí za to vidět. :) ()

Malarkey

Nejoriginálnější německá kriminálka, na kterou jsem jako malý koukal pravidelně a samozřejmě jsem se nejvíce těšil na různé srážky a jiné demolice již tak zdemolovaných aut, u kterých jsem se velice bavil a dodnes na to rád vzpomínám. K tomu Semir, který ač se okolo něj parťáci mění jak ponožky v prádle existuje jen jeden takový, který přesně zapadal do dua...vyšetřující vraždy, drogové dealery a já nevím co ještě...ano je to ten uplně první parťák co tak žalostně umírá na Baleárských ostrovech...ale než se stačíme rozkoukat hned je tu další a další...a tím pádem jde seriál nesmazatelně do hajzlu. (72 %) ()

T2

Hromadný ničitelia aut prichádzajú, ničenie je teda na Nemeckú produkciu na úrovni ale aj kaskadérske kúsky to im teda fakt ide ale príbeho to je stále dookola skoro to isté bez pokroku niečo rozumnejšie rozvíjať. Proste Nemci nevedie točiť nič zmysluplnejšie než plytké povrchnosti, okukané zo starých amerických žvákancov. ()

Marigold

Pěkné bouračky, trochu řidké zápletky, občasná umrtí hlavních hrdinů, celkem solidné volba tváří "za volantem" (přinejmenším ten zakrslý Turek je příjemnou změnou po všech těch dvoumetrových atletech). Sem tam lze narazit na příběh, který má slušný španung, odpal a dokáže připoutat k obrazovce, kterýžto klad zase vyvažují naprosto tupé a patetické slátaniny. Mezi německou detektivně-ačkní produkcí rozhodně nadprůměr, přičemž tento fakt neznamená nic víc, než že se na to dá dívat bez újmy na rozumu, vkusu a mravnosti... ()

Djkoma

A je to tu zase Kobra 11. Snaha německé republiky, aby ukázala, že jejioch polisté jsou vlastně velcí akrobati, skvělý střelci, geniální pronásledovatelé a výborní řidiči. To, že se všechno děje okolo dálnice je zajímavý fakt na zamyšlení. V jednom díle vybouchl vrtulník se Simirem a on udělal co? No přeci vyskočil a dopadl na auto ... a vklidu odjel... :) to nestačí? ()

Renton

Za počáteční ultra výborné bouračky a kvalitní detektivní případy by si seriál zasloužil o dost větší hodnocení, ale s přibývajícím časem a sériemi šla kvalita jak bouraček tak celých případů dost rapidně dolů.. 50%. ()

woody

Milí diváci TV Nova řeknu vám recept na německý seriál Kobra 11, vemte si tužku a papír a pište si: Uzavřete kus dálnice,vezměte BMW a Mercedes,hnusného záporáka a dva policajty( malý turek je neměnný), zbraně, granáty atd., asi padesát vozů s dobrými kaskadéry, obrovskou bouračku, ohěň, smrt, kouř a zápletku aby se neřeklo. Vše důkladně natočte,sestříhejte,ozvučte a vspusťte do světa (kdyby vám to nikde nevzali,ČR je vždy volná). Jestli jste se drželi receptu můžete se těšit na pěkné koláče a grafy. Ale tak špatné to zas není...Ta osmá řada je totiž úplně jiná než její předchůdci. Svižnější ,akčnější a dokonce zábavnější! Lepší střih, kamera, hudba, akce. Milé překvapení, jaké se od našich západních sousedů moc nevidí. ()

Radek99 odpad!

Kobru 11 mohou pozitivně hodnotit snad jen příznivci crash testů... Tenhle seriál je totiž kromobyčejný paskvil. Doporučuji srovnat třeba s britskými Profesionály, to nejlépe vynikne, co všechno Kobře 11 schází... (Kdyby to nebyla spíše řečnická otázka, pak tu mám odpověď: Jako typickému představiteli německé televizní seriálové tvorby tedy skoro všechno...) ()

Superpero

The Best of Němci. Dá se na to koukat hlavně teda na první série když tam eště byl původní Simírův (nebo jak se to píše) sidekick. ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::: Jednoznačně německý nadprůměr. Po všech těch trapných Rexech, Revírech, Siskách, Doktorů z hor a dalších pikovinách, hladké pohlazení po duší. ::::::::::::::::::::::: ()

tron

„Rodinu si nevyberáme.“ – „Ani kolegov.“ Svojho času bola nemecká Kobra 11 zjavenie. Niečo ako Herkules s Kevinom Sorbom. Vyložene atraktívny mega-seriál, pred ktorý sme si netrpezlivo sadali a čakali, čím nás ohúria tentokrát. A zakaždým niečím ohúrili. Proste to boli také doby, náročné seriály a mini-série prišli až neskôr. Kobra 11 ponúkla sympatické postavy (vrátane vedľajšieho osadenstva policajnej stanice, ako sú kapitánka, sekretárka alebo dvaja vtipní kolegovia, jeden vysoký, druhý s nadváhou), vtipná chémia medzi hereckými predstaviteľmi večne sa priateľsky podpichujúcej titulnej dvojice (najviac ma bavila postava hraná Markom Kellerom) a, to hlavne, strhujúca akcia. Vtedy som bol - ako fanúšik Johna Woo a Michaela Baya - v siedmom nebi z DESIATOK áut vybuchnutých v JEDINEJ epizóde a letiacich v spomalenom zábere tri metre nad cestou (!). Ktovie, možno keby mala Kobra 11 dve sezóny, bol by som ochotný mnohé jej odpustiť a dať 80%. Pri epizóde 202 mi však už značne liezli na nervy extra nenáročné scenáre a otravovali ma furt tie isté postavy. Nudili ma neustále kastingové výmeny; striedanie hereckej stráže potopilo aj podobne spočiatku vydareného Komisára Rexa. V Kobre 11 síce zostal Semir, ale jeho parťáci sa pravidelne menili a nie každý bol taký dobrý, ako ten prvý. Takisto akčné scény začali byť absolútne rutinné a stereotypné. Síce boli po technickej stránke brilantné, ale časom začalo byť smiešne, aká maličkosť stačila tvorcom k tomu, aby v každej časti vyvolali aspoň jednu monumentálnu reťazovú diaľničnú nehodu s vybuchujúcimi cisternami a džípmi letiacimi v spomalenom zábere mimo diaľnice do najbližšieho lesa. Rodinám v autách sa pochopiteľne na 99% nič nestalo, okrem hmotnej straty vozidla. Akože teraz netvrdím, že z toho mali urobiť gore festival, ale ku koncu mi absencia krvi a zranených fakt už poriadne vadila. Ja som raz mal menšiu búračku a všade plno štátnych, dopravákov a záchranárov, proste poprdeli. A neviem, aké megakompetencie majú dopraváci v Nemecku, ale keď vidíte, ako DOPRAVÁCI strážia svedkov v utajení a vyšetrujú vraždy, tak len krútite hlavou. ()

B!shop

Lepsi nemeckej serial, i kdyz musim priznat, ze se na to divam jen proto, ze v kazdym dilu rozsekaj desne aut. A v poslednich radach sou ty bouracky uz dost vostry a maj tu i spoustu jinejch vychytavek. Nektery akcni filmy by se meli naucit jak udelat poradnou honicku koukanim na tenhle serial. ()

monolog

Kromě Schimanskiho a Specialistů na vraždy asi nejlepší německý seriál, hlavně první jedna až dvě série, než odešel Brandrup. Pak už to šlo docela dolů, ještě se to celkem dalo se Steinkem (Kranich) a občas i díly s Kellerem (André), ale ten poslední už nestojí za nic a už to ani nesleduju. Ty bouračky byly zezačátku dost efektní, tolik jich do té doby nikde nebylo, ale teď už je to příliš. Jak kdyby němečtí řidiči trpěli sebevražednýma sklonama a touhou lítat. Tak mi to připadá, jako jeden velkej leteckej den. ()

Zeck

Seriál postavený pouze na mohutných explozích a rychlé jízdě. Vše by bylo OK, kdyby byly dvě řady a děj epizod se neopakoval po dvou sériích (nejčastěji vybuchované auto - červená Škoda Felicia...) 30% ()