poster

Spaceballs

 • český

  Vesmírná tělesa

 • český

  Války hvězd naruby

 • USA

  Spaceballs

 • slovenský

  Vesmírne gule

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1987, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  ***

  rozpočet : ? tržby americke : $38,119,483(13.12.2006)

 • Cival
  ***

  Nejdriv jsem si pustil dvakrat za sebou vsechny epizody Star Wars a pak už jen doufal, že mě Brooks konečně přesvědčí o svých kvalitách. Ani omylem. Jen několik málo vtipů je opravdu dobrých, zbytek jen nudné nebo dokonce trapné gagy. Můj milovaný příběh by si zasloužil určitě lepší parodii. Ale abych nebyl tak negativní. Spaceballs jsou určitě nejlepší Brooksův film, co jsem viděl. Robin Hood, Sedla atd. jsou o mnoho horší.(24.8.2003)

 • T2
  *

  Rozpočet $22,7miliónaTržby USA $38,119,483Tržby Celosvetovo $42,100,000║ až nečakane suchá paródia, kde niektoré ťahy neboli až tak dobrý nápad, hlavne ten nádych úchylnosti je dosť vedľa a sám o sebe bezvýznamný, niektoré pasáže ušli ale ako celok otravné /20%/(16.3.2010)

 • Eddard
  **

  Mám rád parodie - opravdu! Většinou mi nevadí stupidní gagy a karikatury, tak hojně se v nich vyskytující...hlavně když se nenudím a alespoň párkrát za film se zasměju. Při Vesmírných tělesech jsem se několikrát ušklíbl (jmenovitě první záběr nekonečné lodi, první nástup Černé přilby, Yoghurtova reklamní firma), párkrát mi přes rty přelétl letmý úsměv... a... zbytek doby jsem se docela zoufale nudil. Naprostá většina vtipů a narážek šla mimo mě - megafén, trpaslíci, Schwartz i tancující vetřelec lezoucí z Johna Hurta. Abych nezapomněl a neukřivdil, předposlední scéna s "Planetou opic" byla podařená. Hořké zklamání. 40%(23.8.2006)

 • gudaulin
  **

  Z mého pohledu silně nadhodnocený snímek, jehož největším problémem je velká rozkolísanost kvality jednotlivých gagů. Velice vtipné fórky střídají vtípky ze suterénu nebo pouhé pokusy o ně. Film těží z parodování všeobecně známé popkulturní předlohy, spíš bych řekl, že na ní parazituje. Celkový dojem (spíš se zamhouřenýma očima) 40 %. Jeden z těch filmů, které fungují, pokud jste unavení a chcete se něčím nenáročným odreagovat. Z komerčního hlediska mimochodem žádnou díru do světa neudělal.(8.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace