Spaceballs

• slovenský

Vesmírne gule

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1987, 96 min

Tak tahle "brooksovka" mě ze všech jeho filmů pobavila nejvíce. Není to sice úplně dokonalá pardie, ale humor je místy doslova k nepřežití. Zejména Rick Moranis jako Lord Tmavá helma je vynikající.(27.1.2004)

Spaceballs jsem viděl cca desetkrát a vždy jsem je považoval za nejlepší parodii společně se Žhavými výstřely a Bláznivými střelami. Když jsem si je však teď pustil zhruba po pěti letech, musím konstatovat, že se výše uvede-ným sériím přeci jen nevyrovnají. Jednodušše Spacebólové zestárli a neobsahují ten vzácný element, který dělá komedii/parodii dokonalou a sice, že i když přesně víte, který vtip zrovna přijde, stejně vás naprosto odrovná. To dokázal právě Topper Harley i Frank Drabbin, to umí komedie od Svěráka a Smoljaka, to postrádají Spaceballs. Vzhledem k tomu, že je tak dobře znám, tak mě nedokázali ani rozesmát, pouze jsem stále nacházel místa, při kterých jsem myslel na to, jak jsem se u nich kdysi řehtal!:-) Přes tuto vadu na kráse jde ale o jednu z nejlepších parodií, o tom není pochyb, zvlášť když jsem den předtím viděl Date Movie.(11.2.2006)

• kinej

Asi jsem suchar, ale tohle mi přišlo dost laciný.Humor Mela Brookse nechápu.(11.9.2005)

• - Příběh a postavy parodují především Hvězdné války, ale najdeme zde i narážky na Star Trek, Vetřelce, Planetu opic (původní) a řadu dalších populárních (nejen sci-fi) filmů. (Čiban)

• - Režisér Mel Brooks, který hrál zároveň postavu všemocného Yoghurta, neměl při natáčení moc důvodů k úsměvu. Zlatý make-up mu způsoboval nepříjemnou vyrážku a stěžoval si také na bolesti v kolenou, po kterých musel chodit, aby byla postava dostatečně malá. (Hans.)

• - Scéna, ve které Megamaid vysává vzduch a s ním i sníh z hory, je samozřejmě parodií na logo studia Paramount. (HellFire)