Spaceballs

• slovenský

Vesmírne gule

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1987, 96 min

Parodie nejsou mým oblíbeným žánrem, ale u téhle ptákoviny jsem se pobavila obstojně, některé gagy byly vážně dobré, některé trapné, celkově však film způsobil dobrou, usměvavou náladu a to se cení. A příchod Lorda Tmavé Helmy je jednoduše nezapomenutelný:-). 75%(23.6.2009)

Brooks je skrátka záruka kvalitného a nevšedného humoru since 1968...(17.8.2006)

Nejzdařilejší parodie na všechny možné sci-fi filmy, na které si jenom vzpomenete. Ať De Schwartz zůstává s vámi, to vám přeje Yogurt všemocný, Yogurt velkolepý!(22.2.2003)

• gudaulin

Z mého pohledu silně nadhodnocený snímek, jehož největším problémem je velká rozkolísanost kvality jednotlivých gagů. Velice vtipné fórky střídají vtípky ze suterénu nebo pouhé pokusy o ně. Film těží z parodování všeobecně známé popkulturní předlohy, spíš bych řekl, že na ní parazituje. Celkový dojem (spíš se zamhouřenýma očima) 40 %. Jeden z těch filmů, které fungují, pokud jste unavení a chcete se něčím nenáročným odreagovat. Z komerčního hlediska mimochodem žádnou díru do světa neudělal.(8.3.2008)

Tak tahle "brooksovka" mě ze všech jeho filmů pobavila nejvíce. Není to sice úplně dokonalá pardie, ale humor je místy doslova k nepřežití. Zejména Rick Moranis jako Lord Tmavá helma je vynikající.(27.1.2004)