Spaceballs

• slovenský

Vesmírne gule

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1987, 96 min

Geniální parodie Hvězdných válek se skutečným umem brilantního baviče Mela Brookse. :-))) Nejkrásnější vylíhnutí Vetřelce a jeho taneček..(25.7.2009)

Hodně úspěšná parodie na Star Wars a spoustu dalších skvělých filmů. Hlavně ten vetřelec na konci, ten mě dodělal. A ještě víc, že hostitele hrál skutečný John Hurt. Hostitel vetřelce v originálním filmu. No prostě úžasné.(28.9.2010)

V době české premiéry, resp. době, kdy šlo tenhle film vidět. Už nevím, jestli na VHS nebo až přes satelit na PRO7, zkrátka to v té době, pořád ještě chudé na cokoliv, takový film dokazál velmi pobavit. A časem se stal kultem. A to i bez znalosti Hvězdných válek. Možná se to zdá z dnešního hlediska nepochopitelné, ale je to tak. Je to tam. Dé-šworc.(2.11.2012)

Pro mě zcela reálná součást Hvězdných válek - a zrovna ta nejvtipnější i nejinteligentnější zároveň. John Hurt si zopakoval svoji nechutnou vetřeleckou roli. Rick Moranis jako Dark Helmet, jehož helma svojí velikostí zcela vynahrazuje to, co chybí Moranisově postavě. Nejpovedenější jsou však "merchandising - obchody", kdy jsou nabízeny figurky představitelů již v samotném filmu. A za to vše vděčíme Melu Brooksovi, který se kromě režie, produkce, scénáře a songů postaral hned o dvě hlavní role - o zlého presidenta Skrooba (přesmyčka Melova příjmení) i moudrého Yoghurta.(24.7.2005)

• kinej

Asi jsem suchar, ale tohle mi přišlo dost laciný.Humor Mela Brookse nechápu.(11.9.2005)

• - Jméno prezidenta Skrooba je přesmyčka příjmení Mela Brookse. (mi-ib)

• - George Lucas dal povolenie natočiť film, potom čo si prečítal scenár Mela Brooksa. (Mihail123)

• - Závěrečná scéna na benzínové stanici je parodií na scénu z thrilleru Vetřelec (1979). (kyLuke)