Spaceballs

• slovenský

Vesmírne gule

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1987, 96 min

Nijaké, sotva průměrné. Několik zajímavých nápadů, ale když ten film člověk sleduje, vidí, jak víc by mohli scénáristé svět Star Wars využít. Kvůli tomu je to docela promarněná šance. Většina vtipů nevyzní, nebo je vyloženě trapná. A parodie na Star Wars bez Luka? To snad ne! 50%(17.1.2010)

V době české premiéry, resp. době, kdy šlo tenhle film vidět. Už nevím, jestli na VHS nebo až přes satelit na PRO7, zkrátka to v té době, pořád ještě chudé na cokoliv, takový film dokazál velmi pobavit. A časem se stal kultem. A to i bez znalosti Hvězdných válek. Možná se to zdá z dnešního hlediska nepochopitelné, ale je to tak. Je to tam. Dé-šworc.(2.11.2012)

Mně to tedy nepřišlo tak "dokonalé", jak o tom čtu v některých okolních komentářích. Star wars mám rád a jejich parodie mi rozhodně nevadí. Bylo zde k vidění několik dobrých (a pár výborných) vtípků, ale místy to bylo i trapné a hloupoučké.(4.4.2011)

• TheRaven

Hvězdné války jsem si bohužel nikdy příliš nezamiloval a parodie na ně mě oslovila o to míň. Za celý film jsem se pořádně nezasmál, respektive skoro vůbec jsem se nesmál. Jediné co se mi opravdu líbilo, byla parodie na Vetřelce, která nakonec rozhodla o druhé hvězdičce, s kterou bych jinak váhal. Celkově to na mě působilo nudně a zdlouhavě.(8.3.2008)

• berg.12

Parodie která razaví každým rokem. Pokud chcete vidět nějakou opravdu inteligentní sci-fi komedii, doporučuji vřele "Galaxy Quest".(3.4.2005)