poster

Lampasy

 • český

  Stripes

 • USA

  Stripes

 • slovenský

  Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

 • Rex Mundi
  odpad!

  Uf, pred zhliadnutím tohto filmu by som si nikdy nemyslela, že raz dám svojej obľúbenej parte Murray-Reitman-Ramis hodnotenie odpad. Mám slabosť napr. pre Ghostbusters...ale toto?! Tupozraký militaristický pro-americký blábol, s príbehom pozliepaným z obohratých komediálnych klišé, humorný asi ako pondelková cesta do práce. A to nevravím len kvôli averzii k americkému militarizmu, aj o armáde sa dajú natočiť zábavné komédie a kvalitné filmy. Lampasy medzi ne rozhodne nepatria.(27.4.2005)

 • sepp
  ****

  Pro vsechn fanousky Billa skvela komedie a 4*, pro ostatni asi obycejna zabava na 3* :)(7.3.2004)

 • Slarque
  ***

  Příjemná komedie, která dýchá uvolněnou atmosférou začátku osmdesátých let. Je dobré připomenout, že všechny ty policejní a jiné akademie přišly až o pár let později. Možná za to mohou právě Reitmanovy Lampasy.(20.6.2004)

 • Chrustyn
  **

  Ještě v dobách, kdy jména Billa Murraye nebylo moc známé, spojil své síly s režisérem Reitmanem a v té době ještě hercem Haroldem Ramisem, aby natočili komedii o smolaři, který se s vidinou lepší budoucnosti, přihlásí do armády. Námět na komedii velice dobrý ale ve výsledku trestuhodně nevyužitý, protože vyloženě vtipnou scénu si nepamatuji a těhc pár ušklíbnutí je opravdu hodně málo. "Krotitelé duchů" se klukům povedli více.(18.2.2013)

 • B!shop
  ****

  Pohodova komedie, trosku takova vojenska verze Policejni akademie, ale bohuzel musim rict, ze je na filmu drobet videt stari. Precejen se tvurci nepoustej do nejakejch moc vostrejch vtipku a drzi se vcelku pri zemi. Rozhodne jsem cekal vetsi jizdu pote, co na zacatku Murray naprosto brutalne naprudil babu v taxiku. Murray vlastne celej film tahne, takze to dokaze bavit i v momentech, kdy se zrovna nic moc nedeje. Ostatni herci jsou sice taky fajn, ale moc prostoru nedostavaj. Jeste stoji za zminku Harold Ramis, jehoz to je prvni film. Celkove docela vtipna komedie, obcas padne nakej paradni for, obcas dojde i na akci, ale celkove nic extra.(17.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace