Lampasy

Stripes

• slovenský

Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

Jo to byly časy, když ještě Reitman chrlil jednu výbornou komedii za druhou. Absolutní klasika. Nejlepší film s Billem Murrayem. A to miluju Ghostbusters!(31.5.2002)

• Rex Mundi

Uf, pred zhliadnutím tohto filmu by som si nikdy nemyslela, že raz dám svojej obľúbenej parte Murray-Reitman-Ramis hodnotenie odpad. Mám slabosť napr. pre Ghostbusters...ale toto?! Tupozraký militaristický pro-americký blábol, s príbehom pozliepaným z obohratých komediálnych klišé, humorný asi ako pondelková cesta do práce. A to nevravím len kvôli averzii k americkému militarizmu, aj o armáde sa dajú natočiť zábavné komédie a kvalitné filmy. Lampasy medzi ne rozhodne nepatria.(27.4.2005)

• RHK

Jedna z 18 nejlepších válečných komedií a satir - 18 Greatest Comedy / Satire War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.7.2010)

• Pohrobek

Ve verzi pro americkou televizi byla "necudná" striptérská scéna vystřižena a nahrazena mládeži neškodnou. Podobný prostřih by neškodil celému filmu, i když jedná česky psaná cedulka na hranicích a jakási česká verze titulní stránky Tribues s ruskou podobou československé reality osmdesátých let úplně nekorespendují.(26.3.2005)

• Chrustyn

Ještě v dobách, kdy jména Billa Murraye nebylo moc známé, spojil své síly s režisérem Reitmanem a v té době ještě hercem Haroldem Ramisem, aby natočili komedii o smolaři, který se s vidinou lepší budoucnosti, přihlásí do armády. Námět na komedii velice dobrý ale ve výsledku trestuhodně nevyužitý, protože vyloženě vtipnou scénu si nepamatuji a těhc pár ušklíbnutí je opravdu hodně málo. "Krotitelé duchů" se klukům povedli více.(18.2.2013)