Lampasy

Stripes

• slovenský

Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

Jo to byly časy, když ještě Reitman chrlil jednu výbornou komedii za druhou. Absolutní klasika. Nejlepší film s Billem Murrayem. A to miluju Ghostbusters!(31.5.2002)

Pěkná a trhlá komedie která je u nás relativně neznámá. A přitom jí režíroval Slovák :) Po tomto počinu se znovu vrátil ke spolupráci s Billem Murraym při natáčení jeho nejznámější komedie. Krotitelé duchů. Nalezneme zde i drobet hodně podivnou českou stopu. ;) Flákač John je natolik línej že ho nakonec opustí přítelkyně. Jeho to jak se patří sebere a nakonec se rozhodne narukovat. To se ukáže jako špatnej nápad. Díky jeho osobitému humoru a chování dostane sebe i celou svou jednotku do nejednoho problému. Když si ale vypůjčí přísně tajné vozidlo. Začíná to být poněkud vážné. Nečekejte žádnej hlubokej příběh. Ani žádnou vojenskou přesnost. Ale na odpolední odpočinek a odreagování je jako dělaná. Osobně doporučuji.(7.2.2013)

rozpočet : ? tžby americke : $85,297,000(17.12.2006)

• MartinezZ

To měla být komedie? Parodie? Šaškárna? Trapárna! Utnul jsem to několik minut po odhalení karavanu. Do té doby jsem si stále odmítal připustit, kolik času jsem věnoval takové sračce.(26.8.2014)

Když se na HBO objevil jeden starší kousek, co má na starosti Ivan Reitman, ihned jsem zpozorněl. O to více mě to potěšilo v momentě, kdy jsem v seznamu herců viděl Billa Murraye a Johna Candyho. Samotný film už ale taková hitparáda, jak jsem si představoval, není. Film je vlastně legrační jen díky těmto dvěma hercům. Jinak je to spíš naprostej průměr. Srovnávat se to taky s ničím nedá, pač je to vesměs jedna velká ptákovina. No a závěr s Československem, ten si podle mě Ivan Reitman mohl připravit lepší. Beru to, že ironizuje na co přijde. České cedule jsou také fajn, což o to, ale proč tam všichni mluví rusky?(31.1.2015)