poster

Lampasy

 • český

  Stripes

 • USA

  Stripes

 • slovenský

  Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Tempo si udávám sám, seržante." Dva nedisciplinovaní flákači v armádě mohli a měli být zdrojem skvělého humoru, ale u mě se to nepodařilo. Důvodem je jednak to, že neshledávám nic vtipného na pitvoření a hlavně nemám rád spiklenecké pomrkávání ve stylu, že to tedy jako je velká sranda. Mě to zkrátka moc nebavilo, ale společné scény s Vojenskými policistkami stály za zhlédnutí a jakmile vyrazili bojovým karavanem ze SRN přes závoru hlídanou dvěma sovětskými vojáky do ČSSR, aby se zde utkali s Rudou armádou, tak jsem hodně zbystřil. Už jsem se totiž o své rodné hroudě z amerických filmů dozvěděl nejeden nesmysl, ale teprve tady jsem zjistil, že o své zemi, nevím vůbec nic. A to je smutné. Jdu se dát naverbovat a pak ve speciálně upravené Škodě 1000 MB tajně překročím česko-americkou hranici v povodí Nilu, abych následně dobyl jejich hlavní město Vancouver.(5.1.2017)

 • Pohrobek
  **

  Ve verzi pro americkou televizi byla "necudná" striptérská scéna vystřižena a nahrazena mládeži neškodnou. Podobný prostřih by neškodil celému filmu, i když jedná česky psaná cedulka na hranicích a jakási česká verze titulní stránky Tribues s ruskou podobou československé reality osmdesátých let úplně nekorespendují.(26.3.2005)

 • Kryton
  ****

  Bill Murray napadl Československo!(26.6.2008)

 • Chrustyn
  **

  Ještě v dobách, kdy jména Billa Murraye nebylo moc známé, spojil své síly s režisérem Reitmanem a v té době ještě hercem Haroldem Ramisem, aby natočili komedii o smolaři, který se s vidinou lepší budoucnosti, přihlásí do armády. Námět na komedii velice dobrý ale ve výsledku trestuhodně nevyužitý, protože vyloženě vtipnou scénu si nepamatuji a těhc pár ušklíbnutí je opravdu hodně málo. "Krotitelé duchů" se klukům povedli více.(18.2.2013)

 • Rex Mundi
  odpad!

  Uf, pred zhliadnutím tohto filmu by som si nikdy nemyslela, že raz dám svojej obľúbenej parte Murray-Reitman-Ramis hodnotenie odpad. Mám slabosť napr. pre Ghostbusters...ale toto?! Tupozraký militaristický pro-americký blábol, s príbehom pozliepaným z obohratých komediálnych klišé, humorný asi ako pondelková cesta do práce. A to nevravím len kvôli averzii k americkému militarizmu, aj o armáde sa dajú natočiť zábavné komédie a kvalitné filmy. Lampasy medzi ne rozhodne nepatria.(27.4.2005)

 • - Timothy Busfield v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace