Lampasy

Stripes

• slovenský

Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

• Chrustyn

Ještě v dobách, kdy jména Billa Murraye nebylo moc známé, spojil své síly s režisérem Reitmanem a v té době ještě hercem Haroldem Ramisem, aby natočili komedii o smolaři, který se s vidinou lepší budoucnosti, přihlásí do armády. Námět na komedii velice dobrý ale ve výsledku trestuhodně nevyužitý, protože vyloženě vtipnou scénu si nepamatuji a těhc pár ušklíbnutí je opravdu hodně málo. "Krotitelé duchů" se klukům povedli více.(18.2.2013)

• MartinezZ

To měla být komedie? Parodie? Šaškárna? Trapárna! Utnul jsem to několik minut po odhalení karavanu. Do té doby jsem si stále odmítal připustit, kolik času jsem věnoval takové sračce.(26.8.2014)

Další z filmů, jak se nějaký looser dostane do armády a prochází výcvikem. Navíc s Billem Murrayem to je základ na alespoň průměrnou podívanou. A když k tomu přidáte, že se děj chvíli točí i kolem bývalé ČSSR, hned má našinec k filmu vřelejší vztah. Zajímavé, jak si u nás Američani představovali samé Rusy. Škoda jen, že nebyla nikde slyšet čeština, ale aspoň české nápisy potěšily. Za Čechy hvězdičku navíc. # příběh 6 | hudba 7 | humor 6 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7(11.8.2011)

Příjemná komedie, která dýchá uvolněnou atmosférou začátku osmdesátých let. Je dobré připomenout, že všechny ty policejní a jiné akademie přišly až o pár let později. Možná za to mohou právě Reitmanovy Lampasy.(20.6.2004)

Pěkná a trhlá komedie která je u nás relativně neznámá. A přitom jí režíroval Slovák :) Po tomto počinu se znovu vrátil ke spolupráci s Billem Murraym při natáčení jeho nejznámější komedie. Krotitelé duchů. Nalezneme zde i drobet hodně podivnou českou stopu. ;) Flákač John je natolik línej že ho nakonec opustí přítelkyně. Jeho to jak se patří sebere a nakonec se rozhodne narukovat. To se ukáže jako špatnej nápad. Díky jeho osobitému humoru a chování dostane sebe i celou svou jednotku do nejednoho problému. Když si ale vypůjčí přísně tajné vozidlo. Začíná to být poněkud vážné. Nečekejte žádnej hlubokej příběh. Ani žádnou vojenskou přesnost. Ale na odpolední odpočinek a odreagování je jako dělaná. Osobně doporučuji.(7.2.2013)