Lampasy

Stripes

• slovenský

Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

Tohle je jedna z těch komedií, u nichž vlastně nezáleží na zápletce. Recept je jednoduchý: vezmete hrst libovolných herců, zasadíte do určitého prostředí, přihodíte Billa Murrayho a necháte ho, aby se mezi ně vmísil a suše glosoval. A on pak všechnu tu nudu koření jednou improvizovanou replikou za druhou. Kdybych měl hodnotit jen Billův autorsko-interpretační přínos, byl by to tu samý superlativ. Bohužel musím zohlednit všechny ostatní komponenty a ty mi dávají výsledek 50 %(19.4.2005)

Zábava to byla hlavně díky Murraymu.(7.12.2010)

• Jara.Cimrman.jr

"Tempo si udávám sám, seržante." Dva nedisciplinovaní flákači v armádě mohli a měli být zdrojem skvělého humoru, ale u mě se to nepodařilo. Důvodem je jednak to, že neshledávám nic vtipného na pitvoření a hlavně nemám rád spiklenecké pomrkávání ve stylu, že to tedy jako je velká sranda. Mě to zkrátka moc nebavilo, ale společné scény s Vojenskými policistkami stály za zhlédnutí a jakmile vyrazili bojovým karavanem ze SRN přes závoru hlídanou dvěma sovětskými vojáky do ČSSR, aby se zde utkali s Rudou armádou, tak jsem hodně zbystřil. Už jsem se totiž o své rodné hroudě z amerických filmů dozvěděl nejeden nesmysl, ale teprve tady jsem zjistil, že o své zemi, nevím vůbec nic. A to je smutné. Jdu se dát naverbovat a pak ve speciálně upravené Škodě 1000 MB tajně překročím česko-americkou hranici v povodí Nilu, abych následně dobyl jejich hlavní město Vancouver.(5.1.2017)

Jo to byly časy, když ještě Reitman chrlil jednu výbornou komedii za druhou. Absolutní klasika. Nejlepší film s Billem Murrayem. A to miluju Ghostbusters!(31.5.2002)

Vynikajúci Bill Murray vo vynikajúcej komédii. Naozaj chutný snímok.(16.10.2011)

• - Timothy Busfield v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)