Lampasy

Stripes

• slovenský

Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

Zábava to byla hlavně díky Murraymu.(7.12.2010)

Pro vsechn fanousky Billa skvela komedie a 4*, pro ostatni asi obycejna zabava na 3* :)(7.3.2004)

• Chrustyn

Ještě v dobách, kdy jména Billa Murraye nebylo moc známé, spojil své síly s režisérem Reitmanem a v té době ještě hercem Haroldem Ramisem, aby natočili komedii o smolaři, který se s vidinou lepší budoucnosti, přihlásí do armády. Námět na komedii velice dobrý ale ve výsledku trestuhodně nevyužitý, protože vyloženě vtipnou scénu si nepamatuji a těhc pár ušklíbnutí je opravdu hodně málo. "Krotitelé duchů" se klukům povedli více.(18.2.2013)

Do čeho Bill Murray vrazil svůj ironický otrávený ksicht, to se měnilo ve zlato... tedy skoro...tady ho vrazil do armády a výsledkem je i po letech zábavná komedie, která, ač střídmě vyhlížející, strčí do kapsy leckterý dnešní pokus o komedii z prostředí zelených mozků...(10.12.2004)

• Jara.Cimrman.jr

"Tempo si udávám sám, seržante." Dva nedisciplinovaní flákači v armádě mohli a měli být zdrojem skvělého humoru, ale u mě se to nepodařilo. Důvodem je jednak to, že neshledávám nic vtipného na pitvoření a hlavně nemám rád spiklenecké pomrkávání ve stylu, že to tedy jako je velká sranda. Mě to zkrátka moc nebavilo, ale společné scény s Vojenskými policistkami stály za zhlédnutí a jakmile vyrazili bojovým karavanem ze SRN přes závoru hlídanou dvěma sovětskými vojáky do ČSSR, aby se zde utkali s Rudou armádou, tak jsem hodně zbystřil. Už jsem se totiž o své rodné hroudě z amerických filmů dozvěděl nejeden nesmysl, ale teprve tady jsem zjistil, že o své zemi, nevím vůbec nic. A to je smutné. Jdu se dát naverbovat a pak ve speciálně upravené Škodě 1000 MB tajně překročím česko-americkou hranici v povodí Nilu, abych následně dobyl jejich hlavní město Vancouver.(5.1.2017)

• - Timothy Busfield v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)