Lampasy

Stripes

• slovenský

Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

Další z filmů, jak se nějaký looser dostane do armády a prochází výcvikem. Navíc s Billem Murrayem to je základ na alespoň průměrnou podívanou. A když k tomu přidáte, že se děj chvíli točí i kolem bývalé ČSSR, hned má našinec k filmu vřelejší vztah. Zajímavé, jak si u nás Američani představovali samé Rusy. Škoda jen, že nebyla nikde slyšet čeština, ale aspoň české nápisy potěšily. Za Čechy hvězdičku navíc. # příběh 6 | hudba 7 | humor 6 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7(11.8.2011)

Jo to byly časy, když ještě Reitman chrlil jednu výbornou komedii za druhou. Absolutní klasika. Nejlepší film s Billem Murrayem. A to miluju Ghostbusters!(31.5.2002)

rozpočet : ? tžby americke : $85,297,000(17.12.2006)

Do čeho Bill Murray vrazil svůj ironický otrávený ksicht, to se měnilo ve zlato... tedy skoro...tady ho vrazil do armády a výsledkem je i po letech zábavná komedie, která, ač střídmě vyhlížející, strčí do kapsy leckterý dnešní pokus o komedii z prostředí zelených mozků...(10.12.2004)

• Chrustyn

Ještě v dobách, kdy jména Billa Murraye nebylo moc známé, spojil své síly s režisérem Reitmanem a v té době ještě hercem Haroldem Ramisem, aby natočili komedii o smolaři, který se s vidinou lepší budoucnosti, přihlásí do armády. Námět na komedii velice dobrý ale ve výsledku trestuhodně nevyužitý, protože vyloženě vtipnou scénu si nepamatuji a těhc pár ušklíbnutí je opravdu hodně málo. "Krotitelé duchů" se klukům povedli více.(18.2.2013)