Včelka Mája (TV seriál)

Maya the Bee

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko / Západní Německo / Rakousko, 1975, 107x25 min

Karel Svoboda

Pokud se řekne Mitsubachi Maya no boken, mnoho lidí v obraze nejspíš nebude, jakmile však zapěje imortální Karel první sloku o obtloustlé medonošce startující z česna, rázem je vše jasné.. Latentní homosexuál s nihilistickými sklony Vilík dodává tomuto japonskému anime další rozměr..(22.11.2009)

Výborný dabing, postavičky zahrnovaly velké množství charakterů od těch nejkladnějších přes tetu Kasandru, myšáka Alexandra až po zlou pavoučici. Jen se docela těžko chápalo (takhle z pohledu zvířátek), proč jsou ti lidé tak zlí na mouchy apod.(21.10.2003)

Včely moc nemusím a dá se říci, že je i nesnáším, neboť mám na ně alergie. Ale u téhle včelky udělám výjimku. Máju jsem v dětství miloval. Dokonale nazpívaná úvodní znělka v podání Karla Gotta. Pamatuju si, jak tento seriál běžel o víkendu brzy ráno a já jsem vždycky vstával a s Májou prožíval všelijaká dobrodružství.(1.7.2008)

// Production Companies: Zuiyo, Apollo Film //(14.12.2013)

Vždy ma v škôlke a škole volali Alexander ale mojím hrdinom bol vždy TRÚDIK VILKO, prvý komiksový antihrdina na ktorého si pamätám. Inteligentné rozprávky, ktorým súčasní Pokem-a-iní-oni nesiahajú ani po päty.(22.12.2004)

• - V roce 2003 vyšel v České republice seriál i na DVD, avšak s jiným dabingovým obsazením. Co se týče ústřední trojice Mája, Vilík a Hop, tak Aťku Janouškovou vystřídala Jana Štvrtecká, Milana Stehlíka Erik Pardus a Borise Rösnera Karel Mišurec. (funhouse)

• - Seriál vznikl v Japonsku na motivy knihy „Včelka Mája a její dobrodružné příběhy“, kterou v roce 1912 vydal německý spisovatel Waldemar Bonsels. (venus)

• - Na naspievanie titulnej piesne prehovoril Karla Gotta skladateľ Karel Svoboda v Mníchove na ulici. Ani nepotreboval zmluvu, dali mu honorár za polhodinový výkon, ale nikto mu nepovedal, koľko rokov sa to bude vysielať. (Raccoon.city)