Včelka Mája (TV seriál)

Maya the Bee

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko / Západní Německo / Rakousko, 1975, 107x25 min

Karel Svoboda

Včely moc nemusím a dá se říci, že je i nesnáším, neboť mám na ně alergie. Ale u téhle včelky udělám výjimku. Máju jsem v dětství miloval. Dokonale nazpívaná úvodní znělka v podání Karla Gotta. Pamatuju si, jak tento seriál běžel o víkendu brzy ráno a já jsem vždycky vstával a s Májou prožíval všelijaká dobrodružství.(1.7.2008)

Karel Gott, Boris Rösner, Aťka Janoušková aj. Včelka Mája, včelík Vilík, teta Kasandra, myšák Alexander, průvodce každým dílem luční koník Hop nebo třeba vojenská rota mravenců či útoční sršni. Nezapomenutelná parta, která rozradostňovala nejedno dítko už od dob hlubokého socíku, stejně tak jako mě.. Nikdy nezapomenu na všechny ty skvělé dobrodružství někdy ráno v neděli ve Studiu Kamarád, spojené s touto malou naší-vaší kamarádkou vychytralou včelkou Máájou. "Nej-napínavější díl"? Pro mě osobně ten s velkými Sršni, tenkrát tuším na pokračování:-)!(14.10.2007)

Alegorii hmyzí říše využili už bratři Čapkovi. A Včelka Mája baví a vychovává taky už několik generací.(29.10.2011)

Vivat nádherný původní dabing s Aťkou janouškovou a ústřední písní od božského Káji. Skvělý seriál se skutečným příběhem na pokračování.(29.7.2007)

Pokud se řekne Mitsubachi Maya no boken, mnoho lidí v obraze nejspíš nebude, jakmile však zapěje imortální Karel první sloku o obtloustlé medonošce startující z česna, rázem je vše jasné.. Latentní homosexuál s nihilistickými sklony Vilík dodává tomuto japonskému anime další rozměr..(22.11.2009)

• - Na naspievanie titulnej piesne prehovoril Karla Gotta skladateľ Karel Svoboda v Mníchove na ulici. Ani nepotreboval zmluvu, dali mu honorár za polhodinový výkon, ale nikto mu nepovedal, koľko rokov sa to bude vysielať. (Raccoon.city)

• - Seriál vznikl v Japonsku na motivy knihy „Včelka Mája a její dobrodružné příběhy“, kterou v roce 1912 vydal německý spisovatel Waldemar Bonsels. (venus)

• - Flipa daboval Anton Mrvečka. Po jeho samovražde ho nahradil Martin Gregor. (dyfur)