Včelka Mája (TV seriál)

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko / Západní Německo / Rakousko, 1975, 107x25 min

Karel Svoboda
  • Segrestor

Odporná snaživka, šprtka Mája, tupý, ale někde v koutku duše udatný, trubec Vilík, obstarožní Hop a cca pětimilimetrová myš Alexander, laciná ťamanská animace, příliš dlouhá stopáž a vtíravá znělka. Neříkejte mi, že něco takového může obsadit status kultu nebo snad nostalgie z dětství. Biene Maja vážně ne! Kam se hrabe na socialistu Ferdu Mravence.(6.3.2013)

Tento seriálek jsem nikdy moc nemusel. Ty příběhy mě prostě neseděly. Nejlepší je píseň Božského Káji.(11.1.2008)

Bože, šok! Mája a Vilík z Japonska? Nenenenéé XoD Tak to je mazec ;-) Tohle tušit jako malá - v době kdy jsem na to koukala - tak kašlu na češtinu a učím se japonsky :-)(3.4.2009)

První anime a zároveň telenovela, se kterou jsme se v našich končinách setkali. Vážně, který seriál do té doby měl 107 dílů? Pamatuje si někdo začátek a konec? Suma sumárum se tam toho mnoho neděje, ale Hopův komentář vždycky slíbí, že příště už nějaká akce konečně bude, takže jsem se jako malý pokaždé rád nechal opít rohlíkem. Pokud z Káji někdy něco zůstane, bude to nejspíš vedle "Kdepak ty ptáčku..." jednoznačně tahle hitovka.(18.9.2005)

Mäsožravé rastliny sa stali mojou nočnou morou...(15.1.2006)