Včelka Mája (TV seriál)

Maya the Bee

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko / Západní Německo / Rakousko, 1975, 107x25 min

• MikeCool

TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých dílů: 55% (2*) |(20.7.2013)

Na Japonce málo japonské. Pokémoni mě svou barevností a úchylností chytli víc. Holt, jsem jiná generace. Zajímavé komentáře: Lima, kollis, fleker(23.2.2005)

Jo tohle je fakt klasika, ale neco uzasnyho to zase neni. Dabing je naprosto dokonalej a hlavni melodii zna asi kazdej, ale jinak to zas tak dobry neni. Animace je hodne spatna, ale tak precejen uz to je stary. Deje jednotlivejch dilu taky nejsou nijak uzasny, ale pro deti spravne roztomily a o to de v tomhle serialu hlavne.(10.7.2005)

Včely moc nemusím a dá se říci, že je i nesnáším, neboť mám na ně alergie. Ale u téhle včelky udělám výjimku. Máju jsem v dětství miloval. Dokonale nazpívaná úvodní znělka v podání Karla Gotta. Pamatuju si, jak tento seriál běžel o víkendu brzy ráno a já jsem vždycky vstával a s Májou prožíval všelijaká dobrodružství.(1.7.2008)

Hezká animace, hezké a vtipné příběhy a božský Kája sice dělá co může, aby mi to zhnusil, ale marně. Máju s Vilíkem a celým hmyzím osazenstvem prostě můžu a jako ditě jsem se nemohl dočkat neděle, kdy zapnu Studio Kamarád a tam se objeví "...naše kamarádka cčelka Máááájáááá...".(20.9.2003)

• - V roce 2003 vyšel v České republice seriál i na DVD, avšak s jiným dabingovým obsazením. Co se týče ústřední trojice Mája, Vilík a Hop, tak Aťku Janouškovou vystřídala Jana Štvrtecká, Milana Stehlíka Erik Pardus a Borise Rösnera Karel Mišurec. (funhouse)

• - Na naspievanie titulnej piesne prehovoril Karla Gotta skladateľ Karel Svoboda v Mníchove na ulici. Ani nepotreboval zmluvu, dali mu honorár za polhodinový výkon, ale nikto mu nepovedal, koľko rokov sa to bude vysielať. (Raccoon.city)

• - Ide o jeden z prvých dlhodobých seriálov, ktorý na Slovensku herci dabovali. (Raccoon.city)