Včelka Mája (TV seriál)

Maya the Bee

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko / Západní Německo / Rakousko, 1975, 107x25 min

Karel Svoboda

Už jenom kvůli hudbě Karla Svobody... RIP(2.2.2007)

Mája je prostě... Mája... Samozřejmě, že jsem jí sledoval, ale žádný zvláštní vztah k ní nemám a ani jako dítě jsem jí nijak nemusel. Asi proto, že se mi nelíbí animace - prostě mi je nesympatická. Navíc mi neuvěřitelně lezla na nervy hudba... která je všude propagovaná jako kvalitní... sám jsem to nikdy nechápal. Opravdu pochybuju o tom, že Karel Svoboda byl geniální skladatel.(14.12.2009)

Muzika Karla Svobody a krásně namluvený "Hop" Borise Rösnera tvoří spolu s Aťkou Janouškovou animovaný seriál, který jsem prožíval s mými dětmi jako bych byl jedním z nich :)(29.5.2003)

Výšku, z které vidí svět, jsem ji nikdy nezáviděl, ba naopak. Její svět mi nikdy nebyl sympatický a pro děti (to moje má momentálně 3+) to rozhodně není úplně vhodná záležitost před spaním. Obtloustlá a upištěná opylovačka Mája a lehce nihilistický a ustrašený lenoch Vilík jsou tu nesourodým párem v poměrně negativním hmyzím světě. Do toho všeho strnulá animace a scénář šlapající si stále tu stejnou cestičku. Jen luční koník Hop s výborným hlasem Borise Rösnera si moje sympatie získával!!(7.2.2013)

Vivat nádherný původní dabing s Aťkou janouškovou a ústřední písní od božského Káji. Skvělý seriál se skutečným příběhem na pokračování.(29.7.2007)