poster

Včelka Mája (TV seriál)

 • Japonsko

  Mitsubachi Maya no bōken

 • Západní Německo

  Biene Maja, Die

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Včielka Maja

 • anglický

  Maya the Bee

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko / Západní Německo / Rakousko, 1975, 107x25 min

Hudba:

Karel Svoboda
 • Hellboy
  ***

  Ani si nepamatuji, že bych Máju nějak extrémně hltal, to jsem byl asi opravdu malý, ale byla mi docela sympatická.. Dnes už je situace o dost jiná, seriál mi přijde trochu protivnej, ale mam na to docela hezké vzpomínky.(9.6.2006)

 • kingik
  *

  Až příliš naivní pohled do hmyzí říše. Zarážející je v prvé řadě disproporce mezi jednotlivými postavičkami. Myš Alexandr je například stejně velká jako včela Mája. Animace je zoufalá zvláště u těchto starých japonských seriálů a až v 90% trpí animace strnulostí. To znamená, že se hýbe jen postava, která mluví a ostatní tak maximálně mrknou anebo se ani nepohnou. Stejným problémem trpěl například animovaný stupid Willy Fog (0%) a celkem snesitelný Pinochio (60%) Když má postava strach je to znázorněno obrovskými otevřenými ústy, kdy jsou vidět až mandle, jak se lidově říká, a vyrazí se jí na čele obří krůpěje potu.Větší debilitu jsem dlouho neviděl, ale chtělo by si to nastudovat alespon základy o hmyzu, který se rozhodně nepotí. Vypadá to, že animátoři hulili dobrý matroš. Dále naprosto nesnáším, když zvířata mluví, a zvláště hmyz neobdivuji. Líbil se mně český dabing, který překonal i původní německou verzi. Gottova písnička není rovněž nejhorší. Přesto se z mého pohledu jedná o seriál, který z dětí dělá pitomečky, a dospělí na to hodí ignor. Pokud jsou tedy jen trochu při smyslech. 20%(22.4.2012)

 • Ruut
  ****

  Vivat nádherný původní dabing s Aťkou janouškovou a ústřední písní od božského Káji. Skvělý seriál se skutečným příběhem na pokračování.(29.7.2007)

 • berg.12
  ****

  První anime a zároveň telenovela, se kterou jsme se v našich končinách setkali. Vážně, který seriál do té doby měl 107 dílů? Pamatuje si někdo začátek a konec? Suma sumárum se tam toho mnoho neděje, ale Hopův komentář vždycky slíbí, že příště už nějaká akce konečně bude, takže jsem se jako malý pokaždé rád nechal opít rohlíkem. Pokud z Káji někdy něco zůstane, bude to nejspíš vedle "Kdepak ty ptáčku..." jednoznačně tahle hitovka.(18.9.2005)

 • Cival
  *****

  Na tomhle jsem vyrůstal. Možná proto přesahují matlaniny jako Animáci nebo Pokémoni moje chápání. U mě vždycky zvítězí božský Kája, Aťka Janoušková a přihřátý Vilík.(29.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace