Včelka Mája (TV seriál)

Maya the Bee

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko / Západní Německo / Rakousko, 1975, 107x25 min

• MM_Ramone

Za vlády komunistickej strany to bol rozhodne kvalitný kreslený seriál pre deti. Pretože vtedy sa sem nedostalo takmer nič. Takže díky aj za "Včielku Máju". Ale keď sa na to pozriete objektívne, tak uvidíte chabé animácie a preťahovanú nudu s miernym výchovných účinkom. Nostalgia, ktorá pri tomto seriály, u mnohých funguje, prehnane zveličila jeho percentuálne ohodnotenie. **(12.3.2008)

Včelka Mája byla a je fenomén snad u všech dětí (nevím jak moc frčí v současnosti) a jako taková nemůže dostat méně než 5 hvězdiček, ačkoli nyní pro mě již nepředstavuje žádnou zábavu, ba naopak.(23.4.2008)

Klasika všech kreslených klasik, která přece jen oproti konkurenčním kresleným potěšením od Disneye (Chip a Dale, My z Kačerova a další) trochu zaostává nejen po grafické stránce. Nicméně je i dnes zvláštně kouzelná, takže za 4.(18.6.2007)

Tento seriálek jsem nikdy moc nemusel. Ty příběhy mě prostě neseděly. Nejlepší je píseň Božského Káji.(11.1.2008)

Hezká animace, hezké a vtipné příběhy a božský Kája sice dělá co může, aby mi to zhnusil, ale marně. Máju s Vilíkem a celým hmyzím osazenstvem prostě můžu a jako ditě jsem se nemohl dočkat neděle, kdy zapnu Studio Kamarád a tam se objeví "...naše kamarádka cčelka Máááájáááá...".(20.9.2003)

• - Právo vybrať hlasy hlavným postavám si vyhradila nemecká produkcia. O ústrednú rolu Maji sa pobilo vyše 25 herečiek, slovenský konkurz nakoniec vyhrala Eva Večerová. (Raccoon.city)

• - V roce 2003 vyšel v České republice seriál i na DVD, avšak s jiným dabingovým obsazením. Co se týče ústřední trojice Mája, Vilík a Hop, tak Aťku Janouškovou vystřídala Jana Štvrtecká, Milana Stehlíka Erik Pardus a Borise Rösnera Karel Mišurec. (funhouse)

• - Eva Večerová dostala po nadabovaní seriálu trojročný dištanc v dabingu, nakoľko si každý jej hlás spájal práve s Majou. (corona)