Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

Pro normálního smrtelného konzumenta skvělé vytržení ze stereotypu amerických komedií. Pro ignoranty poučení, že zvířátka máme mít rádi. Pro transsexuály naděje, že s takovou to lze dotáhnou i dál. Pro lačné fanoušky vynikajícího Jima Carryho důvod říct: "Ano, to je on, komik mé doby." Každopádně bych si dovolil poznamenat, že tento snímek mistrně paroduje známé bijáky, ale trousí i své vlastní gagy, které bych klidně hned parodoval také, kdybych na to měl.(22.4.2011)

Careyho prvotia v ktorej vytasil svoju špecifickú (a neokúkanú) komiku, ale na ktorú sa dalo pozeať tak maximálne tri filmy. Ace Ventura je výborná komédia, ktorá nestráca svoje čaro ani po desiatich rokoch. PS: Vždy som sa chcel pobiť s maskotom !!!(1.9.2005)

Velmi stručně - hned po zhlédnutí bych hodnotil asi slabšími čtyřmi hvězdami, ale s odstupem několika týdnů a hlavně s faktem, že jsem viděl už i druhý díl přeci jen jdu trochu níž. Protože až dvojka mi dala skoro vše, co jsem čekal od jedničky. Tohle je takový lepší průměr hlavně díky Jimovi. 60 %.(8.1.2013)

Jim Carrey dokáže svým výkonem vyzvihnout jakýkoliv film o level výše. Znovu zde předvádí řadu svých ksichtů a vyskytuje se v mnoha trapných situacích a navíc s Courteney Cox. Mimochodem úvodní scéna je prostě famózní.(2.9.2009)

• Gilmour93

Doktor Dolittle mínus lékařský titul a schopnost rozumět řeči zvířat, plus průkaz detektiva a lehká mentální retardace. Nenechte se zlákat názvem, protože zvířatům patří maximálně desetina stopáže - zbytek zabírá gumové tělo na šňůrkách, gymnastická prostná s ksichtem a živelné chování idiota. Carreyho v této poloze zkrátka nemusím a může otvírat svou, nedá se napsat nic jiného, než tlamu, klidně tak, že by pozřel archu, jejího kapitána i všechny páry zvířecích pasažérů. Ano, i tchoře.. Zlatý Frank Drebin - ten mi rozdal smíchu mnohem víc a ani se přitom tolik neunavil..(26.7.2012)

• - Na motívy filmu vznikol aj animovaný seriál Ace Ventura: Pet Detective (od r. 1996). (Svadbos)

• - Honorář Jima Carreyho byl $350 000. (Karlos80)

• - Ve scéně, kdy únosci nakládají delfína na náklaďák a rychle odjíždějí, je slyšet skřípání pneumatik, přestože je vozidlo na trávě. (Pepy)