Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

• ripo

Keďže viete, že v tomto filme účinkuje Jim Carrey, určite nečakáte inteligentný humor. Film je natrieskaný horou stupídnych ksichtov a grimás, grgania, prdenia a grcania a iných pokleslostí.(15.10.2003)

• MM_Ramone

Toto jeden z prvých filmov v ktorých sa zviditeľnil americký herec Jim Carrey. Vystupuje tu ako svojrázny zvierací detektív Ace Venture s odvážnym psychobilly účesom a bláznivými grimasami na tvári. Tento charakteristický herecký prejav sa stal pre neho niečo ako obchodná značka. Uplatnil ho aj v ďaľších svojich snímkoch. Osobne sa mi to zdalo dosť primitívne a účelové, ale ako sa časom ukázalo stal sa z neho všestranný, spoľahlivý herec. Za tento film však odo mňa dostáva iba dve hviezdičky. **(31.7.2008)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $72,217,396Tržby Celosvetovo $107,217,396/65%/(10.6.2005)

Prostě Jim Carrey na vrcholu svých držkoidních sil!(22.10.2007)

"Když se nevrátím do pěti minut, tak čekejte dál." Ace Ventura není můj ani nikoho jiného. On je prostě svůj. A jeho nespoutané etudy při pátrání po ztracených zvířatech zase dávají tušit, že mezi jeho předky nebudou jen lidské bytosti. Já bych to tipoval na opici, psa, mývala, papouška a některého z hlodavců, ale to asi nebude všechno. Ace mě zkrátka dokázal rozesmát svými ksichty a nabídl mi zajímavý úhel pohledu na pinďoura podezřelé, ale chvílemi mi chyběla větší komediální podpora od okapiho, pandího mravence či ploskozubce modrého.(17.9.2016)

• - Scéna, ve které o sobě prohlašuje Ventura, že je expertním trenérem delfínů byla dodána až na VHS verzi v roce 1994. Byla označena za materiál, který nebyl k vidění v kinech. (don corleone)

• - Postava Mellissy Robinson byla pojmenována podle dcery autora knižní předlohy Jacka Bernsteina. (don corleone)

• - V reálu skončilo 19. finále Super Bowlu mezi San Francisco a Miami 38:16. (don corleone)