Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

Celé to stojí a padá jen a pouze na hlavní postavě. Vzhledem k tomu, že Jim Carrey je zde ve své nejlepší komediální formě, tak není co řešit. Do svého šuplíčku charakterního herectví nás nenechá nahlédnout ani trochu, ale zato svůj gumový obličej procvičí za celou stopáž řádně. Ač nehorázná stupidita, tak je výsledek zdařilou komedií se spoustou skvělých gagů a scének. Dokonce i ten scénář je v rámci žánru povedený. Škoda jen, že Carrey nemá pro své eskapády podporu i v režii, jelikož ta je zde nenápaditá.(24.1.2007)

Jim Carrey ve své výborné komedii. Jeho obličej mě nutí se smát jak jen to jde :) jeho skvělé grimasy nemají chybu!!! Film stojící na něm... Bez něj by nebyl Ace Ventura... a jeho zvířátka ;-)(26.11.2004)

Sakra .. tomu říkám komedie! :))(22.5.2008)

No, ne že by mě to nebavilo, ale ve srovnání s jinými Carreyovými komediemi jsem se u toho moc nepobavil, ale jako určitě to je dobrej film, jen ne tak vtipnej jako jeho další.(30.5.2005)

• MM_Ramone

Toto jeden z prvých filmov v ktorých sa zviditeľnil americký herec Jim Carrey. Vystupuje tu ako svojrázny zvierací detektív Ace Venture s odvážnym psychobilly účesom a bláznivými grimasami na tvári. Tento charakteristický herecký prejav sa stal pre neho niečo ako obchodná značka. Uplatnil ho aj v ďaľších svojich snímkoch. Osobne sa mi to zdalo dosť primitívne a účelové, ale ako sa časom ukázalo stal sa z neho všestranný, spoľahlivý herec. Za tento film však odo mňa dostáva iba dve hviezdičky. **(31.7.2008)

• - Poznámka, která je stole Einhorna má datum 17. ledna, což je datum narození Jima Carreyho. (don corleone)

• - Na motívy filmu vznikol aj animovaný seriál Ace Ventura: Pet Detective (od r. 1996). (Svadbos)

• - Honorář Jima Carreyho byl $350 000. (Karlos80)