poster

Ace Ventura: Zvířecí detektiv

 • USA

  Ace Ventura: Pet Detective

 • Slovensko

  Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ripo
  **

  Keďže viete, že v tomto filme účinkuje Jim Carrey, určite nečakáte inteligentný humor. Film je natrieskaný horou stupídnych ksichtov a grimás, grgania, prdenia a grcania a iných pokleslostí.(15.10.2003)

 • Tom Riddle
  ****

  Pro mě naprosto geniální komedie, která z Jima Carreyho vytěžila opravdu maximum. Jeho ksichty a hlášky z celého filmu vůbec patří mezi perly komedií. Dodnes v kruhu zasvěcených přátel ty hlášky používám. A nádherná mladá Courteney Cox? In the jungle, the mighty jungle, the lion sleeps tonight...(18.7.2007)

 • castor
  ***

  Před lety raketově odstartoval jednu hvězdnou kariéru, ukázal, co všechno se dá udělat s lidským obličejem, v posteli vyzkoušel vděčné majitelky nalezených domácích mazlíčků a do spodního prádla svlékl policejního poručíka s tváří Sean Young. Ostatní zúčastnění dělají Jimu Carreymu pouze křoví. On je v podstatě jedinou postavou, se kterou film padá i boduje. Carrey, který svou předchozí televizní kariéru založil hlavně na improvizaci, rychlém žvatlání a kroucením huby, si zvířecím detektivem udělal pořádné jméno a významný vykřičník v diářích producentů nejen komediálních látek (ve stejný rok přišly i taškařice Blbý a blbější a Maska, následoval i záporák Hádankář v Batmanu navždy). Scénář je samozřejmě šitý horkou jehlou, jednotlivé scény jsou spíš komickými výstupy, které ve střižně nějak logicky seskládali. Je však evidentní, že Ace Ventura nestaví své kvality na zápletce, ale tvůrci zdůrazňují jeho důvtipné řešení situací spojených s bláznivým chováním. Nebýt hlavního herce, výsledek by byl poloviční. Na druhou stranu je férové připomenout, že právě obličejové svaly hlavní postavy a jeho repliky jsou natolik rychlé, že divák, neovládající plynulou angličtinu, nestíhá zvedat hlavu od titulků a zase zpět. Český dabing totiž Carreyho dikci nahradit určitě nesvede.(28.9.2013)

 • Cervenak
  *****

  Ja viem, že to nie je najlepšia komédia všetkých čias. Ale ja osobne som v živote nevidel film, na ktorom by som sa smial viac. Jim Carrey už nikdy nezopakoval geniálny výkon z tohto majstrštyku. Niektoré dialógy viem naspamäť a dve tretiny scén môžem sledovať stále znovu a znovu (scéna "Mission: Impossible", balkónové dvere, spomalené rugby, "Einhornová je chlap!" a ďalšie a ďalšie)...(16.4.2007)

 • gouryella
  ***

  Komedie s Carreym nemam moc v lasce, kdyz srovnan jeho vykony v narocnejsich filmech typu Man on the Moon divim jak mohl hrat v takovych ptakovinach. Ale na druhou stranu jaho oddychovy film urcite nezklame.(28.7.2002)

 • - Na konkurz na hlavní roli se dostavila i Lauren Holly, roli dostala, ale nakonec ji nepřijala. (don corleone)

 • - Jim Carrey trval na tom, aby se ve filmu objevila jeho oblíbená kapela "Cannibal Corpse". Skladba, kterou ve filmu zahrají "Hammer Smashed Face" je z jejich třetí desky. (don corleone)

 • - Jim Carrey měl pro svou roli inspiraci Korelu. Vybral si samé barevné oblečení, aby vypadal jako tropický pták, chodil jako pták, při verbálním projevu dělal ptačí pohyby a rovněž účes uzpůsobil podle ptáků. (popos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace