Frekvence

Frequency

Frekvencia

Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 118 min

Po dlouhé době mi byl předložen dle mého dokonalý film! Originalní příběh, spousta napětí a emocí, atmosféra neuvěřitelná a chemie mezi otcem a synem funguje skvěle... Sakra mě se to tak líbilo! Celých 115 minut jsem bez mrknutí oka civěl na obrazovku a v poslední 10ti minutovce jsem si napětím kousal nehty... 90%(31.10.2011)

Pokiaľ o tomto filme nič neviete, vlastne vás nemá čím prilákať. Žiadna veľká herecká hviezda, žiadna veľká akcia a čo sa týka námetu, taktiež nič prevratné. Ale druhá vec je jeho spracovanie. Keď sa doňho zapozeráte, nedá vám vydýchnuť. A môže za to v prvom rade mimoriadne inteligentný scenár, v druhom rade veľmi slušné herecké výkony Jima Caviezela a Dennisa Quaida a v treťom síce remeselná, ale aj tak veľmi kvalitná réžia Gregoryho Hoblita (PRVOTNÝ STRACH). Keby nebolo toho happyendu a záver by bol otvorenejší, temnejší a pesimistickejší, FREKVENCIA by bola ukážkovým päťhviezdičkovým thrillerom!(11.4.2002)

Na tenhle film jsem narazila v televizi jen náhodou a nepřepnula jsem dál už jen kvůli Dennisovi Quaidovi, kterého jsem si zamilovala z několila jeho předchozích filmů. A musím přiznat, že ačkoliv si na sci-fi tolik nepotrpím, tohle je jeden z nepromyslenějších sci-fi dramat, jaké jsem kdy viděla a asi nejlepší film, ve kterém se využil nápad cestování v čase. Už od začátku mě chytla jedna věc, která bohužel řadě ostatních filmů se stejnou tématikou uniká: pokud necháte v minulosti přežít někoho, kdo měl zemřít, neovlivníte budoucnost jen tak, že ta postava bude najednou žít o něco déle. Právě naopak. Vzhledem k tomu, že tahle postavička bude chodit na místa, kde nikdy neměla být, a mluvit s lidmi, se kterými nikdy mluvit neměla, změní se vše. A vy třeba najednou zjistíte, že počet vražd spáchaných jedním kriminálníkem se díky tomu vyšplhal na dvojnásobek. Ke špičkovému scénáři si pak připočtěte ještě nenápadnou, ale brilatní režii a dva skvělé herecké výkony. Nebýt závěrečného, až vykonstruovaného a neuvěřitelného, happyendu, bylo by na pět hvězdiček. Edit 15. května 2007 Přihazuji pátou hvězdičku, protože jsem tenhle film viděla už třikrát a pořád mě stejně baví.(13.8.2006)

dost psycho sci-fi, ale originální myšlenka i zpracování... pro mě ale stále zůstává jedničkou v cestování časem Back to the future, takže zůstanu na 80%.(26.2.2008)

Já nevím, co bych měla Frekvenci vůbec vytknout, možná název, protože ten mě dost dlouho (nevím proč) odrazoval :-) Osobně bych přivítala občas takovou frekvenci a myslím, že je to touhou mnoha lidí, ale tohle je holt jen sci-fi s výborným scénářem a hereckým obsazením. Ano, je to klasické dítko své doby, kdy se jich narodilo určitě ještě spoustu, ale mně se líbilo právě to zvolené téma a celkově měla Frekvence to správné grády. Tečka a čtyřka.(25.3.2014)