Frekvence

Frequency

Frekvencia

Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 118 min

4 a půl hvězdičky... půlku sežral závěr, který ve vztahu k jinak docela temnému příběhu působil jako pěst na oko. Že časové paradoxy začaly s nabíhajícími minutami nabírat obludných rozměrů a nemá cenu je domýšlet (natož nad nimi zkusit racionálně uvažovat), je u podobného typu science fiction předvídatelné. Film, o kterém je lepší nic nevědět a podívat se na něj s čistou hlavou... Funguje spolehlivě.(27.6.2004)

Ještě že jsem se o tomhle filmu někde dočetl, protože by mne asi nepřilákal ani názvem, ani hereckým obsazením. O to víc jsem byl příjemně překvapen výborným scénářem i režií. Když k tomu přičteme téměř bezchybné výkony Dennise Quaida a Jamese Caviezela, tak vyjde přesně tohle ohodnocení.(6.3.2003)

Masakr! Tohle je dalo by se říci úžasný snímek, který vás pohltí, dožene vás do extrémního napětí a zvědavosti na každou další scénu a pocítíte s ním i ohromnou radost ( a i nejen v přehnaném konci). Ovšem.....čekal jsem, že se nedočkám kvalitně zpracované tématiky putování časoprostorem po té logické stránce. To, co ale autoři předvedli, je skoro odsouzeníhodné. Nemá cenu přemýšlet, jak a jestli by vůbec mohl tento film vzniknout, kdyby se od logických nesmyslů, nedomyslů, chyb a parodoxů kompletně upustilo, to také není moje práce. Pokud se ale dočkáme v průměru jednoho paradoxu za 2 minuty, je to už opravdu přespříliš a já to tomuhle jinak skvělému filmu nemohu odpustit, jelikož se mi tím "díky" nim dosti znechutil....říkám si, copak ten režisér u toho vůbec nepřemýšlí? Prostě ho to nenapadne? Nebo to ví, ale doufá, že běžnému divákovi je to jedno? (a měl by pravdu, bohužel)(9.7.2006)

Velmi zajímavý námět bohužel kazí velká předvídatelnost děje, tak trochu moc americký závěr (a nejen on) a hlavně mám pocit, že některé věci logicky hodně kolísají a že by prostě ani teoreticky nemohly fungovat (tím nemyslím samotnou komunikaci minulost-budoucnost pomocí vysílačky, ale spíš to, jakým způsobem se projevují změny minulosti v budoucnosti). Mimo tyhle výtky šlo ale o celkem koukatelný a zábavný film, na který jsem se šla dívat s mírnou skepsí a docela mě potěšil, takže 70%.(9.7.2006)

Rozpočet $31miliónovTržby USA $45,010,278Tržby Celosvetovo $68,106,245/90%/(10.7.2005)

• - Původně se měl snímek natočit již v roce 1997, přičemž byl do role Franka Sullivana obsazen Sylvester Stallone. Během sporu o honorář však od projektu odstoupil. (Terva)

• - Spoiler: Julia Sullivan (Elizabeth Mitchell) se málem stane objetí sériového vraha Jacka Sheparda (Shawn Doyle). O 4 roky později si v seriálu Ztraceni (od r. 2004) zahrála postavu Juliet Burke, která později chodí a žije s hlavní postavou seriálu, Dr. Jackem Shepardem (Matthew Fox). (jirka.jindra11)

• - Dennis Quaid při sjíždění stavební skluzavkou utržil ránu nad obočím a odnesl si 16 stehů. (HellFire)