Souboj cti

Robert Clouse

Robert Clouse

Lalo Schifrin

Fred Weintraub

Překvapen. Mlátičky převládaj nad scénama s řečma. To se u moc filmů nevidí. Zápasníci vypadali celkem humorně. Všichni velcí a tlustí :D(24.1.2011)

Příběh tohoto kousku není nikterak originální. Jackie Chan musí pomoci svému otci, kterého vydírají a ještě vyhrát turnaj v Texasu, protože unesli snoubenku jeho bratra. Souboje jsou pomalé, ale je jich docela dost. Co se povedlo tak to byl trénin Jackieho Chana a Maka. HODNOCENÍ 50%(26.5.2011)

• Xmilden

Jackieho účinkování v Americe sebou přinášelo, hlavně v 80. letech, jedno zklamání za druhým. Jakoby Američani z Chana vysáli veškerou pozitivní energii hned při přistání v LA. Film pitomý až zoufalý. Hodnocení určitě neodpovídá a to jsem ještě jednu hvězdičku udělil spíše z lítosti. PS: Hudba připomíná spíše francouzskou komedii.(30.1.2013)

Ve vzduchu je maličko cítit sice pochopitelná, leč zcela nevhodná snaha filmařů kopírovat styl Bruceho Lee, což je s ohledem na Jackieho Chana za prvé silně kontraproduktivní a za druhé zhola zbytečné. Nicméně tradiční zápletka je průběžně zpestřována rozličnými osvěžujícími detaily, takže bez větších zádrhelů a bez sebemenších známek únavy uhání svižně kupředu, zbytečně se nerozptyluje a po několika technicky velice dobře zvládnutých kličkách zamíří přímo do finále ... aby byla vzápětí uťata dosti nešertným střihem. To má být vážně VŠECHNO ??? No dobře ... dobře, je to takový typicky hongkongský závěr ... v prvním Jackieho americkém filmu, nicméně pát detailů ještě potřebovalo vyladit a několik vedlejších dějových odboček dořešit. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Vždyť právě TOHLE je typický příběh, který by měl podle všech předpokladů končit SVATBOU - tím spíš, že se točil na americké půdě ... přitom jsem se nedočkala ani zpětné výměny nevěst - tahle podružná zápletka vůbec zůstala trestuhodně nevyužita, i když komediálního potenciálu měla na rozdávání. A padouši ? Velice ráda bych viděla, kterak se popasovali s následky intrik, kterými mířili do vlastních řad. Konečný verdikt: 3,5*(31.1.2017)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $8,527,743(24.12.2006)

• - Štýl akčných scén:
    - v prvých amerických filmoch sa musel Jackie Chan prispôsobiť tamojšiemu pohľadu na akciu - kopy a údery s niekoľkými krokmi. To mu neprinášalo radosť, pretože uprednostňoval spoločné akcie so svojim tímom kaskadérov, ktorí mu pomáhali priamo vytvárať atmosféru akčnosti a napätia. (Peter-1307)

• - Jackieho první anglicky mluvená role, všechny dialogy se naučil pouze poslechem. (c.tucker)

• - Přes to, že má výcvik v bojových uměních od šesti let a dělal si choreografa bojových scén v mnoha předchozích filmech, byl Jackiemu přidělen bojový choreografem jen se šestiletou zkušeností. (c.tucker)