Souboj cti

USA / Hong Kong, 1980, 95 min

Robert Clouse

Robert Clouse

Lalo Schifrin

I když se souboje nedají srovnat s Jackieho HK filmy, tak aspoň narozdíl od Protectora je to komedie, takže se člověk sem tam zasměje a narozdíl od Cannonball Run má hlavní roli, takže se dá říct, že je to Jackieho film (i když to tak úplně není pravda, protože neměl nad filmem téměř žádnou kontrolu a to ani v bojových scénách). Zkrátka slabší průměr, ale pořád mnohem lepší než většina filmů od Lo Weie.(25.8.2003)

Překvapen. Mlátičky převládaj nad scénama s řečma. To se u moc filmů nevidí. Zápasníci vypadali celkem humorně. Všichni velcí a tlustí :D(24.1.2011)

Je to priemerná akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi to najhoršie, v čom sa kedy objavil. Má celkom dobrý príbeh o fyzicky schopnom mladíkovi, ktorý má svojmu bratovi priviesť nevestu, ale vplyvný zločinec ju unesie, aby tým prinútil mladíka zúčastniť sa a vyhrať turnaj zápasníkov z celého sveta a túto nútenú ponuku prijme. Spracovanie je ale pomerne slabé, nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale tento príbeh je tu tak nezaujímavo a obyčajne podaný, že ma ani na okamih nedokázal lepšie upútať a toto platí od úplného začiatku až do konca. Akcie je tu plno, ale moc ma nezaujala. Sú tu iba súboje, väčšinou proti jednému protivníkovi, na ktoré sa síce dá bez problémov pozerať, ale na výraznú väčšinu z nich iba to, inak nemajú čím zaujať. Jackie Chan je tu v skvelej forme, vidno to hlavne v tréningových scénach, ale tu to moc nepomôže, keďže väčšina záporákov je v boji úplne zúfalá, nepohyblivá a pomalá, takže tomu musela byť prispôsobená aj choreografia, ktorá je na tej najpriemernejšej úrovni. Ale zase občas sa nájde aj nejaký zaujímavý prvok, či už chvat alebo kaskadérsky kúsok, ktorý poteší a súboj v kine s niekoľkými protivníkmi už je celkom slušný. Herecké obsadenie je len priemerné, okrem Jackieho Chana trochu poteší ešte Mako a tým to končí. Réžia je veľmi slabá, americký vplyv sa tu veľmi podpísal, ale aspoň technická stránka nie je zlá. Big Brawl je film, ktorý právom zapadol, nie je tu nič, kvôli čomu by si ho Chanov fanúšik ešte niekedy pozrel. Objektívna kvalita filmu- 48%, film sa páči mne na 53%.(26.10.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,527,743Tržby Celosvetovo $12,900,000(7.12.2008)

Trochu mi to připomínalo souboje Bruce Leeho, možná to byl záměr, protože je to Jackieho první role pro US trh, kdo ví? Jak už se tady dole nebo nahoře :-) objevuje, schopnosti protivníků stojí opravdu za starou Bellu:-). I Jackie nepředvádí své tradiční umění, ale na obranu všech...špatné to nebylo. Příběh celkem odcípá, takže nuda nehrozí a některé "hrátky" s těmi hromotluky jsou i zábavné. No je to rozjezd, tak ty slabší momenty prominu:-). 65%(13.10.2008)