Souboj cti

Robert Clouse

Robert Clouse

Lalo Schifrin

Fred Weintraub

Ve vzduchu je maličko cítit sice pochopitelná, leč zcela nevhodná snaha filmařů kopírovat styl Bruceho Lee, což je s ohledem na Jackieho Chana za prvé silně kontraproduktivní a za druhé zhola zbytečné. Nicméně tradiční zápletka je průběžně zpestřována rozličnými osvěžujícími detaily, takže bez větších zádrhelů a bez sebemenších známek únavy uhání svižně kupředu, zbytečně se nerozptyluje a po několika technicky velice dobře zvládnutých kličkách zamíří přímo do finále ... aby byla vzápětí uťata dosti nešertným střihem. To má být vážně VŠECHNO ??? No dobře ... dobře, je to takový typicky hongkongský závěr ... v prvním Jackieho americkém filmu, nicméně pát detailů ještě potřebovalo vyladit a několik vedlejších dějových odboček dořešit. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Vždyť právě TOHLE je typický příběh, který by měl podle všech předpokladů končit SVATBOU - tím spíš, že se točil na americké půdě ... přitom jsem se nedočkala ani zpětné výměny nevěst - tahle podružná zápletka vůbec zůstala trestuhodně nevyužita, i když komediálního potenciálu měla na rozdávání. A padouši ? Velice ráda bych viděla, kterak se popasovali s následky intrik, kterými mířili do vlastních řad. Konečný verdikt: 3,5*(31.1.2017)

• Epistemolog

Pokus o nový Enter The Dragon bohužel/dík Clousovi a Chanovi nevyšel. Jelikož Jackie nespolupracoval se svým nápaditým komparzem a byl nucen zpomalit díky amatérům z amícké branže na snímku se to nehorázně projevilo. Lalo Schifrin navázal na svůj úspěšný soundtrack z Draka, kde podobnost je zřejmá i uspokojivá, ne však už film jako celek. Takže, kdyby všechna ¨kdyby¨ a ¨možnᨠbyly cukrlata, měli bychom bohatého Ježíška.(29.1.2014)

• Xmilden

Jackieho účinkování v Americe sebou přinášelo, hlavně v 80. letech, jedno zklamání za druhým. Jakoby Američani z Chana vysáli veškerou pozitivní energii hned při přistání v LA. Film pitomý až zoufalý. Hodnocení určitě neodpovídá a to jsem ještě jednu hvězdičku udělil spíše z lítosti. PS: Hudba připomíná spíše francouzskou komedii.(30.1.2013)

Trochu mi to připomínalo souboje Bruce Leeho, možná to byl záměr, protože je to Jackieho první role pro US trh, kdo ví? Jak už se tady dole nebo nahoře :-) objevuje, schopnosti protivníků stojí opravdu za starou Bellu:-). I Jackie nepředvádí své tradiční umění, ale na obranu všech...špatné to nebylo. Příběh celkem odcípá, takže nuda nehrozí a některé "hrátky" s těmi hromotluky jsou i zábavné. No je to rozjezd, tak ty slabší momenty prominu:-). 65%(13.10.2008)

Překvapen. Mlátičky převládaj nad scénama s řečma. To se u moc filmů nevidí. Zápasníci vypadali celkem humorně. Všichni velcí a tlustí :D(24.1.2011)

• - Nízke americké tržby boli menšou tragédiou, Warner Brothers a aj samotný Jackie Chan očakávali oveľa viac. Dúfali totiž, že napodobnia úspech filmu Drak prichádza (1973) Bruca Lee. Pre zopakovanie jeho úspechu na severoamerickom trhu mali nielen režiséra Robert Clousea, ale i ďalších ľudí z tímu filmu Drak prichádza. (Peter-1307)

• - Přes to, že má výcvik v bojových uměních od šesti let a dělal si choreografa bojových scén v mnoha předchozích filmech, byl Jackiemu přidělen bojový choreografem jen se šestiletou zkušeností. (c.tucker)

• - Vo svojej autobiografii "Som Jackie Chan: Môj život v pohybe" opísal scénu, keď režisér filmu Robert Clouse nebol vôbec spokojný s Jackieho nápadom vyskočiť z auta, ale chcel, aby z neho vystúpil. Jackie na to odpovedal: "Nikto si nezaplatí, aby sa pozeral na to, ako chodím." To vlastne bola ukážka dôvodu, prečo film nemal úspech. Jackie Chan nemohol robiť svoje akčné scény tak, ako bol zvyknutý a ako sa nimi vedel najlepšie "predať". (Peter-1307)