Souboj cti

USA / Hong Kong, 1980, 95 min

Robert Clouse

Robert Clouse

Lalo Schifrin

I když se souboje nedají srovnat s Jackieho HK filmy, tak aspoň narozdíl od Protectora je to komedie, takže se člověk sem tam zasměje a narozdíl od Cannonball Run má hlavní roli, takže se dá říct, že je to Jackieho film (i když to tak úplně není pravda, protože neměl nad filmem téměř žádnou kontrolu a to ani v bojových scénách). Zkrátka slabší průměr, ale pořád mnohem lepší než většina filmů od Lo Weie.(25.8.2003)

• Xmilden

Jackieho účinkování v Americe sebou přinášelo, hlavně v 80. letech, jedno zklamání za druhým. Jakoby Američani z Chana vysáli veškerou pozitivní energii hned při přistání v LA. Film pitomý až zoufalý. Hodnocení určitě neodpovídá a to jsem ještě jednu hvězdičku udělil spíše z lítosti. PS: Hudba připomíná spíše francouzskou komedii.(30.1.2013)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $8,527,743(24.12.2006)

Překvapen. Mlátičky převládaj nad scénama s řečma. To se u moc filmů nevidí. Zápasníci vypadali celkem humorně. Všichni velcí a tlustí :D(24.1.2011)

• Epistemolog

Pokus o nový Enter The Dragon bohužel/dík Clousovi a Chanovi nevyšel. Jelikož Jackie nespolupracoval se svým nápaditým komparzem a byl nucen zpomalit díky amatérům z amícké branže na snímku se to nehorázně projevilo. Lalo Schifrin navázal na svůj úspěšný soundtrack z Draka, kde podobnost je zřejmá i uspokojivá, ne však už film jako celek. Takže, kdyby všechna ¨kdyby¨ a ¨možnᨠbyly cukrlata, měli bychom bohatého Ježíška.(29.1.2014)