První rána

Stanley Tong

Greg Mellott

Jingle Ma

Nathan Wang

Lehce nadprumerny snimek s Jackie Chanem. Doprovazi ho dobra hudba, solidni scenar, vyborne akcni sceny a samozrejme , jak byva u jeho filmu zvykem, vynikajici konec s nepovedenymi scenami....(15.5.2007)

Rek jsem si, Jackie Chan, na to mrknu, to bude pekna komedie, jenze omyl, tohle komedie neni, tohle se tvari jako seriozni akcni kriminalka a tudiz do toho Jackie vubec nezapad, on se proste neumi tvarit vazne, takze i kdyz dej okolo je misty drsnej, tak tam jak posuk pobiha a tvari se jak debilek. Ani bitek tu moc neni, dost jsem se nudil, ale nakonec ty 3* dam.(20.7.2006)

Kdo má Jackieho rád, tomu se to bude líbit. Mě se nejvíc líbilo jak chůdama kopal do držky chlápka na balkóně.(2.5.2010)

Je to celkom dobrý akčný film s Jackie Chanom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má zaujímavý príbeh o agentovi tajnej služby spolupracujúceho so CIA, ktorý má vypátrať nebezpečného zločinca vlastniaceho jadrové zbrane, ale zisťuje, že nie je všetko tak ako vypadá. Pre Jackieho Chana je to dosť netypický príbeh, ale úlohu zvládol svojim štýlom, takže som spokojný. Väčšinu času film pôsobí dojmom bondovky, k čomu značne napomáha aj hudba a Bond je tu aj niekoľkokrát spomenutý, ale našťastie spracovanie príbehu je odlišné a aj Jackie Chan to samozrejme zachrańuje. Akcie je tu dosť, je pomerne originálna a dobre sa na ńu pozerá, ale v rámci Jackieho Chana je to len slabší priemer. Najviac sa mi páči prvá akcia, čo predstavuje prestrelku pri chate s následnou naháńačkou s lyžiarmi, kde Jackie Chan síce zo svojho umenia moc neukáže, ale vizuálne to vyzerá dosť dobre, je tu viacero zabitých a výbuchov a to v jeho filmoch nie je až tak bežné. A poteší aj stret s dvomi agentmi, medzi ktorými je aj Nathan Jones v hotelovej izbe alebo súboj s rebríkom. Dlho mi trvalo, kým som tomuto filmu prišiel na chuť, hlavne cez to bondovské vyznenie som sa nemohol dlho dostať, ale našťastie sa mi to už podarilo a film sa mi páči. 72%(4.4.2007)

Když to tak vezmu, tak Jackie hraje stále tu samou (nijakou) postavu ve skoro všech svých, stále stejných (nijakých) filmech... Ale co naplat, když ty jeho choreograficky bezchybné akční kousky berou dech stále stejným způsobem (tj. hodně). Navíc většině jeho filmů (tomuto nevyjímaje) nechybí spád, tempo ani slušná dávka ucházejícího humoru. Možná to bude znít trochu nepochopitelně, ale já ho mám čím dál raději (myslím samozřejmě Chana). 70 %(17.4.2005)