Legenda o opilém Mistrovi

Legend of the Drunken Master

Jackie Chan a čínsky poklad

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Zdejší hodnocení chápu pouze v případě, že místní hodnotitelé byli stejně opilí jako Mistr. Jasně kung-fu je tu skvělé (za něho ty 3 hvězdy), ale viděli jste ten scénář? To "herectví" Chana? Nevím nevím, ale ja více jako tři nemůžu dát. Možná až uvidím znovu, ale těžko chápat zdejší procenta. P.S. opravdu prasácký dabing. Drinking gives Herculean strength!(19.8.2009)

NAJLEPŠIE a najkrajšie bitky všetkých čias. Pomerne vážny dej a neuveritelné Jackieho výkony...(20.11.2005)

Ale musím se svěšenou hlavou přiznat, že v zápletce jsem se lehce (až těžce) ztrácela, možná i proto, že jsem při sledování malovala. I tak jsem se ale stihla jako vždy náramně bavit. Nicméně škoda, že se tam víc nezdržel Andy Lau.(30.7.2008)

Co je rychlejší než částice urychlená v kruhovém urychlovači?? Co je gumovější než pouťovej pendrek?? Přeci paže, nohy a vůbec celé tělo Jackieho Chana. Nechce se mi věřit, že něco takového jsou schopné vydržet lidské vazy, šlachy, svaly, obratle nebo cévní stěny. Neuvěřitelná flexibilita, síla (chodidla na zemi, trup leží! ve vzduchu - to je fakt brutalitka), rychlost, kadence úderů, pozice, ze kterých jsou údery prováděny, přesnost, Jakcie má jednoduše můj největší obdiv. Rovněž Chanovo umění použijuvšechnokolemcosedá-dó je zde hojně zastoupeno (třeba takový boj se dvěma lavičkama nebo s bambusovou holí s roztřepeným koncem mi způsobil dlouhé a nevěřícné kroucení hlavou). Příběh slouží pouze jako zástěrka pro souboje a ty berou dech. Jeden z vrcholů Chanovy filmové kariéry.(7.11.2009)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.4.2011)

• - Jackie Chan (Wong) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)

• - Režisér Chia-Liang Liu a Jackie Chan se během natáčení neshodli na typu boje, který by měl být ve snímku použit. Režisér chtěl realistický vyhlížející "Huen-Gar", zatímco Chan kvůli fanouškům požadoval více "opilý styl". Kvůli sporům nakonec Chia-Liang Liu natáčení opustil a závěrečnou bojovou scénu režíroval Chan sám. (Raztubyl)

• - Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala témeř čtyři měsíce natáčení. (Raztubyl)