Legenda o opilém Mistrovi

Legend of the Drunken Master

Jackie Chan a čínsky poklad

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Fakt super bojový scény. Jackie Chan je asi fakt z gumy protože tady v tom filmu to dává neuvěřitlenym způsobem. Skvělá je taky ta jeho matka smál sem se opravdu hodně.(13.4.2005)

Roztomilá blbůstka s dějem velice průměrným a stále se opakujícími akč.scénami, mě nezaujal..(29.7.2008)

Jednoznačná klasika...asi najlepší Jackie Chan pre mňa...best of the best:)(27.5.2009)

Hodně slabý příběh, ale je tu pár momentů, které zahřejou u srdce. Především závěrečná bitka ve fabrice. Přesto nemůžu si pomoct, těch soubojů mohlo být klidně více, na úkor nezajímavých scén plných rádobyvtipných plků (Chanův humor mně prostě nikdy neseděl). Tradičně skvělá je Chanova choreografie bojů s velikým fyzickým nasazením, bez šizení krátkými střihy, občas jsem jenom v němém úžasu valil oči. Přesto mi choreografie přišla nápaditější v pozdějších Chanových hollywoodských filmech, kde jsou souboje vtipně ozvláštněny používáním všelijakých předmětů, což mi tady trochu chybělo (vyjímkou skvělé bitky s roztřepenou bambusovou tyčí se "sekyrkovým gangem"). Jinak o co více je Chan skvělý bitkař, o to horší je herec, třeba jeho hraní opilosti je jeden veliký průser. Hrát opravdu neumí, ale to už bych chtěl po něm moc.(13.2.2005)

Ale musím se svěšenou hlavou přiznat, že v zápletce jsem se lehce (až těžce) ztrácela, možná i proto, že jsem při sledování malovala. I tak jsem se ale stihla jako vždy náramně bavit. Nicméně škoda, že se tam víc nezdržel Andy Lau.(30.7.2008)