Legenda o opilém Mistrovi

Legend of the Drunken Master

Jackie Chan a čínsky poklad

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Nemá cenu se rozepisovat o příběhu, ten je pouze backgroundem pro mistrné kousky Jackieho Chana. Choreografie je úplně geniální. Opilý box a všechny souboje jsou pastvou pro oči. To co zde Jackie předvádí je úplné akrobatické maximum. Klobouk dolů.(27.9.2006)

Stejně zábavná kombinace kung-fu a lihu jako první díl... a spolu s ním jednoznačně nejlepší film Jackieho Chana. 8/10 (Delší komentář raději nepíšu, díval jsem se bandou lidí která se rozhodla v množství vypitého alkoholu držet krok s hlavním hrdinou. Vytyčeného cíle jsme se zhostili se ctí.)(30.7.2008)

Nemůžu si pomoci, ale o proti prvnímu filmu pokulhává po všech směrech. Více postav, více nudných dialogů, u kterých se vtip vytrácí. Souboje mě nedokázaly tak strhnout a pokus o nějakou vážnější zápletku vůbec nefunguje. Závěrečný souboj stojí za to, ale čekal jsem o hodně více......6/10(1.10.2016)

Sled zběsilých a nápaditých kung-fu bitek odstartuje záměna balíčku s žen-šenem za ukradenou nefritovou pečeť císaře. Krást kulturní dědictví Číny se nemá, zločinný britský velvyslanec a jeho poskoci dostanou od Fei-Honga (Jackie Chan) a jeho kamarádů řádně za vyučenou. Když je nejhůře, stačí Fei-Hongovi nalít do sebe litry čehokoliv s vysokým procentem alkoholu a zlosyni se do jednoho válí s nářekem na zemi. Scény s opilým boxem působí ze všech soubojů choreograficky nejzajímavěji. Samy souboje v DM2 mají grády a pobaví svou odlehčeností. Rozesmát dovedou i četné a velmi dobré humorné scénky. Pro fanoušky odlehčených martial arts bitek a Jackieho je DM2 absolutní povinnost.(2.1.2006)

S prvním dílem tato Legenda nemá mnoho společného. Což je jednoznačně dobře, protože myslím že původní Drunken Master nám představil umění opilého boje dost dopodrobna. Tady se Jackie Chan více zaměřil na děj, který se odvíjí po cestičce kterou mají Číňani moc rádi a tou je vlastenectví. I přes tuto národní agitku, která může na někoho působit rušivěji se druhý díl vyznačuje jak jinak než notnou porcí Jackieho humoru spojenou s kvalitními souboji. Takže vše důležité zůstavá na svých místech.(25.9.2010)

• - Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala témeř čtyři měsíce natáčení. (Raztubyl)

• - Jackie Chan (Wong) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)

• - Jackie Chan a Chia-Liang Liu v roce 1997 vyhráli na Fant-Asia Film Festival cenu Best Asian Film společně se snímkem Perfect Blue (1998). (Rominator)