Legenda o opilém Mistrovi

Legend of the Drunken Master

Jackie Chan a čínsky poklad

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Jackie Chan možná není moc dobrý herec, ale za to bojová umění zvládá snad bezchybně. Drunken Master II považuji za jeho vrcholné dílo, poměrně stupidní příběh z jedničky je sice zachován (infantilní hlavní postava atd.), ale film je o poznání vyzrálejší a modernější. Souboje jsou dokonalé a mají konečně i nějaké napěti - divák se může o chudáka Chana i bát (bitka v továrně). Humor Jackieho Chana je ehm, někdy ucházející, jindy slabší, ale vesměs aspoň pomáhá bránit případné nudě... Každopádně by mě zajímalo, co by na tento film řekla skupina anonymních alkoholiků. 8/10(12.6.2008)

• Rosana

O čem ten film vlastně je? O tom, že Jackie Chan bojuje, Jackie Chan bojuje opilý, Jackie chan se pere a všechny přemůže... Jinak je film prakticky o ničem. Kdo se vyžívá v bojových scénách, tak prosím, nic jiného tam není...(19.8.2009)

Děj je naprosto o ničem a komiky by mohlo být o něco míň, ale skvělé souboje to naštěstí vyvažují. Jet Li se mi jako Wong Fei-hung líbil o něco víc. Po skončení filmu jsem měla chuť znovu si pustit Iron Monkey a Once Upon a Time in China.(30.7.2008)

Čekal jsem od nápadu s opilým kung fu větší řachandu a celkově více akce, ale finále ve fabrice bylo nářezové.(18.5.2009)

Příběh filmu celkem o ničem, ale ty bitky byly super. Lepší jsem snad v žádném filmu ještě neviděl.(30.7.2008)