poster

Legenda o opilém Mistrovi

 • Hong Kong

  Jui kuen II

 • Hong Kong

  醉拳II

 • Hong Kong

  Zui quan II

 • anglický

  Drunken Master II

 • anglický

  Legend of the Drunken Master

 • Slovensko

  Jackie Chan a čínsky poklad

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

 • Flipnic
  ***

  Nikdy jsem nebyl příznivcem Jackieho Chana. Podle mne je to jen perfektní kaskadér a komik. Přitom komice, kterou předvádí se mohou smát tak akorát malé děti nebo zřejmě asiaté. Asijský humor mi nic neříká, připadá mi příliš jednoduchý, naivní a dětinský. Jako velký příznivce "martial arts movie" jsem ale naschvál tedy shlédl v TV tento film, abych si mohl udělat obrázek o filmech Jackieho, které jsou obecně tak neuvěřitelně vysoko hodnoceny. Do poloviny jsem se dočkal jen neskutečné nudy a trapného humoru a opravdu jsem přemýšlel, že půjdu spát. od poloviny jsem však dostal pořádnou porci akce, kterou musím skutečně ocenit. To co Jackie a dalších asi 100 kaskadérů před kamerou předvádělo bylo skutečně neuvěřitelné. Musím uznat, že choreografie a kaskadérské kousky byly naprosto úchvatné. Bohužel jaksi nevyznávám (ale ani nepodceňuji) kung fu a filmy honkongské/čínské produkce s jeho tématikou mě příliš neberou. Stejně jako tolik uznávaný Jackie... Mám rád prostě tvrdší, agresivnější, násilnější "martial arts movies", kde souboj trvá třeba jen pár vteřin, ale odpovídá tak skutečnosti. Tohle je jen teatrální divadelní a cirkusová přehlídka. A mě cirkus nikdy nebavil ...(30.7.2008)

 • brit84
  ****

  Příběh filmu celkem o ničem, ale ty bitky byly super. Lepší jsem snad v žádném filmu ještě neviděl.(30.7.2008)

 • F.man
  ***

  Zdejší hodnocení chápu pouze v případě, že místní hodnotitelé byli stejně opilí jako Mistr. Jasně kung-fu je tu skvělé (za něho ty 3 hvězdy), ale viděli jste ten scénář? To "herectví" Chana? Nevím nevím, ale ja více jako tři nemůžu dát. Možná až uvidím znovu, ale těžko chápat zdejší procenta. P.S. opravdu prasácký dabing. Drinking gives Herculean strength!(19.8.2009)

 • Zíza
  ***

  Pořád se perou a pořád a pořád, pěst sem, kop tam. Ale už vim, jak to Lee myslel aneb opilecký box vypadá opravdu zajímavě :-D No, ale nejvíc jsem se pobavila u závěrečných titulků. Nicméně Jackie tu opět předvádí, co umí, a jako vždy vítězí. A největší zklamání - celej film čekám na Andyho, až se objeví znovu a ono nic...(29.7.2009)

 • Stegr
  ***

  60% - No, musím uznat, že zdejší hodnocení mě hodně zaskočila! :) Tento film je zábavný, bojové scény má vypiplané do posledního detailu, ale pro mě mu chyběl velkolepější děj. Od legendy jsem čekal něco víc. Tohle byla spíš taková odpočinková hloupůstka na jedno použití...(1.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace