poster

Legenda o opilém Mistrovi

 • Hong Kong

  Jui kuen II

 • Hong Kong

  醉拳II

 • Hong Kong

  Zui quan II

 • anglický

  Drunken Master II

 • anglický

  Legend of the Drunken Master

 • Slovensko

  Jackie Chan a čínsky poklad

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

 • Stegr
  ***

  60% - No, musím uznat, že zdejší hodnocení mě hodně zaskočila! :) Tento film je zábavný, bojové scény má vypiplané do posledního detailu, ale pro mě mu chyběl velkolepější děj. Od legendy jsem čekal něco víc. Tohle byla spíš taková odpočinková hloupůstka na jedno použití...(1.8.2008)

 • brit84
  ****

  Příběh filmu celkem o ničem, ale ty bitky byly super. Lepší jsem snad v žádném filmu ještě neviděl.(30.7.2008)

 • Terva
  *****

  Zjistil jsem, že co se týče Jackiho Chana, mám mezery. Nedávno jsem třeba narazil na filmy Projekt A 1 a 2, které jsem nikdy neviděl a teď mám v ruce Legendu o opilém mistrovi, která mi také nic neříká. Tak hurá do toho. Jackiho souboj kolem deváté minuty, pod vlakovou soupravou mě pěkně navnadil. Má prostě ty souboje vypilované a parádně sehrané. V 11 minutě poprvé uvidíme umění, které dalo název tomuto snímku - opilecký box. Ve 39 minutě zase uvidíme, kam až může dojít toto umění a to doslova. Jackie Chan se prostě+ opije. CITÁT - Opice pijící mistrovo víno..... Ve filmu zazní i varování, že ten, kdo trénuje opilecký box často končí jako alkoholik. Finální souboj v továrně je naprostá bomba.... ....Opilecká vývrtka, Míchání vína nebo Vodopád jsou úžasné chvaty. Perfektní akční snímek s politickým podtextem. Jo a Jackiho Filmová máma Ti Lung ( Link Wong ) je taky pěkný kvítko. Závěrečné titulky, jako vždy, ukážou, jak si Jackie Chan při natáčení hraje s ohněm.(4.6.2011)

 • PetrPan
  ****

  Jackie Chan ve svém klasickém HK období ve svých filmech téměř vždy předvedl extrémní kaskadérské kousky, choreograficky pohledné kung fu a větší či menší dávku poťouchlého humoru. V Legendě o opilém mistrovi se všeho dočkáme v míře vrchovaté a buď vám tenhle stále stejný modus operandi sedí nebo ne. Nedokážu si ale představit, že bych zhlédl několik jeho nejlepších fláků za sebou, zřejmě bych se i přes skvělé bojové umění unudil k smrti. S patřičnými pauzami má ale jeho filmografie svůj nezpochybnitelný půvab.(26.12.2015)

 • Chrustyn
  ****

  Povedený a ve svém žánru dost možná nejakčnější snímek. Jako v každé Chanovce zde nejde o příběh ale o bojové scény a těch je zde více než dost a jedna je lepší než druhá. Dokonalá choreografie, typické Chanovo šaskování a navíc je zde snad jedna z největších bitek co jsem viděl a kterou se nejspíše inspiroval Tarantino ve svém filmu "Kill Bill". Pro Chanovi fanoušky naprostá bomba.(19.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace