Blesk

Thunderbolt

Blesk

Akční

Hong Kong, 1995, 107 min

Příjemná akční oddychovka se sympatickým Jackiem, tentokrát z prostředí automobilových závodů.(5.6.2009)

Jackie (Jackie Chan) pracuje jako mechanik na vrakovišti a pomáha polici při chytání ilegálních pouličních závodníků. Při poslední akci je dopaden závodník Warner "Cougar" Kaugman (Thorsten Nickel), který Jackieho vyzve k závodu, přestože mu hrozí pobyt ve vězení... Jackie má kvůli svému zranění z předchozího filmu Rachov v Bronxu (1995) méně soubojů (pro některé kousky a záběry musel být použit dvojník) a více času tráví za volantem. Jackie Chan nazpíval jak úvodní tak závěrečnou znělku. Kapitán Jackieho závodního týmu má na bundě ve finále na zádech napsáno "Jackie Chan".(12.5.2013)

Jackie opět poctivaček. Na tomhle filmu se mi nejvic libily Jackieho bojove sceny, kterých naštěstí bylo dost. Příběh me moc nebral. I kdyz ten zavod na konci nebyl spatnej. Průměrny film.(25.8.2016)

Nečakane drsné scény, divná kamera, rýchle autá, všetko sa rozbíja. Prosto Jackie a jeho krásne choreografie. Zaujímavé zvuky a kamera pri bitkách naznačujú, že aj Chan vie lietať...(25.10.2005)

Slabší film z dílny Hongkongského fenoménu Jackie Chan. Postava Alfreda (v titulcích Foh a některé postavy v průběhu filmu dokonce obligátně nazývají hlavního hrdinu Jackiem) pracuje jako automechanik, ovládá skvěle bojové umění a řídí závodní auta tak, že by se za to nemusel stydět ani Vin Diesel. Některé záblesky do filmu jakoby ani nepatřily, děj je prostinký ale bitky nám to vynahradí, aby taky ne, když se na jejich choreografii podílel jak jinak než Sammo Hung. Docela mě pobavily některé karamboly na okruhu, za takové by se nemusela stydět ani němá groteska.(17.8.2012)

• - Kvůli zranění, jež si Jackie Chan způsobil při natáčení filmu Rachov v Bronxu (1995), musela být většina jeho akčních scén natočená s dablérem. (Raztubyl)

• - Z celkového rozpočtu 25 milionů amerických dolarů padly na zničená auta 2 miliony. (Rominator)

• - Jedno z aut, jež se účastní závodů, je prototyp Mitsubishi HSR-III, postavené pro Tokyo Motor Show 1991. (Raztubyl)