poster

Blesk

 • Hong Kong

  Pik lik foh

 • Hong Kong

  霹靂火

 • Hong Kong

  Pi li huo

 • anglický

  Thunderbolt

 • Slovensko

  Blesk

Akční

Hong Kong, 1995, 107 min

 • Tsunami_X
  ***

  Škoda té sestupné kvalitativní tendence, kterou tento film dost silně vykazuje. Úvodní automobilová honička nočním městem je prakticky dokonalá a hráčům počítačových her musí silně evokovat závodní kousky typu Need for Speed Underground. Skvělé snímání, dynamická kamera a jen minimum zbytečností (detailní záběry pro zjištění vnitřního stavu hrdinů), to jsou hlavní kvalitativní stránky první půle. Dozajista k nim patří i přestřelka na policejní stanici, jenž by se s klidným srdcem dala přirovnat k akcím heroic bloodshed respektive typologii Johna Woo. Bohužel se Gordon Chan ve zpomalených záběrech dosti zasekl a nepochopil jejich základní principy. Ve druhé polovině je totiž cpe v takové koncentraci, až máte dojem, že sledujete špatnou a nějak zdeformovanou kopii tohoto díla. Rovněž vygradování celého děje mizí do ztracena a tupá závěrečná honička, která v sobě nemá ani nádech dramatičnosti, dorazí vaše celkové očekávání. Závěrečný souboj se prakticky nekoná což samo o sobě nepotřebuje další komentář. Škoda převeliká škoda, protože to v počátku slibovalo extrémně dobrý asijský a pohodový zážitek. Za zmínku ještě stojí povedená hudba, která jakoby na pár místech čerpala z pera skladatele Joe Hisaishi a jeho Kikujira. I když je to trochu mimo mísu, tak se dušuji že při podrobném poslouchání jistou paralelu zcela určitě odhalíme.(27.1.2005)

 • T2
  ***

  Tak takéto počiny s Jackie Chanom sa už aj ťažko hodnotia, stále je to na jedno kopyto a najhoršie je keď sa to chce tváriť ako dráma, v tej chvíli to prehráva na plnej čiare a začína to byť maximálne otravné. Jedine čo dokáže ako vždy pobaviť tak tie nápadité súboje predvádzané z tou klasickou ľahkosťou a ich celková bojová choreografia čo môže len a len upútať. /50%/(10.8.2008)

 • Niktorius
  ***

  Blesk sice dokáže dorazit do cíle (tedy k nějakému diváckému uspokojení), ale celou dobu jede na nedofoukaných pneumatikách a občas mu střílí výfuk. Gordon Chan je prostě patlal, které by měl mít pokusy o různé stylistické hrátky s rychlostí záběrů zakázané zákonem. Nebýt vynikajících kaskadérských výkonů samotného Jackieho a jeho kolegů, šel bych jistojistě o hvězdičku níž.(25.10.2014)

 • choze
  ****

  V polovině 90. let měl Jackie za sebou svoje klasické série POLICE STORY a BOŽSKÁ RELIKVIE a sekal kvalitní a pohodové kousky jako RACHOT V BRONXU, BLESK, TERČ či MSTITEL BEZE JMÉNA, které mám všechny moc rád. BLESK Gordona Chana, který rok předtím natočil FIST OF LEGEND, z nich trochu vyčuhuje tím, že je na Jackieho nečekaně vážný, jinak ale jede podle klasické chanovské receptury "obyčejný, skromný a hodný správňák ovládající kung fu se zaplete s bezohlednými a brutálními gangstery a když mu nepomůže policie mající svázané ruce, pomůže si sám" a vrší na sebe zdařilé automobilové honičky (i když zrychlovat je nemuseli), špičkové souboje (autodílna, herna) a demolice (unymo buňka na jeřábu) a samozřejmě zbude místo i na romantiku. Ještě teď si pobrukuju titulní popík nazpívaný přímo Jackiem.(8.9.2009)

 • Dever
  ***

  // Production Companies: Golden Harvest Company //(12.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace