poster

Blesk

 • Hong Kong

  Pik lik foh

 • Hong Kong

  霹靂火

 • Hong Kong

  Pi li huo

 • anglický

  Thunderbolt

 • Slovensko

  Blesk

Akční

Hong Kong, 1995, 107 min

 • Xmilden
  ***

  Slabší film z dílny Hongkongského fenoménu Jackie Chan. Postava Alfreda (v titulcích Foh a některé postavy v průběhu filmu dokonce obligátně nazývají hlavního hrdinu Jackiem) pracuje jako automechanik, ovládá skvěle bojové umění a řídí závodní auta tak, že by se za to nemusel stydět ani Vin Diesel. Některé záblesky do filmu jakoby ani nepatřily, děj je prostinký ale bitky nám to vynahradí, aby taky ne, když se na jejich choreografii podílel jak jinak než Sammo Hung. Docela mě pobavily některé karamboly na okruhu, za takové by se nemusela stydět ani němá groteska.(17.8.2012)

 • Rominator
  ***

  Jackie (Jackie Chan) pracuje jako mechanik na vrakovišti a pomáha polici při chytání ilegálních pouličních závodníků. Při poslední akci je dopaden závodník Warner "Cougar" Kaugman (Thorsten Nickel), který Jackieho vyzve k závodu, přestože mu hrozí pobyt ve vězení... Jackie má kvůli svému zranění z předchozího filmu Rachov v Bronxu (1995) méně soubojů (pro některé kousky a záběry musel být použit dvojník) a více času tráví za volantem. Jackie Chan nazpíval jak úvodní tak závěrečnou znělku. Kapitán Jackieho závodního týmu má na bundě ve finále na zádech napsáno "Jackie Chan".(12.5.2013)

 • T2
  ***

  Tak takéto počiny s Jackie Chanom sa už aj ťažko hodnotia, stále je to na jedno kopyto a najhoršie je keď sa to chce tváriť ako dráma, v tej chvíli to prehráva na plnej čiare a začína to byť maximálne otravné. Jedine čo dokáže ako vždy pobaviť tak tie nápadité súboje predvádzané z tou klasickou ľahkosťou a ich celková bojová choreografia čo môže len a len upútať. /50%/(10.8.2008)

 • klerik
  ***

  Nečakane drsné scény, divná kamera, rýchle autá, všetko sa rozbíja. Prosto Jackie a jeho krásne choreografie. Zaujímavé zvuky a kamera pri bitkách naznačujú, že aj Chan vie lietať...(25.10.2005)

 • Ruut
  ***

  Fakt totalně dementní scénář .Samozřejmě záporák je Evropan a je to magor první kategorie :-). Finalní závod je přesně z té kategorie kdy vybuchují i auta v depu a a další dostávají smyk na rovince a s OHŇOSTROJEM (!!!) do sebe vrážejí. Jen jsem čekal kdy tam třeba bouchne i nějaké horské kolo při nárazu do třeba garáže. Přesto film doporučuji kvuli jako vždy skvělému Jackiemu a kvuli scéně kdy je Jackie, nic netušící, ve svém karavanu vyzvednutý jeřábem a šílený záporák mu s barákem, ve kterem je stále i Jackie, mlátí do jiných domů!(1.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace