Blesk

Thunderbolt

Blesk

Akční

Hong Kong, 1995, 107 min

Příjemná akční oddychovka se sympatickým Jackiem, tentokrát z prostředí automobilových závodů.(5.6.2009)

Nečakane drsné scény, divná kamera, rýchle autá, všetko sa rozbíja. Prosto Jackie a jeho krásne choreografie. Zaujímavé zvuky a kamera pri bitkách naznačujú, že aj Chan vie lietať...(25.10.2005)

Není to špatný film ale rozhodně to zklame všechny Chanovi fanoušky jelikož zde většinu času stráví Jackie za volantem vozu než kopáním do nepřátel.(14.6.2007)

// Production Companies: Golden Harvest Company //(12.5.2011)

• ScreamJay

Tak to já Jackieho můžu, ovšem musí za ním stát koukatelnej příběh. Tohle je hybrid pozdějšího adrenalinového běsnění v Rychle a zběsile v kombinaci s klasickou mlátičkou v hongkongské velkoprodukci. Jenže co by se dalo na tak zdánlivě primitivním rozložení sil zmrvit? Docela poměrně dost. Jednoho předrsnělýho blonďáka ještě odpustím, i když dabing Vládi Čecha mu padl asi stejně jako tanga sumistovi. Jackieho momentální mentální výjevy v pokusech o vážné scény, které ovšem oproti definici vážného zaváněli spíše uleželou zbytečností. Kam se poděla ta všudypřítomná legranda? Ovšem kolabujícím prvkem na celé čáře EKG tohohle akčního pokusu je šílená kamera a ztupený střih. Choreografie soubojů nejsou jak je u Chanových filmů vůbec špatné, ovšem když v jeden moment kamera nestíhá a v druhý zase nasadí jakési zpomalené zásekářské zmetky jednotlivých záběrů, je originalita tatam. Jindy se jim zdá realita zase příliš pomalá a tak udělají ze závodního oválu autodráhu se zadřeným trafem a nechají auta lítat kolem dokola, čím jest efekt nechtěné humornosti dokonán. Já bych ten scénář tak nepodceňoval i když jde v uvozovkách jen o akčák. Takže tady bych to viděl tak na ty 2 hvězdičky. Proč? To sem už odříkal a hlavně, Jackie má v zásobě stokrát lepší kousky, které netřeba jmenovat. P.S.: Nevíte někdo proč furt v dabingu nadšeně skandují Jackie, když se jeho postava třeba právě tady jmenuje Chan Foh To?:))(26.1.2005)

• - Jedno z aut, jež se účastní závodů, je prototyp Mitsubishi HSR-III, postavené pro Tokyo Motor Show 1991. (Raztubyl)

• - Kvůli neustálému dešti nebyli filmaři schopni dokončit natáčení závodních scén v Japonsku a museli se přesunout na Malajský okruh Shah Alam Circuit. Tam však kvůli obavám malajské vlády museli závodní scény natáčet v malé rychlosti. (Raztubyl)

• - Z celkového rozpočtu 25 milionů amerických dolarů padly na zničená auta 2 miliony. (Rominator)