Blesk

Blesk

Akční

Hong Kong, 1995, 107 min

• ScreamJay

Tak to já Jackieho můžu, ovšem musí za ním stát koukatelnej příběh. Tohle je hybrid pozdějšího adrenalinového běsnění v Rychle a zběsile v kombinaci s klasickou mlátičkou v hongkongské velkoprodukci. Jenže co by se dalo na tak zdánlivě primitivním rozložení sil zmrvit? Docela poměrně dost. Jednoho předrsnělýho blonďáka ještě odpustím, i když dabing Vládi Čecha mu padl asi stejně jako tanga sumistovi. Jackieho momentální mentální výjevy v pokusech o vážné scény, které ovšem oproti definici vážného zaváněli spíše uleželou zbytečností. Kam se poděla ta všudypřítomná legranda? Ovšem kolabujícím prvkem na celé čáře EKG tohohle akčního pokusu je šílená kamera a ztupený střih. Choreografie soubojů nejsou jak je u Chanových filmů vůbec špatné, ovšem když v jeden moment kamera nestíhá a v druhý zase nasadí jakési zpomalené zásekářské zmetky jednotlivých záběrů, je originalita tatam. Jindy se jim zdá realita zase příliš pomalá a tak udělají ze závodního oválu autodráhu se zadřeným trafem a nechají auta lítat kolem dokola, čím jest efekt nechtěné humornosti dokonán. Já bych ten scénář tak nepodceňoval i když jde v uvozovkách jen o akčák. Takže tady bych to viděl tak na ty 2 hvězdičky. Proč? To sem už odříkal a hlavně, Jackie má v zásobě stokrát lepší kousky, které netřeba jmenovat. P.S.: Nevíte někdo proč furt v dabingu nadšeně skandují Jackie, když se jeho postava třeba právě tady jmenuje Chan Foh To?:))(26.1.2005)

Slabší film z dílny Hongkongského fenoménu Jackie Chan. Postava Alfreda (v titulcích Foh a některé postavy v průběhu filmu dokonce obligátně nazývají hlavního hrdinu Jackiem) pracuje jako automechanik, ovládá skvěle bojové umění a řídí závodní auta tak, že by se za to nemusel stydět ani Vin Diesel. Některé záblesky do filmu jakoby ani nepatřily, děj je prostinký ale bitky nám to vynahradí, aby taky ne, když se na jejich choreografii podílel jak jinak než Sammo Hung. Docela mě pobavily některé karamboly na okruhu, za takové by se nemusela stydět ani němá groteska.(17.8.2012)

Přes všechny ty podúrovňové nic nesdělující filmové kompiláty je to úžasně charismatický muž, ten Jackie a to mu dává hodně k ruce...(29.7.2008)

Děj je debilní. Úplně. Ale Jackie Chan je borec. Jeho akční choreografie je dechberoucí. Co se týče akce, je Chan umělec. Samozřejmě, že zbytek stojí za prd a vlastně i ony akční scény jsou úplně zcestné. Ale nasazení s jakým kaskadéří dělají svoje kousky je až dojemné a tak dávám celé 3 hvězdičky.(20.6.2005)

Jackie (Jackie Chan) pracuje jako mechanik na vrakovišti a pomáha polici při chytání ilegálních pouličních závodníků. Při poslední akci je dopaden závodník Warner "Cougar" Kaugman (Thorsten Nickel), který Jackieho vyzve k závodu, přestože mu hrozí pobyt ve vězení... Jackie má kvůli svému zranění z předchozího filmu Rachov v Bronxu (1995) méně soubojů (pro některé kousky a záběry musel být použit dvojník) a více času tráví za volantem. Jackie Chan nazpíval jak úvodní tak závěrečnou znělku. Kapitán Jackieho závodního týmu má na bundě ve finále na zádech napsáno "Jackie Chan".(12.5.2013)