Tenkrát na východě

Shanghai Kid

Vtedy na východe

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Sice Jackie Chana nemusím, ale tohle ujde. Občas se i zasměju, a to je co říct, když tam hraje on. Hodnocení: 55%(22.8.2008)

No jo, no... . . . Na východě slunce vychází, na západě zase zapadá, Čenda je zas jednou ve své ráži, taková jen oddychová šaráda... ;-) . . . A ti Indiáni nevypadaj jako Indiáni, protože jsou to Židi... ;o))) . . . Tak jo, tři hvězdy šerifský, i za tu rozkošnou LuckoLijku, choreografii pánských rozcviček a za všechny ty >amatéry< , co profesionálně i z takové kraviny namixují aspoň průměrně dobrou hollywoodštinu, ideální to >zábavičku< na sobotní horkou noc, kterou z jakýhokoli důvodu trávíte s nějakým komerčním (k)análem... - - - - - (Poprvé viděno 1.8.2009 na tv Prima, komentář zde jako tenkrát mnohý, 1.8.2009)(1.8.2009)

princezna Pei Pei se má provdat za prince ropuchu. a tak na nic nečeká a bere ,,roha" až do ameriky. to se však nelíbí jejímu otci, který za ní posílá tlumočníka a tři bojovníky. ehm, vlastně čtyři. je tu také J.Chan. v americe je překvapí kovboj Ó Bannon se svojí bandou. ehm kovboj, spíš šašek, kterému jistý bandita ukradne nejen gang, ale i hlášky a u kterého je spodivem, jak může vůbec přežít. později zjistíme, že hlavně díky smyslu pro humor. no a pak je tu padouch Lo Fong, který pomáhá čínským přistěhovalcům ,,adaptovat" se v americe. aby mohla být princezna zachráněna, musejí se tihle tři setkat. než k tomu dojde, čeká nás spousta vtipných situací a hlášek. choreografie soubojů plně odpovídá komediálnímu žánru. film táhnou také herci J.Chan a O.Wilson, kterému jeho vypočítavý kovboj, jenž rád improvizuje moc sedí.(10.4.2006)

Owen tentokrat vymenil Stillera za Jackieho a vysledek je dost dobrej. Sice se musi prezit ta chvilka, nez se daj tihle dva dohromady, ale nastesti to moc dlouho netrva. Nejvetsi plus filmu jsou souboje, neni jich tu sice nejak extra moc, ale ty co tu jsou maj dokonalou choreografii a jsou zaroven vtipny. Coz se v podstate da rict o vetsine Jackieho filmu, ale tady je fakt strasne ve forme. Owen tu zastava roli takovyho frajirka, co hlavne keca a tahle role mu perfektne sedla, takze se s Jackiem dobre doplnujou. Pribeh taky neni nejhorsi a forky tezici z rozdilnejch kultur jsou dobry. Ale zase ne nic, u ceho byste se smichy popadali za bricho. Byl tu jen jedinej vtip, kterej me fakt dostal a to "Uno maš". Celkove se jedna o sviznou akcni komedii s peknou hudbou a sympatickejma hercema, ktera na par mistech ztraci tempo a pak mirne nudi.(17.3.2005)

• lesumir

Tak tohle je na mě už moc. Jsem si divnej, ale toho rypáka vážně nemůžu!(11.7.2007)