Tenkrát na východě

Shanghai Kid

Vtedy na východe

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Hodně dobrá komedie s opravdu vtipnými scénami a vtipným Owenem Wilsonem. Jackie je stále ve formě a jako bonus Lucy Liu.(2.3.2005)

Owen tentokrat vymenil Stillera za Jackieho a vysledek je dost dobrej. Sice se musi prezit ta chvilka, nez se daj tihle dva dohromady, ale nastesti to moc dlouho netrva. Nejvetsi plus filmu jsou souboje, neni jich tu sice nejak extra moc, ale ty co tu jsou maj dokonalou choreografii a jsou zaroven vtipny. Coz se v podstate da rict o vetsine Jackieho filmu, ale tady je fakt strasne ve forme. Owen tu zastava roli takovyho frajirka, co hlavne keca a tahle role mu perfektne sedla, takze se s Jackiem dobre doplnujou. Pribeh taky neni nejhorsi a forky tezici z rozdilnejch kultur jsou dobry. Ale zase ne nic, u ceho byste se smichy popadali za bricho. Byl tu jen jedinej vtip, kterej me fakt dostal a to "Uno maš". Celkove se jedna o sviznou akcni komedii s peknou hudbou a sympatickejma hercema, ktera na par mistech ztraci tempo a pak mirne nudi.(17.3.2005)

Pohodová komedie se slusnymi dialogy a akcnimi scenami. Kdyz uz ale kecalka Wilsona tak s Benem Stillerem a kdyz uz Jackie Chana, tak v Krizovatce smrti - tam se mi libily akcni pasaze vic.(17.3.2005)

Zábavná akční komedie s Jackiem Chanem a Owenem Wilsonem. Už takový titulek napoví, že stačí vypnout mozek a bavit se nad gagy a hláškami, který fakt někdy nemaj chybu a jen občas sklouznou k hranici únosnosti.(18.3.2005)

Spojení Jackieho s Owenem Wilsonem je pro mě o něco více šmakózní než s Chrisem Tuckerem. Jedná se především o zábavu pro celou rodinu, která je napěchovaná spoustou příjemné zábavy, stejně jako westernovými odkazy. Za všechny bych mohl jmenovat postavu šerifa Van Cleefa. 70%(12.2.2014)

• - Do scény, kde Roy a John popíjejí ve vaně v hotelu, chtěl režisér Tom Dey začlenit opileckou kung fu bitku ve stylu Legendy o opilém Mistrovi, filmu, který natočil Jackie Chan v roce 1994. Jelikož na to ale nebyl čas, použila se scéna, kde John vypouští z úst bubliny. Podobná scéna je ve filmu Opilý bojovník. (SG-1)

• - Jméno šerifa Nathan Van Cleefa je převzato od herce Lee Van Cleefa, jenž byl znám ze spaghetti westernů. (SG-1)

• - Chon Wang znamená v čínském překladu John Wayne. (SG-1)