Tenkrát na východě

Shanghai Kid

Vtedy na východe

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Obvykle je ve zvyku si zanadávat na pokračování. A kdy se poštěstí aby ze dvou takřka identických filmů byl lepší ten druhý?. Ani Tenkrát na východě není špatný film, obsahuje humor a akci ve správné rovnováze, jen mu jednoduše chybí ta lehkost a umění Davida Dobkina. Na jedenkrát to ale stačí - Owen Wilson pobaví, Jackie Chan taky a Lucy Liu je třešničkou na dortu.(16.10.2005)

• kinej

Tak to vypadá, že Jackieho filmům rozhodně Hollywood neprospívá. Tenkrát na východě je ve všem hodně slabý odvar toho, co už jsem od tohoto charismatického blázna viděl. Problém je, že film nabízí málo akce a místo toho nám cpe nějaký úplně debilní příběh. Místo řežby pak musíme sledovat, jak se hrdinové rozhádají, protože jeden řekl, že druhý nikdy nebude jeho přítel apod. Příběh samotný je tak průzračný, že si divák závěr domyslí už z filmového plakátu. A když už na akci dojde, nejde o nic mimořádného. Pár salt, přemetů, nic co by se mohlo rovnat například k Drunken Master. Ztráta času.(8.9.2008)

Scéna, kde Wilson a Chan chlastají a zpívají panákovanou ve vaně, mě rozesmála nejvíc. Pangenhi taobaguh, laungho chen chen tebeh tanghu, yen yi chi ja bo yiu so, paeh paeh go sang huh, leang lehangua gaj si huh, san ge san ge gaj si huh, woe ge woe ge gaj se huh, liang ge liang ge gaj si huuuuuh!!! http://www.youtube.com/watch?v=5JMSH_Rzdl8 UNO MAŽ!(23.1.2012)

80% - Super komedie, viděl jsem ji několikrát a pokaždé mě bavila. Scéna ve vaně je nezapomenutelná...(10.5.2007)

„On nie je môj priateľ. Je to Číňan.“ Skvelá oddychová vec s nádhernou výpravou, dynamickou hudbou, skvelými akčnými scénami (Indiáni, bar), peknými ženskými hrdinkami (rôznych národností), ušľachtilými sediacimi opitými koňmi, parádnymi dialógmi, sviežimi nápadmi (podkova) a bravúrnou buddy dvojkou Jackie Chan + Owen Wilson. Ak sa bojíte vety „Jackie Chan vo westerne", nemusíte, je to niečo ako GALAXY QUEST; film si zo žánru robí počas prvej polovice (láskavú) srandu, aby sa počas druhej pretavil do seriózneho žánrové predstavenie, ktorého sympatickým, za dobrú vec bojujúcim hrdinom držíte palce. Podmanivé a pôvabné a priznám sa, že mne sa snímak páčila viac, ako (ale tiež dobrá) česká dvojka. Kino Považan 2000(19.12.2004)