Agent z Hongkongu

Agent z Hongkongu

Accidental Spy, The

Akční / Komedie / Thriller

Hong Kong, 2001, 87 min

Produkci má David Chan a Jackie Chan, Costume disigner Shirley Chan a hlavní roli hraje Jackie Chan jako Jackie Chan. Film se od začátku tváří velice vážně, ponurá hudba, žádná sranda, vše se tváří jako drama. Až někdy okolo čtyřicáté minuty se do filmu vrátí ta klasická Jackiho sranda. A to když začne řádit v Istambulu. To to je jeden z těch tvrdších filmů, kde je hodně mrtvol, palnejch zbraní a jde tu o drogy ( viz třeba Police story 2 ). Zahrajeme si hru - Kdo najde Opium maxa. Závěrečná scéna z jedoucí cisternou je mrazivá. A jak je již zvykem, závěrečné titulky obsahují nepovedené scény a gagy.(10.7.2010)

Úbytok akcie mi vôbec nevadil, hlavne, že sa Jackie vrátil k poriadnemu a hlavne hongkongskému filmu. Niečo ako POLICE STORY reznutá RACHOTOM V BRONXE - teda aspoň atmosférou a akciou. Len škoda, že už to nieje Jackie "naživo". Ale aj kaskadéri si musia zarobiť. Kvalitná Chanovka ako za starých čias...(6.10.2005)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +kdo má rád akci v podání Jackieho, tak ten si příjde na své -dost zbytečný příběh, který už tu mnohokrát byl, tady jsem nějak postrádal pořádnou atmosférů, zdálo se mi, že jednotlivé scény jsou poskládané jen tak za sebe aby se hlavní představitel mohl předvádět./// Příznám se, že tady by mnohem více sedlo, kdyby Jackie Chan záhrál svoji úlohu v tomto filmu vážněji. Protože takhle je to něco co jste viděli 10x a ještě určitě mnohokrát uvidíte a proto vás máloco překvapí. Pokud vám však tohle stačí tak budete zřejmě spokojeni, já už ale chci od jeho filmů trošku víc./// Celkem 51%///(22.3.2008)

• - V roce 2002 vyhrál snímek cenu Hong Kong Film Award v kategoriích nejlepší akční choreografie (Wei Tung a kaskadérský tým Jackieho Chana) a nejlepší střih (Chi-Leung Kwong). (Rominator)

• - Jackie Chan ve filmu nejen hrál, také jej produkoval a postaral se o choreografii bojových scén. (Rominator)

• - Film existuje ve třech sestřizích: americkém, trvajícím 87 minut, argentinském, který má 92 minut a honkongském s délkou 108 minut. (Rominator)