Vítězové a hříšníci

• Hong Kong

Qi mou miao ji: Wu fu xing

奇謀妙計五福星

• Hong Kong

Kei mau miu gai: Ng fok sing

Winners and Sinners

Five Lucky Stars

Lucky Stars 1

(neoficiální název)

Víťazi a hriešnici

Winners & Sinners

Akční / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1983, 108 min

Mé první seznámení s hrdiny kolem Sammo Hunga. Několik povedených vtípků (například pokusy Vejfuka stát se neviditelným) a semtam i nějaký ten úder. Akce sice není tolik a o většinu se téměř celý film stará Jackie Chan, který si to rozdá i s autem a to na kolečkových bruslích. Pravděpodobně nejlepší díl ze série Lucky Star. 55%(23.4.2010)

• otík

Rozhodně nejde o klasickou chanovku. Ani humoru ani akce si moc neužijeme, film je plný "keců" o ničem, když na akci přijde, tak se to sice sledovat dá, ale žádná extra dobrá akce to není. Jackie Chan hraje vedlejší postavu policisty, nic moc nepředvede, ani moc není v záběru. Ve své podstatě je to zcela zbytečný film. Hudba: neuvedeno(30.8.2011)

Film, ktorý si dokonale pohráva zo žánrovými klišé a všetku svoju energiu sústreďuje, do neskutočne vtipných, skečovitých etudiek, kedy sa hlavný hrdinovia dostávajú do prekérnych situácií a následne sa z nich snažia dostať von. Po príbehovej stránke sa nejedná o žiadne veľdielo a aj ten príbeh je tam zrazu hodený, len aby sa od neho odvíjali ďalšie eskapády všetkých zúčastnených. Síce mi trocha unikla podstata, prečo v tomto filme hral Jackie Chan úlohu, akú hral, ale to čo by v iných filmoch pôsobilo rušivo, tu akoby zvláštnych spôsobom patrilo. Sammo Hung kam - Bo - dobrosrdečný tučko, s príjemných hereckým prejavom a sympatickou réžiou, vytvoril naozaj skvelú komédiu, bez hluchého miesta, so spanilou slečnou v jednej z hlavných úloh a jackie chanom. Film ktorý skvelo pobaví, ale ktorý docenia skôr fanúšikovia ako typický konzumný divák. Plný počet za príjemné stravené skoro dve hodinky.(13.3.2010)

Mně se film líbil i přesto, že v něm nehrál hlavní roli Jackie Chan a na kterého jsem se mimochodem těšil. Asi nejvíc se mi líbily scény ve fast-foodu, na bruslích v ulicích Hong-Kongu, bitka na snobské párty a konečná bitka ve skladě, jen je škoda, že se ke zlodějíčkům nepřidal Jackie Chan.(3.6.2009)

Na filmu je nejlepší závěrečný souboj a honička na bruslích, kterou Jackie zařadil mezi svých 10 nejlepších kaskadérských kousků, ale jinak film za moc nestojí.(25.8.2003)

• - Yuen Biao, Lam Ching-ying a Billy Chan v roce 1984 vyhráli cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)