Policie řeší případ obchodu se zbraněmi. Při zásahu je zastřelena členka gangu, ostatním se ale podaří uprchnout. Na místě zůstává jen malá holčička, dcera zabité ženy. Ona jediná může identifikovat ostatní překupníky. Situace je velmi nebezpečná, protože šéf organizace, které je policie na stopě, nechává bez zaváhání odstranit každého, kdo by mohl ohrozit jeho obchody. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Príbeh, aký sme mohli vidieť už tisíc krát. Jedine, že tentoraz ho natočil Ringo Lam. Ten svojho času, aj s Tsui Harkom a Johnom Woo definoval akčný film na prelome 80 a 90 rokov a vydláždil cestu takým velikánom ako je dnes napríklad Johnnie To. Príbeh sa môže zo začiatku javiť ako tradičné krimi o pašovateľoch zbraní, ale táto línia postupne ustupuje tej romantickej a hodnotovej. Tá vzťahová idylka je miestami zábavná, milá a veľmi osviežujúca. Hoci aj tam stretávame problém v prípade exmanžela, čo sa chce vrátiť ku svojej bývalej manželke. A nechápte ma zle. Keď príde na akciu a streľbu, tak tečie krv, vybuchujú veci a mŕtvoly brázdia ulice. Tu je skôr na mieste otázka či očakávate plnohodnotný akčný film, alebo hľadáte nezvyčajnú romancu. Skvelá žánrovka na ktorej cítiť už zub času. Ale na pôsobivosti jej to kupodivu neuberá. ()

sniper18

Je to priemerný thriller s Chow Yun-Fatom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi, behom ktorého akcie je zabitá obchodníčka so zbraňami, pričom jej malá dcéra videla všetkých zločincov. A tak ju aj s tetou musí chrániť policajt a vytvoria si k sebe vzťah. So spracovaním ale nie som vôbec spokojný, väčšinu času sa nič dôležité nedeje, tempo filmu je dosť pomalé a film ani na okamih nedokáže upútať, ale našťastie sa aspoň bez väčších problémov dá celý čas pozerať. Akcie je tu málo a moc ma nezaujala. Všetky sú krátke, s minimom zabitých a bez lepšieho nápadu. Vždy padne iba niekoľko výstrelov alebo úderov a to je prakticky všetko. Samotné vzťahy, o ktoré tu ide vo veľkej miere mi tiež neprišli práve najlepšie podané, žiadna postava si nedokázala získať moje sympatie a tak mi bol celý výsledok filmu ľahostajný. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak až na Chow Yun-Fata nezaujme nikto. Réžia a technická stránka sú inak na tom dobre, Ringo Lam je bez problémov. Pod policajnou ochranou je film, na ktorý sa dá bez väčších problémov pozrieť, ale inak moc nezaujme, kedže nemá žiadny výraznejší klad. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči na 53%. ()

VanTom

Nad drsnou hongkongskou kriminálkou s pár akčními scénami ve výsledku (v minutáži) jednoznačně převážila příjemná, civilní romantika. Proč ne, plusová chemie mezi městským detektivem a vesnickou hospodyňkou - sestrou zavražděné se nedala zapřít a ani ta malá, ubrečená holka moc neotravovala. [Překvapen ale zjišťuji, že napoprvé jsem hodnotil pouze za 2*.] ()

Jizni Tlapa

Policejní ochranu pro režiséra téhle neskutečně táhlé nudy! Největší Honk-Kong zívačka posledních let, kde převládá ufňukané šikmo-smrádě, naprosto nezajímavý příběh protkaný minimálně stejně nudným scénářem a halda nehrajících nad samotnou akcí, která měla cokoliv zachránit! Nedokážu se ubránit ani podezření,že zdejší hodnotící uživatelé byli při sázení hvězd naprosto mimo,jako samotný režisér! ()

MickeyStuma

Ringo Lam je znám především pod výtečnými dech beroucími akčními snímky a tak tento jeho starší počin přináší jisté zklamání. Není tak akční jako spíše dramatický. Citové výjevy typické pro HG tu však nijak nechybí. Chow Yun Fat, dvorní herec Johna Woo, se opět představil v roli, jaká mu šla ve své době nejlépe. Dodal příběhu jistou náležitost a podobenství. Akce tu moc není, takže hlavním tahounem je především příběh, který se bohužel občas zadrhává a značně zpomaluje tempo. Atmosféra je tedy taková uvadající. Fat to sice zachraňuje seč může, ale i na tohle je dosti krátký. A tak je snímek jen na jedno zhlédnutí. Nemá moc čím zaujmout. ()