The Secret Adventures of Jules Verne

všechny plakáty
Velká Británie / Kanada, 2000, 22x60 min

burina

Po prvých dieloch mám zmiešané pocity. Na jednej strane si myslím, že nič steampunkovejšie sa zatiaľ v TV(dokonca možno aj vo filmovej) produkcii nevyskytlo. Na strane druhej, to spracovanie, atmosféra a herecké výkony sú v niektorých momentoch hodné štúdia Asylum. :-) Ale dávam tomu ešte šancu, pravdepodobne to pôjde do kategórie mojich guilty pleasures. ()

PanCitron

Jules Verne se nejspíš musí obracet v hrobě, přesto pominuli toto "vypůjčení" si jeho jména a postav Cesty okolo světa za 80 dní, rozhodně vznikl vcelku sledovatelný seriál ze sklonku 19. století, v některých momentech opravdu dost "nasáklý" steampunkem. No škoda, že takových dílů nebylo až tolik takže přišly na řadu i čarodějnice, upíři a podobné spirituální šílenosti, které všeobecně moc nemusím (ale upíři s jet-packy epic!). A ano ten příliš televizní vzhled, bil (hlavně zpočátku) až trochu moc do očí, herecké výkony v některých chvílích zlé - přesto ty postavy byly na druhou stranu vážně sympatické a s tím už lze přežít sledování (téměř) čehokoliv. Nejlepší epizody: 1x07 - Lord of Air and Darkness 1x15 - The Strange Death of Professor Marechal 1x20 - Secret of the Realm ()