Animovaná komedie o rodině Wendellů, která se vydala se svým obytným vozem kempovat. Po cestě se však zřítí s obytným automobilem z útesu a jsou překvapeni nejen proto, že pád přežili, ale i proto, že nejsou sami, komu se přihodilo takové neštěstí. Vítejte v Crash Canyonu! (MTV)

Dado

Raz za čas sa to pozrieť dá, ale na kráľov žánru Simpsonovcov a ani na väčšinu konkurencie to v žiadnom prípade ani humorom a ani animáciou nemá. (35%) ()

Noviik

Hodně inspirované Griffinama. Představte si, že odstraníte většinu zábavných postav, necháte jenom vedlejší role a z humoru si vezmete jenom to hodně nekorektní. Pak to ještě propasírujte o to zábavné a vyplivne vám to Crash Canyon. Seriál, kde se občas zasmějete a pak jen vnímáte, jak vám to vymývá mozek. A že to opravdu cítíte! ()

Marek1991 odpad!

Nemal by komediálny seriál ľudí v prvom rade baviť? Ja si myslím, že áno a toto je plné absurdít, strojené a nechutné. Animovaný seriál, ktorý ma nezaujal, napriek tomu, že na extréme staval. Zbytočnosť. ()

GTS_PUNK

Rodina Wendellovcov sa vydáva kamsi na dovolenku, lenže cestou do ich cieľovej destinácie spadnú do kaňonu, odkiaľ niet návratu späť do normálnej civilizácie. Musia sa tu naučiť žiť po boku iných ľudí, ktorých postihol podobný osud ako ich. Hoci takýto popis seriálového obsahu môže znieť až prehnane vážne, dejová línia, ktorú seriál ponúka, taká ani zďaleka nie je. Dvadsaťšesť dielov tohto seriálu z kanadskej produkcie, ktorý sa objavil aj na obrazovkách televízie MTV, sa snaží napodobňovať veľmi úspešné formáty, akými sú napríklad The Simpsons alebo Family Guy. V nich takisto dominuje jedna hlavná rodina, množstvo zvláštnych vedľajších postáv a dej, ktorý miestami nemusí dávať zmysel. Lenže spomínaným dvom seriálom sa to darí. V tomto prípade sa bavíme skôr iba o akomsi veľmi slabom pokuse so snahou kvalitatívne sa týmto formátom priblížiť. Bohužiaľ, neúspešne. Dôvodov prečo sa to seriálu nedarí môže byť hneď niekoľko. Tým zrejme najhlavnejším je presýtenosť trhu podobnými výtvormi, medzi ktorými sa stráca. Nie však z dôvodu, že by sa na trh nezmestil, ale kvôli tomu, že nedokáže adekvátne zaujať potencionálneho diváka známejších seriálových variácií podobného typu. Rodine Wendellovcov ako aj väčšine postáv z kaňonu chýba schopnosť ako správne pracovať s humorom a takisto aj to, koľko ho kde použiť. V niektorých epizódach je ho viac, v iných takmer žiadny. Miestami je to humor trápny, veľmi suchý, inokedy zasa rapídne kontroverzný. Výkyvy, ktoré nedokážu vytvoriť stabilnú hladinu, na ktorej by sa seriál držal. K väčšine postáv, či už hlavných alebo vedľajších, si divák nedokáže vybudovať bližší vzťah. Podobne ako obsah veľkého množstva jednotlivých epizód nebavia ani postavy v nich. Animácia seriálu je viac-menej obstojná, dojem však nezanecháva takmer žiadny. Crash Canyon takýmto dojmom pôsobí ako komplexný celok. Nedokáže adekvátnym spôsobom diváka pobaviť, ale na druhú stranu ho ani extrémnym spôsobom nenudí. A to aj napriek tomu, že skutočne väčšina epizód je postavená na veľmi jednoduchom koncepte, ktorý sa evidentne snaží pôsobiť dojmom ktoréhokoľvek veľkého a úspešného seriálu s podobným námetom. Ako celok pôsobí seriál podpriemerným dojmom, medzi konkurenciou sa veľmi ľahko stráca, ale ako úplne posledná možnosť poslúži dokonale. Avšak iba ako skutočne posledná možnosť. V žiadnom inom prípade nie. ()

fallanga

Skvělá rodinná komedie. No, rodinná zrovna není. Bude bavit asi pouze teenagery, ale i tak je to skvělá komedie. Ovšem proti velikánům jako jsou Simpsonovi, Family Guy a Futurama nemá šanci uspět. ()

• Crash Canyon sa podľa tabule, ktorú možno vidieť v intre seriálu, nachádza v kanadskej provincii Alberta. (GTS_PUNK)